Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Rozpędzik Szczurek i bęc.

 

Jeżeli ktoś porównuje Frankowskiego do Wichniarka czy Brożka to szczerzę zazdroszczę

a jeżeli ktoś kwestionuje wiedzę i znajomości człowieka, który od ponad 40 lat jest zawodowo związany z piłką i jest w czołówce trenerskiej świata, samemu mającą bardzo znikomą wiedzę to również zazdroszczę

Odnośnik do komentarza
a jeżeli ktoś kwestionuje wiedzę i znajomości człowieka, który od ponad 40 lat jest zawodowo związany z piłką i jest w czołówce trenerskiej świata, samemu mającą bardzo znikomą wiedzę to również zazdroszczę

Do-kła-dnie! ;)

Pamiętam jak całkiem niedawno temu toczyła się tutaj dyskusja na temat niepowołania do kadry Jelenia. A jak sprawa ma się dziś? Wyszło na rację Leo. Od momentu kiedy Jeleń usiadł na ławie Auxerre ta drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo w lidze i znacznie poprawiła styl gry a także skuteczność. Zastanówcie się zanim zaczniecie krytykować człowieka, który jest skarbnicą wiedzy na tematy piłkarskie.

Odnośnik do komentarza
Zahorski aż ze śmiechu parsknąłem w samej lidze jest z 10 lepszych. Gość w Orange gola jeszcze nie strzelił, ba czasem nawet w podstawowym składzie nie wychodzi. Goloś typowy ligowy średniak, to ja już Zienczuka wole bo ma życiową forme.

 

A toś mnie teraz zaskoczył, bo z moich danych wynika, że ma na koncie w sumie sześć trafień w OE.

Odnośnik do komentarza

Benhakker już kilka pomyłek przy powołaniach popełnił, Piszczek nie okazał się takim talentem jakim powinien być sądząc po liczbie powołań, Kokoszka też nie wygryzł ze składu podstawowych stoperów Wisły, i nawet selekcjoner wrócił do Głowackiego, Wawrzyniak na dzień dziesiejszy jest lewym obrońcą sporo słabszym od Kiełbowicza i praktycznie nie poczynił żadnych postępów. Domyślam się że to powołania na mecz z Węgrami, ale czy my jesteśmy aż tak bliscy awansu żeby eksperymentować z młodzierzą 3 mecze przed końcem kwalifikacji? Bo ja nie sądzę aby Gołoś czy Zachorski byli zbawieniem w meczach z Belgią czy Serbią. Benhakker za dużo ryzykuje, Boniek też miał wizjonerskie plany odmładzania składu i wiemy jak się to skończyło, nasz selekcjoner zapomniał że jest w Polsce a nie w Holandii i że u nas piłkarze 20 letni żadko są podstawowymi zawodnikami silnych klubów, i trochę wolniej się rozwijają. Te powołania byłyby Ok, jak byśmy mieli pewny awans, a my od awansu biorąc pod uwagę formę serbów będziemy raczej się bić do ostatniego meczu.

Odnośnik do komentarza
o Zahorskim czytałem że mimo tego że nie strzela bramek to bardzo dużo pracuje dla drużyny i wypracowuje sytuacje dla Jarki,

 

Czyli szukanie nowego Żurawskiego by Don Leo :P

Raczej szukanie drugiego Rasiaka patrząc na warunki Zahorskiego. Bo wątpie, żeby był tak dobrze wyszkolony technicznie jak Magic.

 

Chodziło mi o zawodnika bez umiejętności strzeleckich, ale za to pracowitego i szukającego miejsca do podań, zaliczającego asysty :> Jeśli dałby radę grać jak Magic, to przydałby się w kadrze, bo IMHO taktyka z wysokim się w Polskiej Reprezentacji nie sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Chodziło mi o zawodnika bez umiejętności strzeleckich, ale za to pracowitego i szukającego miejsca do podań, zaliczającego asysty Jeśli dałby radę grać jak Magic, to przydałby się w kadrze, bo IMHO taktyka z wysokim się w Polskiej Reprezentacji nie sprawdza...

Powiedziałbym raczej, że Rasiak się w kadrze nie sprawdza (nie zamierzam się z niego nabijać, cenię go za grę w klubie, ale takie są fakty, że w reprezentacji nie gra najlepiej), więc Leo stara się szukać dla niego alternatywy. Wcześniej powoływał Ujka, ale widocznie jakoś nie zdołał on przekonać Leo na treningach. A że za wielu dobrych, wysokich i dosyć perspektywicznych napastników w Polsce nie mamy, to tym razem padło na Zahorskiego właśnie. I wydaje mi się, że właśnie dlatego został on powołany.

Odnośnik do komentarza

Pełna kadra:

 

Bramkarze:

Artur Boruc, Tomasz Kuszczak, Łukasz Fabiański

 

Obrońcy:

Marcin Wasilewski, Paweł Golański, Grzegorz Bartczak, Mariusz Jop, Arkadiusz Głowacki, Jacek Bąk, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki, Jakub Wawrzyniak

 

Pomocnicy:

Radosław Sobolewski, Mariusz Lewandowski, Dariusz Dudka, Rafał Murawski, Przemysław Kaźmierczak, Jakub Błaszczykowski, Wojciech Łobodziński, Konrad Gołoś, Łukasz Garguła, Jacek Krzynówek, Euzebiusz Smolarek

 

Napastnicy:

Maciej Żurawski, Grzegorz Rasiak, Marek Saganowski, Radosław Matusiak, Tomasz Zahorski

 

 

 

Brożka jak nie było tak nie ma, to samo Wichniarka - co by nie było strzela bramki w Bundeslidze. W kontekście braku powołań dla nich nominacja dla Zahorskiego jest trochę dziwna. Szkoda, że w kadrze nie ma Gizy, bo to teraz najlepszy ofensywny polski pomocnik.

Odnośnik do komentarza
Brożka jak nie było tak nie ma, to samo Wichniarka - co by nie było strzela bramki w Bundeslidze. W kontekście braku powołań dla nich nominacja dla Zahorskiego jest trochę dziwna. Szkoda, że w kadrze nie ma Gizy, bo to teraz najlepszy ofensywny polski pomocnik.
Z tym Gizą to jakiś żart? To ja już wole Gargułe/Krzynka/Magica jako ofensywnego pomocnika, przynajmniej są kreatywni. A w Legii Giza pokazuje bardzo niewiele w porównaniu do Rogera.
Odnośnik do komentarza
Brożka jak nie było tak nie ma, to samo Wichniarka - co by nie było strzela bramki w Bundeslidze. W kontekście braku powołań dla nich nominacja dla Zahorskiego jest trochę dziwna. Szkoda, że w kadrze nie ma Gizy, bo to teraz najlepszy ofensywny polski pomocnik.
Z tym Gizą to jakiś żart? To ja już wole Gargułe/Krzynka/Magica jako ofensywnego pomocnika, przynajmniej są kreatywni. A w Legii Giza pokazuje bardzo niewiele w porównaniu do Rogera.

 

Garguła gra tragicznie co było widać w meczu z Legią. Krzynówek na ofensywnym pomocniku to też nieporozumienie. Dużo lepiej spisuje się na skrzydle. Żurawski to napastnik. Ja piszę o ofensywnym pomocniku w systemie 4-4-2 a nie 4-5-1. Na

Kazachstan wychodzenie z dwoma defensywnymi pomocnikami jest bez sensu.

Roger nie jest Polakiem. Iwański gra jak całe Zagłębie, czyli nijako. Zostaje tylko Giza.

 

Co do Matusiaka - zagrał ostatnio 45 minut w meczu z Feyenoordem, ale Heerenveen utopiło 0:2. Optymizmem to nie napawa.

Odnośnik do komentarza
Ireneusz Jeleń, Dawid Jarka, Paweł Brożek, Marcin Zając i Marek Zieńczuk - ci piłkarze nie zostali powołani do kadry na mecz z Kazachstanem, choć w lidze prezentują się bardzo dobrze.

Wszystko rozstrzygnęło się podczas poniedziałkowej dyskusji w warszawskim hotelu "Sheraton". Przed podjęciem ostatecznej decyzji o pominięciu tych zawodników Holender konsultował się z Adamem Nawałką, Bogusławem Kaczmarkiem i Janem de Zeeuwem.

Szkoda, że nie podał powodu :/ Brakuje też parę osób na tej liście ;)

 

 

EDiT

Jan Tomaszewski jest zaskoczony składem kadry piłkarzy na mecz eliminacyjny Euro 2008 z Kazachstanem. - Wziął Konrada Gołosia i Tomasza Zahorskiego? O ja cię... - mówi dziennikowi.pl o decyzjach Leo Beenhakkera zszokowany bohater z Wembley. Mecz 13 października. Cztery dni później w tym samym składzie - spotkanie towarzyskie z Węgrami.

Bramkarz, który zatrzymał Anglię, dziwi się decyzjom trenera. - Przed meczami z Portugalią i Finlandią Beenhakker powiedział, że nie czas na eksperymenty. I co? Przed najważniejszym meczem z Kazachstanem powołał Gołosia i Zahorskiego. Na Boga! Takich rzeczy się nie robi - denerwuje się Jan Tomaszewski.

 

"Tomek" nie rozumie, dlaczego Leo Beenhakker postawił na tych dwóch piłkarzy. "Za wszystko odpowiedzialność bierze trener. Ale czemu akurat wziął tych? Może to ten <sprzedawca truskawek> (menedżer kadry Jan de Zeeuw) jest zainteresowany powołaniami? Przecież przed najważniejszymi meczami nie załatwia się spraw na wariackich papierach" - mówi Tomaszewski.

trener się znalazł :-k jak trener siatkarek (były), a przy niepowodzeniu, będzie "przecież mówiłem"
Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...