Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo się cieszę, że gra Rasiak. Nawet kiedy ten był najbardziej krytykowanym polskim piłkarzem, ja w niego wierzyłem, coś w nim widziałem (Janas zresztą też). Powinien się nadać na wysokich Finów. Może wreszcie coś strzeli. Dudka na lewej stronie napawa mnie pewnym przerażeniem, ale pocieszam się myślą, że Leo wie co robi... prawda? :>

Odnośnik do komentarza

Ja naprawdę chciałbym napisać, że Rasiak zagrał dobry mecz, udowodnił swoją przydatność w kadrze, ale naprawdę nie mogę. Znowu okazało się, że na wysokiego i silnego przeciwnika lepiej wypuścić niskich, sprytnych napastników. Cieszę się cholernie z tego 0:0, po tym strzale głową Tihinena prawie zawał zaliczyłem, jak i po kilku innych akcjach gdzie błędy popełniali albo obrońcy, albo Boruc (ten kiks :/). Znowu było przedstawienie pt. "Krew, pot i łzy", ale jesteśmy bliżej gry w fME.

Odnośnik do komentarza

Przed meczem typowałem remis i jest remis.

Mecz był wyrównany. Obie drużyny stworzyły po kilka groźnych sytuacji.

Boruc nierówny. Z jednej strony ratował nas w kilku sytuacjach, z drugiej po jego babolach mogły paść bramki dla Finów.

Znowu słabo zagrał Smolarek.

Rasiak niewidoczny, wolny, mało sprytny i zwrotny.

Jak zawsze szarpał Błaszczykowski.

Krzynówek - bywało lepiej.

W obronie brakowało jednak Wasilewskiego.

Pomoc? Powinna być aktywniejsza.

Niezłą zmianę dał Saganowski.

Ogólnie mecz na plus.

Dwa wyjazdy, dwa remisy.

Teraz chcę dwóch wygranych u siebie i remisu w Serbii.

Odnośnik do komentarza

Rasiaka bym sobie darował. Nie wygrał nam meczu o punkty od niepamiętnych czasów (mecz z Węgrami, ale i tak tam bramki nie strzelił). Saganowski niby wchodzi i się wprowadza, ale bramek też nie strzela jak swego czasu Frankowski.

Na Kazachstan musi być w kadrze Brożek i Jeleń. I niech zagra jakiś rozgrywający, bo nieporadność Lewandowskiego i Sobolewskiego w tym elemencie gry jest nie do zniesienia. Iwański, Garguła ktokolwiek kto ma jakieś predyspozycje do kreatywnej gry.

Dwoma defensywnymi pomocnikami to możemy grać z Portugalią, gdzie inni prowadzą grę. Tu była rąbanka i trzeba kogoś kto umie coś wymyślić na boisku, a nie liczyć tylko na to, że najlepszy dziś na boisku Kuba Błaszczykowski przedrybluje 2-3 zawodników i wyłoży komuś piłkę na tacy.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o moja opinię, to potrzebujemy przede wszystkim rozgrywającego. Po tym meczu uświadomiłem sobie, że gra dwom DP jest kompletnie bez sęsu. Na plus na pewno gra Kuby i Artura. Nieźle Krzynówek i Lewandowskie też nie najgorzej. Rasiak nie specjalnie. Najgorsi u nas to Dudka i Sobolewski. Trochę lepiej po wejściu Sagana, ale to i tak nie to, co chcielibyśmy widzieć. Teraz tylko oby, Portugalia straciła punkty, bo nie chcę aby było nerwowo. Na pewno zasłużony remis, bo obie jedenastki były blisko zwycięstwa, i miały kilka ciekawych sytuacji ;)

Odnośnik do komentarza
Jeżeli chodzi o moja opinię, to potrzebujemy przede wszystkim rozgrywającego. Po tym meczu uświadomiłem sobie, że gra dwom DP jest kompletnie bez sęsu. Na plus na pewno gra Kuby i Artura. Nieźle Krzynówek i Lewandowskie też nie najgorzej. Rasiak nie specjalnie. Najgorsi u nas to Dudka i Sobolewski. Trochę lepiej po wejściu Sagana, ale to i tak nie to, co chcielibyśmy widzieć. Teraz tylko oby, Portugalia straciła punkty, bo nie chcę aby było nerwowo. Na pewno zasłużony remis, bo obie jedenastki były blisko zwycięstwa, i miały kilka ciekawych sytuacji ;)

 

Dudka :szok: , o czym Ty piszesz? Był bardzo aktywny, wlączał sie do akcji ofensywnych, ie tracil pilek jak Golanski. zastanawiam sie czy ogladalismy ten sam mecz?

Odnośnik do komentarza

Teraz to trzeba liczyć właśnie że Portugalia wygra. Wtedy wygrywamy u siebie z Belgią i Kazachami i mamy praktycznie awans. W Serbi byśmy grali z 3pkt przewagi zakładając, że poza Portugalią wszystko wygrają, a mają jeszcze wycieczke na Kaukaz. Finowie stracą pkt tego jestem pewien, Portugalia powinna wejść do Euro z nami.

Odnośnik do komentarza

Kilka razy puścił niebezpieczne akcje Finów, odpuścił kilka groźny akcji skrzydłami w kluczowych momentach, a biegać i ja potrafię. Od zawodnika na poziomie reprezentacji nie oczekuje stania w polu karnym, a walki o piłkę. Sądzę, że selekcjoner to samo. W tym meczu mi kompletnie nie odpowiadał.

Odnośnik do komentarza

O ile spotkanie z Portugalią można uznać za udane to już z Finlandią nie. 2 punkty na 6 możliwych to nie jest wybitny wynik tym bardziej, że gra była dobra tylko na początku I połowy kiedy to Błaszczykowski szarpał po skrzydle. Był jedynym kreatywnym zawodnikiem dzisiaj. Szkoda, że nie potrafimy rozłożyć siły ataku na kilku graczy a u nas ostatnio tylko jednym zawodnikiem w ofensywie gramy. Z Portugalią był to Krzynówek, a dzisiaj Kuba to trochę mało. Wynik sprawiedliwy nawet to Finlandia miała bardziej klarowne sytuacje. Zobaczymy jak jeszcze zagrają nasi rywale jak pogubią punkty to może i te 2 punkty będą dobrym wynikiem.

Odnośnik do komentarza

Im starszy jestem, tym chyba mniej tolerancyjny. Leo powinien na gwalt szukac do srodka pomocy kogos takiego, kto umie minac przeciwnika i stworzyc przewage liczebna. Taki niewysoki, zwrotny, gibki grajek bo normalnie w meczach z taka Finlandia to jest dramat. Drewniaki finskie zamuruja bramke i rozgrywaja Dudka, Lewandowski, Sobolewski tez porazka. A bylby ktos zwrotny to gwarantuje, ze akcji by bylo minimum 2 razy wiecej. Przeciez widac bylo jak Blaszczykowski krecil nimi. Ja wiem, ze byc moze kogos takiego nie ma, ale to trzeba szukac.

 

W ogole, przez wiekszosc meczu pchali sie w ten najwiekszy beton, ktory formowali Finowie. Wszystko dlatego, ze rozgrywali: Lewandowski, Sobolewski, Dudka, Golanski, Jop - praktycznie same drewniaki (bez urazy dla nich; no Sobolewski moze nie taki juz drewniak, ale bez formy). W takiej sytuacji skonstruowac akcje to naprawde wyzwanie.

 

Przeciez jak wezmiemy tych zawodnikow + Rasiak + Zewlakow z tylu to wyjdzie, ze wystawilismy 7 siermieznych grajkow, dokladnie takich samych jakich finowie nam zaprezentowali. Oczywscie, obroncy srodkowi moga byc siermiezni, ale 7 z 10 to juz praktycznie 3/4 zespolu. Wiec kto mial grac: Blaszczykowski + Krzynowek + Smolarek ? Bo chyba tylko oni jakikolwiek potencjal techniczny mieli...

 

Leo jeszcze musi szukac, bez normalnego MC to skonczymy mistrzostwa (o ile oczywiscie pojedziemy) z zerowym kontem.

 

Z dwoma DM to mozna wyskakiwac na murowanie bramki z lepszym przeciwnikiem, a nie takim, na ktorym musimy zdobyc punkty.

Odnośnik do komentarza

Artur Bourc - 8 - mimo jednego kiksu wysoka ocena - wybronił dwie "100"

Paweł Golański - 5 - bardzo słaby w obronie - nie krył - zwłaszcza przy dośrodkowywaniach

Mariusz Jop - 7 - najpewniejszy z defensywy

Michał Żewłakow - 6 - poprawnie w obronie - natomiast w podaniach do przodu to już tragedia - prawie wszystkie piłki niecelne

Dariusz Dudka - 5- słabo - skrzydłowy robił z nim co chciał

Jakub Błaszczykowski - 8 - jedyny rodzynek w polu - brał na siebie odpowiedzialność - potrafił minąć kilku przeciwników i dobrze podać

Mariusz Lewandowski - 6 - w destrukcji na dobrym poziomie - w ofensywie "0"

Radosław Sobolewski - 6 - to samo co Lewandowski

Jacek Krzynówek - 6 - brak szybkości - i niech wreszcie nauczy się dośrodkowywać, bo już rożne z mojej strony są w lepszy wykonaniu

Euzebiusz Smolarek - 5 - bardzo słabo - nie potrafił minąć rywali - często przetrzymywał niepotrzebnie piłkę i podawał do tyły - i nie wykorzystał "100"

Grzegorz Rasiak - 6 - kolejne słabe spotkanie - niewidoczny

Marek Saganowski - 7 - jego zmiana przyniosła trochę powiewu świeżości - szkoda strzału w supek

Odnośnik do komentarza

Ale wtedy Serbia będzie mogła nas wyprzedzić, kiedy z nami wygra. Zakładając wygrane tej całej czwórki (które są prawdopodobne) tabela będzie wyglądać tak:

 

Polska 27

Portugalia 26

Finlandia 25

Serbia 25

 

Ostatnia kolejka:

Serbia - Polska

Portugalia - Finlandia

 

Czyli nie będzie wyjścia, trzeba będzie zdobyć punkt z Serbią, bo jeśli Serbia z nami wygra a w drugim meczu padnie rozstrzygnięcie to odpadamy. Można też liczyć, że Serbowie zgubią punkty w Azerbejdżanie albo w Armenii.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...