Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Sciagnalem ten program pousuwalem powiadomienia i dalej mam maile :/

W mailu na dole masz linka do ustawień swojego konta. Musisz tam kliknąć, otworzy ci sie nowa karta i tam wyłączysz. O takie coś:

You receive this email because you subscribed to Tapatalk Email Notifications. You can unsubscribe this email by clicking here.

©Tapatalk, Inc. 202 Bicknell Avenue, Santa Monica, CA 90405. Privacy Policy
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Przepraszam, czy moderacja mogłaby zmusić zachęcić część użytkowników do przestrzegania zasad polskiej ortografii? Problem nie wydaje się trudny do rozwiązania. Tych, którzy (intencjonalnie?) gwałcą polszczyznę regularnie jest niewielu. Przede wszystkim, proponowałbym zakazanie nadużywania znaków interpunkcyjnych. Posty, żeby wskazać palcem, dzikiego ryja, które są sponsorowane przez ciągi znaków "???????????????????" oraz "................" są czymś, co zniechęca (przynajmniej mnie) do korzystania z forum.


Nie wiem, może jestem dziwny. Co na ten temat sądzi reszta forumowiczów?

Odnośnik do komentarza

 

Przepraszam, czy moderacja mogłaby zmusić zachęcić część użytkowników do przestrzegania zasad polskiej ortografii? Problem nie wydaje się trudny do rozwiązania. Tych, którzy (intencjonalnie?) gwałcą polszczyznę regularnie jest niewielu. Przede wszystkim, proponowałbym zakazanie nadużywania znaków interpunkcyjnych. Posty, żeby wskazać palcem, dzikiego ryja, które są sponsorowane przez ciągi znaków "???????????????????" oraz "................" są czymś, co zniechęca (przynajmniej mnie) do korzystania z forum.
Nie wiem, może jestem dziwny. Co na ten temat sądzi reszta forumowiczów?

 

Moim zdaniem zdecydowanie bardziej zniechęca nadmierna moderacja. Mieliśmy już z taką moderacją do czynienia kilka lat temu i raczej nikomu to na dobre nie wychodziło. Błędy w postach świadczą po prostu o piszących i niech tak pozostanie. Jak Cię tak kłuje w oczy, to dodaj do ignorowanych i po problemie.

Odnośnik do komentarza

Kończenie zdania siedmioma znakami zapytania świadczy o jej złej woli piszącego. To nie jest sytuacja, w której wahamy się, czy napisać "wachadło" czy "wahadło".

 

Co do ignorowania: każdy problem związany z moderacją forum możemy sprowadzić do takiego rozwiązania. Jak ktoś nie chce widzieć, jak Cię wyzywam (z uwagi na to, że się z Tobą nie zgadzam), niech wpisze mnie do swojego indeksu i po sprawie. Po co w ogóle moderować forum, skoro wszyscy mogą się nawzajem wyciszyć?

 

BTW, rozumiem ewentualne obiekcje: nie powinno się raczej banować za wielokropki. Po prostu miło by było, gdyby moderacja spróbowała skłonić takich użytkowników jak dzikiryj do pisania w sposób mniej irytujący. Niektórych barier, jasne, nie da się pokonać w ten sposób. Ale myślę, że nikogo nie przerośnie zastosowanie się do zakazu, który zaproponowałem w pierwszym poście. Niczego nie trzeba się uczyć, żeby dać sobie na wstrzymanie z wykrzyknikami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

zdecydowane veto. jak Maniek słusznie zauważył, staramy się nie "udzielać" tam gdzie nie potrzeba. Jeżeli ktoś nagminnie wrzuca ????!!!!!???? czy inne kłujące Cię czy Was kwesti to korzystajcie z plonklisty(funkcja ignoruj), macie alternatywę, możecie skorzystać z tego we własnym zakresie. nie dokładajcie innym pracy. pełnienie funkcji moderatora to nie etat.

 

 

Jeżeli ktoś wrzuci między słowami kurwa w przykładzie:

no ja tego kurwa nie ogarniam co się dzieje w tym kraju

no to świadczy o jego kulturze wypowiedzi, ja nie widzę tutaj powodów do moderki, chyba, że w co 5tym poście jest przekleństwo to wtedy jest to już nadmiar i trzeba interweniować.

 

Jeżeli ktoś użyje stwierdzenia:

TY barani ośle, Twoja matka to kurwa, jesteś jebanym gamoniem

No to mamy już z konkretnym atakiem na drugiego użytkownika, co moderujemy i odpowiednio "nagradzamy".

 

 

to o co postulujesz to pełnienie roli nauczyciela języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej, jak ktoś nie ogarnął zasad języka polskiego czy robi to umyślnie, dopóki nie zwraca się konkretnie do drugiej osoby w pogardliwy sposób, no to ja tu nie widzę podstaw do moderowania/prób edukacji/dawania warnów.

Odnośnik do komentarza
OK, jestem w stanie zrozumieć Twój punkt widzenia. Niemniej zauważyłem pewną niekonsekwencję:

 

no to świadczy o jego kulturze wypowiedzi, ja nie widzę tutaj powodów do moderki, chyba, że w co 5tym poście jest przekleństwo to wtedy jest to już nadmiar i trzeba interweniować.
Trzymając się tej zasady: dlaczego nie zasługuje na interwencję sytuacja, w której osoba X w co piątym poście spamuje znakami zapytania?
Użycie funkcji ignoruj jest według mnie bardzo drastycznym rozwiązaniem, ponieważ uniemożliwia zrozumienie kontekstu niektórych dyskusji, które są tu prowadzone.
Serio, zjawisko jest marginalne i dotyczy kilku użytkowników. Nie byłoby trudno przekonać ich do ograniczenia grafomanii. Każdy by na tym skorzystał. Nikt by na tym nie stracił. Moderatorzy są na tyle rozsądni, że taka regulacja nie przyniosłaby fali ostrzeżeń i banów.
Odnośnik do komentarza

zdecydowanie nie stawiam na równi przekleństw, słów powszechnie uważane za niecenzuralne i interpunkcji.

 

konsekwentnie to jest tak, jeżeli ktoś za małolata w pocztówce do rodziców wakacji pisał jest suuuuupeeeer!!!!!!!!! i zostało mu to do dziś, to nie będę się wcielał w wychowawcę i poprawiał jego nawyki. przypomnę, że jesteśmy forum internetowym, a nie kółkiem poprawnej polszczyzny. dlaczego tak robimy z przekleństwami i wulgarnym odniesieniem się do konkretnych osób, napisałem post wyżej.

 

nie widzę niekonsekwencji w swojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakich tematów dotyczy uwaga, ale w większości tematów poziom pisania jest trzymany. Wypowiem się tu o tematach, do których najczęściej zaglądam: Kariery, działy FMowe, filmy, seriale, piłkarskie topiki.

Lajfskor to lajfskor, Marynia to samo.

Fakt, czasem kole w oczy brak polskich literek w większym poście, ale da się wytrzymać. Poprawna pisownia powinna być zachowana mocno w niektórych tylko tematach, choćby, o których wcześniej wspominałem.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...