Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec studiów. Koniec pewnego etapu w życiu. Warto było poświęcić tyle czasu, nerwów i nie tylko po to żeby dziś usłyszeć z ust promotor słowa, na które każdy student czeka przez całe studia ;) czas na Absolwenta ;) jestem magistrem! :jupi:

 

Gratki, gratki. A co studiowałeś (czas przeszły teraz :)), jeśli można wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza

Gratki, gratki. A co studiowałeś (czas przeszły teraz :) ), jeśli można wiedzieć ?

Komunikację społeczną z elementami dziennikarstwa.

Gdyby ktoś kiedyś potrzebował źródeł z tej dziedziny, a w szczególności z zagadnień związanych z Internetem, Web 2.0, e-generacją, dziennikarstwem internetowym, determinizmem technologicznym, netokracją itp. to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Jestem na I roku europeistyki na UW. Chciałbym od października w miarę możliwości rozpocząć drugi kierunek (jeszcze się zastanawiam co; albo na SGH, albo na UW). Czy zdając maturę z kolejnego przedmiotu dodatkowego i przechodząc przez rekrutację mogę rozpocząć nowy kierunek od I roku? Jednym słowem, nie chcę przechodzić na studia równoległe, ale na równoczesne tzn. studiuję sobie europeistykę swoim tokiem, a drugi kierunek swoim.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś się zna na regulaminach uczelni ? Bo doszły mnie plotki, iż robienie kolokwiów z wykladów na ćwiczeniach z tego przedmiotu jest niezgodne z regulaminem i chciałbym poznać odpowiedź :)

Przeczytaj regulamin swojej uczelni - tylko tam mozesz znalezc odpowiedz. Nie ma jakiegos ogolnego regulaminu studiow obowiazujacego w calej Polsce.

 

I zdaj sobie sprawe, ze podpadniecie wykladowcy poprzez cytowaniu mu punktow regulaminu ktore lamie moze byc ryzkowne ;) I nie za bardzo rozumiem kiedy maja sie odbywac kolokwia jak nie na cwiczeniach :>?

Odnośnik do komentarza

Z nieobowiązkowego wykładu nie może być zaliczenia, bo niby na jakiej podstawie - na pewno w regulaminie jest na to odpowiedni zapis. Możliwe jest tylko zal z automatu, z góry do dołu. Podobnie nie wolno na zajęciach A wymagać materiału przerobionego na zajęciach B jako podstawy zaliczenia. Można natomiast wymagać tego na egzaminie końcowym, jeśli zajęcia A i B wchodzą razem w skład kursu przedmiotu C (na przykład tak jest u nas - z historii j. ang. są wykłady i ćwiczenia, zaliczenie z ćwiczeń jest na podstawie materiału z ćwiczeń, z wykładu jest automatyczne zal, a egzamin jest z całości materiału z ćwiczeń i wykładu).

 

Przy samorządzie studenckim zwykle jest studenckie biuro prawne, sugerowałbym, żebyście się tam wybrali, jeśli jesteście zdeterminowani, by walczyć.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie - jak coś to niech przeniesie go ktoś do dobrego :)

Może pomoże mi ktoś kto pisał prace mgr w sprawie przypisów? Mam 1 problem:

 

Chcę zrobić przypis do 7 zdań (zawierają się w książce w 1 akapicie) i w mojej pracy zrobię z tego 4 zdania. I teraz jaka będzie poprawna forma?

Przykładowo:

 

wersja 1# (za kropką)

Nie ulega wątpliwości, że konstytucja jest aktem fundamentalnym dla prawa gospodarczego, gdyż wyznacza ustrój gospodarczy oraz zbiór zasadniczych wolności, praw i obowiązków w sferze gospodarczej. Z formalnego punktu widzenia Konstytucja RP jest konstytucją gospodarczą. Zawiera przepisy dotyczące gospodarki posiadające pierwszeństwo zastosowania względem ustawodawstwa zwykłego. System gospodarczy jest przedmiotem umowy społecznej.1

 

1 C. Kosikowski, Publiczne prawo gospodarcze Polski i UE, Warszawa 2007, s. 55.

 

wersja 2# (przed kropką)

Nie ulega wątpliwości, że konstytucja jest aktem fundamentalnym dla prawa gospodarczego, gdyż wyznacza ustrój gospodarczy oraz zbiór zasadniczych wolności, praw i obowiązków w sferze gospodarczej. Z formalnego punktu widzenia Konstytucja RP jest konstytucją gospodarczą. Zawiera przepisy dotyczące gospodarki posiadające pierwszeństwo zastosowania względem ustawodawstwa zwykłego. System gospodarczy jest przedmiotem umowy społecznej1.

 

1 C. Kosikowski, Publiczne prawo gospodarcze Polski i UE, Warszawa 2007, s. 55.

 

wersja 3# (za kropką wszystkie)

Nie ulega wątpliwości, że konstytucja jest aktem fundamentalnym dla prawa gospodarczego, gdyż wyznacza ustrój gospodarczy oraz zbiór zasadniczych wolności, praw i obowiązków w sferze gospodarczej.1 Z formalnego punktu widzenia Konstytucja RP jest konstytucją gospodarczą.2 Zawiera przepisy dotyczące gospodarki posiadające pierwszeństwo zastosowania względem ustawodawstwa zwykłego.3 System gospodarczy jest przedmiotem umowy społecznej.b]4[/b]

 

1 C. Kosikowski, Publiczne prawo gospodarcze Polski i UE, Warszawa 2007, s. 55.

2 tamże

3 tamże

4 tamże

Odnośnik do komentarza

Jeśli z 7 zdań robisz 4 wówczas ingerujesz w "treść i formę" (jeśli mogę tak to nazwać) tego cytatu.

 

Z powyższych Twoich propozycji zastosuj numer 2 (z indeksem górnym przypisu przed kropką. Zresztą jak dobrze kojarzę - indeks górny oznaczający przypis stawiamy zawsze przed kropką), tyle że z pewną modyfikacją.

 

Jak wspomniałem ingerujesz w oryginalną treść tego cytatu, dlatego w przypisie musisz o tym wspomnieć odpowiednim skrótem.

 

IMHO powinno wyglądać tak:

 

1 Por. C. Kosikowski, Publiczne prawo gospodarcze Polski i UE, Warszawa 2007, s. 55.

 

Skrót "Por." względnie "Zob." (porównaj, zobacz) używamy gdy nasza myśl jest podobna do myśli zawartej w jakimś opracowaniu, bądź gdy przytaczamy jakąś myśl zawartą w książce niebezpośrednio, ale ją modyfikując.

 

 

W sumie to mógłbyś wkleić cały ten fragment 7 zdań? (bo nei wiem czy dobrze zrozumiałem Twój przypadek. Bo w jednym wypadku można by jeszcze zastosować znaki "[...]", ale nie wiem w jaki sposób ingerujesz w oryginalny cytat ;) )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...