Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

I czy ten adres do FM Zone zostanie poprawiony czy też nie ?

 

Jest poprawiony.

 

Dobrowolnie znaczy, że nie będzie się pluł ani nic, tylko po prostu stwierdzi, że zasłużył i tyle?

 

Jakby to miało działać? PW to MT, że ,, ok, zasłużyłem " czy co?

 

Użytkownik X byłby informowany, że MT właśnie dyskutuje w sprawie jego przewinienia. Opiszemy mu o co chodzi i damy godzinę na odpowiedź. Jeżeli z pokorą przyjmie ostrzeżenie wtedy pomyślimy o złagodzeniu kary. Jeżeli stwierdzi, że jest niewinny, a głosowaniu i dyskusji dojdziemy do wniosku, że jest winny zostanie ukarany regulaminowo.

Odnośnik do komentarza
Co więcej zastanawiam się nawet nad wprowadzeniem do regulaminu punktu, który dopuszczałby dobrowolne poddanie się karze, co automatycznie skutkowałoby złagodzeniem kary (uznaniowym przez MT).

 

Dla przykładu - użytkownikowi grozi 2 tygodniowy zakaz pisania, ale dobrowolnie podda się karze to skrócimy długość kary do np. 10 dni. Co o tym myślicie?

Świetny pomysł dobrze rokujący na przyszłość forum. Mówiąc szczerze przy okazji, gdy z braku umiejętności czytania ze zrozumieniem parę osób domagało się warna dla mnie sam się zastanawiałem nad tym, ale nie zauważyłem tego w regulaminie.

Doradzałbym Ci jednak podpunkt zakładający doliczenie tego czasu złagodzonego w razie ponownego wykonania tego samego czynu w odpowiednio krótkim czasie, albo odpowiednie zawyżenie kary (+50%). Tylko musiałbyś wtedy założyć temat, w którym takie oświadczenia mogłyby być składane, żeby była odpowiednia przejrzystość, wtedy nie będzie pola do napinki, że za znajomości skraca się karę.

Odnośnik do komentarza
I czy ten adres do FM Zone zostanie poprawiony czy też nie ?

 

Jest poprawiony.

 

Dobrowolnie znaczy, że nie będzie się pluł ani nic, tylko po prostu stwierdzi, że zasłużył i tyle?

 

Jakby to miało działać? PW to MT, że ,, ok, zasłużyłem " czy co?

 

Użytkownik X byłby informowany, że MT właśnie dyskutuje w sprawie jego przewinienia. Opiszemy mu o co chodzi i damy godzinę na odpowiedź. Jeżeli z pokorą przyjmie ostrzeżenie wtedy pomyślimy o złagodzeniu kary. Jeżeli stwierdzi, że jest niewinny, a głosowaniu i dyskusji dojdziemy do wniosku, że jest winny zostanie ukarany regulaminowo.

 

Bez sensu i w zasadzie nierealizowalne.

Odnośnik do komentarza
Bez sensu i w zasadzie nierealizowalne.

Twoje argumenty mnie przekonały, wręcz powaliły na ziemię. Zupełnie jak wtedy, kiedy odwoływałeś się od ostrzeżenia...

 

Zdaję sobie sprawę, że to skomplikowałoby proces przyznawania ostrzeżeń, dlatego na razie jest to luźna propozycja pod dyskusję, a nie jakieś ostateczne stanowisko. Sugestie, podpowiedzi mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Im bardziej skomplikowany regulamin, tym gorsze jego przestrzeganie i egzekwowanie.

 

Na miejscu MT zastanowiłbym się nad całkowitą jego likwidacją i wprowadzenia (i) pełnej uznaniowości w działaniu moderatorów, (ii) pełnej jawności w działaniu moderatorów (iii) zatwierdzania kandydatur nowych moderatorów w jawnym głosowaniu. Jeden z niewielu rozsądnych postów na ostatnich 5-6 stronach to wpis Gabe'a i gorąco zachęcałbym wszystkich do uważnej lektury i dogłębnego przemyślenia idei, jaką w nim zawarł.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to nie brzmi lekko żałośnie, jak na forum internetowe, ale to dobry pomysł na to, żeby karanie nie polegało tylko na karaniu. Tylko ktoś wtedy może też celowo dokonać przewinienia, a potem poddać się karze, bo tak będzie się opłacało. Będziemy mieli wtedy wyścig cwaniaków.

 

Im bardziej skomplikowany regulamin, tym gorsze jego przestrzeganie i egzekwowanie.

 

 

 

Na miejscu MT zastanowiłbym się nad całkowitą jego likwidacją i wprowadzenia (i) pełnej uznaniowości w działaniu moderatorów, (ii) pełnej jawności w działaniu moderatorów (iii) zatwierdzania kandydatur nowych moderatorów w jawnym głosowaniu. Jeden z niewielu rozsądnych postów na ostatnich 5-6 stronach to wpis Gabe'a i gorąco zachęcałbym wszystkich do uważnej lektury i dogłębnego przemyślenia idei, jaką w nim zawarł.

 

Sorry, ale do tego trzeba więcej Henklów, a mniej Vendów czy Fenomenów, bo w takim składzie jaki jest, to nie widzi mi się to. Prosty i przejrzysty regulamin, to jak najbardziej. Marynia taki ma i nie ma tam tylu problemów z warnami co kiedyś.

Odnośnik do komentarza

Był taki okres, kiedy regulaminu na CMF nie było i wtedy pojawiały się zarzuty, że nie ma regulaminu i moderatorzy nie mają się do czego odwołać, oskarżenia na jakiej podstawie ktoś dostał warna/bana - imo, to nie ma prawa się sprawdzić, bo już raz to tu nie przeszło.

 

(I) - w tej chwili każdy raport jest analizowany przez kilka osób. Regulamin administracji mówi, że mamy czas do 24h na decyzje za "lekkie" przewinienia i nieograniczony czas na dyskusję nad poważniejszymi przewinieniami. Chcemy trochę zmienić zasady, tak by warny 1+ i krótszy zakaz pisania niż 24h przyznawać od ręki, a aby ukarać dłuższymi zakazami trzeba uzyskać przynajmniej 50%+1 MT.

 

(II) - w tej chwili jest pełna jawność - wszystkie ostrzeżenia są odnotowywane w odpowiednim temacie,

 

(III) - wiele razy prosiłem abyście podali te kandydatury potencjalnych moderatorów to w zamian dostawałem absurdalne propozycje uczynienia modem Lucasa07 czy Paróvy. Niemniej jednak czy ktoś kiedyś zabronił publicznie sugerowania nominacji nowych módów? Nie. Macie do tego pełne prawo. Natomiast kwestia tego czy kandydatura zostaje przyjęta to już sprawa naszej wewnętrznej dyskusji w gronie MT.

 

Co do Gabe'a - dla niego droga do MT jest cały czas otwarta, ale nikogo przecież nie można zmusić do czegoś, czego nie chce. Poza tym wielu było takich mędrców, których piękne teorie okazywały się niemożliwe w realizacji...

Odnośnik do komentarza
A jeżeli by was interesowało czy SZk chce cokolwiek wyjaśniać na PW - nie chce, woli trollować publicznie.

A Ty chciales cos wyjasniac czy od razu dales ostrzezenie? Dales warna publicznie, wiec dyskutujemy publicznie. Jak zauwazyl Gabe, to forum dyskusyjne.

 

Poza tym po co mam pisac na PW do czlowieka, ktory wiele razy powtorzyl, ze dla niego nie istnieje? Szkoda klawiatury.

 

 

Panowie dyskutujący chyba zapomnieli o tym jakże istotnym poście, który chyba ostatecznie rozwiewa wszelkie wątpliwości kto tu kłamie.

Nadal nie udowodniliscie mi klamstwa w poscie, za ktory dostalem ostrzezenie...

Co do pomyslu z dobrym sprawowaniem, to sami ukrecicie na siebie bicz i utoniecie w glosowaniach - bo skoro maksymalnym problemem byloby pozostanie obowiazujacej kary, to kazdy moglby podtrzymywac swoja niewinnosc.

 

Fatalnym pomyslem jest tez godzina czasu do namyslu - a co jak ktos nie zdazy, wyjdzie z forum od razu po poscie, bedzie mial telefon etc.? Przepadnie mu termin?

 

W ogole jest to takie troche moralnie dwuznaczne i slabe w kontekscie rangi przewinien. Taki system ma sens w przypadku duzych przestepstw, w ktorych kara jest np. 15 a nie 25 lat wiezienia - ma to sens dla oskarzonego. Tutaj traci mi to skladaniem samokrytyki na zjezdzie PZPR - skrucha watpliwie szczera, ktora wcale nie poprawia wizerunku czy ideologii partii.

Odnośnik do komentarza
A Ty chciales cos wyjasniac czy od razu dales ostrzezenie? Dales warna publicznie, wiec dyskutujemy publicznie. Jak zauwazyl Gabe, to forum dyskusyjne.

 

Poza tym po co mam pisac na PW do czlowieka, ktory wiele razy powtorzyl, ze dla niego nie istnieje? Szkoda klawiatury.

Sam sobie zapracowałeś na taką opinię i takie traktowanie. Poza tym nie czarujmy się - gdybyś nie był SZk, za te wszystkie prowokacje dawno byś z tego forum wyleciał, więc nie rób z siebie męczennika, bo tak naprawdę cały czas masz jakiś tam bardziej uprzywilejowany status.

 

Dwa - napisałem ci na priwie żebyś się nie ośmieszał, bo obaj wiemy, że temat usunął jasonx nie konsultując tego z nikim. Czemu nadal brniesz w to kłamstwo, mimo iż nawet sam jasonx napisał, że to nie była żadna decyzja MT tylko jego prywatna.

 

Trzy - osoba inteligentna, za jaką się uważasz, nie stosuje tego typu taktyki: celowo nadepnę na odcisk, sprowokuję, może dostanę warna, wtedy zrobię z siebie ofiarę i napiszę elaborat jakim to jestem męczennikiem, jak władza mnie niesprawiedliwie potraktowała etc.

 

Cztery - dla twojej wiadomości w MT były osoby, które chciały cię surowiej ukarać za to przewinienie. Jako, że prosiłem o olanie sprawy temat zdechł śmiercią naturalną. I nie piszę tego po to żebyś mi tu bił pokłony, tylko dla informacji, że nie tylko ja widziałem w tym poście celową prowokację, trolling.

 

Miej choć raz honor i przestań obracać kota ogonem - wszyscy widzieli co napisałeś, wszyscy widzieli post jasona. Mnie nikt nie musi wierzyć, bo to ja zostałem pomówiony, natomiast jasonx nie jest tu stroną, a świadkiem i świadczy przeciwko tobie.

 

Publiczne przyznanie, że twoim celem było sprowokowanie mnie i obrażenie naprawdę wyjdzie ci lepiej niż brnięcie w to gówno dalej. Za chwilę pewnie się dowiemy, że miałeś pomroczność jasną i nie napisałem tego ty, tylko twoja ręka, nad którą nie kontrolowałeś.

 

Litości, jesteśmy dorosłymi ludźmi!

 

Nadal nie udowodniliscie mi klamstwa w poscie, za ktory dostalem ostrzezenie...

Dla nas sprawa jest zakończona. Napisał to Henkel, jasonx, piszę ja. Nie godzisz się z werdyktem? Ok, masz do tego prawo. Ale ostrzeżenie cofnięte nie będzie, chyba że napiszesz prawdę i przeprosisz za oczernianie mnie. Wiem, że tego nie doczekam, bo wiem z kim mam do czynienia, więc zakończmy tę jałową dyskusję, która i tak niczego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza

Sorry, ale do tego trzeba więcej Henklów, a mniej Vendów czy Fenomenów, bo w takim składzie jaki jest, to nie widzi mi się to. Prosty i przejrzysty regulamin, to jak najbardziej. Marynia taki ma i nie ma tam tylu problemów z warnami co kiedyś.

1. rozwin pierwsza mysl, bom ciekaw, co masz na mysli :>

2. widzisz, tak sie sklada, ze maryni juz od dluzszego czasu nie moderujemy, co prowadzi do braku ostrzezen, a w konsekwencji - problemow z nimi ;) - chcieliscie sie babrac w rynsztoku, to sie w nim babrajcie :]

Odnośnik do komentarza
gdybyś nie był SZk, za te wszystkie prowokacje dawno byś z tego forum wyleciał, więc nie rób z siebie męczennika, bo tak naprawdę cały czas masz jakiś tam bardziej uprzywilejowany status.

Wyrazajacy sie w tworzeniu pode mnie prawa i precedensow? Czuje sie zaszczycony, ale nie o to mi chodzi...

 

 

Dwa - napisałem ci na priwie żebyś się nie ośmieszał, bo obaj wiemy, że temat usunął jasonx nie konsultując tego z nikim. Czemu nadal brniesz w to kłamstwo, mimo iż nawet sam jasonx napisał, że to nie była żadna decyzja MT tylko jego prywatna.

Napisales mi na GG wczoraj o 23:48, dlugo po wystawieniu ostrzezenia. GG otworzylem dopiero teraz.

 

osoba inteligentna, za jaką się uważasz, nie stosuje tego typu taktyki: celowo nadepnę na odcisk, sprowokuję, może dostanę warna,

Chcesz udowodnic celowosc mojego posta? Proste pytanie: JAK? Czy moge wystawic Ci ostrzezenie za klamstwo?

 

 

nie tylko ja widziałem w tym poście celową prowokację, trolling.

I wlasnie w tym tkwi problem, ktory zarysowal Pucek. Obecny sklad MT nie ma pelnego zaufania spolecznego, to juz nie Feanor czy Gabe, ktorzy potrafili spogladac glebiej.

 

 

wszyscy widzieli co napisałeś, wszyscy widzieli post jasona

Ale zdajesz sobe sprawe, ze te posty sie nie wykluczaja? Sa rozlaczne.

 

Publiczne przyznanie, że twoim celem było sprowokowanie mnie i obrażenie naprawdę wyjdzie ci lepiej niż brnięcie w to gówno dalej.

Musialbym sklamac, zeby to napisac.

 

Za chwilę pewnie się dowiemy, że miałeś pomroczność jasną i nie napisałem tego ty, tylko twoja ręka, nad którą nie kontrolowałeś.

Niestety, z pelna odpowiedzialnosca napisalem swoja reka, ze gdyby nie przytomnosc umyslu owczesnego MT, mocno bys sie na tej butnej ankiecie przejechal.

 

 

Ale ostrzeżenie cofnięte nie będzie, chyba że napiszesz prawdę i przeprosisz za oczernianie mnie. Wiem, że tego nie doczekam, bo wiem z kim mam do czynienia

Zgrabne zastosowanie falszywej alternatywy - jesli przyznam, ze chcialem Cie sprowokowac, to wszystko, co powyzej napisalem, nie ma sensu, a jesli nie przyznam, zostaje z ostrzezeniem i latka klamcy. Zapominasz jednak, ze jest inne wyjscie - cofniesz ostrzezenie za klamstwo, ktorego w tamtym poscie nie bylo, ew. przeprosisz za nadgorliwosc, naduzywanie uprawnien i sadzenie w swojej sprawie. Mnie i innych userow.

 

Wiem, że tego nie doczekam, bo wiem z kim mam do czynienia.

 

Dziekuje za uwage.

Odnośnik do komentarza
I wlasnie w tym tkwi problem, ktory zarysowal Pucek. Obecny sklad MT nie ma pelnego zaufania spolecznego, to juz nie Feanor czy Gabe, ktorzy potrafili spogladac glebiej.

Feanor? Gabe? Nie ma przede wszystkim ciebie! Więc społeczne zaufanie nie może być tak wielkie jak wtedy, kiedy ty byłeś.

 

Obecny MT ma większe społeczne zaufanie niż wszystkie te, w których ty uczestniczyłeś. Aktualnie MT nie jest podzielony, nie ma w nim konfliktów, jest dużo bardziej otwarty na użytkowników. Od momentu kiedy jest nowy MT na tym forum udało się zrobić wiele dobrych rzeczy, które ty blokowałeś.

 

Poza tym co to za retoryka? Przypomina mi to płacz starszego pokolenia nad tym, że dziś nie mamy Latów, Tomaszewskich i Lubańskich, a na ławce trenerskiej nie ma Kazimierza Górskiego. Płacz i użalanie się nad tym, że nikt cie nie chce w MT, że nikt nie liczy sie z twoim zdaniem. Płacz egoisty, który wie, że jego czas już dawno minął, więc próbuje błysnąć obrażając ludzi, którzy zrobili dla tego forum nieporównywalnie więcej niż on sam. Nie czarujmy się SZk - jako moderator byłeś leniem jakich mało, logi to potwierdzą. Czasem miałeś coś ciekawego do powiedzenia, ale twoja trzeźwość umysłu w pewnym momencie została przesłoniona przez wrodzoną nienawiść jaką do mnie pałasz. Od tej chwili pod pozorem "dobra CMF" bombardowałeś wszystkie dobre pomysły, które proponowałem. Dobrem CMF jest dla ciebie jawne propagowanie nienawiści do mnie i nakłanianie innych do nienawidzenia mnie. Nie przecz, że jest inaczej, bo drugi raz cię oskarżę o kłamstwa.

 

Więcej w tej sprawie nie napiszę. Szkoda czasu na ciebie. Nie jesteś wart jakichkolwiek wyjaśnień.

Odnośnik do komentarza

Więc zacznij to okazywać w publicznej dyskusji, to może kiedyś uwierzę i inaczej spojrzę na ciebie.

 

 

Wracając do tematu moderatorów - na pewno przydałaby się nowa krew. Jeżeli macie jakieś mądre propozycje to proszę je zgłaszać do mnie na priva, z odpowiednią argumentacją. Obiecuję, że nawet te propozycje, które wydają mi się absurdalne zostaną Wam zaprezentowane i będziecie mogli sobie wybrać moderatorów. Nie było tego nigdy - tym razem możemy zrobić publiczne wybory. Osobiście podzielam obawy niektórych, że nigdy nie było głosowania na nowych moderatorów. Tylko jest jeszcze jedna kwestia - czy osoby przez Was wytypowane się zgodzą i czy będą chciały aby inni decydowali o ich losie w publicznej ankiecie.

Odnośnik do komentarza

Icon, ktoś serio chciał, żebym został modem? ;) Ja nie, ale kilka razy wspomniałem o wyborach do MT, bo moim zdaniem to userzy powinni decydować o tym kto będzie moderował, zostałby założony temat ze zgłoszeniami, a potem głosowanie, każdy miałby tyle głosów ile osób ma liczyć modteam, a jedna kadencja trwałaby rok. Myślę, że mozna coś takiego przetestować :>

Odnośnik do komentarza

Co do Gabe'a - dla niego droga do MT jest cały czas otwarta, ale nikogo przecież nie można zmusić do czegoś, czego nie chce. Poza tym wielu było takich mędrców, których piękne teorie okazywały się niemożliwe w realizacji...

 

Ja już ci pisałem, najwidoczniej się do tego nie nadaję - mam inne wyobrażenie moderowania (o administracji nie mam większego pojęcia), często się nie zgadzam z waszymi - czyli to widocznie ja nie pasuję. Poza tym przyzwyczaiłem się już do roli usera, żyję dobrze chyba ze wszystkimi, nie muszę wchodzić do tematów powyżej Różnych - po co to psuć ;)

Odnośnik do komentarza

Ja już ci pisałem, najwidoczniej się do tego nie nadaję - mam inne wyobrażenie moderowania (o administracji nie mam większego pojęcia), często się nie zgadzam z waszymi - czyli to widocznie ja nie pasuję. Poza tym przyzwyczaiłem się już do roli usera, żyję dobrze chyba ze wszystkimi, nie muszę wchodzić do tematów powyżej Różnych - po co to psuć ;)

 

Tylko, że Twoje niezgadzanie się z czyimiś decyzjami jest (przynajmniej dla mnie) do strawienia, bo potrafisz swoje zdanie wyrażać w zrównoważony i przyjazny dla oponenta sposób, nie naruszający jego godności i poglądów. Rozmawialiśmy na privie, ja Twoją decyzję szanuję, jednak publicznie mogę oznajmić, że jesteś osobą, z której zdaniem się zawsze liczyłem i z chęcią bym Cię widział cały czas w MT. I moje stanowisko będzie aktualne również jutro, za miesiąc i rok.

 

Powiem Ci, że Henkel też nie zawsze się zgadza z moimi decyzjami, ja nie zgadzam się z decyzjami jasona, ale wierz mi lub nie, ani razu przez ten czas jak Perez i Henkel są w MT nie pożarliśmy się tak, jak to miało miejsce za kadencji poprzedniego MT. Do MT naprawdę wróciło, to co marzyło się kiedyś Feanorowi - dyskusja i pełna kultura. Henkel Ci to może potwierdzić. Zresztą swój transfer Henia do MT uważam jak na razie za najlepszą personalną decyzję ostatnich lat. Jego obecność w MT w sposób znaczący odciążyła mnie od wielu dyskusji i przedstawiania stanowiska MT. Takich osób jak Henkel mi brakuje w MT.

 

Lucas - myślę, że moja propozycja jest mimo wszystko lepsza. Kandydaci na PW, ja się z nimi kontaktuję czy się zgodzą i kto się zgodzi będzie poddany dyskusji, a później głosowaniu.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...