Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

tio, Twoja niezdolność przyznania się do błędu pomimo licznych źródeł wykazujących Twój błąd prowadzi do tak absurdalnych przypuszczeń, że nawet gdyby przed Tobą stanął tysiąc matek bezrobotnych z oświadczeniami "odeszłam z pracy przez 500+", to byś nie uwierzył ;)

Odnośnik do komentarza

A co myślicie o tym. Nawet nie chodzi czyj to projekt i pomysł jest. Tylko o sam fakt:

 

W środę przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych. Nałoży on na dostawców usług płatnej telewizji obowiązek przekazania danych ich klientów Poczcie Polskiej (odpowiedzialnej za pobór abonamentu). W ten sposób Ministerstwo Kultury, autor projektu ustawy, chce wyłapać osoby, które abonamentu nie płacą, a powinny bo mają telewizor. Dostawcy usług płatnej telewizji będą też zbierać zgłoszenia rejestracyjne telewizorów.

 

http://wyborcza.pl/7,155287,21863643,nowy-abonament-rtv-odstrasza-od-kablowek-ludzie-pytaja-o-mozliwosc.html#BoxBizLink

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21864763,krrit-zdecydowala-ile-wyniesie-abonament-w-przyszlym-roku.html#BoxBizImg

 

Dla mnie to nawet nie mały skandal.

Po pierwsze: płacenia za coś dwa razy. Płacę np. NC+ za całość, plus mają płacić jeszcze za TVP? A jak nie ogląda ktoś tego szajsu?

Dwa: wyłudzanie danych? Dla mnie to w sumie tak brzmi- przekazałem dane do dostawcy a nie innych podmiotów.

Trzy: jest to traktowanie wybiórcze ludzi- ścigani zaczną być kl platform, natomiast ci, co nie mają umów, czyli satelita, zwykłe dekodery, są w innej kategorii.

 

Tak ogólnie to przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Po pierwsze: płacenia za coś dwa razy. Płacę np. NC+ za całość, plus mają płacić jeszcze za TVP? A jak nie ogląda ktoś tego szajsu?

 

Wydaje mi się, że mieszasz dwa systemy walutowe ;) Kablówce płacisz za usługę dostarczenia wybranych przez Ciebie kanałów. A abonament to jest opłata za odbiornik radiowy i telewizyjny. Ustawodawca domniemywa, że jak płacisz kablówce za usługę dostarczenia kanałów, to posiadasz odbiornik telewizyjny. To, że z tego fundowana jest TVP to już inna inszość.

Odnośnik do komentarza

 

Po pierwsze: płacenia za coś dwa razy. Płacę np. NC+ za całość, plus mają płacić jeszcze za TVP? A jak nie ogląda ktoś tego szajsu?

 

Wydaje mi się, że mieszasz dwa systemy walutowe ;) Kablówce płacisz za usługę dostarczenia wybranych przez Ciebie kanałów. A abonament to jest opłata za odbiornik radiowy i telewizyjny. Ustawodawca domniemywa, że jak płacisz kablówce za usługę dostarczenia kanałów, to posiadasz odbiornik telewizyjny. To, że z tego fundowana jest TVP to już inna inszość.

 

Zasadniczo skrót myślowy ;)

Jakby spojrzeć, jak piszesz me_who, to wychodzi jeszcze lepiej. W obecnych czasach nie trzeba fizycznie mieć TV oraz radia.

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytalem wczoraj, CP i NC+ nie maja zamiaru podawac tych danych z uwagi na ochrone danych osobowych (i pewnie nieunikniony odplyw klientow - w tym mnie - gdyby to jednak nastapilo).

Tak. Dostawcy te same informacje przekazują bezpośrednio też. Wcześniej było info, iż w razie czego odmowa ma kosztować (o ile dobrze pamiętam) 500 zł od łebka.

Wojenka może być. Okaże się niedługo.

Odnośnik do komentarza

W sumie od dawna uważałem, że można poprawić ściągalność abonamentu jeśli nałoży się obowiązek informowana, albo wręcz ściągania na dostawców kablówek. Proste i skuteczne rozwiązanie.

No ok, tylko czemu tylko ich? A reszta?

Na resztę widocznie nie ma siły.

Odnośnik do komentarza

Bo ich najłatwiej. Skoro zgadzamy się, że abonament to jest forma podatku to nałóżmy obowiązki płatnika tegoż podatku i sprawa załatwiona. Tak jak pracodawca odprowadza podatek od Twojego wynagrodzenia tak samo operator kablówki może odprowadzić abonament (doliczając go oczywiście do ceny swojej usługi.

Odnośnik do komentarza

Bo ich najłatwiej. Skoro zgadzamy się, że abonament to jest forma podatku to nałóżmy obowiązki płatnika tegoż podatku i sprawa załatwiona. Tak jak pracodawca odprowadza podatek od Twojego wynagrodzenia tak samo operator kablówki może odprowadzić abonament (doliczając go oczywiście do ceny swojej usługi.

Ok, z tym się zgodzę. Jeśli operator będzie odprowadzał z tego, co płacę to po części się zgodzę. Pozostaje reszta.

Natomiast jest taka kwestia, że mając umowę itd. w zasadzie zgadzasz się z takim odprowadzeniem składek. Ale możesz inaczej pracować i nie mieć odprowadzanych. Tu można to porównać w tym momencie z satelitą lub dekoderem.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że podniesienie opłaty abonamentowej przez kablówkę upoważnia do wypowiedzenia umowy? A co z karami za to, że wcześniej się nie płaciło? Skąd wiedzą od kiedy mam TV? Od kiedy umowa z kablówką?

Nie, bo to nie jest podniesienie opłaty abonamentowej. W wizji tio miałbyś na fakturze wyszczególnione "abonament za kablówkę - np. 50 zł + abonament RTV - 22 zł". Oni nie podnoszą wtedy opłaty, tylko zajmują się ściąganiem podatku, który tylko przekazują dalej. I nie jest to wzrost opłaty, bo do tej pory też powinieneś to zgodnie z prawem płacić (też nie płacę, więc to nie żadne oskarżenie, tylko określenie, jak to wygląda pod kątem potencjalnego rozwiązania umowy).

 

W wizji proponowanej przez polityków informacja o tym, że masz kablówkę będzie przekazana poczcie, która Ci naliczy opłatę.

 

I jedna i druga wizja jest zwyczajną kradzieżą. Taką samą jak obowiązkowy ZUS, czy obowiązkowe ubezpieczenia. Po prostu politycy uważają, że wiedzą lepiej na co chcesz przeznaczyć swoje pieniądze.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że podniesienie opłaty abonamentowej przez kablówkę upoważnia do wypowiedzenia umowy? A co z karami za to, że wcześniej się nie płaciło? Skąd wiedzą od kiedy mam TV? Od kiedy umowa z kablówką?

Jeśli dostawca podniesie cenę, to będzie info ile czasu jest na zerwanie umowy bez opłat. W tym przypadku nie będą ponosić tylko przekazywać dane.

A co z karami? Hmm, chyba tego nikt nie wie, ale jak było w którejś tam wersji- będzie naliczone np. od daty podpisania z operatorem umowy.

Odnośnik do komentarza

 

To jest na serio? Mówimy o komiksie z Dużego Formatu GW?

 

http://wyborcza.pl/duzyformat/5,127290,15010237.html

 

Jeśli to nie fake, komuś w stołecznym ratuszu upał chyba zaszkodził.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...