Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Wiele wskazuje, że w wyjściowym składzie na Kazachstan jednak zabraknie Marcina Wasilewskiego, który przeżył w tym tygodniu dramat (śmierć ojca). Na prawej obronie zagra więc Michał Żewłakow, a pozostałe miejsca w obronie zajmą Jacek Bąk, Mariusz Jop oraz Grzegorz Bronowicki.

Jednak największą niespodziankę Leo Beenhakker planuje w innej formacji.

 

Miejsce na szpicy zajmie najprawdopodobniej Marek Saganowski. Za plecami "Sagana" miałby operować Euzebiusz Smolarek. Wygląda na to, że kapitan reprezentacji, Maciej Żurawski, mecz rozpocznie na ławce rezerwowych.

 

Pozostaje jeszcze jedna niewiadoma - kto na prawej pomocy zastąpi Jakuba Błaszczykowskiego. Wydawało się, że będzie to znajdujący się ostatnio w znakomitej formie Kamil Kosowski. Jednak Beenhakker zaskoczył po raz kolejny. Z prawej strony wystąpi Wojciech Łobodziński z Zagłębia Lubin. Wprawdzie pomocnik "Miedziowych" ostatnio nie jest w najlepszej formie, ale Holender przekonuje, że na treningach kadry odżył i prezentuje się bardzo dobrze.

 

Wyjściowa "jedenastka" na mecz z Kazachstanem:

 

Artur Boruc - Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki, Jacek Bąk, Mariusz Jop - Wojciech Łobodziński, Jacek Krzynówek, Dariusz Dudka, Mariusz Lewandowski - Euzebiusz Smolarek, Marek Saganowsk

 

Taa, tylko żeby się nie okazało, że owe "odżycie" dotyczyło jedynie treningu.

Odnośnik do komentarza
Widać też było, że z Glika to żaden bramkarz - przy golach dla rywali tylko bezradnie patrzył, jak łaciata wpada do bramki.

Wiesz, Glik to obrońca, trudno od niego wymagać cudów na bramce. :]

 

Ja pamiętam jak w meczu grupowej fazy pucharu UEFA stanął Marcin Burkhardt. To był mecz o ile się nie myle Amica - Rangers? W każdym bądź razie miał kilka/kilkanaście świetnych interwencji :) Można? Można :P

Odnośnik do komentarza
Widać też było, że z Glika to żaden bramkarz - przy golach dla rywali tylko bezradnie patrzył, jak łaciata wpada do bramki.

Wiesz, Glik to obrońca, trudno od niego wymagać cudów na bramce. :]

 

Ja pamiętam jak w meczu grupowej fazy pucharu UEFA stanął Marcin Burkhardt. To był mecz o ile się nie myle Amica - Rangers? W każdym bądź razie miał kilka/kilkanaście świetnych interwencji :) Można? Można :P

No i? :> Może miał szczeście ;P Zreszta jak można takie coś porównywać ;)
Odnośnik do komentarza
Musimy uważać, aby nie stracić największego polskiego talentu. Niemiecka federacja wie, że Dawid Jarka, najlepszy strzelec Orange Ekstraklasy, może zagrać też dla nich.

W czasach, gdy reprezentacje narodowe podkradają sobie wzajemnie wielkie talenty, nie można przysnąć ani na chwilę. Chyba tracimy na rzecz USA Danny'ego Szetelę. A teraz okazuje się, że niemiecka federacja obserwuje poczynania Dawida Jarki (20 lat)!

- Mój pradziadek był niemieckiego pochodzenia i praktycznie cała rodzina ma dwa paszporty: polski i niemiecki - przyznaje "Super Expressowi" Dawid Jarka. - Ja też mam niemiecki paszport. Kilka lat temu, kiedy strzelałem mnóstwo bramek w juniorach Gwarka Zabrze, a bezskutecznie czekałem na powołanie do polskiej kadry, zainteresowała się mną niemiecka federacja, bo jej działacze dowiedzieli się, że mam niemieckie papiery.

- Byłem wtedy mocno wkurzony na naszych trenerów, że mnie nie dostrzegali, a do polskiej drużyny narodowej trafiali piłkarze, których nazwiska nic mi nie mówiły - irytuje się Jarka.

Jarka dostał ostatecznie powołanie do kadry Michała Globisza, ale to nie przekreśla przynajmniej teoretycznych szans Niemców. Dopóki Dawid nie zagra w pierwszej reprezentacji Polski, dopóty Niemcy będą mogli mieć nadzieję, że zdołają nam go wykraść. Na szczęście sam piłkarz wykazuje patriotyczne podejście.

Jeszcze tego by brakowało :|

 

Ja tam nadal się dziwię, czemu w kadrze jest Zahorski a nie Jarka.

 

Po pierwsze, moglibyśmy go zablokować Niemcom, jakby wszedł chociażby na kilka minut w meczu towarzyskim z Węgrami(?). Po drugie, mógłby naprawdę się sprawdzić, więc mielibyśmy w kadrze niesamowicie bramkostrzelnego napastnika. Ale cóż, trzeba czekać na jak najszybsze dla niego powołanie. Oby to nie był drugi Podolski czy Klose. (oczywiście chodzi mi o grę w reprezentacji Niemiec, a nie umiejętności piłkarskie, bo bym się ucieszył, gdyby to był drugi Klose czysto piłkarsko :P )

Odnośnik do komentarza

Dobrze zagraliśmy 20 minut po włączeniu świateł. O reszcie można spokojnie zapomnieć.

3 bramki Smolarka, dobra gra Krzynówka i Żurawskiego, zwycięstwo - tyle pozytywów. Na Kazachów wystarczyło, z Belgami z takim podejściem dostaniemy wp... łomot.

Żenująca postawa 12-tego zawodnika (wg Szpakowskiego), czyli publiczności. Tyle do zapamiętania z tego meczu. A i jeszcze zaciemnienie na Legii.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie kiepsko, Smolarka było widać tylko wtedy kiedy strzelał gole :D jedynym pozytywami z tego meczu dla mnie są Krzynówek i Wasilewski, ewentualnie Zurawski i Smolarek, którego jak już pisałem ratują tylko gole. Reszta piach (Boruc bez oceny, bo w sumie nie ma czego oceniac, przy bramce szans nie mial a pozniej popisał sie nawet jedna ładną interwencją).

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się nawet gadać o tym meczu. Na plus Krzynówek, Smolarek i Wasilewski, reszta powinna się poważnie zastanowić, co robi w tej reprezentacji. Pierwsza połowa była żenująco słaba, w drugiej dobrze zagraliśmy przez kwadrans.

 

A, byłbym zapomniał, żenująco słaby doping. Jak napisał me_who w lajfskorze, cena biletów odpowiednio wyselekcjonowała publiczność.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...