Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

No spoko wiem - dać trzeba wykaz ile dochodów mają rodzice, ale jak udowodnić, że ja nic z tego nie mam? A sam nie pracuję, nie rozliczam się, bo mam tylko alimenty.

 

Student ubiegający się o świadczenia socjalne ma obowiązek udokumentowania dochodów rodziców, chyba że ojciec jest nieznany lub posiada ustalone prawo do alimentów od rodziców lub jednego z nich. W tym przypadku bierze się pod uwagę otrzymywane alimenty, a nie dochód rodzica, który jest zobowiązany do alimentacji. Zgodnie z przepisami dochód rodziców studenta uwzględnia się niezależnie od wieku studenta i miejsca jego zamieszkania (wspólnie z rodzicami, czy oddzielnie). Wyjątkiem od tej zasady jest sytuacja, gdy student jest samodzielny finansowo w myśl art. 179 ust. 6 ww. ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym tj. spełnia wszystkie kryteria określone przepisami (m. in. posiada stałe źródło dochodu w wysokości netto nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę). W opinii ministerstwa przy ustalaniu sytuacji materialnej studenta można pominąć rodziców także w sytuacji, gdy student nie jest przez nich utrzymywany, a udokumentuje, że nie posiada prawnych możliwości uzyskania od rodziców alimentów np. powództwo o ustalenie alimentów zostało przez sąd oddalone, lub obowiązek alimentacyjny został uchylony. Ustawa - Prawo o szkolnictwie wyższym posługuje się pojęciem rodzica w znaczeniu prawnym, tj. rodzica biologicznego lub rodzica z przysposobienia. Nie ma natomiast podstaw, aby przy ustalaniu wysokości dochodu uwzględnić małżonka rodzica studenta (np. ojczyma).

 

Interpretacja przepisów wg jakiejś uczelni (wyguglałem).

 

Wychodzi na to, że musisz wziąć pod uwagę również dochody matki, ale najlepiej jakbyś się dowiedział bezpośrednio u odpowiedzialnych za to osób w uczelni i przedstawił swoje zdanie, bo standardowym przypadkiem nie jesteś.

Odnośnik do komentarza

Patrz regulamin rekrutacji uczelni na którą się wybierasz. Logicznie rzecz biorąc to są dwie różne rekrutacje i wątpię żeby uczelnia mogła sama przepisać osoby z rekrutacji stacjonarnej na niestacjonarne (jeśli np. te z dziennych się nie dostali) z tego też wynika, że sam musisz się zapisać w dwa miejsca.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy nie napisać tego posta w filologicznym, albo w topicu pakiecie Office. Pytanie czysto techniczne:

 

Miękki enter stosujemy tylko w przypadku pojedynczych liter: z, w,a, i, czy także po dwuczłonowych takich jak na, po?

 

Dobra, nie było pytania, coś wygooglałem.

Odnośnik do komentarza

Orientuje się ktoś jak mniej więcej wyglądają progi rekrutacyjne na Uniwersytecie Wrocławskim? Szczególnie kierunki dziennikarstwo i administracja. Ile trzeba mieć, żeby w ogóle myśleć o przyjęciu?

(Przelicznik Polski Rozsz x1, język podst x0,5, dodatkowy rozsz 0,5)

Odnośnik do komentarza

Mnie tymczasem, trochę z zaskoczenia, przywitał trzeci rok. Z zaskoczenia, bo nawet łatwo poszło, choć nauki trochę było. Teraz zaś wielki sprawdzian. Otóż, we wrześniu timon będzie nauczycielem :co_jest:. Z jednej strony nie mogę się doczekać, bo czuję, że jestem w stanie przekazywać dobrze wiedzę dzieciakom, z drugiej boję się tych wszystkich formalności, papierkowej roboty, to jest najgorsze.

 

Na razie celebruję wakacje, we wrześniu będzie się działo ;). A plany na trzeci rok to przede wszystkim znaleźć robotę, bo pieniędzy za dużo nie ma, więc coś trzeba robić, by je zdobyć :).

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chciałbym zdawać w tym roku maturę z matematyki (wcześniej mam zdaną z polskiego, angielskiego i historii) to mogę tylko ją zdawać? W sensie, że obowiązkowych - polski i język nie muszę 2 raz? :>

I czy muszę w tym samym liceum do którego chodziłem?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chciałbym zdawać w tym roku maturę z matematyki (wcześniej mam zdaną z polskiego, angielskiego i historii) to mogę tylko ją zdawać? W sensie, że obowiązkowych - polski i język nie muszę 2 raz? :>

I czy muszę w tym samym liceum do którego chodziłem?

Ja miałem podobną sytuację. W 2009 roku nie zdawałem matematyki, jednak w 2010 zdecydowałem się ją zdawać chodząc już na studia. Oczywiście zdajesz w tej samej szkole i zdajesz obowiązkowo poziom rozszerzony (tak jakbyś zdawał na starych zasadach sprzed obowiązkowej matematyki).

Odnośnik do komentarza

Może ktoś mi wytłumaczyć jedną rzecz? Jestem 200-któryś na liście rankingowej na UG (dzienne), a oni mi piszą żebym dowiózł papiery, podczas gdy limit przyjętych wynosi 45 osób. Nie powinienem być na jakiejś liście rezerwowej, bo nic nie kumam?

 

A w Szczecinie nie ma listy w ogóle :|

Odnośnik do komentarza

O ile mi wiadomo to wygląda to tak, że jest jakiś termin do którego można donieść papiery. Po nim tworzona jest nowa lista składająca się tylko z osób które je dostarczyły i 45 osób z najwyższym wynikiem jest przyjęta. Więc możesz czekać do ostatniego dnia, wtedy zobaczyć ile osób przed tobą doniosło papiery i próbować. Ta lista powinna być codziennie aktualizowana, kto doniósł.

Odnośnik do komentarza

O ile mi wiadomo to wygląda to tak, że jest jakiś termin do którego można donieść papiery. Po nim tworzona jest nowa lista składająca się tylko z osób które je dostarczyły i 45 osób z najwyższym wynikiem jest przyjęta. Więc możesz czekać do ostatniego dnia, wtedy zobaczyć ile osób przed tobą doniosło papiery i próbować. Ta lista powinna być codziennie aktualizowana, kto doniósł.

No dobra, dzięki. A ktoś wie o co chodzi w Szczecinie? Tam listy żadnej nie ma. Mam tylko info, że zakwalifikowałem się do drugiego etapu, ale listy żadnej nie ma. Z tego wynika, że mam im zanieść papiery, a oni dopiero przydzielą mnie albo do listy rezerwowej, albo przyjmą. Takie kupowanie kota w worku :|

Odnośnik do komentarza

O ile mi wiadomo to wygląda to tak, że jest jakiś termin do którego można donieść papiery. Po nim tworzona jest nowa lista składająca się tylko z osób które je dostarczyły i 45 osób z najwyższym wynikiem jest przyjęta. Więc możesz czekać do ostatniego dnia, wtedy zobaczyć ile osób przed tobą doniosło papiery i próbować. Ta lista powinna być codziennie aktualizowana, kto doniósł.

No dobra, dzięki. A ktoś wie o co chodzi w Szczecinie? Tam listy żadnej nie ma. Mam tylko info, że zakwalifikowałem się do drugiego etapu, ale listy żadnej nie ma. Z tego wynika, że mam im zanieść papiery, a oni dopiero przydzielą mnie albo do listy rezerwowej, albo przyjmą. Takie kupowanie kota w worku :|

 

 

Raczej wszystko gra, dostałeś powiadomienie, że przeszedłeś do drugiego etapu rekrutacji i proszą do dostarczenie papierów? Jeśli tak, to git. Sprawdzą tylko czy to co wpisałeś w necie (pkt %) się zgadza i już jesteś studentem.

 

 

 

 

p.s

 

 

Oo sorry będziesz nim dopiero na V roku

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...