Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 12/27/22 in all areas

 1. Jako obecne miejsce do rozmow czy integracji - nie. Jako zachowanie miejsca, które kształtowało tą społeczność i jej świadomość - jak najbardziej tak, i nie pozwoliłbym mu odejść w niebyt jak wielu innym for. Aczkolwiek trzeba by sprawdzić wszelkie opcje redukcji opłat. Fora kiedyś wrócą - ale ogólnie podzielam pogląd @verlee, żeby nie opierać się w całości na Discordzie, nad którym nie ma się pełni kontroli.
  5 points
 2. Trudno mi odpowiedzieć bo nie jestem pewien czy zliczać mówienie do siebie
  5 points
 3. Tak to nasza tradycja, dziedzictwo i cześć tożsamości. Samo rozważanie tego to naplucie w twarz ludziom którzy dwadzieścia lat z okładem tworzyli Scenę.
  5 points
 4. No takie podejscie typu "nic nie pisze, czasem zerkne, a jakby co to ktos inny pomoze" byloby cenne, gdyby forum bylo medium opartym na odslonach, a takim nie jest.
  3 points
 5. Mając okazję pospacerować po wydmach zastanowiłem się jednak dłużej nad tą kwestią i osiągnąłem stan dualizmu. Z jednej strony zdecydowanie się zgadzam, że forum jest już niepotrzebne. Z drugiej strony jutro (przykładowo) Microsoft może kupić Discorda i kazać nam go zintegrować z MS Teams. Lub czymkolwiek innym. Kontrolowane przez nas w 100% miejsce, z naszą appką, na naszym serwerze temu zapobiega. Dlatego też, by oddać moją amibwalencję, proszę zostawić mój głos w tej sprawie na „nie, nie potrzeba nam forum”, ale wszystkie wypowiedzi od tej pory będę argumentował na „tak, forum jest nam potrzebne”. Dziękuję za uwagę i proszę o zrozumienie.
  3 points
 6. IMO stałe raty powinieneś brać jak te były niskie czyli przed cyklem podwyżek. Myślę, że teraz nie ma to sensu.
  2 points
 7. Forumowicze, Mając na uwadze również głos społeczności, zgodnie z zapowiedzią, od dnia 16.01.23r rozdzielony zostaje budżet. Wpłaty można dokonywać na jeden z dwóch celów: Budżet Forum - przeznaczony na opłaty stałe za https://forumfm.pl/; Budżet Społeczności - przeznaczony na inicjatywy dyskordowe, zlotowe i społecznościowe; Dane do przelewu pozostają takie same, w tytule przelewu bądź wiadomości do skarbnika prosimy o informację dotyczącą celu przelewu bądź rozdziału jego kwoty. Aktualny stan obu budżetów po rozliczeniu ostatnich wpłat celowych: Stan budżetu Forum: 1 972,69 PLN Stan budżetu Społeczności: 632,21 PLN Szczegóły wpłat jak zawsze znajdziecie na: Pozdr, Mod Team
  2 points
 8. Od dłuższego czasu jestem właściwie nieaktywny na forum, ale często zerkam, żeby zobaczyć czy pojawiły się jakieś wątki czy ciekawostki związane z FM-em. Na Discorda wszedłem kilka razy i to nie moja bajka. Chociaż jakbym czegoś potrzebował pewnie bym się tam odezwał. Jestem za utrzymaniem forum, bo zawsze może pojawić się ktoś kto będzie potrzebował FM-owej pomocy. Istnieje szansa, że ktoś mu jej udzieli.
  2 points
 9. Napisałeś 39 postów w poprzednim roku. W tym samym czasie wysłałeś 32402 wiadomości na Discordzie.
  2 points
 10. Pytanie w ankiecie jest tendencyjne. Koszty utrzymania forum w obecnej formie sa dla czlonkow tej spolecznosci sladowe (fakt, sam zapomnialem ostatnio zaplacic, ale nadrobie), dlatego migracja to marnowanie zasobow typu czas i ew. ryzyko niepotrzebne (cos sie wysypie, trzeba bedzie naprawiac etc.), a wylaczanie forum, na ktorego funkcjonowanie na 2-3 lata mamy juz teraz odlozone, to jest dyskusja pokroju, nie wiem, wysiudania z chaty wlasnej starej matki zeby gospodarstwo zuzywalo mniej pradu. Ludzie, naprawde, i ze wzgledu na sentymenty, historie, praktycznie gotowy track record - sadzicie, ze jest sens w tym grzebac, gdy chodzi o grosze pokroju 1k rocznie? Przeciez to na 20 chlopa to ok. 4 zl miesiecznie...
  2 points
 11. I jeszcze dodam zupełnie serio (choc nikt z was to nie uwierzy), ze wyjsciem z tej sytuacji moze byc po prostu zrezygnowanie z discorda i powrot na forum.
  2 points
 12. Jeśli sa fundusze które ludzie wpłacili m.in. po to by je utrzymać oraz jest rezerwa, to nie widzę powodu by to w ogóle rozważać. Nie mówiąc już o tym ze wobec tych ludzi byłoby to nieuczciwe. Sam nie place z zasady za content w necie, ale jak będzie sytuacja podbramkowa to sam wyłożę na rok funkcjonowania forum byle tylko je utrzymać.
  2 points
 13. Ci ludzie w większości nasrali na społeczność i przestali się w niej udzielać. Czemu mamy utrzymywać drogie forum tylko po to, żeby ich uszanować?
  2 points
 14. Najwięcej głosów w wyborach do MT XIX kadencji otrzymali: @Pulek - 30 głosów @Monti - 28 głosów @Vami - 28 głosów @barrti @lad @Seju - 24 głosy W związku z remisem przeprowadzana została dogrywka o dwa pozostałe miejsca w MT. Wyniki przedstawiały się następująco: @lad - 29 głosów @barrti - 23 głosy @Seju - 22 głosy Dziękujemy za wszystkie głosy.
  2 points
 15. Szkoda tego pechowo przegranego finał LM. Powodzenia we Francji
  1 point
 16. 21 stycznia świętujemy Baltic Porter Day. Zapraszam do lektury czym jest porter https://beerbaconliberty.com/2023/01/17/porter-baltycki-piwowarski-skarb-polski/
  1 point
 17. To łatwe. Biskup jakiej polskiej diecezji jako pierwszy został Papieżem, jak się nazywał i jakie przyjął imię?
  1 point
 18. Zastanawiam się ostatnio nad tym, czy nadal jako społeczność potrzebujemy forum. Postów jest żałośnie mało, społeczność przeniosła się na discorda, utrzymanie tego miejsca kosztuje, a wydaje mi się, że jest to już wyłącznie płacenie za nostalgię i tradycję. Zastanawiam się, czy ma to w ogóle sens i myślę, że nie ma. Co na ten temat sądzicie?
  1 point
 19. Przeklejka z Discord: @Forumowicze Miałem z tym poczekać, aż będę miał skończoną pełnię działań w tym temacie, ale niestety niekompetencja @Mod Team sprawiła, że muszę zareagować wcześniej. Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że MT dokonało aktualizacji PHP i IPB, a z kanałów dodatkowych wiem, że szykowane są środki pod przedłużenie skryptu… Muszę z przykrością napisać, że będzie to wg mnie marnowanie środków publicznych na utrzymywanie trupa, z którym Mod Team nie wie, jak sobie poradzić. Dlatego postanowiłem działać. Udało mi się znaleźć sposób na dokonanie kopii 1:1 forum w wersji archiwalnej. Dowód możecie zobaczyć tutaj: https://www.loom.com/share/3aa2e874fb564263a46db8041da295e4 W załączniku znajdziecie prostszą wersję kopii z głębokością do jednej podstrony, żebyście mogli sobie to potestować. Pełna wersja ma obecnie ponad 5 GB i ciągle rośne, bo jeszcze jej nie skończyłem (przewiduję między 6-8 GB). Jej jedyną wadą jest obecnie brak schowanego za logowaniem Hyde Parku, ale jest to problem do przeskoczenia przez symulowanie logowania za pomocą cookies lub upublicznienie HP na czas robienia kopii. Finalnie chciałbym wam udostępnić tę kopię przez protokół torrent. Czemu torrent? Ponieważ to protokół peer-to-peer, co gwarantuje, że dopóki chociaż jedna osoba będzie dysponowała kopią forum, każdy będzie mógł ją sobie ściągnąć. Skoro mamy archiwum, na którym najwięcej nam zależało, to po co nam ten skrypt? Po co mamy płacić setki złotych rocznie na utrzymywanie trupa? Po co mamy utrzymywać MT, które nie ma pomysłu co z tym wszystkim zrobić? Chciałbym, żeby MT formalnie odniosło się do mojej propozycji, a także powiedziało, jaki kierunek widzi dla serwera Discorda Forum FM, który 1/ nie potrzebuje już forum 2/ ma tylko 1 aktywny kanał dotyczący FM-a… Mam nadzieję, że będziecie w stanie wykazać się wizją, która spodoba się wszystkim i będzie odpowiednio skonsultowana, a także nie spowoduje kłótni w społeczności. Dziękuję za uwagę. Ponizej zdjecie kopii z wylaczonym wifi.
  1 point
 20. W ostatnim roku mieliśmy wyrok WSA, który potwierdza, że spłata kredytu zaciągniętego na własną nieruchomość też jest celem mieszkaniowym. Dlatego napisałem, że urzędy to kwestionują bo wcześniej sądy stały na stanowisku, że spłata kredytu musi dotyczyć nowej nieruchomości. Teraz podejście sądów i pomału fiskusa zaczyna się zmieniać więc jeśli chcesz powalczyć to możemy wystąpić o nadpłatę
  1 point
 21. Żeby w ogóle nie przejmować się podatkiem to sprzedaż musiałaby nastąpić w 2024 r. (pięć lat liczymy od końca roku, w którym nastąpił zakup). Ale będziecie mogli skorzystać z ulgi i jeśli cały przychód ze sprzedaży (czyli cenę sprzedaży) przeznaczycie w ciągu 3 lat na własne cele mieszkaniowe. Własnym celem jest również spłata kredytu, który został zaciągnięty na sprzedawane mieszkanie (choć czasami urzędy to kwestionują). Więc wystarczy resztę ceny przeznaczyć na inny cel mieszkaniowy (np. wkład własny) i będzie zwolnienie w całości. Ale zeznanie PIT-39 do końca kwietnia następnego roku trzeba będzie złożyć
  1 point
 22. tio: Dzięki za dobre słowo. ---- #2 Mrok. Patrzysz przed siebie, ale wszystko zlewa Ci się w bezkresną szarość. Oglądasz ulubiony serial, ale po kilku chwilach zdajesz sobie sprawę, że nie pamiętasz żadnej sceny, nawet pół kadru. Najchętniej zamknąłbyś się w czterech ścianach, wszedł pod kołdrę i spędził tak całą wieczność. Tak, to było ulubione zajęcie Mitchella w przeciągu ostatnich tygodni. Zabunkrowany w ciasnym, ciemnym mieszkaniu, jednym z tych dziesiątek mieszczących się przy Eton Street i reszcie sąsiednich ulic, całe godziny spędzał na gapieniu się w ekran telewizora. Przy życiu utrzymywało go jedynie mrożone żarcie i konieczność przejścia kilkudziesięciu metrów, zmuszając się do odbębnienia zajęć treningowych, podczas których i tak obecny był jedynie ciałem. Wszelkie poczynione postanowienia i cały z tym związany zapał uleciały w mgnieniu oka, po zaledwie kilku dniach. Mieszkanie załatwił mu jego agent, Tom Flanagan. Znali się jeszcze z czasów juniorskiego grania i choć później ich kariery potoczyły się zgoła inaczej, Ci dwaj odmieńcy jakimś cudem przez całe lata potrafili się ze sobą dogadać, tolerując niezliczoną ilość obustronnych katastrof. Flanagan miał jeszcze jedną, być może najważniejszą zaletę. Był zawsze obecny. Szczerze mówiąc był okropnym agentem, nie mając więc praktycznie żadnych innych klientów nie robił Mitchellowi łaski przesiadując u niego godzinami i pilnując na każdym kroku. Wszak nie miał nic ciekawszego do roboty. Ale był. To odróżniało go od innych osób, które przewinęły się przez życie Mitchella znikając gdy ten pokazywał swoje prawdziwe oblicze. Flanagan w żartach zwykł mawiać, że przecież nikt normalny nie wytrzymałby tego emocjonalnego, trwającego całymi latami rollercoastera. Tak, Flanagan nie był normalny. Na rogu Eton Street i Goodison Road znajdowało się jedyne miejsce, którego odwiedzanie w pierwszych tygodniach liverpoolskiej przygody sprawiało tej dwójce względną przyjemność. „The Peoples Pub” pozwalał tym rzezimieszkom z północy odpowiednio znieczulić się w nudne środowe wieczory. Z biegiem czasu podobnie kończyły się też te wtorkowe i czwartkowe, tworząc w ten sposób swoisty trzydniowy festiwal picia. Piątek był czasem na wyleczenie zszarganego sumienia i zabicie kaca, a kolejny dzień? Wtedy nadchodziła sobota...
  1 point
 23. Zastanawiam się ostatnio nad tym czy nadal jako ludzie wierzący potrzebujemy Kościoła. Wiernych na mszach jest żałośnie mało, społeczność przeniosła się do internetu, utrzymanie tego miesjca kosztuje, a wydaje mi się, że jst to już wyłącznie płacenie za nostalgię i tradycję. Zastanawiam się, czy ma to w ogóle sens i myślę, że nie ma. Co na ten temat sądzicie?
  1 point
 24. Ja pozwolilem sobie podpytac Wojtka, ktory hostuje nam forum, czy moze jest opcja na jakas znizke, ale „nie bardzo”. Natomiast co do IPB to nie wiem jak teraz, ale kiedys mozna po prostu bylo przestac placic i juz. Wtedy znikal support, opcje aktualizacji, jakis bodaj tez antyspam, no ale sam skrypt byl. No ale to bylo lata temu, nie wiem jak obecnie.
  1 point
 25. Trzej Królowie, a właściwie Mędrcy ze wschodu przybyli powitać nowo narodzonego Króla. I co robią? Idą do obecnie panującego króla by go zapytać gdzie znajdą tego nowego. Czy oni naprawdę się nie domyślili, że w ten sposób ściągają na Niego niebezpieczeństwo? Stali się też przyczyną rzezi niewiniątek. Średnio mi na mędrców wyglądają.
  1 point
 26. Well, choć będzie to dodatkowa praca dla MT, to zawsze można zrobić osobną zbiórkę na podtrzymywanie przy życiu trupa, a Ci co chcą inwestować pieniądze w "co innego", mogą to robić.
  1 point
 27. Proponuje krypto i finax.
  1 point
 28. Szczęśliwego Nowego 2023 Roku niech wreszcie będzie normalny Kwiecień jako Mistrzowie Grecji zaczynaliśmy od meczu w rezerwowym składzie z drużyną PAOK. Tak jak można się było spodziewać moje rezerwy poradziły sobie średnio w pierwszej połowie gry, tak że w drugiej połowie musiała wejść dwójka zawodników z podstawowego składu. I tak to jeden z nich czyli Valbuena strzelił bramkę jak się potem okazało na koniec meczu na wagę remisu. Przyszedł czas na kolejny Wielki mecz w Lidze Mistrzów u siebie mierzyliśmy się z Realem. Po pierwszych nie najgorszych 45 minutach tego meczu niestety przegrywaliśmy z ekipą Królewskich, ale tylko 0-1. W drugiej części zaczęliśmy sobie poczynać coraz śmielej, a to w końcu przełożyło się na bramkę wyrównującą którą strzelił El Arabi. Jak się okazało wynik tego spotkania już się nie zmienił, i przed rewanżem postawiliśmy się w całkiem niezłym położeniu. W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie podejmowaliśmy Aris. To było spotkanie jednego aktora który do przerwy tego meczu miał już strzelony dublet a był nim Vietto. W drugiej połowie ciągle kontrolowaliśmy ten mecz, a Vietto potwierdził znakomitą formę w tym meczu umieszczając piłkę w siatce po raz trzeci, zdobywając hat ricka i takim wynikiem kończąc ten ostatni w sezonie mecz. Nie przegraliśmy w tym sezonie ani jednego meczu ligowego! Nadszedł czas na rewanżowy mecz 1/4 Ligi Mistrzów z Realem. Pierwsza połowa tego spotkania niestety nie ułożyła się dla nas najlepiej, przegrywaliśmy po niej co prawda tylko 2-1 po bramce dla nas Fierro, ale ten wynik i tak sprawiał że żegnaliśmy się z rozgrywkami. W drugiej części jednak zaczęliśmy grać śmielej ( po moich ostrych słowach w szatni ) wiedząc że jedna bramka otworzy nam drogę do wyrównania wyniku z poprzedniego sezonu, czyli półfinału. Real zaczął się cofać i grać już na utrzymanie wyniku, a dla nas była to wyśmienita sytuacja, naszym atakom nie było końca. I w końcu to się stało Fierro dostał idealne podanie na nogę oddał strzał na długi słupek i trafił! Pozostało nam tylko cofnąć się do obrony i bronić tej zaliczki, co nam się udało i dało drugi z rzędu awans do półfinału Ligi Mistrzów, a w tym dwumeczu zagramy z Bayernem! W rewanżowym meczu półfinałowym pucharu Grecji podejmowaliśmy Ksanthi. Praktycznie pierwsza połowa tego meczu rozstrzygnęła ten pojedynek, a po dwóch golach Babacara i trafieniu Valbueny prowadziliśmy już 3-0. W drugich 45 minutach zostało nam tylko kontrolować ten mecz, co bardzo dobrze wykonaliśmy, gola dorzucił jeszcze Chibuike, i zakończył ten mecz wynikiem 4-0 dla nas. W Wielkim finale pucharu Grecji graliśmy z Panetolikosem. Wyśmienicie zagraliśmy w tym spotkaniu finałowym całkowicie dominując rywala, ale po kolei. Pierwsza część gry wyszła nam wprost fenomenalnie, gdyż po trafieniach dwóch Dockala i golu Stanciu pewnie prowadziliśmy w niej 3-0. Druga połowa była tak samo dobra, i trzymaliśmy swój wybitny poziom gry, najpierw piłkę do siatki po raz drugi w tym meczu umieścił Stanciu. A wynik tego wielkiego finału pucharu po golu głową po wrzutce z rzutu rożnego ustalił Manolas. Gromimy rywali w tym meczu finałowym pucharu i znowu zdobywamy podwójną koronę w Grecji! Ostatni mecz miesiąca jaki graliśmy to pierwszy mecz półfinałowy Ligi Mistrzów na wyjeździe z Bayernem. Bardzo dobrze taktycznie i mądrze graliśmy w tym meczu, do przerwy tego pierwszego meczu półfinałowego remisowaliśmy 1-1 po bramce dla mojego zespołu Fierro. W drugich 45 minutach też nasza gra mogła się podobać, zaczęliśmy sobie coraz bardziej śmielej poczynać w ataku, aż nadeszła 64 minuta gdy idealne podanie na nogę dostał El Arabi, i oddał strzał nie do obrony dla Neuera! Ten wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, a to oznaczało że postawiliśmy się w wyśmienitej sytuacji przed rewanżem półfinału Ligi Mistrzów u siebie! Kwiecień 2015 Bilans: 1-1-0 Liga: 1, 27-7-0, +50 PAOK 1-1 ( Valbuena ) Real 1-1 ( El Arabi ) Aris 3-0 ( Vietto X3 ) Real 2-2 ( Fierro X2 ) Ksanthi 4-0 ( Babacar X2, Valbuena, Chibuike ) Panetolikos 5-0 ( Dockal X2, Stanciu X2, Manolas ) Bayern 2-1 ( Fierro, El Arabi ) Puchar Grecji: Ksanthi 4-2, 4-0 ( Awans ), Panetolikos 5-0 ( WYGRANA ) Transfery ( Kwiecień ) Anglia: M. City ( +4 ) Francja: Saint Etienne ( +2 ) Hiszpania: Barcelona ( +9 )
  1 point
 29. mam dejavu, widuje go prawie codziennie z okna w pracy albo tego drugiego co jest na tej samej działce do ćwiczeń AT czekamy na kolejne filmy !
  1 point
 30. Mickiewicz się nazywał, na imię miał Tadeusz. Jak perorował pan Stanisław Stępień, stolarz. Meblowy.
  1 point
 31. Wybór zasady opodatkowania całości przychodu przez jednego z małżonków wyrażony w oświadczeniu, obowiązuje przy dokonywaniu wpłat na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych za cały dany rok podatkowy, chyba że w wyniku rozwodu albo orzeczenia przez sąd separacji nastąpił podział majątku wspólnego małżonków i przedmiot umowy przypadł temu z małżonków, na którym nie ciążył obowiązek dokonywania wpłat na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Oznacza to, że co roku należy składać nowe oświadczenie.
  1 point
 32. Wrak Tupolewa w Warszawie
  1 point
 33. Możesz sprawdzić fotel gamingowy IMBA Emperor, posiada w oparciu dwie regulowane poduszki, więc plecy na pewno będą zadowolone https://imbaseat.com/produkt/fotel-gamingowy-imba-emperor-gray/
  1 point
 34. W 2021 r. przeleciałem dronem ponad 130 km. Z setek ujęć zmontowałem film o Polsce:
  1 point
 35. Tani dron xiaomi wylądował na drzewie i wisi na nim od kilku tygodni. Jednak bakcyla latania załapałem i zainwestowałem w droższy sprzęt dji mini 2. Podobno, to nadal zabawka ale dostarcza o wiele więcej frajdy i można już tym robić niezłe filmy (4K) i zdjecia. Dotarł wczoraj więc dopiero uczę się latać ale dostarcza sporo radości. Pierwsze ujęcia:
  1 point
 36. Przygód dronika odcinek ostatni: po próbie wzbicia się w powietrze na jakieś 12 metrów porwał go wiaterek. Bezzałogowy Statek Powietrzny nie reagował na komendę "pull down, tree ahead!", wpadł w konar i zawisnął na drzewie, gdzieś tak na 10-12 metrach nad ziemią. Przez ponad godzinę próbowałem sprowadzić na ziemię za pomocą rzucania kijem i kopaniem piłką do nogi (czuję, że będę miał zakwasy). Niestety, bezskutecznie. Cóż, będę go jeszcze pod tym drzewem odwiedzał wypatrując czy jeszcze tam jest. Tym samym ujawniła się pewna przewaga drona za 250 zł nad tym za 500 zł. Zawiesiłem na drzewie trochę mniej kasy
  1 point
 37. Chciałem sprawdzić czy latanie dronami i fotografowanie/filmowanie z góry to fajna zabawa. Tak więc żeby w ogóle oswoić się ze sterowaniem kupiłem dronika xiaomi za 250 zł. Testy zacząłem w domu. Na początku bardzo się namęczyłem by się z tym gówienkiem połączyć - co chwile się rozłączał. Kiedy w końcu udało się wystartować to przyjebał w telewizor - odpadła mu jedna z osłon śmigła i tym samym dorobiłem się pięknych rys na ekranie tv. Próby na zewnątrz nie mogły się odbyć bo ciągle wieje. W końcu udało się utrzymać go w powietrzu przez mniej więcej minutę, po czym po prostu spadł na ziemię zrywając połączenie (chyba tylko dwa razy udało się nim normalnie wylądować). Na temat kupowania drona zabawki jako pierwszego urządzenia tego typu funkcjonują dwie opinie: - pierwsza - taka zabawka pozwoli złapać bakcyla i wciągnąć się w latanie dronami. A jednocześnie nie ma wielkiego ryzyka, że w rękach początkującego operatora dron się rozwali, - druga - takie gówniane zabawki tylko człowieka zniechęcą do fajnej pasji jaką jest latanie dronami. Na razie przychylam się do drugiej opcji. Ale jeszcze będę zgłębiał temat. A w ogóle od tego roku mocno się zmieniły przepisy dronowe, generalnie latanie czymkolwiek wymaga rejestracji. Zarejestrowałem się jako operator i zdałem onlinowy egzamin na kategorię open A1/A3
  1 point
 38. najpierw zabrał plusy, a teraz chce zniszczyć całe forum :kaz3:
  0 points
×
×
 • Create New...