Skocz do zawartości

Zasady działu Opowiadania ver. 2.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym po raz kolejny nominować kariere kacpragawlo "Polak w Niemczech". Jako, że nie napisaliście w tym miejscu dlaczego wtedy nie została nominowana, ale poziom tego opowiadania jest moim zdaniem wystarczająco wysoki, aby zasługiwało na awans. Ciekawa fabuła, bogaty język, brak błędów ortograficznych - to według mnie wystarcza. Czasem jedynie zdarzają się błędy interpunkcyjne, ale nie są to jakieś tragiczne pomyłki i nie jest ich dużo, dlatego moim zdaniem ten aspekt powinniście "przebolec", bo z każdą kolejną częścią jest lepiej. Po za tym autor pisze regularnie. Jeśli po raz kolejny uznacie, że ta kariera jest za słaba to napiszcie dlaczego, żebym następnym razem nie nominował jej, a dopiero jak w tym danym aspekcie będzie lepiej

Odnośnik do komentarza

Stawianie kropki na końcu zdania, to chyba podstawowy wymóg do spełnienia, nieprawdaż? Niestety, ale w tekście przewijają się z intensywnością sunących po szlaku mrówek "Faraonek" błędy interpunkcyjne, które pomimo faktu, iż jest to jedno z wyróżniających się opowiadań w dziale (ze względu na rozbudowaną fabułę), na stan teraźniejszy, nie nadaje się do przenosin. Poza tym autor napomknął, że nie dysponuje wystarczającą ilością czasu na to, by w tym aspekcie się poprawić, a skoro tak stawia sprawę, to my sami nie będziemy dyskutować na ten temat więcej, aniżeli wymaga tego sytuacja. Automatyczna poprawa w wyżej wymienionych aspektach, a wierzcie, iż już bez żadnej inicjatywy z waszej strony w postaci jakiejkolwiek nominacji w tym temacie, pozwoli temu opowiadaniu trafić tam, gdzie na forum jest miejsce dla takich prac.

 

Opowiadanie powinno trzymać fason od początku do końca. Nie przekreślamy bynajmniej szans dla takich, które dopiero się "rozwijają". To zaś wymaga jednak czasu. Ale może przede wszystkim - chęci. Te dwie ostatnie kwestie będą podstawowym wykładnikiem tego, co ostatecznie zrobimy w tej sprawie.

 

 

Jako, że nie napisaliście w tym miejscu dlaczego wtedy nie została nominowana, ale poziom tego opowiadania jest moim zdaniem wystarczająco wysoki, aby zasługiwało na awans.

Wyjaśnienie tej kwestii było. Wystarczy tylko dokładniej czytać.

Odnośnik do komentarza

To może jako autor się odniosę. Z tym brakiem czasu chodziło mi o to, że po prostu, aby wyeliminować absolutnie wszystkie błędy musiałbym poświęcać ok. 10 minut jednemu zdaniu, co raczej nie jest możliwe. Dla mnie te trudniejsze zasady interpunkcyjne są abstrakcyjne, jeszcze przed "że" czy "ale" przecinek postawie, ale już rozdzielanie zdań składowych nie zawsze mi wychodzi, jak również tworzenie pauz itd. Kropki na końcu zdań chyba są wszędzie jak się nie mylę, albo w zdecydowanej większości (raz czy dwa mogłem opuścić). Staram się walczyć w tym aspekcie, ale jak sam stwierdziłeś dalej tych błędów interpunkcyjnych jest dużo, za dużo (pewnie nawet w tej wypowiedzi kilka "mistejków" popełniłem). Może znajdę kogoś życzliwego, kto mi wyłoży w jakiś przystępny sposób te zasady, bo sam już próbowałem w necie szukać, ale skumałem z tego tyle, co wiedziałem przed przeczytaniem (była napisana po prostu zasada o oddzielaniu zdań składowych, tyle, że ja nie zawsze wiem, kiedy zaczyna się jedno, a kiedy drugie, albo też nie wiem do końca, gdzie daje się przecinek w dialogach jeśli jest wtrącenie jak np. w zdaniu "Na transfery dostaniesz sporo kasy, w sumie już porobiłeś kilka ciekawych ruchów to powinno ci starczyć, – wydawało się, że skończył – jeszcze [...}.") Albo po prostu będę pisał kilka części naprzód i dawał komuś "kumatemu" do sprawdzenia, bo moje umiejętności w tej dziedzinie poprawią się może za parę lat... To tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Rozum podpowiada Loczka. Jego umiejętności pisarskie są na najwyższym poziomie i nie podlegają dyskusji, ale fabuła wybitnie nie trafia w moje gusta.

Jeśli o gusta chodzi, to bliżej mi do Łaziii'ego, albo Profesora, gdzie zawsze czuć klimat efemowskiej przygody.

Serce natomiast podpowiada Jamala, ale jego nominowałem przecież w ubiegłym roku.

 

Marzy mi się, aby w końcu pojawił się opek pełen humoru, zwariowanych i niedorzecznych wątków, gdzie nie ma logiki, ładu i składu, skrupulatnych statystyk i sztywnego protokołu. Gdzie fikcja miesza się z rzeczywistością, bohaterowie umierają i zmartwychwstają, a sam autor robi wrażenie nałogowego gracza, bez reszty pochłoniętego grą ;)

Pozwolę sobie przenieść Twoją wypowiedź tutaj.

 

W pełni się z Tobą zgadzam. Dla mnie - nie raz już to powtarzałem - opowiadanie to przede wszystkim wciągająca fabuła, w którą kariera jest tylko wplątana. Nie na odwrót. To co np. piszę ja czy Profesor (z całym szacunkiem!) to raczej relacje karier z elementami fabuły, których z resztą z czasem jest zazwyczaj coraz mniej. Dlatego dla mnie wzorem opowiadania jest np. W cieniu narcotraficantes Vinyla (piszę to już chyba z czwarty raz). Albo wszystkie opowiadania Feanora (dlaczego tak rzadko piszesz?!). To są prawdziwie wciągające teksty, gdzie mecze i trwająca kariera są podstawą, na której autorzy budują niesamowite historie.

 

Piszesz, że chciałbyś wreszcie przeczytać opek "pełen humoru, zwariowanych i niedorzecznych wątków, gdzie nie ma logiki, ładu i składu" - wypisz wymaluj Twoja Wielka Rodzina! Jest zabawna, abstrakcyjna fabuła, nawiązania do życia naszego forum oraz wydarzeń politycznych i sportowych (fragmentów dramatu o zmarnowanym awansie Znicza Pruszków nigdy nie zapomnę).

 

Jednak i relacje mogą dawać dużo frajdy czytającym i piszącym. Pamiętam wspaniałe opowiadanie Binkiego o jego belgijskiej karierze. Zachęciło mnie ono to stworzenia własnego opka. Dla mnie opisywanie kariery dodaje jej głębi - bardziej się angażuje, zwracam uwagę na szczegóły (stąd tak dużo statystyk). Jednak prawdziwym, niedoścignionym wzorem zawsze pozostaną dla mnie wspomniane już opowiadania Vinyla, Feanora, czy Twoje.

Odnośnik do komentarza

Sprawa tagów. Co do HoF, to chciałbym uzyskać od Profesora informację, czy jego opowiadanie, które zostało nominowane do Hall Of Fame jest absolutnie zakończone, czy jednak to tylko chwilowa przerwa?

 

Pojęcia nie mam, to zależy od FM 2010, jak nie będzie z nim problemów technicznych, nie będzie mi się chciało mordować z instalowaniem 06 pod W7. Wrzućcie do Archiwum i będzie spokój.

 

A o czym tu dyskutować? Możesz. Wierzę, że to ma na celu tylko upiększenie jednego posta, a reszta zostanie zachowana w tradycyjnym kształcie.

 

Wolałem się zapytać, bo już ganiano za mną z mod-siekierką. Dziękować.

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...