Skocz do zawartości

Marynia bierze 560 euro w kieszeń i robi najazd na Berlin


Pulek

Jakie będą konsekwencje wyjazdu forumowiczów na Berlin?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, schizzm napisał:

Zacząłem Ultimę 2. Ech, tutaj jest jednak paździerz :/. No cóż, jakoś przez to przebrnę.

 

(Btw. @Feanor o dziwo w U2 nie ma już Sosarii, a jesteśmy po prostu na Ziemii, ale postacie z Sosarii tutaj są, trochę to nie ma sensu, no ale :-k)

 

Mam wrażenie, że początek Serpent Isle był właśnie taki: siedzę w pokoju przed kompem, ktoś (Lord British?) zaczyna mnie wzywać, otwiera portal i dostaję się... właściwie to nie wiem jak się nazywała tamta lokacja. W każdym razie byłem chyba kimś, kogo wszyscy kojarzyli jako herosa który co jakiś czas tam się pojawiał (nazywali mnie Awatar czy jakoś tak). Może więc ta dwójka to jakiś początek tej koncepcji.

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Feanor napisał:

 

Mam wrażenie, że początek Serpent Isle był właśnie taki: siedzę w pokoju przed kompem, ktoś (Lord British?) zaczyna mnie wzywać, otwiera portal i dostaję się... właściwie to nie wiem jak się nazywała tamta lokacja. W każdym razie byłem chyba kimś, kogo wszyscy kojarzyli jako herosa który co jakiś czas tam się pojawiał (nazywali mnie Awatar czy jakoś tak). Może więc ta dwójka to jakiś początek tej koncepcji.

W U2 to jest.... bardziej skomplikowane. Sam manual kręci równo, zacząłem grzebać w wiki ultimy na temat opisu uniwersum w tej części i generalnie to jest tak pomieszane, że chyba Garriott albo przekombinował, albo jeszcze nie wiedział, w którą stronę będzie chciał iść ze swoją grą i jej historią.

Ogólnie to w U2 musisz pokonać czarownicę, która jest uczennicą czarnoksiężnika, którego pokonałeś w U1 (i też wszędzie zaznaczają, że jego kochanką, co zastanawiające, bo niby w momencie jego śmierci miała 12 lat :-k). Pokonanie czarnoksiężnika w U1 ogólnie porobiło jakiś zamęt czasowy (w końcu aby go zgładzić cofaliśmy się w przeszłość) i sprawiło duże zmiany w Sosarii. 

Niby nasz bohater pochodzi właśnie z Ziemii, więc czarownica postanowiła zaatakować "nasz" świat. I tu pojawia się kolejny zamęt w U2 - rozgrywka odbywa się na przestrzeni 5 okresów w historii świata, między którymi podróżujemy za pomocą specjalnych wrót czasów, które się pojawiają w różnych miejscach, przez co możemy podróżować w historii ziemi. Sama rozgrywka zaczyna się w 1423 r p.n.e. Lord British tam jest, niby czarownica też "przeniosła" ludzkość z Sosarii, ale dlaczego British pojawia się np. też w 1990 (jedna z epok, która odwiedzamy) to już nie wiem.

Ogólnie wszystko powyżej nie ma sensu i to jest jeden wielki bajzel :D 

Tu jest częściowe wyjasnienie, ale też nie ejst do końca klarowne - http://wiki.ultimacodex.com/wiki/History_of_Britannia#The_Revenge_of_the_Enchantress

 

Ale jak pisałem. Jest słabo z tą częścią, jest w niepotrzebny sposób pogmatwana w wątkach fabularnych i tym co mamy robić, z drugiej storny niepotrzebnie uproszczona w innych. Zagubienie absolutne, będę się posiłkował solucją :/ 

 

 

Tu jest jeszcze ciekawa rzecz:

 

Szczególnie rzecz wklejona w komentarzach, czyli Garriott zafiksował się na filmie, chciał podróże w czasie, nie mógł ich zrobić w Sosarii, bo to uniwersum nie było jeszcze na tyle wypracowane, więc żeby było łatwiej to przedstawić przeniósł akcję na Ziemię.

No ok, ale samo powiązanie z Sosarią jest dalej bezsensowne ;) 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, schizzm napisał:

Dobra, kończę wątek o Ultimie 2.

@Feanor - znalazłem coś takiego - http://wiki.ultimacodex.com/wiki/Minax'_Ahistorical_Time-Space

W miarę to wyjaśnia(?) co się odwala w U2, ale ogólnie to Garriott srogo popłynął i widzę, że chyba musiał dużo rzeczy odkręcać lub wyjaśniać w późniejszym czasie :D 

 

Ale ja tam czytam, że Ultima I to w sumie już Ultima II była, bo Akalabeth o którym już wcześniej słyszałem, ale myślałem, że ma tolkienowskie korzenie, to też to samo uniwersum :D ?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...