Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy. Jeśli chcesz się dostać na ten kierunek to musisz być bardzo dobry z matmy. Ja napisałem rozszerzoną na śmieszne 40% (do teraz nie mogę sobie tego wybaczyć) to na UG byłem 700 któryś, a miejsc 200 i ponad 7 osób chętnych na jedno miejsce. Więc musiałem iść prywatnie. Póki co matma była przez pierwszy rok i była to dla mnie w zasadzie powtórka z LO, ale ja byłem na mat-fiz i takie pochodne już tam miałem. Statystyka to w zasadzie też matma więc jakoś problemów z tym nie miałem. Teraz dopiero mnie czeka Ekonometria i Matematyka finansowa i się okaże co tam będzie.

Nie no, bez przesady. Imo to tam się raczej łatwo dostać. Tym bardziej po tym co przeczytałem właśnie na ich stronce;

 

"trzy przedmioty spośród siedmiu do wyboru: język polski, matematyka, język obcy,

geografia, historia, WOS, informatyka"

 

Czyli matmy zdawać nie musisz(bo poza podstawa 30%).

każdy po 1/3 *1 jak podstawa a jak rozszerzenie to *1,5.

 

Na FiR trzeba było mieć 88,13, czyli powiedzmy 90.

Zdajesz Angielski i geo/histe/wos na 80%, i już masz 80 punktów ;)

Te 10 punktów to już z polskiego/matmy ustukasz bez problemów. Ofc proporcje mogą być inne, w każdym razie dostanie się na FiR na UG nie wymaga jakiś nadzwyczajnych wyników ;)

 

Więc, problemem może być jedynie zaliczenie matmy. Bo w programie lo nie ma granic ciągów, granic funkcji, pochodnych, ukladów równań liniowych, funkcji wielu(dwóch) zmiennych, calek i macierzy.

Nie jest to może na jakimś wysokim poziomie, ale jest to coś nowego, i jak do tego masz jakieś braki z lo, to nie ma chuja, że matma na Firze to będzie powtórka z lo.

 

Kurcze no nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że jak ja składałem podanie przed rokiem 2010/2011 to jednak najbardziej liczyła się rozszerzona matma. Chociaż może tak myślę bo głównie liczyłem, że dzięki niej się dostanę a tak przy niecałych 40% z rozszerzonej matmy była lipa bo choć Niemiec na 86 to Gegra trochę ponad 50. Może ciężko dostać się nie jest, ale maturę po prostu trzeba napisać dobrze i osób do pokonania sporo jest skoro 7 na 1 miejsce.

 

Co do matmy to wszystko zależy. Ja jak pisałem byłem na mat-fiz i miałem nawet pochodne i granice ciągów więc dla mnie tam nowości było kilka.

Odnośnik do komentarza

Kryteria na UKSW są bardzo niskie, większość osób idzie tam tylko dlatego, bo nie dostali się na inne uczelnie. Nie wiem jak dokładnie jest na prawie i dziennikarstwie, ale mnóstwo studentów UKSW to takie odpadki ;) a o prestiżu uczelni świadczy fakt, że co roku we wrześniu jest prowadzona dodatkowa rekrutacja, bo nie ma nawet tylu chętnych, żeby zapełnić wszystkie dostępne miejsca :] Ja bym odradzał stawianie sobie UKSW jako priorytet.

Najbardziej oblegane uczelnie:

1. Politechnika Warszawska 8,0

2. Politechnika Gdańska 6,7

3. Uniwersytet Warszawski 6,1

4. Politechnika Łodzka 5,8

5. Politechnika Poznańska 5,1

6. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie 5,1

7. Uniwersytet Jagielloński 4,3

8. Uniwersytet Wrocławski 4,3

9. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie 4,2

 

Skoro na UKSW jest więcej chętnych niż na UJ, to bym nie powiedział, że jest to mało oblegana uczelnia...

Odnośnik do komentarza

No OK, może i ludzie składają tam papiery (a składają, bo chcą mieć jakieś zabezpieczenie), ale mało kto idzie na UKSW jeśli dostał się gdzie indziej.

Takie jest moje zdanie, zrobisz jak będziesz chciał :) Jak nie załapiesz się do akademika to znajdź coś w Łomiankach, bo inaczej będzie problem z dojazdem ;)

Odnośnik do komentarza

Historia jest brana pod uwagę na UW, nie zdaje jej, bo po prostu nikt mnie nigdy nie motywował do nauki tego przedmiotu, co nie znaczy, że go nie lubie. :P Na UKSW do wyboru mam jeszcze z innych kierunków: administracje, ekonomie, zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne, stosunki międzynarodowe, politologia, ochrona środowiska i dziennikarstwo. No więc szerokie spektrum możliwości :P

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem szeroką listę uczelni i kierunków, który by mnie ewentualnie interesowały i wchodzą w grę jeśli chodzi rekrutacje na nie. Co polecacie?

 

Uniwersytet Śląski w Katowicach:

- inżynieria materiałowa

- inżynieria biomedyczna

 

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie:

- socjologia

- dziennikarstwo i komunikacja społeczna

- zarządzanie (spec: zarządzanie w sektorze publicznym i pozarządowym)

- bezpieczeństwo narodowe

- stosunki międzynarodowe

- prawo (przy dobrze napisanej matematyce podstawowej)

- administracja

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II:

- prawo

- administracja

- dziennikarstwo i komunikacja społeczna

- ekonomia

- politologia

- zarządzanie

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie:

- dziennikarstwo i komunikacja społeczna

- stosunki międzynarodowe

- administracja

- bezpieczeństwo wewnętrzne

 

Uniwersytet Opolski:

- stosunki międzynarodowe

- dziennikarstwo i komunikacja społeczna

- politologia

- socjologia

- administracja

- bezpieczeństwo wewnętrzne

- prawo

 

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

- dziennikarstwo i komunikacja społeczna

- ochrona środowiska

- socjologia

- politologia

- administracja

- prawo

- stosunki międzynarodowe

- bezpieczeństwo wewnętrzne

- ekonomia

- zarządzanie

 

Uniwersytet Wrocławski

- dziennikarstwo i komunikacja społeczna

 

Politechnika Opolska:

- zarządzanie

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie:

- ekonomia

- zarządzanie

 

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu:

- zarządzanie i inżynieria produkcji

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie:

- administracja

- stosunki międzynarodowe

- gospodarka przestrzenna

 

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu:

- zarządzanie

Odnośnik do komentarza

sam sie zastanawialem nad dziennikarstwem i komunikacja spoleczna w Poznaniu (mieszkam w Gdansku), ale po opiniach setek znajomych stwierdzielem, ze nie niesie to za soba zadnej przyszlosci. byc moze zaczne ten kierunek jako drugi (po 3 roku).

 

socjologia z tego co slyszalem to tez raczej kierunek, gdzie kieruja sie same... odpadki? nikogo tutaj nie obrazajac, ale wielu traktuje socjologie jako ostatnia deske ratunku. generalnie z czego planujesz zdawac matury i na jakich poziomach?

Odnośnik do komentarza

Napisałem ogólnie, które kierunki można polecić, bo ja swoje typy już mam, jest to prawo i dziennikarstwo. Pytam, gdyż rozważam wysłanie zgłoszenia na jakiś inny kierunek i chciałbym wiedzieć jaki polecacie i który daje jakiekolwiek perspektywy. Wypisałem wszystkie kierunki, które mnie interesują na róznych uczelniach, a prawda jest taka, że szukam jakiegoś 3 ew. 4 kierunku na które wyślę aplikację.

 

Edit. @Fasol: polski, wos rozsz, ang, mata podst

Odnośnik do komentarza

A jaki widzisz zwiazek pomiedzy dziennikarstwem, zarzadzaniem, a inzyniera biomedyczna?

 

Toc to jest taki rozstrzal, ze patrzac na to to mam wrazenie, ze idzisz na studia, bo wypada - nie mam zielonego pojecia co Cie w zyciu kreci skoro podales tak ogromna liste... No chyba, ze faktycznie jestes alfa i omega :D

Odnośnik do komentarza

A jaki widzisz zwiazek pomiedzy dziennikarstwem, zarzadzaniem, a inzyniera biomedyczna?

 

Toc to jest taki rozstrzal, ze patrzac na to to mam wrazenie, ze idzisz na studia, bo wypada - nie mam zielonego pojecia co Cie w zyciu kreci skoro podales tak ogromna liste... No chyba, ze faktycznie jestes alfa i omega :D

 

+1, Idź na coś co cię chociaż troche interesuje, bo inaczej będzie to dla ciebie męka.

Odnośnik do komentarza

A jaki widzisz zwiazek pomiedzy dziennikarstwem, zarzadzaniem, a inzyniera biomedyczna?

 

Toc to jest taki rozstrzal, ze patrzac na to to mam wrazenie, ze idzisz na studia, bo wypada - nie mam zielonego pojecia co Cie w zyciu kreci skoro podales tak ogromna liste... No chyba, ze faktycznie jestes alfa i omega :D

 

 

+1, Idź na coś co cię chociaż troche interesuje, bo inaczej będzie to dla ciebie męka.

 

widzisz, ja mam podobnie, interesuje mnie dziennikarstwo, ale..., a wlasciwie to sa dwa ale. po pierwsze na uniwerku w Gdansku w tym roku liczona jest historia, ktorej nie zdaje na maturze oraz no opinia osob, ktore dziennikarstwo skonczyly i niewiele im to dalo.

 

dlatego zastanawiam sie czy nie zaczac jakiegos innego kierunku (stosunki miedzynarodowe, zarzadzanie czy tez ekonomia to rzeczy, ktore sa ciekawe), albo finanse i rachunkowosc, co nie wiem czy byloby dla mnie przyjemnoscia, ale pomogloby uzyskac jakas dobra prace..., a owe dziennikarstwo zaczac po 3 roku.

Odnośnik do komentarza

A jaki widzisz zwiazek pomiedzy dziennikarstwem, zarzadzaniem, a inzyniera biomedyczna?

 

Toc to jest taki rozstrzal, ze patrzac na to to mam wrazenie, ze idzisz na studia, bo wypada - nie mam zielonego pojecia co Cie w zyciu kreci skoro podales tak ogromna liste... No chyba, ze faktycznie jestes alfa i omega :D

 

 

+1, Idź na coś co cię chociaż troche interesuje, bo inaczej będzie to dla ciebie męka.

 

widzisz, ja mam podobnie, interesuje mnie dziennikarstwo, ale..., a wlasciwie to sa dwa ale. po pierwsze na uniwerku w Gdansku w tym roku liczona jest historia, ktorej nie zdaje na maturze oraz no opinia osob, ktore dziennikarstwo skonczyly i niewiele im to dalo.

 

dlatego zastanawiam sie czy nie zaczac jakiegos innego kierunku (stosunki miedzynarodowe, zarzadzanie czy tez ekonomia to rzeczy, ktore sa ciekawe), albo finanse i rachunkowosc, co nie wiem czy byloby dla mnie przyjemnoscia, ale pomogloby uzyskac jakas dobra prace..., a owe dziennikarstwo zaczac po 3 roku.

 

A stosunki międzynarodowe dają jakąś pracę :P. Zawsze możesz chyba równolegle do studiowania dziennikarstwa chodzić do weekendowej szkoły policealnej i tam zrobić zawód.

Odnośnik do komentarza

dlatego zastanawiam sie czy nie zaczac jakiegos innego kierunku (stosunki miedzynarodowe, zarzadzanie czy tez ekonomia to rzeczy, ktore sa ciekawe), albo finanse i rachunkowosc, co nie wiem czy byloby dla mnie przyjemnoscia, ale pomogloby uzyskac jakas dobra prace..., a owe dziennikarstwo zaczac po 3 roku.

a czym się różnią wymienione przez Ciebie kierunki od dziennikarstwa? :D może jedynie finanse Ci dają jakąś konkretną umiejętność, bo możesz potem zostać księgowym.

 

właściwie żadne studia (humanistyczne) nie gwarantują 'pracy'. liczą się przede wszystkim umiejętności.

Odnośnik do komentarza

Counter, rozbieżność kierunków, które podałeś jest niesamowicie duża. Mogę skomentować, te o których coś wiem:

 

Zarządzanie, UE Wrocław. Zależy na którym wydziale, ale na ZIFie jest bardzo fajny jeden profesor, można aktywnie kręcić się wokół biznesu. Ogólnie kierunek moim zdaniem średni, ale spoko dla osób, które chcą studiować i poza zajęciami na uczelni aktywnie kształtować swoje życie ;)

 

Dziennikarstwo, UWr - co do ogólnego kierunku, to wiadomo; z tego co wiem, to sytuacja wygląda tak, że z absolutnej większości przedmiotów większość osób ma piątki, ogólnie bardzo luźno (czego nie uznaję za plus)

Odnośnik do komentarza

dlatego zastanawiam sie czy nie zaczac jakiegos innego kierunku (stosunki miedzynarodowe, zarzadzanie czy tez ekonomia to rzeczy, ktore sa ciekawe), albo finanse i rachunkowosc, co nie wiem czy byloby dla mnie przyjemnoscia, ale pomogloby uzyskac jakas dobra prace..., a owe dziennikarstwo zaczac po 3 roku.

a czym się różnią wymienione przez Ciebie kierunki od dziennikarstwa? :D może jedynie finanse Ci dają jakąś konkretną umiejętność, bo możesz potem zostać księgowym.

 

właściwie żadne studia (humanistyczne) nie gwarantują 'pracy'. liczą się przede wszystkim umiejętności.

kurde, czyli po zarzadaniu czy ekonomii tez ciezko o prace?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...