Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Ireneusz Jeleń, Dawid Jarka, Paweł Brożek, Marcin Zając i Marek Zieńczuk - ci piłkarze nie zostali powołani do kadry na mecz z Kazachstanem, choć w lidze prezentują się bardzo dobrze.

Wszystko rozstrzygnęło się podczas poniedziałkowej dyskusji w warszawskim hotelu "Sheraton". Przed podjęciem ostatecznej decyzji o pominięciu tych zawodników Holender konsultował się z Adamem Nawałką, Bogusławem Kaczmarkiem i Janem de Zeeuwem.

Szkoda, że nie podał powodu :/ Brakuje też parę osób na tej liście ;)

Zapewne - jak juz wczesniej mowil Beenhakeer o kilku z w/w - po prostu nie pasuja do jego koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Zapewne - jak juz wczesniej mowil Beenhakeer o kilku z w/w - po prostu nie pasuja do jego koncepcji.

 

Może i ja się nie znam, ale chyba nam brakuje prawego skrzydłowego.. tak btw Zająca. innych nie oceniam, bo nie widziałem meczy.

Co do meritum - j/w. A poza tym, nie widziales meczów, MECZÓW. ;]

Odnośnik do komentarza
A to nie jest tak, że w reprezentacji grają najlepsi w chwili obecnej?

to jest tak, ze w reprezentacji graja Ci ktorzy w najlepszy sposob pasuja do zalozen druzynowych.

 

E tam. Tak, to może być w klubie, gdzie żondzi kasa. W reprezntacji - imo - grać powinni najlepsi w danym momencie. Oczywiście, mogą być dwie/trzy/max cztery kluczowe pozycje, ale reszta powinna być ustawiana wg kluczu zwanego formą.

Odnośnik do komentarza

IMO ważna jest - tak w klubie, jak i reprezentacji ciągłość myśli i koncepcji trenerskiej. W klubie trener najczęściej dostosowuje koncepcję do posiadanych zawodników. W reprezentacji, dzięki szerokiemu wyborowi, można zrobić na odwrót - najpierw ma pomysł na grę, a potem do tego dobiera skład. Jeśli tak jak mówisz o powołaniach decydować miałaby wyłącznie forma graczy, to koncepcja gry musiałaby zmieniać się wtedy kiedy i ona, a to czasami jest naprawdę często. Efekty raczej ciekawe by nie były. Oczywiście trzeba mieć też na uwadze umiejętności i formę (a ocena tej też jest swoją drogą mocno subiektywna, bo różni piłkarze grają w różnych ligach, więc trudno ocenić który jest de facto lepszy; a poza tym sam dokonujący oceny formy zwraca uwagę na konkretne, istotne wyłącznie w jego opinii cechy u gracza - nie zawsze czysto piłkarskie umiejętności), a także charakter, ale zmienianie koncepcji gry całego zespołu po to, żeby powołać kilku dodatkowych graczy prezentujących się według prasy i kibiców dobrze to poważna decyzja mogąca mieć skutki tak pozytywne, jak i negatywne.

Odnośnik do komentarza

Tak, trzeba szukać napastników, ale od zaraz. Mam wielki szacunek do Leo, więc skroro wybrał Zahorskiego, to znaczy, że jest graczem perspektywicznym, bo nie wierzę, że od razu wskoczy do podstawowej jedenastki. Jeśli chodzi o Kosowskiego - miał lepsze i gorsze momenty, nauczył się pokory na zachodzie i południu, teraz gra regularnie w klubie, więc powinien wykorzystać szansę. Kiełbowicz - hmmm... sam nie wiem, trochę mi on nie pasuje, jednak na szczęście jest na liście rezerwowej.

 

PS. Już nie mogę się doczekać kolejnych eliminacyjnych meczów...

Odnośnik do komentarza
Obrońca piłkarskiej reprezentacji Marcin Wasilewski we wtorek późnym wieczorem opuścił zgrupowanie kadry we Wronkach z powodów rodzinnych - poinformowała rzecznik prasowy reprezentacji Marta Alf

 

Alf przyznała, że nie jest w tej chwili znany termin powrotu Wasilewskiego do Wronek. Sztab szkoleniowy reprezentacji na razie nie rozważa powołania dodatkowego zawodnika na zgrupowanie.

Hmm, a moze warto by Kikuta sprawdzić? :-k

Odnośnik do komentarza

Heh ;] Teraz jest wielkie "halo" na temat Danny'ego Szateli, kiedy my jako społeczność FMowa wiedzieliśmy już kilka lat temu. Teraz Danny razem z Ebim grają w jednym klubie i z tego co można przeczytać na stronach "gazety" to Ebi namawia Danny'ego do gry w kadrze Polski. Nasi działacze jak zawsze mają przyspieszenie i ze spokojem odpowiadają, że po meczu z Kazachstanem... No i Danny już dostał powołanie do seniorskiej kadry USA :) Jestem pewny, że kolejny po Klose, Podolskim, Tomaszu Sokołowskim, Piotrem Trochowskim (i tak można wymieniać :) ) będzie stracony, a my będziemy za kilka mc/lat żałować, że nie gra w kadrze...

Odnośnik do komentarza
Polska U-21 - Hiszpania U-21 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Jose Manuel Jurado (70), 0:2 Bojan Krkic (90+2).

 

Żółte kartki: Polska - Kamil Glik, Kamil Grosicki; Hiszpania - Sisinio Gonzalez, Javier Martinez, Raul Garcia, Jose Crespo.

Czerwona kartka: Polska - Bartosz Białkowski (69).

Sędzia: Bulent Dermirlek (Turcja)

Widzów 3 000

 

Polska: Bartosz Białkowski - Witold Cichy, Adam Kokoszka, Piotr Polczak, Przemysław Kocot - Piotr Kuklis, (59. Piotr Ćwielong), Adam Danch (46. Kamil Glik), Radosław Majewski, Szymon Pawłowski (46. Kamil Grosicki) - Dawid Janczyk, Dawid Jarka.

 

Hiszpania: Roberto Jimenez Gago - Miguel Torres Gomez, Marc Torrejon, Jose Angelo Crespo, Torejon Crespo Garcia - Raul Garcia, Javier Martinez, Diego Capel (69. Juan Manuel Mata Garcia) - Sisinio Gonzalez (75. Susaeta Laskurain) - Bojan Krkic Perez, Jose Manuel Jurado (88. Esteban Granero)

No i Grosicki szybko przywdział trykot z orłem na piersi... :>

Zachowanie Białkowski pozostawię bez komentarza :|

Odnośnik do komentarza

Ciezko przeczytac na pierwszym lepszym portalu?

 

W 70. minucie spotkania miało miejsce kuriozalne wydarzenie, które zdecydowało o wyniku - polski bramkarz, Bartosz Białkowski wybiegł do piłki za pole karne i zamiast wybić futbolówkę, zaczął ja podbijać. Gdy ta uciekła mu "z nogi" nasz bramkarz ratował się zagraniem ręką. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna, czerwona kartka dla Polaka. Miejsce Białkowskiego w bramce zajął... obrońca Kamil Glik. Po chwili Jurado, strzałem z rzutu wolnego zapewnił prowadzenie Hiszpanii. W doliczonym czasie gry Bojan Krkic ustalił wynik meczu.
Odnośnik do komentarza
Ciezko przeczytac na pierwszym lepszym portalu?

 

W 70. minucie spotkania miało miejsce kuriozalne wydarzenie, które zdecydowało o wyniku - polski bramkarz, Bartosz Białkowski wybiegł do piłki za pole karne i zamiast wybić futbolówkę, zaczął ja podbijać. Gdy ta uciekła mu "z nogi" nasz bramkarz ratował się zagraniem ręką. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna, czerwona kartka dla Polaka. Miejsce Białkowskiego w bramce zajął... obrońca Kamil Glik. Po chwili Jurado, strzałem z rzutu wolnego zapewnił prowadzenie Hiszpanii. W doliczonym czasie gry Bojan Krkic ustalił wynik meczu.

 

Widziałem to zagranie w TV, bez komentarza...

Co też strzeliło Białkowskiemu do głowy, żeby się pobawić piłką? :doh!:

Widać też było, że z Glika to żaden bramkarz - przy golach dla rywali tylko bezradnie patrzył, jak łaciata wpada do bramki.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...