Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

8. Anderson J.C., Narus J.A.: Business Market Management: Understanding, Creating

and Developing Value, Pearson Prentice Hall, New Jersey 2004.

9. Argenti P.: Reputation and the Corporate Brand, Corporate Reputation Review 2004,

Vol. 6, No. 4, s. 368–374.

10. Brown T., Dacin P.: The Company and the Product: Corporate Associations and

Consumers Product Responses, Journal of Marketing 1997, Vol. 61, s. 68–84.

 

 

Oogway - tak jest prawidłowo :-)

Odnośnik do komentarza

Ale przecież wojsko cię nie goni, chcesz studiować dla samego faktu studiowania? :>

 

Zastanów się, co chcesz w życiu robić, i czy koniecznie potrzebne ci są do tego studia. Tak na początek.

 

No tak, na pewno chcę studiować. Jak teraz odpuszczę i pójdę do pracy, to wyższe wykształcenie pewnie powędruje na drugi plan, a tego nie chcę.

Co chcę w życiu robić? Nie wiem. I to jest najgorsze. Po Public Relations można pracować w jakiś poważnych firmach, czy urzędach, kierować ich wizerunkiem, być rzecznikiem prasowym czy coś w tym stylu. W sumie właśnie coś takiego byłoby w porządku. Najpierw chciałem iść na dziennikarsto sportowe, ale słyszałem sporo opinii, że zawód dziennikarza do łatwych nie należy, a w ogóle załapać się do branży jest jeszcze trudniej. Więc głównie raczej interesuje mnie jakaś praca w biurze, urzędzie, jako jakiś przedstawiciel, rzecznik. Dlatego też zastanawiałem się nad administracją, ale mam średnie pojęcie na czym te studia polegają...

Odnośnik do komentarza

@T-m: ja ogólnie wiem jak się robi przypisy:) Źle chyba nakreśliłem problem. W przytoczonym przykładzie najpierw cytuje za encyklopedią socjologii innego autora, a potem już mam w przypisie odwołanie konkretnie do tej encyklopedii. I teraz nie wiem jak to napisać, bo nie wiem czy "dz. cyt." odnosi się też do dzieł, za którymi cytowałem;) Mam nadzieję, że w miarę jasno tym razem opisałem problem:)

 

@kostek: od matematyki się nie umiera. Studiowałem filozofię, politologię i socjologię, i mimo że każda z tych dziedzin w jakiś sposób mnie interesowała, to jednak dyplom po takich kierunkach jest mało wartościowy, więc z dwoma pierwszymi dałem sobie spokój. Z perspektywy czasu wiem, że wybrałbym inaczej, choć też ze ścisłymi przedmiotami zawsze było mi nie po drodze. Jeśli będę sobie mógł pozwolić, to od następnego roku zacznę równolegle informatykę i uzupełniające studia z socjologii. Słowem - nie ma się co obrażać na matematykę;)

Odnośnik do komentarza

A ktoś z forum studiuje jeszcze na jakimś kierunku humanistycznym?

(Ewentualnie na czymś, na czym nie ma przedmiotów ścisłych.) ;)

Humanistą był Humboldt, był Goethe. Student kierunków 'humanistycznych', który żałośnie definiuje humanizm jako negację umiejętności całkowania, humanistą nie jest.

January Weiner

 

No nie mogłem się powstrzymać, no.

 

Z perspektywy czasu wiem, że wybrałbym inaczej, choć też ze ścisłymi przedmiotami zawsze było mi nie po drodze.

 

I nie udupili Cię na statystyce na socjologii? :keke:

Odnośnik do komentarza

I nie udupili Cię na statystyce na socjologii? :keke:

Moja niechęć do matematyki i innych ścisłych przedmiotów wynikała raczej z mojej niechęci do nauki w ogóle, a wiadomo, że matematyki nie jest tak łatwo nadrobić, jak choćby historii:) A statystyka była całkiem przyjemna, bo miałem cierpliwą panią doktor :keke:

Odnośnik do komentarza

Jak zrobić przypis kiedy daję definicję jakiegoś słowa ze słownika?

 

W przypisie:

 

1) Słownik sarmatyzmu, pod red. A. Borowskiego [hasło: Złota wolność, autor: Grażyna Urban]

 

W bibliografii:

 

2) Słownik sarmatyzmu, pod red. A. Borowskiego, Kraków 1998. [hasło: Złota wolność, autor: Grażyna Urban]

Odnośnik do komentarza

filolodzy angielscy jacyś?

 

Filolodzy angielscy, którzy są zmuszani do zostania nauczycielami? Potrzebne mi (i to bardzo, bardzo :D ) są krytyczna analiza programu nauczania i analiza podręcznika (jednego rozdziału). Ktoś z was to pisał? użyczył by mi swoją pracę jako tzw "bazę"? :>

 

Jak zły temat, to przepraszam. Rozumiecie, desperacja :).

Odnośnik do komentarza

Witam. Ogarnia ktoś z was temat inżynierii elektrycznej w transporcie zwanej też trakcją elektryczną. Mam do rozwiązania takie zadanie:

Sprawdzić czy wyłącznik szybki o nastawie prądowej I = 2500 A zabezpiecza przed skutkami zwarcia doziemnego o rezystancji R = 1 Ω, które wystąpiło w odległości l = 15 km od podstacji. Podstacja jest połączona z siecią trakcyjną kablem zasilającym długości lk = 560 m, o rezystancji jednostkowej Rk = 57,4 mΩ/km. Na jednotorowej linii eksploatowana jest sieć jezdna typu YzC120-2C, składająca się z jednej linki nośnej i dwóch przewodów jezdnych. Rezystancja

jednostkowa linki nośnej typu C120 wynosi Rl = 0,168 Ω/km. Rezystancja jednostkowa pojedynczego przewodu jezdnego wynosi Rp = 0,162 Ω/km. Zasilanie linii kolejowej jest jednostronne o nominalnym napięciu na wyjściu z podstacji Un = 3300 V. Sieć powrotną stanowią szyny typu UIC 60 ułożone bezstykowo o rezystancji jednostkowej toku szynowego Rs = 0,0254 Ω/km.

Z góry dziękuję za zainteresowanie oraz za okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Trochę nieprzyjemna sprawa mnie spotkała.

 

Pojechałem do promotora po ostatnie uwagi, chciałem mu za tydzień oddać pracę. Ten powiedział coś takiego: „Nie wiem czy w ogóle dojedzie to do skutku, bo jestem chory i chyba wyląduję w szpitalu”. Ktoś mi kiedyś ze znajomych dziennikarzy powiedział, że mój promotor strasznie zmizerniał i nie wie czy nie gryzie go… rak. Odpukać, żeby nie, ale jeżeli gość wylądowałby w szpitalu to mam szansę na zmianę promotora? Jak sądzicie?

 

Byłby nim dotychczasowy recenzent, który jeszcze mojej pracy nie widział, czy przy nowym promotorze zachowałbym temat, czy musiałbym zupełnie od nowa pisać całą pracę? Chciałbym się przed zjazdem obronić, a tu wyszła bardzo krzywa sprawa…

Odnośnik do komentarza

Chciałbym w tym roku ubiegać się o stypendium socjalne/wyżywieniowe, ale mam problem. Teoretycznie mieszkam z rodzicami (zameldowanie) jednak jedyne pieniądze z jakich się utrzymuję to alimenty (600zł), dostaje je z pensji ojca. Od matki nie dostaje żadnych środków. Mogę to jakoś hmm udowodnić, że mnie nie utrzymują (oprócz alimentów), bo maksymalny dochód na osobę na mojej uczelni to właśnie 601zł - ja mam sam na siebie 600 więc na najniższą stawkę bym się załapał. Muszę mieć jakieś pisma, że to moje jedyne źródło dochodu?

No i co w wypadku,gdy (czekam na decyzje wciąż) dostanę zasiłek pielęgnacyjny lub rentę? Doliczana jest do mojego dochodu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...