Skocz do zawartości

Marynia bierze 560 euro w kieszeń i robi najazd na Berlin


Pulek

Jakie będą konsekwencje wyjazdu forumowiczów na Berlin?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


image.thumb.png.a2e959b6049e79d59156cfbcbe51a62f.png
 

 

 

 


image.thumb.png.a87201b4dd3c2dce2ac0b5a06b889f69.png
 

 

 

Przeszedłem Ultimę I :)

 

Jeśli miałbym ją podsumować jednym obrazkiem, to poniższym ;)

Lj7mVph.png

  

Czego w tej grze nie ma, od typowego D&D po miecze świetlne i space-arcade i walki z Tie-Fighterami :kekeke:. Ogólnie cała gra polega na rozgryzieniu jej mechaniki (zajęło mi to jakieś 15 postaci, które ginęły niedługo po rozpoczęciu rozgrywki), a gdy już to załapiemy to reszta gry w zasadzie jest nieustanny grindem :). Zwieszkę załapałem pod sam koniec i musiałem raz zajrzeć w otchłań sieci, reszta jest dość jasna i gra na wszystko naprowadza (i manual). Ogólnie do przejścia w jeden wieczór po poznaniu zasad, jak to działa.

Ciekawy wycinek historii, zobaczymy co przyniosą kolejne części :) 

 

  • Lubię! 6
  • Haha 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, schizzm napisał:
  Ukryj zawartość

 


image.thumb.png.a2e959b6049e79d59156cfbcbe51a62f.png
 

 

  Ukryj zawartość

 


image.thumb.png.a87201b4dd3c2dce2ac0b5a06b889f69.png
 

 

 

Przeszedłem Ultimę I :)

 

Jeśli miałbym ją podsumować jednym obrazkiem, to poniższym ;)

Lj7mVph.png

  

Czego w tej grze nie ma, od typowego D&D po miecze świetlne i space-arcade i walki z Tie-Fighterami :kekeke:. Ogólnie cała gra polega na rozgryzieniu jej mechaniki (zajęło mi to jakieś 15 postaci, które ginęły niedługo po rozpoczęciu rozgrywki), a gdy już to załapiemy to reszta gry w zasadzie jest nieustanny grindem :). Zwieszkę załapałem pod sam koniec i musiałem raz zajrzeć w otchłań sieci, reszta jest dość jasna i gra na wszystko naprowadza (i manual). Ogólnie do przejścia w jeden wieczór po poznaniu zasad, jak to działa.

Ciekawy wycinek historii, zobaczymy co przyniosą kolejne części :) 

 

 

Szanuję. Mnie ta grafa jednak by odstraszyła. Wolałbym już fulltext (gram w ADOMa, nie jestem gołosłowny (choć od dwóch lat na skórce)) :)

 

nie grałem w żadną ultimę, jeśli nie liczyć epizodu chyba z siódemką (Serpent Isle?). Kupiłem na gog, wczytałem jakąś graficzną nakładkę... i jakoś nie. To nie to... aczkolwiek grałem kilka minut tylko.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, schizzm napisał:

wieszkę załapałem pod sam koniec i musiałem raz zajrzeć w otchłań sieci, reszta jest dość jasna i gra na wszystko naprowadza (i manual).

 

Pamiętam granie w przygodówki przed popularnością (i dostępnością) internetu - niektóre były zwyczajnie nie do przejścia, bo nikt ze znajomych akurat nie miał dostępnego egzemplarza gazety z solucją. :keke: 

 

A później odkrycie serwisu z walkthrough w postaci kilkustopniowych podpowiedzi (nie pamiętam teraz nazwy ani adresu) do konkretnych zagadnień, które pomagały przejść, ale nie psuły przyjemności z samodzielnego rozwiązania zagadki :wub: 

 

Już pamiętam: UHS - Universal Hint System http://www.uhs-hints.com/links/

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

U1 graficznie jest naprawdę przyjazna :). Przede wszystkim jest - no nie ma co ukrywać - bardzo prymitywna jeśli chodzi o zasady rozgrywki i jej prowadzenia ;), dzisiaj zanudzi 99% graczy. Ale jako ciekawostka - czemu nie. Nawet miło mi się przy tym spędzało czas. No i te wstawki są naprawdę zaskakujące. Na początku jesteś w typowym settingu średniowiecznym, magia, uzbrojenie, możesz kupić konia do podróży. Gdy trochę wygrindujesz (proste questy polegajace na zabawie w kuriera oraz troche dungeon crawlingu w okolicznych jaskiniach) w sklepie pojawiają się nowe rzeczy, jak np. statki, żeby przepłynąć na inną wyspę, albo... poduszkowiec :D, dzięki któremu możesz poruszać się wszędzie. Potem grindujesz dalej i kupujesz wahadłowiec :D, lecisz w kosmos, dokujesz w stacji kosmicznej, wynajmujesz jeden z dwóch dostępnych statków kosmicznych i lecisz walczyć z tie-fighterami :D, a wszystko po to, żeby zaimponować "ziemskim" (sosarskim?) księżniczkom :D :D. Potem szukasz wehikułu czasu, żeby pokonać złego, zanim narobił burdelu w Twoim świecie - oto Ultima 1 skrócie.  ;) 

 

Poniżej kilka przykładów:

1. Mój "garaż":

 

 

 


C6189566700EECD0C9AD43AD2A26EB2FF44AC134
 

 

 

2. Stacja kosmiczna:



2AC4591829D6FB6FD14B58A775A5A775E827530C

 

3. Układ, w którym się poruszamy

 

 


695BA2E9F0776D1CA8808F394E91D66C96488E98
 

 

 

4. Skok w nadprzestrzeń :D

 

 


8AFCA84A453B7AC61CCF2837038E5CBC651450ED
 

 

 

5. Walka z Tie-fighterem

 

 


247E8E6DD7AB23F3902E7514F4344564029F5471
 

 

 

Autentycznie nie spodziewałem się takiego zwrotu akcji po grze, która wita taką grafiką ;) 

 

 


1880C9129A6D9062922195236EF6B23BE896D3AB
 

 

4 minuty temu, Gabe napisał:

 

Pamiętam granie w przygodówki przed popularnością (i dostępnością) internetu - niektóre były zwyczajnie nie do przejścia, bo nikt ze znajomych akurat nie miał dostępnego egzemplarza gazety z solucją. :keke: 

 

A później odkrycie serwisu z walkthrough w postaci kilkustopniowych podpowiedzi (nie pamiętam teraz nazwy ani adresu) do konkretnych zagadnień, które pomagały przejść, ale nie psuły przyjemności z samodzielnego rozwiązania zagadki :wub: 

 

Już pamiętam: UHS - Universal Hint System http://www.uhs-hints.com/links/

Nie znałem tego, fajna rzecz! :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, schizzm napisał:

U1 graficznie jest naprawdę przyjazna :). Przede wszystkim jest - no nie ma co ukrywać - bardzo prymitywna jeśli chodzi o zasady rozgrywki i jej prowadzenia ;), dzisiaj zanudzi 99% graczy. Ale jako ciekawostka - czemu nie. Nawet miło mi się przy tym spędzało czas. No i te wstawki są naprawdę zaskakujące. Na początku jesteś w typowym settingu średniowiecznym, magia, uzbrojenie, możesz kupić konia do podróży. Gdy trochę wygrindujesz (proste questy polegajace na zabawie w kuriera oraz troche dungeon crawlingu w okolicznych jaskiniach) w sklepie pojawiają się nowe rzeczy, jak np. statki, żeby przepłynąć na inną wyspę, albo... poduszkowiec :D, dzięki któremu możesz poruszać się wszędzie. Potem grindujesz dalej i kupujesz wahadłowiec :D, lecisz w kosmos, dokujesz w stacji kosmicznej, wynajmujesz jeden z dwóch dostępnych statków kosmicznych i lecisz walczyć z tie-fighterami :D, a wszystko po to, żeby zaimponować "ziemskim" (sosarskim?) księżniczkom :D :D. Potem szukasz wehikułu czasu, żeby pokonać złego, zanim narobił burdelu w Twoim świecie - oto Ultima 1 skrócie.  ;) 

 

Poniżej kilka przykładów:

1. Mój "garaż":

 

  Ukryj zawartość

 


C6189566700EECD0C9AD43AD2A26EB2FF44AC134
 

 

 

2. Stacja kosmiczna:

 

  Ukryj zawartość

 

 


2AC4591829D6FB6FD14B58A775A5A775E827530C
 

 

 

 

3. Układ, w którym się poruszamy

  Ukryj zawartość

 


695BA2E9F0776D1CA8808F394E91D66C96488E98
 

 

 

4. Skok w nadprzestrzeń :D

  Ukryj zawartość

 


8AFCA84A453B7AC61CCF2837038E5CBC651450ED
 

 

 

5. Walka z Tie-fighterem

  Ukryj zawartość

 


247E8E6DD7AB23F3902E7514F4344564029F5471
 

 

 

Autentycznie nie spodziewałem się takiego zwrotu akcji po grze, która wita taką grafiką ;) 

  Ukryj zawartość

 


1880C9129A6D9062922195236EF6B23BE896D3AB
 

 

Nie znałem tego, fajna rzecz! :) 

 

 

Ciekawe, czy LucasFilm dostało jakieś pieniądze za umieszczenie Sosarii w galaktyce far, far away :)

 

swoją drogą: czy następne części Ultimy też są w tej Sosarii? Bo Lord British to na pewno. 

Odnośnik do komentarza

comment_TfkrF3Xx5mLJmJhwyJZWP1tSDEIvupK1

 

Mam tak samo z PS4 teraz :keke:

 

No, ale przynajmniej Netflix działa zajebiście, a po wi-fi czasami miałem problem, żeby w ogóle cokolwiek się odpaliło.

 

Przy okazji już dwunasty rozdział Yakuzy 2. Na razie bez wielkich zaskoczeń fabularnie, no może z jednym :-k

 

 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, Dudek said:

Mam tak samo z PS4 teraz :keke:

 

No, ale przynajmniej Netflix działa zajebiście, a po wi-fi czasami miałem problem, żeby w ogóle cokolwiek się odpaliło.

 

Przy okazji już dwunasty rozdział Yakuzy 2. Na razie bez wielkich zaskoczeń fabularnie, no może z jednym :-k

 

Mam to szczęście, że u mnie między routerem a PS4 jest jedna ściana i wszystko śmiga genialnie :)

 

Ktoś już sprawdzał demo NBA 2k20 :P ? @schizzm @Lucas07 @krzysfiol 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, szramek napisał:

A ja bym sobie tak chętnie pogral w kingdom come. Ale dzisiaj na Tarantino do kina, jutro wieczorem randka, a w sobotę urodziny szwagra a później grill u kumpeli. Dopiero niedziela zapowiada się na granie. 

 

Grałeś już? Mam to, ale jeszcze nie instalowałem nawet. Mnie wkurza, że w grach typu myszka klawiatura boli mnie głowa :/

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, schizzm napisał:

Nie znam dokładnie historii, to dopiero przede mną ;). Ale z tego co kojarzę, to chyba potem pojawia się Britannia, więc jakaś zmiana chyba następuje :-k 

 

Irytują mnie takie zabiegi ;) straszną traumą było dla mnie no skasowanie uniwersum xeen/erathii w hirołsach np :) lubię zwiedzać stare kąty, nawet mocno pozmieniane. Nowe uniwersum: nowy tytuł (chyba, że to FF, tam to jest wpisane chyba w istotę serii). 

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...