Jump to content

tio

Przyjaciel Forum
 • Posts

  7334
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  109

Everything posted by tio

 1. tio

  Filmy

  I co możesz polecić?
 2. tio

  Filmy

  Od dłuższego czasu nie znajduję w repertuarze kin niczego ciekawego. Też macie wrażenie, że jest jakaś posucha w filmowych premierach?
 3. Co krytykujesz? MT nawet nowej Maryni nie może założyć to daj im się wykazać.
 4. tio

  Podaj dalej #4

  No to obie postaci są z filmu/książki Łowca androidów: Rick i Rachel
 5. tio

  Podaj dalej #4

  Skojarzyło mi się z łowcą androidów, Rickiem (Harrison Ford) i systemem operacyjnym z filmu Ona (głos Scarlett Johansson)
 6. tio

  Podaj dalej #4

  @krzysfiol dajesz pytanie
 7. Mecz z Chile moim zdaniem miał na celu dwie rzeczy: - na których zmienników Michniewicz może liczyć - czy Krychowiak nadaje się na pierwszy skład No i trudno powiedzieć kto będzie pewniakiem do wchodzenia z ławki (może Piątek). A po drugie Krychowiak nie zasługuje na podstawowy skład.
 8. Zostajesz w Grecji na kolejny sezon?
 9. Michniewicz powołał kadrę: Zaskoczeń większych nie ma, najwięcej krytyki budzi powołanie Żurkowskiego. Czy kogoś Wam brakuje?
 10. Tryby automatyczne są fajne na początku zabawy a potem to już nie za bardzo się przydają - tym bardziej, że mini 2 nie ma czujników więc jakikolwiek tryb automatyczny wymaga albo pustej przestrzeni albo czujności. Ale bawię się nieźle z mini 2. Robi całkiem przyzwoite zdjęcia i filmy, lata fajnie a że jest lekki to nie trzeba robić specjalnych uprawnień (wystarczy rejestracja operatora)
 11. tio

  Podaj dalej #4

  @messinho słowo to Twój debiut to może nie wiesz, że osoba, która poprawnie odpowiedziała na pytanie zadaje kolejne
 12. Kupiłeś jakiś sprzęt latający?
 13. tio

  Podaj dalej #4

  Bardzo dobrze, dajesz dalej
 14. tio

  Podaj dalej #4

  To ja wezmę. Wczoraj widziano @Mauro @Hajd @barrti @Misiek @Reaper @tio @Pulek i pewnie również @SZk i @Monti na pewnym warszawskim stadionie. Stadion ten był również widziany w kilku polskich filmach (m. in. w Piłkarskim pokerze). Stadion pojawił się również w jednym odcinku pewnego kultowego serialu, w którym tytułowy bohater spotyka tyczkarza, który wylądował na drzewie i mówi "Takie teraz te tyczki wyprodukowali, że nigdy nie wiem, gdzie wyląduję". Pytanie w którym serialu i w którym odcinku pojawia się ta scena?
 15. tio

  Podaj dalej #4

  @krzysfiol dawaj jakieś pytanko
 16. tio

  Podaj dalej #4

  Zgadza się
 17. Dzięki. A dodajesz do wody jakiegoś płynu do mycia?
 18. Ogłoszono właśnie powstawanie remake pierwszego Wieśka. Prace są na początkowym etapie więc pewnie jeszcze z rok przyjdzie czekać.
 19. Dzięki za polecajkę - wziąłem tego S7 w czarnym kolorze i zasuwa aż miło.
 20. tio

  Podaj dalej #4

  Nastąpił, oczekiwany od dawna, dalszy ciąg tej historii. Złodziej obrazu został aresztowany w Holandii lecz obrazu nadal nie odzyskano dlatego kwestią niezwykłej wagi okazało się ustalenie czy obraz znaleziony w Gdańskiej kamienicy jest oryginałem. Gugeł obejrzał dokładnie dzieło, najpierw z pewnej odległości, potem z bliska. Obraz leżał na stole, miał zdobioną, drewnianą ramę. Obraz przedstawiał widok na ogród z ubraną na czarno postacią kobiecą na pierwszym planie. W oddali znajdują się ruiny starego kościoła, sama wieża, która jak Gugeł wiedział została zburzona w 1885 roku. Ciemna paleta zieleni i brązów była typowa dla wczesnych prac Van Gogha. Akcenty zieleni i czerwieni wskazywały, że zima minęła i zaczęła się wiosna. - Ta kobieta - zagadnął konserwatora sztuki - czy to Margot Begemann, która się truła z powodu nieszczęśliwej miłości do van Gogha? - Chyba nie. To raczej dziewczyna, którą często malował w Nuenen. - A tak, kojarzę. Podobno zaszła w ciążę i pojawiły się plotki iż to sprawka Vincenta. Gugeł przyjrzał się kobiecie na obrazie. Miała na sobie obszerną szatę, nie dało się jednoznacznie stwierdzić czy jest w ciąży. Obejrzał dokładnie ramę obrazu. Wyglądała na nieuszkodzoną. - Czy to oryginalna rama? - o ile wiem to obraz został skradziony razem z ramą. Nie wiem czy to ta sama rama. Gugeł wyjął z kieszeni metrówkę - zmierzył płótno 24 cm na 55 cm. - To jest kopia - stwierdził policjant. Skąd skubany to wiedział?
 21. Dwa komiksy przeczytane ostatnio. "Ter. Tom 1. Obcy" Rodolphe i Christophe Dubois. Człowiek pojawia się znikąd, na obcej, pustynnej i niedostępnej planecie. W zapomnianym grobowcu odnajduje go Pip, złodziej cmentarny i "zbieracz" starożytnych artefaktów… Człowiek jest nagi i niemy, jedyny jego znak rozpoznawczy to tatuaż z napisem "Mandor" ("Złota ręka"). Tak zaczyna się historia, która intryguje i ciekaw jestem co będzie dalej. Mandor - człowiek, który wydostaje się z grobu odpowiada przepowiedni o mesjaszu, o której przepowiadają dziwni duchowni tej planety. Jednocześnie planeta skrywa tajemnice, okazuje się, że nie jest tak do końca oderwana od naszego świata. Dostajemy też fajne postaci i bardzo ładne plansze. Chętnie sięgnę po pozostałe tomy. "Bonneville" scenariusz i rysunki Marvano. Zbiorcze wydanie opowieści o historii Bonneville, sławnego toru do bicia rekordów prędkości! W latach 30. XX wieku grupka pasjonatów motoryzacji zaczęła rywalizować na Słonych Równinach Bonneville w USA o ustanowienie samochodowego rekordu prędkości. Z każdym rokiem przybywało konkurentów, budowano coraz nowocześniejsze wozy, do których montowano coraz potężniejsze silniki, aż w latach 60. przyszła pora na napęd odrzutowy. W czasie zawodów nie tylko cieszono się z kolejnych sukcesów, ale też płakano po śmiałkach, którzy zginęli w swych superszybkich autach. O historii bicia rekordów na Bonneville opowiada ich świadek, dziewczynka, która marzy, aby kiedyś stanąć na solnym torze jako zawodniczka... Marvano (Mark Van Oppen) zdobył sławę seriami stworzonymi według książek Joego Haldemana: Wieczna wojna i Wieczna wolność. Samodzielnie napisał i narysował cenione cykle Berlin, Grand Prix i Brygada Żydowska. Jest to hołd złożony tym szalonym kierowcom i konstruktorom, którzy aż do końca lat sześćdziesiątych dążyli do pobijania kolejnych rekordów prędkości na lądzie. Narratorką jest dziewczynka, która fascynuje się tym światem ale ta bohaterka jest tylko pretekstem do pokazania kierowców i ich wspaniałych, czasami szalonych maszyn. Pięknie jest to narysowane, bardzo przyjemnie się czytało, oglądało ten komiks.
 22. tio

  Podaj dalej #4

  oki oki, już za chwilę za dni parę
 23. Super, ale nie szukam lodówki i pralki
×
×
 • Create New...