Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Portugalia cały mecz cisnęła, ale z tej przewagi nic nie wynikło. Bramki stracone w polskim stylu- po głupich babolach w obronie. W drugiej połowie wyraźnie się zmęczyliśmy, ale nic dziwnego przy takim posiadaniu piłki przez Portugalczyków. Fajnie było ogólnie rzecz biorąc.

 

Boruc- nie można winić go za bramki, ogólnie niezły mecz. Leo miał rację, że mobilizuje się na lepszych przeciwników.

Wasilewski- nie jestem fanem talentu tego pana, ale zagrał wczoraj całkiem całkiem. Zbyt dużego pola manewru nie mamy na tej pozycji, i zestawić boki obrony na Finlandię będzie niezwykle ciężko

Jop i Żewłakow- Żewłakow momentami po profesorsku, potem zawalił bramkę, ale ich współpraca układała się całkiem dobrze. Jop pozytywnie mnie zaskoczył. Dobry powrót do kadry.

Bronowicki- na początku meczu trochę ofensywnych wejść, potem zniknął, a w 55 minucie zdjęty... sytuacja podobna jak z Wasilewskim.

Golański- wszyscy boczni obrońcy zagrali podobnie.

Błaszczykowski- kolejny dobry mecz w reprezie Kuby, ładnie wracał do obrony i świetnie współpracował z Krzynówkiem w ofensywie.

Dudka- Mr. Dudka nie był zły, ale także bez zachwytu. Kilka ładnych przechwytów, ale i kiepskawych podań.

Lewandowski- najlepszy w tym momencie polski defensywny pomocnik. Leo powinien dać szansę mu zagrać z Kaźmierczakiem, mieli byśmy nieźle przypakowany środek pola :).

Smolarek- poza jedną akcją niewidoczny, ale i tak lepszy od Łobodzińskiego.

Krzynówek- bez wątpienia najlepszy na boisku. Psioczyłem na jego strzały, ale w tym momencie powinienem Jacka przeprosić. Dał nam 1 punkt i z Błaszczykowskim jako jedyni próbowali utrzymać się dłużej przy piłce.

Żurawski- nic nadzwyczajnego- ot, poziom kapitana polskiej reprezentacji. Matusiak jednak dużo gorszy. Kompletnie niewidoczni.

 

Brakuje nam napastnika. W kadrze jest Piszczek, Rasiak, Saganowski... I nasuwają mi się przynajmniej dwa nazwiska- Jeleń i Brożek. A Leo ma do nich jakąś dziwną awersję.

Odnośnik do komentarza

Portugalia była dłużej przy piłce ale nie stwarzała sobie czystych sytuacji, więc wynika z tego że nasi dobrze grali w obronie, za wyjątkiem Golańskiego którego Quaresma robił jak chciał. Myślę że na mecz z Finami na prawej zagra Golański, na lewej Żewłakow a w środku Jop + Głowacki. Pomoc we wczorajszym meczu nie zagrała źle choć Smolarek był za mało widoczny, a o Łobodzińskim niema co pisać bo chyba tylko raz był przy piłce. W ataku Żuraw sobie nie radził, a Matusiak po wejściu grał tak jak Żuraw czyli zmiana nic nie dała, dla mnie w tej chwili Matusiak w kadrze to totalna pomyłka. Zawodnik meczu Krzynówek :king:

Odnośnik do komentarza

Przyklad Krzynowka pokazuje ze Leo powinien stawiac na zawodnikow w formie i wszelkie pretensje powinien schowac do kieszeni. Brozek, moze Kosowski na pewno nie oslabiliby poziomu gry reprezentacji. Najgorsze we wczorajszym meczu bylo to, ze zaden zawodnik wchodzacy z lawki rezerwowej nic praktycznie nie wniosl do gry. To na pewno musi martwic przed meczem z Finlandia.

Odnośnik do komentarza

To że boczni obrońcy byli objeżdzani przez Simao Ronaldo i później Quaresme to mnie wcale nie dziwiło, to dal nich bułka z masłem obojętnie z jakiego kraju są obrońcy więc dla mnie to nie taki duży zarzut, ważne żeby w odpowiednim momencie zaasekurować bądz podwoić.

 

Co do napastników to ktokolwiek inny by zagrał chyba pokazał by tak samo mało jak Żuraw i Matusiak, umówmy się kiedy oni mieli coś pokazać. Zauważcie też jak wysoko stali obrońcy portugalii, nie było miejsca, a nikt nie potrafił zagrać dobrej prostopadłej piłki za linie obrony. Że niby Żurawski miał przyjmować piłkę po wykopach Boruca??;)

Odnośnik do komentarza
Że niby Żurawski miał przyjmować piłkę po wykopach Boruca??

 

Trza było wystawić Rasiak, żeby zgrywał głową :>

 

Przy tak rzadkich atakach i małej liczbie zawodników to nawet jakby grał Kosztowniak to nic by z tego nie było;)Żurawski czy Matusiak by się sprawdzili gdyby sprawdziło się założenie Leo że potrafiliśmy przytrzymać dłuzej piłkę krótkimi podaniami.

Odnośnik do komentarza

Nie da sie ukryć, że brakuje bardzo 3 zawodników, a mianowicie Brożka, króla Artura oraz Irka Jelenia. Na pewno ta trójka wniosłaby wiele nowego do naszej gry. Jeśli zachowają obecną dyspozycję do października to Leo powinien ich powołać na Kazachstan. Na razie na kadrę nie zasługuje na pewno Matusiak, który od zimy zagrał ledwie kilka spotkań.

Odnośnik do komentarza
Nie da sie ukryć, że brakuje bardzo 3 zawodników, a mianowicie Brożka, króla Artura oraz Irka Jelenia. Na pewno ta trójka wniosłaby wiele nowego do naszej gry. Jeśli zachowają obecną dyspozycję do października to Leo powinien ich powołać na Kazachstan. Na razie na kadrę nie zasługuje na pewno Matusiak, który od zimy zagrał ledwie kilka spotkań.

 

Jeleń jest bez formy, a graliśmy jednym napastnikiem, więc albo Brożek albo Wichniarek. Przeciwko Finlandii pewnie zagramy Żurawskim i Rasiakiem, co na papierze i w FM się sprawdza. Zobaczymy, czy w Helsinkach również.

Odnośnik do komentarza
Jeleń jest bez formy, a graliśmy jednym napastnikiem, więc albo Brożek albo Wichniarek. Przeciwko Finlandii pewnie zagramy Żurawskim i Rasiakiem, co na papierze i w FM się sprawdza. Zobaczymy, czy w Helsinkach również.

Jeśli wyjdą Rasiak i Żurawski, to wtedy zabraknie miejsca dla Krzynówka albo (pewnie) dla Smolarka. Mimo wszystko Ebi jest w lepszej dyspozycji od Macka, więc IMO byłaby to zła decyzja.

Odnośnik do komentarza
Jeleń jest bez formy, a graliśmy jednym napastnikiem, więc albo Brożek albo Wichniarek. Przeciwko Finlandii pewnie zagramy Żurawskim i Rasiakiem, co na papierze i w FM się sprawdza. Zobaczymy, czy w Helsinkach również.

Jeśli wyjdą Rasiak i Żurawski, to wtedy zabraknie miejsca dla Krzynówka albo (pewnie) dla Smolarka. Mimo wszystko Ebi jest w lepszej dyspozycji od Macka, więc IMO byłaby to zła decyzja.

Krzynek moze wyladowac na boku obrony i pomimo tego wzburzenia niektorych to nie bylby zly pomysl. Wole wejscia ofensywne Krzynowka z obrony (moze nieco mniej efektowne/efektywne niz w pomocy) niz na przyklad Glowackiego na srodku.

Odnośnik do komentarza
Ale po co Glowacki na srodku? Dobrze kombinowal dragonfly - Zewlakow chyba nie zapomnial, jak sie gra na lewej obronie, mozna na srodek sprobowac cofnac Dudke, w ostatecznosci Lewandowskiego (do srodka pomocy Sobolewski), a Golanski na prawy bok.

 

imho Lewy w obronie i Dudka, Sobol/Kaźmierczak w pomocy byłoby lepszym pomysłem :P

Odnośnik do komentarza

A niech się wykaże na lewej stronie obrony Wawrzyniak. Odnieśliście wrażenie podczas meczu z Portugalią, że Golo ma problemy z grą lewą nogą? Dudka na środku obrony to spore ryzyko, Głowacki jeszcze większe. Na Finów do ataku powinien wyjść Rasiak, dobrze gra głową, potrafi się zastawić. Za jego plecami rzecz jasna Krzynówek, na skrzydłach Ebi i Kuba. Duet defensywnych pomocników pozostawiłbym bez zmian; Dudka - w meczu z Portugalią niewidoczny, ale zaliczył sporo odbiorów, parę razy coś tam zagrał w ofensywie. Lewandowski - dawno (nigdy?) nie widziałem go tak grającego, był wszędzie, odbierał, starał się rozgrywać, znalazł się przy dobitce strzału Błaszczykowskiego. Środkowi obrońcy także na plus, jeden większy błąd to zachowanie Żewłakowa przy golu Maniche, choć przy tym golu mieliśmy mnóstwo pecha.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...