Skocz do zawartości

Aptekarze


zdziarson

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrakło mi dzielenia się przebiegiem swoich karier na forum, opisywania spotkań, więc postanowiłem zacząć ten temat. Jest to także mój debiut w wersje z numerkiem 11, więc na początek chciałem poprowadzić solidny klub. Wybór padł na Leverkusen, głownie ze względu na to, że Bundesliga jest według mnie jest coraz mocniejsza i ciekawsza. Nie będę się silił póki co na fabułę, ponieważ zwyczajnie nie mam weny, a wychodzę z założenia, że lepszy opek bez fabuły, niż z fabułą "na siłę". No to zaczynamy!

 

 

 

Turn und Sportverein Bayer 04 Leverkusen

 

Data założenia: 1904

Stadion: BayArena (30 210 – 28 500 siedziących)

Legendy: Rudi Völler, Rüdiger Vollborn, Carsten Ramelow, Ulf Kirsten

Najwięcej meczów dla klubu: Rüdiger Vollborn (401)

Najwięcej ligowych bramek dla klubu: Ulf Kirsten (182)

Największe sukcesy: wicemistrzostwo Niemiec (1997, 1999, 2000, 2002), Puchar Niemiec (1993), Puchar UEFA (1988), finał Ligi Mistrzów (2002).

 

 

 

FM 11.3.0 178533 (m.e v923)

DB: Duża

Ligi: Anglia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Włochy (wszystkie 1-2)

Zasady: własne (bez żadnych edytorów/skautów; zawodnicy z wolnego transferu kontraktowani po uprzednim testowaniu; każdy kontraktowany zawodnik musi być przeskautowany; własny trening/taktyka)

Odnośnik do komentarza

Kadra zespołu prezentowała się następująco.

 

 

Bramkarze:

 

1. René Adler (GK, 25, Niemcy: 9/0) – René to zdecydowany numer jeden między słupkami i niezwykle ciężko będzie komukolwiek go wygryźć.

 

22. Benedikt Fernandez (GK, 25, Niemcy) – rówieśnik Adlera, ale umiejętnościami wyraźnie odstaje od dziewięciokrotnego reprezentanta Niemiec. Mimo wszystko, jest to solidny zawodnik i dostanie swoją szansę do pokazania się.

 

36. Fabian Giefer (GK, 20, Niemcy) – utalentowany dwudziestolatek. Moim zdaniem jest lepszy niż Fernandez, więc to on ma status bramkarza numer dwa.

 

 

Obrońcy:

 

2. Daniel Schwaab (D/WBR, 21, Niemcy U-21: 23/1) – Daniel to zdolny chłopak, jednak odstaje od Castro i sezon rozpocznie na ławce.

 

3. Stefan Reinartz (DC/DM/MC, 21, Niemcy: 1/0) – kolejny młody, zdolny defensor, który zdążył już nawet zadebiutować w dorosłej reprezentacji Joachima Löwa. Na środku obrony potrzebuje jednak bardziej doświadczonych zawodników, ale Stefan będzie się ogrywał w Pucharze Niemiec i w wybranych ligowych starciach.

 

4. Sami Hyypiä (DC, 36, Finlandia: 103/5) – niezwykle doświadczony stoper będzie jednym z filarów linii defensywnej.

 

5. Manuel Friedrich (DC, 30, Niemcy: 9/1) – miejsce Manuela jest w pierwszej jedenastce i mam nadzieję, że razem z Samim stworzą zgrany duet na środku obrony.

 

17. Domagoj Vida (DRC/DM/MC, 21, Chorwacja: 2/0) – młody wszechstronny zawodnik. Na miejsce w pierwszym składzie nie ma co liczyć, ale na pewno jego wszechstronność okaże się pomocną w przypadku kontuzji innych graczy.

 

24. Michal Kadlec (D/WBL, 25, Czechy: 15/1) – w chwili obecnej jedyny lewy obrońca w składzie, więc jasne jest, że ma pewne miejsce w składzie. Koniecznością jednak jest wzmocnienie jego pozycji.

 

27. Gonzalo Castro (D/WBR/DM/MC, 25, Niemcy: 5/0) – podstawowy prawy defensor. Szczególnie przydatna w ataku będzie jego szybkość.

 

 

Pomocnicy:

 

6. Simon Rolfes (DM, 28, Niemcy: 21/1) – numer jeden, jeśli chodzi o pozycje defensywnego pomocnika. Świetny zawodnik, mam wobec niego spore oczekiwania.

 

7. Tranquillo Barnetta (AMRL, 25, Szwajcaria: 55/6) – szwajcarski skrzydłowy jest raczej pewny miejsca na lewej flance. Tranquillo ma wyrobioną markę i liczę, że pomoże drużynie w ligowej batalii.

 

8. Lars Bender (MC, 21, Niemcy) – Lars będzie w tym sezonie tylko rezerwowym. Jestem jednak przekonany, że w razie potrzeby zaprezentuje się dobrze.

 

10. Renato Soares de Oliveira Augusto (AMRLC, 22, Brazylia U-21: 3/0) – młody Brazylijczyk u mnie będzie grał najczęściej na prawym skrzydle, gdzie będzie rywalizował o miejsce ze swoim rówieśnikiem – Sidney'em Samem.

 

13. Michael Ballack (MC, 33, Niemcy: 98/42) – chyba największa gwiazda drużyny. Jako jedyny pamięta przegrany przez Leverkusen finał Ligi Mistrzów z Realem w 2002 roku. Po tamtym sezonie przeniósł się za granice, ale teraz wrócił i mam nadzieję, że będzie kluczowym zawodnikiem mojej ekipy.

 

14. Hanno Balitsch (DM, 29, Niemcy: 1/0) – Hanno to solidny zawodnik, ale bez rewelacji. Będzie zmiennikiem Ballacka.

 

18. Sidney Sam (AMRLC/FC, 22, Niemcy U-21: 6/1) – Sidney posiada spory potencjał, ale na razie widzę go na ławce. Oczywiście dostanie jednak szanse wygryzienia z prawej pomocy Renato Augusto.

 

23. Arturo Vidal (MC, 23, Chile: 27/1) – w linii pomocy, obok Ballacka i Barnetty, najbardziej liczę właśnie na błyskotliwego Chilijczyka. Arturo jest, rzecz jasna, pewny miejsca w jedenastce i mam nadzieję, że zaliczy świetny sezon.

 

31. Nicolai Jørgensen (AMRL/FC, 19, Dania) – młody Duńczyk dopiero uczy się futbolu na najwyższym poziomie i w tym momencie widzę go jedynie jako zmiennika dla Barnetty.

 

 

Napastnicy:

 

11. Stefan Kießling (ST, 26, Niemcy: 6/0) – Stefan to jeden z ulubieńców kibiców na BayArena. Dobry zawodnik, ale myślę, że możemy sprowadzić kogoś lepszego.

 

19. Eren Derdiyok (ST, 22, Szwajcaria: 24/2) – supertalent ze Szwajcarii. Eren ma ogromny potencjał i nie ukrywam, że liczę na jego dobrą postawę.

 

 

Podsumowując naszą kadrę doszedłem do wniosku, że jest ona całkiem mocna i możemy pokusić się o bardzo dobry wynik w nadchodzącym sezonie. Priorytetem jest oczywiście ściągnięcie lewego obrońcy i dwóch napastników, aby skład był kompletny. W tym celu wysłałem swoich skautów na poszukiwania wzmocnień, na które zarząd przeznaczył 3,5 miliona €. Celem na ten sezon jest zakwalifikowanie się do europejskich pucharów, ale ja chciałbym zakwalifikować się do Ligi Mistrzów.

Odnośnik do komentarza

Dziękować. :)

 

_____________________________________________________________________________

 

 

 

Na początku miesiąca odbyło się losowanie pierwszej rundy Pucharu Niemiec. Los był dla nas dość łaskawy i skojarzył nas z zespołem SV Babelsberg.

 

Przygotowania do sezonu rozpoczynaliśmy sparingiem z zespołem rezerw.

O samym meczu nie ma co się rozpisywać. Przebiegł tak, jak się tego spodziewałem. Zawodnicy rezerw dostali odpowiedź dlaczego nie ma ich w kadrze pierwszego zespołu. Strzelanie urządzili sobie Kießling z Derdiyokiem, dodatkowo jedno trafienie dołożył Sam i spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0.

 

 

Poniedziałek, 5. lipca 2010, Ulrich-Haberland-Stadion, Leverkusen

TOW Leverkusen – Leverkusen II 7:0 (5:0)

 

9' S. Kießling 1:0

15' E. Derdiyok 2:0

26' E. Derdiyok 3:0

30' E. Derdiyok 4:0

45' S. Kießling 5:0

67' S. Sam 6:0

89' S. Kießling 7:0

 

 

MoM: Eren Derdiyok (ST, Leverkusen) – 9.8

Odnośnik do komentarza

Patrząc na kadre dopiero teraz uświadamiam sobie jak silnym zespołem jest Bayer. W podstawowym składzie nie ma słabych punktów, a i ławka jest w miare wyrównana i szeroka.

 

Żelaznym składem [ Adler - Castro, Friedrich, Hyypia, Kadlec - Rofles, Vidal, Ballack - Barnetta, Renato Augusto - Kiessling ] można śmiało walczyć o mistrza w pierwszym sezonie.

 

Życze powodzenia...

 

 

Odnośnik do komentarza

Na testy do klubu dołączył Władimir Jurczenko (AMRC/FC, 21, Białoruś U-21: 15/3), który będzie z nami trenował przez cztery miesiące, w czasie których sprawdzimy jego przydatność do zespołu.

 

W naszym drugim sparingu stawimy czoła dużo silniejszej drużynie niż nasze rezerwy. Na BayArena przyjeżdża bowiem francuskie Lille.

Od początku spotkania kibice oglądali ciekawe widowisko. Oba zespoły grały otwarty futbol, lecz to my stwarzaliśmy sobie więcej okazji. Brakowało jedynie bramek. W drugiej połowie wymieniłem całą jedenastkę, więc inicjatywę przejęli goście, lecz znów żadna ekipa nie zdołała zdobyć gola. Mimo tego, kibice na pewno nie żałują tego, że pojawili się na trybunach. Aptekarze grali ofensywnie i efektownie, brakowało jedynie wykończenia.

 

 

Wtorek, 14. lipca 2010, BayArena, Leverkusen

TOW Leverkusen – Lille 0:0

 

12' H. Balitsch (LEV) ktz.

 

 

Widzów: 15 319

MoM: Franck Béria (DRLC/WBRL, Lille) – 7.3

 

 

 

Hanno Balitsch w tym spotkaniu naciągnął mięsień uda i będzie pauzować przez około dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Zaraz po meczu z Lille graliśmy z innym francuskim potentatem – PSG.

Po raz kolejny rozegraliśmy świetne spotkanie, ale nasz rywal zagrał lepiej od Lille. Mimo wszystko, wynik na koniec meczu wyglądał o niebo lepiej. Pewne 3:0 i wspaniała gra ofensywna mojego zespołu zapierała dech w piersiach kibiców na BayArena. W połączeniu z doskonałą defensywą zawodnicy z Paryża nie mieli nic do powiedzenia.

 

 

Sobota, 17. lipca 2010, BayArena, Leverkusen

TOW Leverkusen – PSG 3:0 (3:0)

 

9' E. Derdiyok 1:0

15' C. Chantôme (PSG) ktz.

21' M. Kadlec 2:0

45' + 1' S. Kießling 3:0

 

 

Widzów: 15 866

MoM: Stefan Kießling (ST, Leverkusen) – 8.2

Odnośnik do komentarza

Do zespołu dołączył Tomas Necid (ST, 20, Czechy: 15/5), który został wypożyczony na rok z CSKA Moskwa. Rosjanie na tej transakcji zarobili 1.700.000€, a jeśli Czech przekonał nas na tyle, byśmy chcieli go wykupić to na konto CSKA trafi dodatkowo 6.500.000€.

 

Zawodnicy w okresie przygotowawczym nie mieli chwili wytchnienia i niedługo po meczu z PSG grali sparing z belgijskim Zulte Waregem.

Gospodarze już na samym początku ułatwili nam zadanie, gdyż Zimmerman dostał czerwoną kartkę za powalenie wychodzącego na czystą pozycję Derdiyoka. Dalszy przebieg meczu to nasza zdecydowana dominacja, którą potwierdziliśmy trzema trafieniami.

 

 

Środa, 21. lipca 2010, Regenboogstadion (Gaverbeek), Waregem

TOW Zulte Waregem – Leverkusen 0:3 (0:2)

 

1' A. Zimmerman (ZW) cz.k. - za faul

27' S. Hyypiä 0:1

35' E. Derdiyok 0:2

70' T. Necid 0:3

90' + 1' S. Meert (ZW) ktz.

 

 

Widzów: 6 785

MoM: Tranquillo Barnetta (AMRL, Leverkusen) – 8.3

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie Jurczenko? Coś o nim nie wiem? ;)

 

 

Eren Derdiyok naciągnął ścięgno podkolanowe i nie będzie grał przez około trzy tygodnie.

Kontrakt zaś podpisał testowany Władimir Jurczenko (AMRC/FC, 21, Białoruś U-21: 15/3), który wraz z Necidem będzie doskonałym zmiennikiem dla duetu Kießling – Derdiyok.

 

Kolejny etapem przygotowań był mecz z berlińskim Dynamo.

Strzelanie już w pierwszej minucie rozpoczął Barnetta. W jego ślady szybko poszedł Vidal i błyskawicznie zrobiło się 3:0. Potem kolejno strzelali Necid, ponownie Barnetta, Zięba i Jurczenko. Wynik 7:0 jest jednak i tak łagodnym wyrokiem dla gości.

 

 

Czwartek, 29. lipca 2010, BayArena, Leverkusen

TOW Leverkusen – BFC Dynamo 7:0 (5:0)

 

1' T. Barnetta 1:0

3' A. Vidal 2:0

5' A. Vidal 3:0

31' T. Necid 4:0

42' T. Barnetta 5:0

55' M. Zięba 6:0

68' W. Jurczenko 7:0

81' J. Fritz (D) ktz.

 

 

Widzów: 8 773

MoM: Tranquillo Barnetta (AMRL, Leverkusen) – 9.4

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2010

 

Bilans: 4-1-0 20:0

Bundesliga: –

Puchar Niemiec: 1. runda (vs. Babelsberg)

Finanse: 12.277.930€ (-2.117.279€)

Płace: 668.103€ (591.585€)

 

 

Transfery – świat:

 

1. Jefferson Farfán (AMRL/FC, 25, Peru: 42/11) Schalke z do Man City za 18.750.000€

2. Fernandinho (MC, 25, Brazylia) z Szachtara do Man City za 14.750.000€

3. Charles N'Zgobia (AMRL, 24, Francja U-21: 16/0) z Wigan do Liverpoolu za 13.000.000€

 

 

Transfery – Polacy:

 

1. Sebastian Mila (AMC, 28, Polska: 27/6) ze Śląska do Al-Hilal (KSA) za 1.000.000€

2. Piotr Petasz (D/ML, 26, Polska) z Pogoni do Widzewa za 90.000€

2. Jakub Biskup (AMR, 27, Polska) z Piasta do Polonii Warszawa za 90.000€

 

 

Ligi Europy

Anglia: –

Francja: –

Hiszpania: –

Holandia: –

Niemcy: –

Polska: –

Włochy: –

 

Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1824 pkt.), 2. Holandia (1662), 3. Niemcy (1490), 66. Polska (504)

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie Jurczenko? Coś o nim nie wiem? ;)

 

Koledze chodziło o to że Yurchenko to chyba najpopularniejszy zawodnik FM11 i niemal u każdego jest on pierwszym transferem. Bez względu na to jakim klubem, w jakiej lidze sie gra to ten zawodnik zawsze musi być, tym bardziej że jest na wolnym transferze. Więc w tych wszystkich karierach na tym forum już się o Białorusinie naczytaliśmy ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Rozumiem. U mnie w każdym razie pierwszych skrzypiec nie będzie grał. :) Na razie przynajmniej. ;)

 

 

Renato Augusto został powołany na mecz reprezentacji Brazylii przeciwko Stanom Zjednoczonym.

 

Ostatnim sprawdzianem przed startem ligi był mecz z Bochum.

Spotkanie przebiegło bez żadnych sensacji. Moi piłkarze po raz kolejny wmietli rywali w murawę, aplikując gościom pięć goli.

 

 

Czwartek, 5. sierpnia 2010, BayArena, Leverkusen

TOW Leverkusen – Bochum 5:0 (3:0)

 

3' S. Hyypiä 1:0

25' S. Kießling 2:0

31' T. Necid 3:0

54' S. Sam 4:0

75' W. Jurczenko 5:0

 

 

Widzów: 10 748

MoM: Lars Bender (MC, Leverkusen) – 7.8

Odnośnik do komentarza

W czwartej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy naszym rywal będzie portugalskie Marítimo. Pierwszy mecz rozegramy na własnym stadionie.

Skoro jesteśmy przy europejskich pucharach to krótko o występach polskich drużyn.

Lech Poznań odpadł w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z norweskim Rosenborgiem. Poznaniacy wygrali wyjazdowe spotkanie 1:0, ale na Bułgarskiej ulegli 0:2. Wcześniej wyeliminowali Linfield (dwa razy po 3:0). W walce o fazę grupową Ligi Europy zmierzą się z Juventusem Turyn.

Jagiellonia Białystok odpadła w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy, przegrywając z Dynamem Bukareszt (1:0, 0:2).

Wisła Kraków najpierw wyeliminowała w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy macedoński Teteks (3:1, 4:0), a w kolejnej czeskim Jablonec (3:1, 0:0). O fazę grupową Biała Gwiazda zagra z Liverpoolem.

 

Sezon rozpoczynał się dla nas meczem Pucharu Niemiec z Babelsberg. Rywal nie jest zbyt mocny, więc zdecydowałem się desygnować na plac gry rezerwowych.

Podeszliśmy do tego meczu z lekkim lekceważeniem i już na samym początku mogliśmy zostać za to skarceni. Na szczęście, piłkarz gospodarzy trafił w poprzeczkę. Szybko również byłem zmuszony dokonać zmiany. Urazu doznał Bender i w jego miejsce na boisku wbiegł Vidal. Chwilę później znów gorąco pod naszą bramką, ale przytomnie interweniował Griefen. Wystarczyła jednak tylko jedna nasza akcja, by zdobyć prowadzenie. Schwaab zagrał długą piłkę w kierunku Jurczenki, Białorusin minął rywala i oddać mocny strzał na bramkę. Golkiper miejscowych co prawda odbił strzał, ale do piłki błyskawicznie dopadł Necid i strzałem do pustej bramki zdobył dla nas bramkę. Po tym wydarzeniu uzyskaliśmy znaczną przewagę. W 12. minucie groźnie, lecz niecelnie strzelał Vidal. Chwilę później świetna wymiana podań Sama i Jurczenki zaowocowała pozycją jeden na jeden Sidney'a. Bramkarz odbił jego strzał, lecz przy dobitce Zięby nie miał szans. Arbiter jednak bramki nie uznał, gdyż młody Polak był na spalonym. W 19. minucie jednak udało nam się podwyższyć wynik. Na piękne uderzenie z dystansu zdecydował się Arturo Vidal, a piłka, odbijając się jeszcze od poprzeczki, znalazła się za linią bramkową. W 26. minucie świetnie podawał Necid, ale strzał Jurczenki z pierwszej piłki był minimalnie niecelny. Jednak już w kolejnej akcji Białorusin mógł się cieszyć ze zdobycia bramki. Władimira znakomicie w polu kranym znalazł Zięba, a piłkarz rodem z Mohylewa płaskim strzałem pokonać Zachera. Siedem minut później Jurczenko po raz drugi wpisał się na listę strzelców, kiedy pokonał golkipera rywali strzałem z narożnika pola karnego. Jeszcze przed przerwą swoje szanse mieli Necid i Vidal, ale wynik 4:0 utrzymał się do gwizdka, oznaczającego koniec pierwszej połowy.

Na drugą część spotkania wyszliśmy bardzo rozluźnieni i pewni swoich sił. W 54. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Babelsbergu piłkę do siatki w końcu skierował Reinartz. Przy kolejnym rzucie rożnym Reinartz mógł zdobyć drugiego gola, lecz trafił w boczną siatkę. W 69. minucie gospodarze wykorzystali nieuwagę bloku defensywnego i strzelili bramkę. Sam na sam z Griefenem wybiegł Dominik Stroh-Engel i nie zmarnował szansy. Nieco podrażnieni Aptekarze chcieli się zrewanżować już w następnej akcji, lecz potężny strzał Necida trafił w poprzeczkę, a następnie piłka wróciła na boisko. Udało się jednak w kolejnej szarży. Prawą stroną pomknął Sam i dośrodkował w pole karne. Obrońca, co prawda, wybił futbolówkę, jednak zrobił to zbyt krótko, w efekcie natychmiast uderzył Vidal, zdobywając swoje drugie trafienie. Do końca meczu nic ciekawego już się nie działo i spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1. Debiut bardzo udany, ale klasa rywala pozostawiała wiele do życzenia.

 

 

Sobota, 14. sierpnia 2010, Karl-Liebknecht-Stadion, Poczdam

PN 1 rnd. Babelsberg – Leverkusen 1:6 (0:4)

 

5' L. Bender (L) ktz.

7' T. Necid 0:1

19' A. Vidal 0:2

28' W. Jurczenko 0:3

34' W. Jurczenko 0:4

54' S. Reinartz 0:5

69' D. Stroh-Engel 1:5

73' A. Vidal 1:6

 

 

Widzów: 5 178

MoM: Arturo Vidal (MC, Leverkusen) – 9.5

 

Leverkusen: F. Griefen – D. Schwaab, D. Vida, S. Reinartz, Leonardo Ribeiro (85' M. Kadlec) – L. Bender (5' A. Vidal), H. Balitsch © – S. Sam, M. Zięba (70' Renato Augusto) – W. Jurczenko, T. Necid

 

 

Bender skręcił staw kolanowy i jego przerwa w grze potrwa około dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...