Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Panowie, czy w pracy dyplomowej można używać form w pierwszej osobie liczby mnogiej, typu: "Przyjrzyjmy się temu, w jaki sposób..." czy "Sprawdzimy więc teraz, czy..." albo coś w tym stylu? Kojarzę takie formy z artykułów naukowych, w jakichś matematycznych pracach to norma, ale nie wiem czy pisząc pracy dyplomowej nie trzeba wsadzić kija w pupę i poprzestać na "Poniżej przedstawiona zostanie analiza tego, w jaki sposób..." ;]

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Nie wiedziałem, że to możliwe, ale chyba uczelnia ma mnie w dupie bardziej niż ja ją ;)

 

Przebywam sobie na Erasmusie, na święta do kraju nie wróciłem. Niebawem powinna zostać skończona ma praca inżynierska. Oficjalny termin oddania pracy do końca stycznia. No, ale mam problem z którym nie za bardzo wiem jak sobie poradzić - brak kontaktu z promotorem. Od września nie dostałem od niego jakiejkolwiek odpowiedzi na moje emaile [3 albo 4; ostatni napisany tydzień temu]. W poniedziałek [może za późno] wysłałem także wiadomość z prośbą o skontaktowanie się z nim opiekunowi specjalności, ponieważ nie wiem czy @ dochodzą... Jeden kolega pisze także u tego samego kolesia, ale ostatnimi tygodniami nie zajmował się swoją pracą więc i do kolesia nie łaził, ale na wydziale go spotykał. Co można zrobić w tej sytuacji?

 

Pocieszeniem jest fakt, że praca jest w zaawansowanym stadium i generalnie nie ma wielkiej filozofii, jednak irytujący jest brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Na uczelnie moje @ niemal na pewno dochodzą, skoro kontaktowałem się bezproblemowo z innymi ludźmi z uczelnianego serwera.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No, to moge sie juz oficjalnie pochwalic trzema literkami przed nazwiskiem. Wczoraj zdalem egzamin dyplomowy i moge sie juz tytulowac per pan inzynier :jupi:

gratki :witaj:

 

 

to kiedy mgr robisz :>

 

od razu :) do 14 lutego mam rekrutacje, ale mysle, ze nie powinienem miec problemow, zeby sie dostac na wymarzona specjalizacje - sztuczna inteligencja nie jest tak popularna, jak inzynieria oprogramowania, dzieki czemu nie jest tak oblegana :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Pytanie ogólne - w pracy (referacie) chcę zawrzeć cytat. Cytat ten pochodzi z książki angielskojęzycznej, naturalnym jest, że nie mam żadnego przekładu. I tu pytanie - czy mogę zawrzeć ten cytat w pracy we własnym tłumaczeniu (nie jest to najtrudniejsza angielszczyzna), czy może lepiej w oryginale?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...