Skocz do zawartości

Zasady działu Opowiadania ver. 2.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę lepszego miejsca do zadania tego pytania. W jakiś sposób wytłuszczenie nazwisk (czy tam innych elementów, poza śródtytułami, co wydaje się oczywiste), powoduje, że teksty są bardziej czytelne? Bo że pozwala na łatwiejsze prześlizgiwanie się po tekście, to rozumiem, ale co to ma wspólnego z czytelnością tekstu, to nie kumam. Staram się stosować do panujących zasad, wolałbym jednak poznać sens niektórych z nich.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd pomysł, że tutaj panują takie zasady ? No i kto twierdzi, że pogrubianie wpływa na czytelność? Wg mnie nikt, za dużo pogrubień to większy błąd niż ich brak. Pisząc o braku estetyki (nieczytelności tekstu) mam na myśli brak akapitów (albo akapit co linijka) i brzydkie tabelki czy kody.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że jestem na czasie w tej dyskusji. Osobiście uważam, że nominacja mojego opka do opowiadań jest miła, ale nie uważam że już w tym momencie zasługuję na przenosiny.

Swoją drogą znacie znacie coś lepszego od Worda w poprawianiu tych nieszczęsnych przecinków? Moim zdaniem ten program nie jest do końca kompatybilny z polską gramatyką i nie poprawia albo zaznacza znaków źle wprowadzanych...

Odnośnik do komentarza
Nie wiem skąd pomysł, że tutaj panują takie zasady ?

Może zasady to złe określenie, lepiej pasowałoby nazwać to pewnym zwyczajem czy normą. Przyglądałem się tekstom z działu Hall of Fame i zaobserwowałem, że wytłuszczenie jest stosowane, z resztą w innym miejscu przy opisach karier także sugerowano użytkownikom takie postępowanie.

 

A i jeszcze jedna sprawa, to propozycja właśnie peżeta, jakby zamykanie tematów miałoby poprawić jakość opowiadań. Wydaje mi się to nieszczęśliwym pomysłem, może spowodowanym późną porą. Takie działania mogłyby jedynie spowodować frustracje użytkowników i prowadzić do konfliktów. Jeśli komuś zależy na jakości i czuje się na siłach, to może zaczął by pomagać tym, którzy takiej pomocy by chcieli. Nie myślę o poprawianiu błędów za kogoś, ale wskazywania na co taki Iksiński powinien zwrócić uwagę, czego przypilnować. Osobiście Idei "warsztatów" nie poważam, ale może i coś takiego by się przydało. Ci bardziej doświadczeni, piszący lepsze teksty mogli by taki cykl tekstów popełnić, ku chwale lepszej jakości opowiadań na forum.

Odnośnik do komentarza

to o czym piszesz już było. A moja propozycja to w zasadzie nie była poważna propozycja tylko przypomnienie czegoś co funkcjonowało kiedyś (pozdro dla scierko ;) ) i jak widać nie przyjęło się, chociaż mnie akurat wówczas zmotywowało do pracy nad sobą. Z drugiej strony jednak wówczas dział kariery był chyba w "lepszych rękach" , wtedy moderatorom wyraźnie zależało na poprawie jakości pojawiających się tekstów, było też na kim się wzorować...

Odnośnik do komentarza

CancuN, po co ci program poprawiający przecinki? Ja na przykład kiedyś miałem ogromny problem z interpunkcją, ale przeanalizowałem przykłady i już mniej więcej mi to wychodzi. Poczytaj sobie o przecinkach :). Zobaczysz, trening czyni mistrza.

 

Cały czas staram się poprawiać, ale prychodzi to mozolnie. Dobra to nie miejsce na tego typu rozmowy...

Odnośnik do komentarza

po pierwsze- w sumie pomysł "zrobienia czegoś" z działem tym jest jak najbardziej ok. na dzień dzisiejszy w "Karierach" jest może z 5 (góra), które można poczytać. reszta bardziej nadawała by się do działu w stylu CM "Nasze Boje".

wyniki spotkań + przegląd kadry i transferów tam pasuje.

drugi punkt- proponowałbym aby każdy miał jakiś limit zakładania tematów opkowych. nie wiem, na miesiąc 2 albo coś takiego.

jest parę osób grających po parę dni i wtedy następuje "wywalenie sejwa". 2 dni później nowa kariera. dla śledzącego opowiadania jest to dosyć męczące- już nie wiadomo kto, co i jak.

po trzecie- te texty co prezentują jakiś tam poziom powinny zostać w "Karierach", reszta "spotkań + transferów/kadry" do nowego tematu.

Odnośnik do komentarza

sprobuje sie odniesc do tych postulatow, jako czlonek grupy opiekujacej sie dzialem Opowiadan:

 

1) pomysl rozdzielania karier na kariery i 'nasze boje' (uzywajac terminologii z pewnego podforum) pojawial sie wielokrotnie (rowniez w tym temacie) i za kazdym razem przewazaly argumenty, aby takiego podzialu nie robic; od ostatniej dyskusji na ten temat chyba niewiele sie zmienilo; naprawde nie dajmy sie zwariowac; niedlugo bedziemy miec podfora dla karier slabych, karier przecietnych, karier sprawozdan, karier poematow, karier opisowych, itepe, itede

 

2) takie limity sa; uzytkownik moze zalozyc nie wiecej niz 2 tematy w ciagu 14 dni, a prowadzenie wiecej niz jednej kariery jest dopuszczalne jedynie za zgoda moderatora zajmujacego sie dzialem

 

3) wyjasnione w punkcie 1)

Odnośnik do komentarza

no ok, można się zgodzić z tobą Feno ale..

jest masa "opków" które zostają zamykane po 2 na oko tygodniach bo autor nie ma ochoty dalej pisac albo mu się nie chce. łapie się za coś nowego. są osoby będące na forum +/- rok i zdązyły "napisać" z 50 karier.

te lepsze, dobre giną w goszczu bardzo słabych gdzie przykładowo autor po opisie swojego zespołu/składu prosi o komentarze.

 

aczkolwiek wracam z propozycją wprowadzenia bardziej restrykcyjnych przepisów co do otwierania nowych tematów. 1 na miesiąc powinny wystarczyć. każdy będzie miał czas na przemyślenie.

Odnośnik do komentarza

ogromny zastój w Opowiadaniach i wielki chaos i burdel w karierach spowodowały, że np ja wcześniej nie zauważyłem tego opka, który okazało się mnie zainteresował. Myślę, że niestety można trochę obniżyć poziom w Opowiadaniach żeby te trochę lepsze i estetyczne teksty w karierach nie tonęły w morzy gówna za przeproszeniem. No i co to za bzdura, że musi być lepsze. Wiadomo przecież, że CancuN ma znikome szanse na bycie "lepszym" pisarzem od Fenomena czy Loczka, ale nie powinno go do dyskredytować.

 

Po przeanalizowaniu tych wszystkich opowiadań, które po maksymalnie miesiącu czasu lądują w archiwum nie sposób nie zauważyć, że autorzy nie " wczuwają " się w rolę pisarza. Nie rozumiem po co ktoś pisze opek, w którym są same nazwy klubów, piłkarzy i cyferki. Co to kogo interesuje, że zawodnik z innego klubu został sprzedany do innego. Zamiast zadbać o jakąkolwiek, nawet znikomą fabułę serwujecie stos nieczytelnych zestawień. Moje czytanie opka najczęściej wygląda tak - uruchamiam linka, patrzę na pierwszy post. Jak widzę wypociny pod tytułem " nie będę pisał fabuły bo nie umiem " to od razu wyłączam. Skoro nie umiesz, to po co tu śmiecisz? To tak jak byś kupował auto nie mając prawo jazdy. Stoi? No stoi i co z tego, skoro nie służy. Zarejestrowałem się na forum kilka lat temu. Dlaczego? Bo pisał Wenger, Fenomen i Profesor. A dzisiaj? Szczerze mówiąc zastanawiam się nad sensem pisania kolejnego opka.

Odnośnik do komentarza

ogromny zastój w Opowiadaniach i wielki chaos i burdel w karierach spowodowały, że np ja wcześniej nie zauważyłem tego opka, który okazało się mnie zainteresował. Myślę, że niestety można trochę obniżyć poziom w Opowiadaniach żeby te trochę lepsze i estetyczne teksty w karierach nie tonęły w morzy gówna za przeproszeniem. No i co to za bzdura, że musi być lepsze. Wiadomo przecież, że CancuN ma znikome szanse na bycie "lepszym" pisarzem od Fenomena czy Loczka, ale nie powinno go do dyskredytować.

 

Po przeanalizowaniu tych wszystkich opowiadań, które po maksymalnie miesiącu czasu lądują w archiwum nie sposób nie zauważyć, że autorzy nie " wczuwają " się w rolę pisarza. Nie rozumiem po co ktoś pisze opek, w którym są same nazwy klubów, piłkarzy i cyferki. Co to kogo interesuje, że zawodnik z innego klubu został sprzedany do innego. Zamiast zadbać o jakąkolwiek, nawet znikomą fabułę serwujecie stos nieczytelnych zestawień. Moje czytanie opka najczęściej wygląda tak - uruchamiam linka, patrzę na pierwszy post. Jak widzę wypociny pod tytułem " nie będę pisał fabuły bo nie umiem " to od razu wyłączam. Skoro nie umiesz, to po co tu śmiecisz? To tak jak byś kupował auto nie mając prawo jazdy. Stoi? No stoi i co z tego, skoro nie służy. Zarejestrowałem się na forum kilka lat temu. Dlaczego? Bo pisał Wenger, Fenomen i Profesor. A dzisiaj? Szczerze mówiąc zastanawiam się nad sensem pisania kolejnego opka.

 

Loczek, właśnie jest sens pisania kolejnego opka. Możesz przez to pokazywać, jak się powinno pisać. Możesz wskazywać drogę, jaką należy podążać. Możesz zachęcać do pracy nad opowiadaniem itd. Więc pisz ;)

Odnośnik do komentarza

Ja natomiast jestem zdania, że lepszy jest opek bez fabuły niż z fabułą na siłę. Pamiętaj Drogi Loczku, że nie wszyscy mają tak wysokie umiejętności pisarskie jak Ty i piszą dla czystej przyjemności, jakby odprężając się od szarej codzienności. Na przykład mi pisanie opka bez fabuły sprawia frajdę i mógłbyś to uszanować. Poza tym jak ci się nie podoba, to nie czytaj - proste. Każdy robi to, co uważa za stosowne. Jeżeli chodzi o opowiadania bez fabuły, to naprawdę jest na forum kilka takich, które czyta się z zaciekawieniem, np. tekst Waka Waka, którego autorem jest CancuN, czy Aptekarze zdziarsona.

 

:]

Odnośnik do komentarza

De gustibus non est disputantum. Tylko, że później takie opowiadania sporadycznie trafiają do działu " opowiadania ". A frustrat po kilku postach bez komentarzy po prostu kończy karierę, zaśmieca forum itd. Jedyne opowiadanie, które swego czasu tak naprawdę trafiło do mnie, to opowiadanko " Woje Wojmiła ". Na początku również kibicowałem Feno, ale później, jak urwał fabułę, szczątkowo przeglądam jego opka. Idąc Twoim tokiem myślenia Cookchafer za rok nikt już nie będzie pisał opowiadań, tylko same suche relacje. Jeśli wam to odpowiada, szanuję to, ale ja odpadam.

Tylko później nie narzekajcie na niski poziom forum, na spadek czytelności, na spadek dobrych karier itd. Szkoda, że Profesor i Wenger już nie piszą. Ciekawe czemu. Może też doszli do wniosku, że poziom spadł poniżej poziomu morza i co by nie stworzyli, tak czy siak będzie lepsze niż innych?

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem zupełnie, o co Ci chodzi, Loczku. Jako moderatorzy dawaliśmy już wielokrotnie sygnały, że do Opowiadań najłatwiej jest trafić, pisząc właśnie opowiadanie. Nie możemy w żaden sposób zmuszać kogokolwiek do pisania w jeden konkretny sposób, bo wychodzimy z założenia, że kariera ma być przede wszystkim zabawą dla autora i póki ten nie łamie regulaminu, może pisać, jak chce i umie. Możemy promować ciekawe teksty - i staramy się tak robić - ale nic na siłę.

 

Profesor, o tym wiem, przestał tu pisać z powodów niezwiązanych z jakkolwiek pojmowanym poziomem działu. Poza tym z całym szacunkiem dla jego umiejętności, ale nie pisywał karier fabularnych. Wenger - nie wiem. Może mu się znudziło. To naturalne; w pewnym momencie musi nastąpić wymiana pokoleniowa.

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...