Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, gdzieś przeczytałem, że inżynierów w kraju jest już aż za dużo i że jedynym opłacalnym dla Polaków kierunkiem jest coś z branży IT. Ma ktoś może jakieś zestawienie, artykuł o perspektywach pracy po konkretnym kierunku studiów? Bo zbliżam się nieuchronnie do zdecydowania o przyszłości swojej właśnie :<

Odnośnik do komentarza

Rynek pracy jest tak zmienny, że jak zaczniesz studia na najbardziej_pożądanym_kierunku, to po jego skończeniu może się okazać, że dla absolwentów nie ma już pracy.

+1. Teraz tak jest nawet na sporej części kierunków technicznych. Tzn. był temat, że po X kierunku na politechnice ma się bez problemu pracę, to nagle zaczęło(parę lat temu) iść tam bardzo dużo ludzi. I już skończenie nie gwarantuje pracy. No, jest jeszcze ta różnica, że pb mniej osób kończy niż kierunku uniwersyteckie, bo łatwiej wylecieć. :)

 

Aa, no a zostanie informatykiem, generalnie jest dobrym pomysłem, bo faktycznie popyt na informatyków raczej będzie się zwiększał, w końcu wszystko idzie w kierunku cyfryzacji, ale wydaje mi się, że aby trafić do dobrej firmy/czy też założyć własną, to ważniejsze jest żeby być dobrym, a nie sam dyplom "Informatyk" raczej nie zagwarantuje pracy.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie idź na czystą chemię, jeśli nie chcesz być nauczycielem - myślę, że technologia chemiczna na polibudzie ma większy sens, po odpowiedniej specjalizacji na tym kierunku będziesz mógł pracować w różnych gałęziach przemysłu. Oprócz tego jest biotechnologia, możesz poszukać czegoś na WAT (np. materiały wysokoenergetyczne). Zresztą, jeśli jesteś dobry, to poradzisz sobie wszędzie ;)

Odnośnik do komentarza

Tyle że np. mnie informatyka w ogóle nie ciągnie :< Nie ma żadnego kierunku związanego z chemią, po którym ędzie inna praca od tej w szkole?

Oczywiście, że są i takie. Energetyka czy Wiertnictwo na przykład. A są to zresztą kierunki całkiem przyjemne z wielu względów. Łatwo się dostać, nietrudno utrzymać (przynajmniej na AGH i w porównaniu z innymi w miarę sensownymi kierunkami), a i z nieźle płatną pracą po nich nie jest źle (chociaż trzeba się liczyć z koniecznością przeprowadzki za robotą na drugi koniec Polski ze względu na specyfikę tych branż).

Odnośnik do komentarza

Nie.

 

Na rynku pracy liczą się raczej Twoje umiejętności, a nie dyplom.

W wielu przypadkach i to, i to. W szczególności w branżach gdzie ciężko się wykazać umiejętnościami w procesie rekrutacyjnym.

Informatyk może, a najczęściej musi, wysłać jakąś próbkę swoich umiejętności. Księgowy(i wielu innych) bazuje na dyplomie, doświadczeniu/referencjach ;)

Odnośnik do komentarza

To raz, a dwa przeklęte doświadczenie. Ja osobiście studiuje rachunkowość i póki podatki się płaci w większym lub mniejszym stopniu księgowi potrzebni będą. :)

wetne wam sie w dyskusje, ale moglbys powiedziec na jakim poziomie stales z matma kiedy zaczynales ten kierunek? domyslam sie, ze jest ciezko, bo kazdy tak mowi o swoich studiach, ale zastanawia mnie czy jestem w stanie sobie poradzic po humanistycznym liceum?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...