Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Fenomen

  Kącik depresyjny

  Mysle, ze biorac pod uwage ogolny wzrost cen w budowlance i ogrzewnictwie, to smialo mozesz sie spodziewac wyceny w granicach 7-8k.
 3. tio

  Kącik prawny

  Ja zrozumiałem, że piszesz o zmianie "kadrowej" - babki, która zarządza kadrami
 4. Yesterday
 5. Counter

  Kącik prawny

  To, że wg. przepisów umowa o wspólnej odpowiedzialności traci ważność w przypadku zmian kadrowych. Jedyną umowę o odpowiedzialności podpisywałem tylko przy umowie o pracę najprawdopodobniej, czekam jeszcze na kopię protokołu inwentaryzacji.
 6. Wie ktoś może, jakie są oficjalne polskie odpowiedniki xboksowych Area Focus i Object Focus?
 7. tio

  Kącik prawny

  Nie rozumiem co ma wspólnego zmiana kadrowej do wiążącej pracownika umowy o pracę
 8. Counter

  Kącik prawny

  Napisałem pismo, gdzie poprosiłem o wyjaśnienie paru elementów sprawy: wyciągu z "salda pracowniczego", kwestię funduszu inwentaryzacyjnego, no i kopię protokołu inwentaryzacji. Dochodzi jeszcze kwestia, że przy podpisywaniu umowy o pracę, jest kilka zapisów, które stanowią umowę o wspólnej odpowiedzialności, ale jak się okazuje taka umowa powinna być spisywana po każdej zmianie kadrowej, a tak nie było.
 9. tio

  Kącik prawny

  Dlatego na początku poczyniłem zastrzeżenie co do braku wątpliwości odnośnie odpowiedzialności @Counter za braki. Jeśli takie wątpliwości są, albo pracodawca naruszył przepisy przypisując mu tę odpowiedzialność to jak najbardziej jest sens się kłócić.
 10. Last week
 11. Wg mnie w przyjęciu zagrał fatalnie Zatorski, co mocna zagrywka to przyjęcie na 3-5 metr, powinien grać dużo lepiej i skuteczniej kryć Leona, wiadomo że on nie jest od przyjmowania. Długimi fragmentami Leon trzymał nas w grze, no ale nie może wszystkiego robić sam, szkoda że pod koniec nie pomógł zagrywką. A ta nieskończona piłka to był plas wymuszony przez śmiecia od Drzyzgi, nie mogę już patrzeć na te jego rozegrania w tempie z lat 90
 12. Jeśli chodzi o Kochanowskiego, to się zgodzę. Ale Leon? Nie skończył setowej piłki w drugim secie i chyba ze dwóch na przewagi w czwartym. O Jego grze na przyjęciu zagrywki nie wspomnę. A do tego nie domykanie kierunku w bloku, gdzie dostał kilka piłek pod pachę.
 13. Klęknij polski chamie przed słoweńskim panem znowu oklep od Słowenii w ME w siatkówce i to u siebie. Wstyd. Tak naprawdę tylko Kochanowski i Leon zagrali dobrze, reszta dno i 2 metry mułu.
 14. Meler

  Kącik prawny

  @tio wczoraj trafiliśmy na coś takiego - jakbyś to w tym kontekście interpretował? Potrącenie niedoboru, który zostanie ujawniony w trakcie inwentaryzacji, z pensji pracownika jest możliwe wyłącznie za jego zgodą. Gdy pracodawca nie uzyska takiej zgody, musi dochodzić należności od pracownika w postępowaniu sądowym. Nieważne jest wyrażenie przez pracownika, na podstawie art. 91 k.p. w umowie o wspólnej odpowiedzialności materialnej, zgody na potrącanie przez pracodawcę z wynagrodzenia za pracę należności z tytułu niedoborów, które mogą się ujawnić w przyszłości w wyniku inwentaryzacji (uchwała SN z 4 października 1994 r., I PZP 41/94, OSNP 1995/5/63).
 15. Kumam, zatem muszę dopytać w wolnej chwili elektryka skąd te dwa przewody tam Na razie mi tam dwie żarówki nawet nie są potrzebne, ale chciałem po prostu zarobić wszystkie kable u siebie na oprawki i przez przypadek to zobaczyłem. Bardziej mnie martwi zatem ten D Nie mam żadnego miernika właśnie. Dzięki!
 16. Skoro to ma być włączane jednym włącznikiem, to zrób jak pisałem wcześniej. Podłącz obie żarówki pod jedną kostkę. Drugi przewód nie potrzebny. Zresztą nawet jakbyś miał podwójny włącznik, to na jednym przewodzie można by to podłączyć. A przy D, to skoro się nie zapala, to nie dostaje prawdopodobnie napięcia na oprawkę. Ale to możesz potwierdzić tylko probówką. A jak się okaże, że podaje napięcie, to coś będzie nie tak z N. A jakiś zwykły miernik masz?
 17. No właśnie nie myślałem o tym w ogóle (nie zwróciłem uwagi) i teraz jak zacząłem podłączać te oprawki to rozkminiałem po co dwa kable obok siebie Masz pomysł? Bo nie wiem, ogólnie to miejsce na kinkiety, ale dwa jeden przy drugim? Więc ogólnie - nie wiem To w sumie tam może być póki co jedna oprawka z żarówką. A masz pomysł z D?
 18. To jest to C? I wcześniej już był zamysł, że to ma działać na jednym włączniku? Bo nie bardzo wtedy kumam, po co 2 przewody. Niedziałający zaizoluj i zwiń, a pod działający podłącz w kostce drugą żarówkę.
 19. Muszę sobie zatem zakupić tę probówkę. To miejsce z włącznikami, tu jest żarówka A i B Po drugiej stronie pokoju I kawałek dalej D :
 20. tio

  Kącik prawny

  Spróbuj od pisma do pracodawcy, w którym domagasz się umorzenia zobowiązania, delikatnie sugerując, że zainteresują sprawą sąd pracy
 21. Counter

  Kącik prawny

  Dodatkowo firma w samej umowie o pracę zawiera umowę o odpowiedzialności za towar, a jak się okazuje przy każdej zmianie kadrowej powinna być podpisywana nowa umowa, gdyż poprzednia traci wartość. Towar na sklepie zabezpieczaliśmy jak tylko się dało przy pomocy środków zapewnionych przez pracodawcę, pajączki, sejfery, stickery, niestety na nawet przeciętnego złodzieja to żadna przeszkoda. Nie da się fizycznie obsługiwać klientów i łapać złodziei jednocześnie.
 22. tio

  Kącik prawny

  No to tu ewentualnie mógłbyś szukać szans w sporze
 23. Ja chyba byłem jednych z pierwszych w Polsce co przyjął trzecią dawkę. W czwartek albo piątek (2-3 września) skierowanie w sobotę byłem już po.
 24. https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-09-17/two-fda-panel-members-question-need-for-broad-booster-approval Szczerze mówiąc jestem zaskoczony takim wynikiem głosowania panelu, a już na pewno w takim stosunku. Uznano, że szybkie boostery mają sens tylko dla szczególnie narażonych podgrup populacji, czyli osób starszych albo @jmk ( ) . Kolejnym mocnym argumentem przeciwko tak szybkiemu dawaniu boosterów populacji ogólnej jest to, że wtedy nie zobaczymy tak naprawdę, na ile długotrwałą ochronę dają 2 standardowe dawki szczepionki, bo cały czas zbieramy dane i minęło za mało czasu. Nie jest to wiążąca decyzja, ale w 99% przypadków FDA przychyla się do rekomendacji panelów eksperckich przy podejmowaniu decyzji o dopuszczaniu leków na rynek.
 25. Counter

  Kącik prawny

  Tyle, że nie jestem pewien czy pracodawca zapewnił odpowiednie środki żebyśmy byli w stanie upilnować dostatecznie towaru. Na sklepie nie było ochrony, jedynie monitoring. W momencie pracy dla firmy nie było innego wyjścia jak podpisanie takiego papierka, gdyż brak podpisu równałby się ze zwolnieniem.
 26. tio

  Kącik prawny

  A jak to oceniasz na logikę? Jeżeli nie było wątpliwości co do Twojej odpowiedzialności, jeżeli wyraziłeś na piśmie zgodę na potrącanie z wynagrodzenia należności za niedobór to oczywiście pracodawca ma prawo dochodzić od Ciebie całej należności, również po zakończeniu stosunku pracy. Rozwiązaniem mogłaby tu być tylko jakaś ugoda z pracodawcą
 27. Ciężko coś na odległość zgadywać. Przydała by się chociaż zwykła probówka i sprawdzenie, czy masz na oprawce napięcie, po włączeniu włącznika. A tam gdzie masz dwie oprawki na jednym włączniku, to teoretycznie powinieneś mieć gdzieś w puszce połączone przewody, by włącznik dawał napięcie na oba punkty. Bo rozumiem, z każdej oprawki idzie osobny przewód i gdzieś się łączą, by później iść do włącznika.
 28. Counter

  Kącik prawny

  Mam problem, w lipcu skończyła mi się umowa w Media Expert. Dzisiaj dostałem poleconym pisemko z firmy wzywające mnie do zapłaty na 1200zł za rozliczenie inwentaryzacji obejmującej okres 5.10.2020 - 22.04.2021. Przez cały ten okres normalnie pracowałem, po inwentaryzacji zdążyłem podpisać papiery z kwotacją rozkładającą to 1200zł na raty. Następnego dnia trafiłem do szpitala i byłem 2 miesiące na l4. Pytanko, czy firma ma podstawy prawne by ściągać ze mnie te pieniądze w momencie ustania zatrudnienia? W necie niestety informacje są dosyć rozmyte i nie wiem czy muszę to płacić czy challange'ować się z firmą.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...