Jump to content

Polityka wewnętrzna


Icon

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Uczelnie nie chcą Migalskiego

 

Znany politolog Marek Migalski nie może rozpocząć przewodu habilitacyjnego - pisze "Rzeczpospolita". Wszczęcia procedury odmówiły uniwersytety Wrocławski i Jagielloński.

 

To rewanż środowiska za niektóre wypowiedzi Migalskiego na temat lustracji, powiedział "Rzeczpospolitej" jeden z kolegów naukowca. Niedawno Migalski skrytykował swojego przełożonego prof. Jana Iwanka, dyrektora Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim, który był przez lata tajnym agentem SB.

 

W odpowiedzi większość pracowników naukowych Instytutu, w którym Migalski pracuje, wystosowała protest.

 

- "Jeśli w Polsce nie mogę tego zrobić, zastanawiam się nad wyjazdem za granicę i zrobieniem tam habilitacji", powiedział Migalski "Rzeczpospolitej".

źródło: gazeta.pl

 

No to dyżurny politolog PiSu się doigrał. :> Myślę, że już w środowisku jest skreślony i raczej kariery nie zrobi. Chyba, że wstąpi do PiS.

Link to comment

Niewiele Ci trzeba jako dowodu. Specjalnie dla Ciebie przerzucę swój wpis z innego forum:

 

A co my na razie o tym wiemy?

 

Przyjaciel dr. Migalskiego powiedział, że to na pewno zemsta.

Niezwykle bezstronny i obiektywny dr Dudek z IPN potwierdził.

Anonimowy pracownik naukowy przyznał, że to rewanż za narażenie się zwierzchnikowi - takich anonimowych wypowiedzi na potwierdzenie faktu, że habilitacja dr. Migalskiego jest do niczego, mogę przedstawić pół tuzina, jeśli jest życzenie.

 

Znamy wynik jednego głosowania, negatywny.

Nie znamy natomiast: wyników pozostałych głosowań, przebiegu dyskusji, treści recenzji, opinii komisji na wszystkich trzech uczelniach, a artykuł jest całkowicie jednostronny, nie ma w nim nawet próby dowiedzenia się, jak procedura przebiegała naprawdę, nie został zapytany ani jeden dziekan.

 

Wścibscy internauci ustalili ponadto, że dr Migalski praktycznie nie istnieje w P&P, co oznacza, że nie jest znany poza Polską. Owszem, w Polsce to nie jest przeszkoda do habilitacji, różne miernoty przez to sito przechodziły, ale tym bardziej chętnie dowiedziałbym się, jak komisje wydziałowe i recenzenci ocenili jego dorobek.

 

A, dla przypomnienia, jeden taki rektor, co to prześladowany był za poglądy i wiarę, trzeci rok symuluje chorobę psychiczną, byle uniknąć procesu. A media też robiły z niego ofiarę układu.

Link to comment

Zaraz dojdziemy do kolejnego truizmu, że czyści są tylko ci, którzy jeszcze się do owego koryta nie dostali. Bo kiedy już się dostaną, wsiąkną w ów mityczny układ i staną się takimi samymi świniami - nieważne czy są spod znaku UPR, Zielonych czy Nowej Lewicy.

Link to comment

Cóż, konflikt pana M. ksywa nasza wewnętrzna - Medialski z władzami Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śl. znam z autopsji. Konflikt jest stricte personalny, tylko pan M. zaczął grać znaczonymi kartami w celu uzyskania przewagi nad adwersarzem. Doszło do tego, że napuścił na Wydział i władze uczelni samego Wildsteina z kamerą i mikrofonem. Na szczęście z panem W. nikt nie chciał gadać z wyjątkiem popleczników pana M. I tak to się już toczy od dłuższego czasu. Przynajmniej nudno nie jest. Szkoda tylko, że dorabia się do tego ideologię, historię, IPN i miesza media ogólnokrajowe. Ale cóż - niektórzy nie potrafią inaczej.

Link to comment

Prezydent zaproponował Ryszardowi Bugajowi i Adamowi Glapińskiemu, by zostali jego stałymi doradcami ekonomicznymi - dowiedział się serwis internetowy tvp.info.

 

:rotfl: Niech ktoś mi powie jeszcze że Kaczyński jest prawicowym prezydentem :D

Link to comment
Prezydent zaproponował Ryszardowi Bugajowi i Adamowi Glapińskiemu, by zostali jego stałymi doradcami ekonomicznymi - dowiedział się serwis internetowy tvp.info.

 

:rotfl: Niech ktoś mi powie jeszcze że Kaczyński jest prawicowym prezydentem :D

 

Wbrew temu co usiłują ci wmówić rewizjoniści z Najwyższego Czasu, nie trzeba być gospodarczym liberałem żeby być prawicowcem.

Link to comment
Sory, ale w tradycyjnym ujęciu prawica - wolny rynek. Jęsli SzP. Prezydent Lech Kaczyński chce się EKONOMICZNIE(!) radzić pana Ryszarda Bugaja, to jest farsa....

W jakim tradycyjnym ujęciu? :) W najbardziej tradycyjnym prawica to monarchistyczni konserwatyści, którzy kwestią wolnego rynku czy niewolnego brzydzili się zajmować :)

 

Prawica to pojęcie bardziej złożone, niż tylko podejście do gospodarki. Ba, nie sądzę nawet, by był to czynnik najważniejszy.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...