Skocz do zawartości

Zasady działu Opowiadania ver. 2.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj Drogi Loczku, że nie wszyscy mają tak wysokie umiejętności pisarskie jak Ty i piszą dla czystej przyjemności, jakby odprężając się od szarej codzienności. Na przykład mi pisanie opka bez fabuły sprawia frajdę i mógłbyś to uszanować.

O to właśnie chodzi.

 

Temat był wałkowany tysiąc razy w czasach, kiedy byłem moderatorem tego działu. Dla mnie samo pisanie sprawiało mi tyle przyjemności, że sam śmiałem się z tego, co piszę. A czytając fragmenty swojego opka, który dawno wylądował w HoF, dziwiłem się, że coś takiego przyszło mi kiedykolwiek do głowy. Nigdy nie ślęczałem nad klawiaturą, aby za wszelką cenę coś napisać. To była czysta przyjemność, coś strzeliło mi do głowy i z wielką frajdą przelewałem to na papier. Pisanie czegokolwiek musi sprawiać przyjemność, nieważne, czy to jest fabuła, czy też zwykły statystyczny opek. O zaśmiecanie forum bym się nie martwił, są od tego odpowiednie służby. Swego czasu chciałem przeforsować projekt, aby nie krytykować nowicjuszy, tylko zachęcać ich do pisania. Jednak proste stwierdzenie Szk'a, że każdy, kto na publicznym forum wystawia swoje wypociny, musi liczyć się z krytyką, przekonało mnie jak powinniśmy podchodzić to moderowania tego działu. Reasumując, niech każdy pisze, jak mu się podoba, jednak niechlujne, kaleczące polski język teksty, powinny być krytykowane, aby autor nie myślał, że jego tekst jest wybitny :D

 

Nie mam czasu na granie w Fm'a, a tym bardziej na pisanie, ale gdzieś miałem początek tekstu pod tytułem "Jak napisać opowiadanie?" i gdy znajdę czas, chętnie wrzucę go przed świętami do działu tekstowego. A Loczek niech pisze i świeci przykładem dla innych. Dla mnie wzorem był Jack, Profesor i Dix, niech teraz lud piszący wzoruje się na Loczku.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Przede wszystkim kolego, mój nick jest z małej litery pisany ;) a po drugie przekupiłem kogo trzeba :keke: , a na serio Fenomen napisał mi, że prowadzenie dwóch opków jest dozwolone. Kierujac się tym co jest napisane w zasadach (stworzonych przez Profa, więc widziały je jeszcze dinozaury ;) ) poprosiłem o zgodę na prowadzenie dwóch tematów. Po trzecie, co w tym złego? Po czwarte to nie jest odpowiedni temat ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Chciałbym nominować opek FYM`a "(Nie)zwykły Chłopak z Podlasia". Bardzo interesujące opowiadanie, które fajnie się czyta.

Dyskutujemy nad tym.

 

Z innej beczki: opowiadanie Loczka "Karkonosze" nie zostało przeniesione do HoF. Fabularnie Loczek znajduje się w forumowej pierwszej lidze, to nic nowego, co więcej, tym razem pisał nawet nie-loczkowym stylem, ale... do świetnej narracji trzeba też dołożyć świetną formę. A Loczkowi wciąż zdarzały się różne błędy formalne. Ktoś może powiedzieć, że podobnie było w przypadku poprzednich opowiadań, i będzie miał rację. Ale skoro nie było postępu...

 

Tak, to wyraźny wjazd na ambicję. :P

Odnośnik do komentarza

@verlee

ja uważam, że "Karkonosze" Loczka powinno trafić do HoF. Może i zdarzały się błędy formalne, ale fabularnie opek grał w zdecydowanie wyższej lidze niż niektóre znajdujące się w HoFie i właśnie za ten genialny sposób przedstawienia historii "Karkonosze" muszą zostać zachowane dla potomności w dziale z najlepszymi karierami w historii CMF. Nie do końca rozumiem dlaczego takie wspaniałe opowiadanie trafiło do archiwum, gdzie będzie gniło z dala od oczu potencjalnych czytelników.

 

Imho HoF to oczywistość w przypadku tego opka. Jeśli większość modów zajmujących się karierami uważa inaczej, to chociaż przenieście "Karkonosze" z powrotem do "Opowiadań", bo tam może ktoś jeszcze je przeczyta. Z powodu ostatnio panującej mizerii nie stać CMF na wywalanie takiego wspaniałego tekstu do archiwum.

Odnośnik do komentarza
Jeśli większość modów zajmujących się karierami uważa inaczej, to chociaż przenieście "Karkonosze" z powrotem do "Opowiadań", bo tam może ktoś jeszcze je przeczyta.

Opowiadania są działem tylko dla niezakończonych tekstów.

 

Loczek musi po prostu w przyszłości pracować nad innymi elementami pracy literackiej, które są u niego na poziomie zdecydowanie niższym - nie tylko błędami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Nie wszystkim imponuje trochę krwi, flaków i przekleństw zmieszanych z tanim seksem. A na pewno nie po raz 48. w wykonaniu tego samego autora i w podobnej formie...

Odnośnik do komentarza

po pierwsze- w sumie pomysł "zrobienia czegoś" z działem tym jest jak najbardziej ok. na dzień dzisiejszy w "Karierach" jest może z 5 (góra), które można poczytać.

...

po trzecie- te texty co prezentują jakiś tam poziom powinny zostać w "Karierach", reszta "spotkań + transferów/kadry" do nowego tematu.

pozwolę sobie wrócić do tego tematu. w ramach idących zmian na forum. powyżej mamy przykład tego właśnie o czym mówię. opek Loczka za nic w świecie nie powinien wylądować w Archiwum.

wnioskuję po raz kolejny o podział strefy.

mam dwie propozycje zmiany:

1) w dziale Opowiadania mogą znajdować się opki już zamknięte (vide "Karkonosze"),

2) kariery podzielić- te z większą wartością merytoryczną (FYM, rahim, marlen itp) do jednej paczki a do drugiej rzeczy pokroju "Warszawska Polonia".

 

wiem, że temat był wałkowany 10000 razy ale dla mnie jest dziwne (mało powiedziane), żeby takie opowiadanie rahima (od 2009 roku!!!!!) siedziało z resztą albo "Karkonosze" wiadomo gdzie z innymi wypocinami.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kiedyś byłem za opcją utworzenia oddzielnego archiwum dla "opowiadań" i oddzielnego dla "karier" (plus oczywiście Hall od Fame) ale z uwagi na znikome zainteresowanie userów archiwaliami jako takimi, postanowiliśmy zostawić archiwum bez zmian.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...