Skocz do zawartości

Marynia bierze 560 euro w kieszeń i robi najazd na Berlin


Pulek

Jakie będą konsekwencje wyjazdu forumowiczów na Berlin?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Feanor napisał:

 

Ale ja tam czytam, że Ultima I to w sumie już Ultima II była, bo Akalabeth o którym już wcześniej słyszałem, ale myślałem, że ma tolkienowskie korzenie, to też to samo uniwersum :D ?

Akalabeth jest za darmo na gogu, ale to dla prawdziwych maniaków ;). Przejść się da :P

 

Ale Akalabeth podczepiono pod Ultime później. Sama gra jest pre-ultima i w zasadzie jej kod został wykorzystany w U1. A "fabularnie", choc ciężko mówić o fabule, sprowadza się do tego, że podobnie jak w U1, pomagamy Lordowi Britishowi (w tym przypadku zgladzic poszczególne potwory w lochach) :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Gabe napisał:

The Last Crusade i The Fate of Atlantis na GOGu po 8 zł każda. Może w końcu kupię grę, którą skończę (albo chociaż zacznę) :kekeke: 

Zacząłem przeglądać przez Ciebie tytułu i już parę mam w koszyku :roll: coś czuję, że w weekend zacznę odświeżać arcanum

Odnośnik do komentarza

Ja chyba też obie kiedyś przeszedłem - Fate of Atlantis dość niedawno, bo w tym stuleciu ;) A The Last Crusade to dawno, w czasach Windowsa 95 pewnie. Z tego co pamiętam, to tam sporo części zręcznościowych jest, nie? Jakieś ganianie się z nazistami w zamku Brunwald? 

2 minuty temu, z0nk napisał:

Zacząłem przeglądać przez Ciebie tytułu i już parę mam w koszyku :roll: coś czuję, że w weekend zacznę odświeżać arcanum

 

Arcanum też mi się marzy, ale mam deficyt czasu i wiem, że na pewno nie przejdę w najbliższym czasie, więc nawet nie próbuję. A zagrać takim Grumpy Dwarfen Gunslinger :wub: 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gabe napisał:

Arcanum też mi się marzy, ale mam deficyt czasu i wiem, że na pewno nie przejdę w najbliższym czasie, więc nawet nie próbuję. A zagrać takim Grumpy Dwarfen Gunslinger :wub: 

Yup you did it. Kupione, odwołuje dzisiaj randkę i gram :keke: 

  • Haha 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Kurde Arcanum też zawsze chciałem ograć :-k Pamiętam recenzję z Secret Service :) 

 

W ogóle ostatnio mam problem z tym, żeby usiąść do gry i na maxa się wciągnąć w świat, historię. Ostatnio tak miałem przy Bioshocku. Że co sesja to kilka h grania i w ogóle pochłonięty światem. Teraz nawet jak pierwszą sesję mam dłuższą, to potem albo mi się nie chce przez długi czas odpalić gry, albo odpalę, pogram chwilę i meh, wyłączam...

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Gabe napisał:

Ja chyba też obie kiedyś przeszedłem - Fate of Atlantis dość niedawno, bo w tym stuleciu ;) A The Last Crusade to dawno, w czasach Windowsa 95 pewnie. Z tego co pamiętam, to tam sporo części zręcznościowych jest, nie? Jakieś ganianie się z nazistami w zamku Brunwald? 

 

 

Tak, były bijatyki z nazistami . A przypadkiem w Fate też ich nie było? (pod sam koniec) cyz mi się coś pomerdało? :-k 

Przedwczoraj czytałem wywiad z jednym z współtwórców The Last Crusade Noahem Falsteinem i ten powiedział, że ogólnie gra w początkowym zamyśle była czymś zupełnie innym, tzn. miała znacznie więcej w sobie "action". Przy okazji POLECAM tę stronę https://web.archive.org/web/20180226005830/http://wilmunder.com/Arics_World/Games.html - dostęp już tylko przez web archive niestety (ewentualnie tutaj https://archive.org/details/ComputerGameDesignDOcuments) - zawiera koncept dokumenty tytułów LucasArts, mega sprawa :)

 

Falstein wspomina też, że George Lucas dał im kompletną wolność co do przeniesienia Krucjaty na komputer, nawet z zabiciem Indy'ego ;). I w grze możliwa jest jedna "prawdziwa" śmierć

 

 


przy spotkaniu z Hitlerem można go zdzielić w mordę. Twórcy pomysleli, ze większość graczy będzie odczzuwała taką pokusę i to zostawili ;)
 

 

No i gra ma kilka scen, które nie znalazły się w filmie, a to dlatego, bo pracowali na wcześniejszej wersji scenariusza niż ta, która ostatecznie została zrealizowana przy okazji filmu

I ostatnia ciekawostka - pierwszym i najważniejszym testerem był sam Spielberg, który uwielbiał gry i niby wynalazł dużo błędów w Krucjacie ;) 

19 minut temu, Gabe napisał:

Arcanum też mi się marzy, ale mam deficyt czasu i wiem, że na pewno nie przejdę w najbliższym czasie, więc nawet nie próbuję. A zagrać takim Grumpy Dwarfen Gunslinger :wub: 

Dokładnie taką postacią przechodziłem Arcanum za dawnych czasów :D 

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Misiek napisał:

Ja sobie wczoraj w latobraniu muve.pl kupiłem MadMaxa i Wolfensteiny The New Order oraz The Old Blood. Będzie szczelanie w weekend :D 

Te cholerne wyprzedaze na psstore moglby sie skonczyc - kupilem ostatnio cala paczke Deponii, BeatCop, Kerbal Space Program, The Council i kilka innych gier, a gram glownie w F1 2019. Znowu wpadlem w manie kupowania :( Przed wakacjami postanowilem sobie, ze nie bede kupowal gier, tylko pokoncze te, ktore mi sie podobaly a ktorych nie skonczylem. No i udalo mi sie tylko z LA Noire - teraz znowu kupuje. Kerbal kupilem z 3 tygodnie temu i nawet tego nie wlaczylem... 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Scorpio napisał:

Te cholerne wyprzedaze na psstore moglby sie skonczyc - kupilem ostatnio cala paczke Deponii, BeatCop, Kerbal Space Program, The Council i kilka innych gier, a gram glownie w F1 2019. Znowu wpadlem w manie kupowania :( Przed wakacjami postanowilem sobie, ze nie bede kupowal gier, tylko pokoncze te, ktore mi sie podobaly a ktorych nie skonczylem. No i udalo mi sie tylko z LA Noire - teraz znowu kupuje. Kerbal kupilem z 3 tygodnie temu i nawet tego nie wlaczylem... 

No kupionych gier, w które nigdy nie zagrałem to nie liczę nawet :D 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, schizzm napisał:

A przypadkiem w Fate też ich nie było? (pod sam koniec) cyz mi się coś pomerdało?

 

Wydaje mi się, że nie, ale tam w fabule od pewnego momentu można było "wybrać" (właściwie zdeterminować przez wybór opcji dialogowej) rodzaj dalszej rozgrywki, i ja chyba wybrałem tę najbardziej pokojową, bo nie pamiętam żadnych zręcznościowych elementów :-k 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem ze dwa odcinki - nigdy nie oglądałem poprzedniej serii, ale Włodka znam - to niestety nie dla mnie, za dużo tam czarowania osobowością, a za mało treści. To znaczy treść jest - kilka zdań przewodnich i nagrane dygresje/reakcje/whatever. Moim zdaniem szkoda czasu, ale są ludzie, którym to pewnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...