Jump to content

Bebok

Użytkownik
 • Content Count

  1487
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Bebok last won the day on May 10

Bebok had the most liked content!

Community Reputation

488 Bardzo lubiany

About Bebok

 • Rank
  Ojciec Prowadzący
 • Birthday 07/24/1983

Informacje

 • Wersja
  CM4 02/03
 • Skąd
  Katowice
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bebok

  Kącik prawny

  Nie kłócę się. Księgowość już zmieniliśmy, jest porządek, ale pewnie coś jeszcze jest do poprawki.
 2. Bebok

  Kącik prawny

  No ale tu nie chodzi o jakieś kombinacje tylko wykorzystanie możliwości rozliczeń. Ja mogę swoje działania rozliczać jako JDG, w ramach umowy powołania, UZ czy UoD korzystając z 50 proc. praw autorskich.
 3. Bebok

  Kącik prawny

  A żona jest na B2B czy UoP? Nie masz kogoś w rodzinie, kto ma zdolność i może mieć koszty?
 4. Bebok

  Kącik prawny

  Przecież to jest kwestia odpowiedniego podziału i nazewnictwa. That's all.
 5. Bebok

  Kącik prawny

  Generalnie zwrot VAT najlepiej rozliczać w kolejnej sprzedaży. Wyszła Ci z pół roku nadpłata 2k VAT, a z października wychodzi Ci do zapłaty 5k, to płacisz 5k - 2k nadpłaty czyli trzy. Jest taka opinia, że wnioski o zwroty, szczególnie VAT to proszenie się o kłopoty. Nie wiem ile w tym jest prawdy, bo urzędy są IMHO mega nieogarnięte ostatnio. A co do etatu - możesz to podzielić, np. mieć na UoP tyle, żeby się mieścić w 18 proc. a resztę na JDG.
 6. Bebok

  Kącik prawny

  Generalnie koszt musi być powiązany z przychodem. Jak nie masz sprzedaży, to możesz mieć koszty - np. jakieś stałe - saas czy inne usługi, może też być tak, że pracujesz sezonowo, ale powinno to mieć jakąś logikę. Poza tym powinieneś generować na tyle dużo kosztów, żeby ta składka zdrowotna Ci się zbilansowała/opłaciła. Teoretycznie możesz mieć jakąś kontrolę i zakwestionują Ci te koszty, ale obecnie szanse na to są znikome. Czemu chcesz iść na etat? Nie wpadniesz w stawkę 32 proc.?
 7. Prywatyzowanie zysków, upublicznianie strat. Mało to przypadków ratowania prywatnych firm za państwowe pieniądze. Albo - masz pracowników, którym płacisz za mało w stosunku do ich kwalifikacji, wydajności itd. ergo rozdajesz sobie ich pieniądze.
 8. Kapitaliści też rozdają cudze pieniądze, tylko sobie.
 9. Bebok

  Motoryzacja

  I ja się z tym zgadzam, że kompaktowe kombi to najlepszy kompromis dla rodziny 2+2. OK, Van czy segment D mają więcej miejsca, ale są droższe, wiecej palą, itd. Stąd też mówię, że to dobry kompromis.
 10. Bebok

  Motoryzacja

  Kuchar, ale tu chodzi o to, że mając 120 k możesz się rozglądać za Passatem czy Insingnią, a to już nijak nie jest poziom Corolli. Szczególnie, że i Passat i Insignia będą miały LEDowe światła (lepsze), adaptacyjny tempomat i może nawet automat. 100 k to OK - to jest poziom dobrego Golfa czy Octavii, ale nie 120. Inna sprawa, że ja nie brałbym hybrydy 2,0. Więcej pali, a te dodatkowe KM są niepotrzebne. Generalnie pomijając jakieś skrajności typu Golf za 150 k kontra bazowy Passat 1,5 TSI za 140 k, to w większość przypadków auto segmentu D będzie cichsze, wygodniejsze, z większym bagażnikiem i
 11. Bebok

  Motoryzacja

  Też mam podobną opinię. Może nie szok, ale to trochę poza granicą akceptacji dla mnie. Rozumiem, ze to za mocną wersję, z dobrym wyposażeniem i automatem, ale jednak... To tak, jak z Fabią, którą kiedyś chciałem kupić. Po lifcie ceny poszły w górę i wersja, jaką bym chciał podchodziła cennikowo po 70-75 k. OK, tam było wiele fajnych rzeczy np. reflektory bi-LED, ale mając 75k mógłbym już się rozglądać za nowym, albo półrocznym Leonem kombi, który jest ze wszechmiar lepszym autem, nawet jeśli nie ma z przodu LEDów.
 12. Bebok

  Motoryzacja

  Hej, jak zmieniałem auto, to wiedziałem, że nie mam czasu na szukanie, jeżdżenie po 300 czy 600 km, żeby obejrzeć auto, sprawdzić, upewnić się, że nie jest kradzione/bite/niesprawne. Dlatego zakładałem nowe, albo roczne z sieci sprzedaży danej marki. Skody używanej nie było z wyposażeniem, jakie jest dla mnie koniecznie i z dieslem, a na nową musiałbym czekać z 7-8 miesięcy. Padło na Renault. Mają program sprzedaży używanych (uzywane.renault.pl), a kupiłem w Sękocinie (Kruba Group). Wszystkie formalności - umowę przedwstępną, umowę leasingową, ubezpieczenie, załatwiłem w salonie Re
 13. Przede wszystkim przy psie trzeba wyjebać dywany. To syzyfowa praca z ich czyszczeniem.
 14. Bebok

  Kącik tatuśków

  Mhm, zwłaszcza jak jest noc, jesteś w samochodzie, na dworze mróz, itd. Cycek zawsze jest wygodniejszy.
 15. Bebok

  Kącik tatuśków

  To wynika z tego, że ponoć mleko sztuczne jest większym zapychaczem i na dłużej angażuje trawienie czy jakoś tak.
×
×
 • Create New...