Skocz do zawartości

Zasady działu Opowiadania ver. 2.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

bo uznalismy, ze jest jeszcze za slaby?

 

 

fragment opinii jednego z decydentow:

 

Za każdym razem, kiedy ktoś umieszcza spację przed wykrzyknikiem, Bóg zabija małego kotka. Za każdym razem. Poza tym, jest raczej średnio, powtórzenia, brak przecinków, [...].
Odnośnik do komentarza

Hmm, ja w ogóle jestem zaskoczony rozpatrywaniem mojego opka :] na pewno muszę wzbogacić język i unikać powtórzeń, sam to widzę, ale czasem przyznaję, że robię w pośpiechu i mi się nie chce. To już wina wrodzonego lenistwa. Z interpunkcją myślałem, że jest ok, ale zwrócę większą uwagę. Coś jeszcze, szanowy ModTeamie :>? Bo chętnie się poprawię!

Odnośnik do komentarza

Z pełnym przekonaniem chciałbym polecić opowiadanie I had dream II ścierka. Pisze poprawnie, na bieżąco, a grono czytelników ma ogromne ;)

 

Tę propozycję tez rozważalismy ale uznalismy, że opowiadanie nie wyróżnia się na tyle by zasługiwało na przenosiny. Poprawność językowa powinna być standardem dla wszystkich piszących a nie czymś za co się wyróżnia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No ta ja mam takie dwa pytania co do wcześniej odrzuconych propozycji:

1. Ajerkoniak od czas wydania wyroku na jego temat zapisał (wraz z komentami) 18 stron. Czy poprawił się na tyle aby dostać się do "opowiadań"? Czy ktokolwiek w ogóle to sprawdzał?

2. A zapytam o siebie, a co tam. Od odrzucenia propozycji mojego tematu zapisałem 14 stron. Czy poprawiłem się na tyle aby dostać się do "opowiadań"? Czy ktokolwiek w ogóle to sprawdzał?

 

Nie ukrywam, że nie mogę doczekać się odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Dziś pytanie, dziś odpowiedź.

 

Czy Ajerkoniak zasłużył? Nie.

 

W ćwierćfinałach Hiszpania pokonała 3:2 Portugalię, Szwajcaria tak samo pokonała Czechów. Niemcy zaszokowali piłkarski świat pokonując Argentynę 6:3! Włosi pewnie pokonali 3:0 Ukrainę.

 

W półfinałach Włosi pokazali piękny futbol pokonując Hiszpanię 3:1. Niemcy po jednej bramce El Omariego awansowali do wielkiego finału.

 

W meczu o trzecie miejsce wspaniali Szwajcarzy wytrzymali do karnych i w nich pokonali Hiszpanię.

 

Czy Ty się poprawiłeś? Nie. Piszesz tak samo. Czasem zdarzają się błędy, czasem zmieniasz beztrosko czasy, ale jest dobrze. Wjazd na ambicję: tylko dobrze. ;) Sprawę jeszcze przedyskutujemy w gronie moderatorów.

Odnośnik do komentarza

A może by tak I'm Forever Blowing Bubbles... Lucasinhoo gdy tylko będzie wymagana liczba postów. Opowiadanie zdecydowanie się wyróżnia wśród innych. Wiem że to może być za wcześnie na taki postulat ale jednak, uważam że opek zasługuje na to gdyż jest na podobnym poziomie co kariera Loczka, które było nominowane wcześniej.

Odnośnik do komentarza

A może by tak I'm Forever Blowing Bubbles... Lucasinhoo gdy tylko będzie wymagana liczba postów. Opowiadanie zdecydowanie się wyróżnia wśród innych. Wiem że to może być za wcześnie na taki postulat ale jednak, uważam że opek zasługuje na to gdyż jest na podobnym poziomie co kariera Loczka, które było nominowane wcześniej.

Skoro nie spełnia warunków, to po co nominujesz? Zasady są naprawdę bardzo proste.

Odnośnik do komentarza

No ta ja mam takie dwa pytania co do wcześniej odrzuconych propozycji:

1. Ajerkoniak od czas wydania wyroku na jego temat zapisał (wraz z komentami) 18 stron. Czy poprawił się na tyle aby dostać się do "opowiadań"? Czy ktokolwiek w ogóle to sprawdzał?

2. A zapytam o siebie, a co tam. Od odrzucenia propozycji mojego tematu zapisałem 14 stron. Czy poprawiłem się na tyle aby dostać się do "opowiadań"? Czy ktokolwiek w ogóle to sprawdzał?

 

Nie ukrywam, że nie mogę doczekać się odpowiedzi.

 

A jakieś uzasadnienie poza tym, że napisaliście kilkanaście stron? Ilość nie jest jeszcze argumentem.

Przeczytajcie pierwszy post "Zasad". "Opowiadania" są miejscem dla tekstów, które się wyróżniają. Co to znaczy "wyróżniać"? Najkrócej: autor postanowił napisać karierę inaczej niż wszyscy."Inaczej" może oznaczać bardzo wiele:

- fabuła - oczywiście fabuła równie dobrze jak zaletą może być wadą. Wyróżnić opowiadanie poprzez wprowadzenie fabuły jest najłatwiej bo niemal nikt nie tworzy fabuły

- bohater - każdy menadżer, który po tym jak pechowa kontuzja nie zmarnowała mu kariery piłkarza nie zrobił licencji UEFA Pro ma szansę stac się ciekawym bohaterem (o ile autor zechce poświęcić mu kilka zdań od czasu do czasu)

- tekst dzięki któremu nauczę się lepiej grać w fm zasluguje na to by przeczytało go jak najwięcej czytelników

 

Poza wszystkim jednak tekst, o czym wspomniał przedmówca, musi być poprawny.

Odnośnik do komentarza

Ja tam nawet nie widzę siebie w opowiadaniach, bo nawet nie widzę niczego wyjątkowego w moim opku, poza tym, że ma ponad 50 stron, co tutaj czasami się nie zdarza ;) ale dzięki za nieumyślne wskazanie błędów, przyda się.

Wskazać błędy można i umyślnie, chcesz? Mogę skrobnąć posta. :>

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...