Skocz do zawartości

Zasady działu Opowiadania ver. 2.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, widzisz- kiedyś było mało opków w Opowiadaniach, bo... taki poziom ich był ;) Teraz wydaje mi się, że znacząc wzrósł on, więc jest więcej. Dalej- uważam, że właśnie awans do tego działu jest "nagrodą", nobilitację do dalszego działania, a nie tylko wrzucania wyników spotkań.

Co do ilości opków w Karierach, to... no cóż można poradzić. Widocznie nie chce się niektórym pisać czegoś. To już niestety nie zależy od opiekunów działu. W maju był ładny wysyp, a że nie poszło dalej, to trzeba, by było uderzyć do autorów.

 

Zwiększyć rangę Menedżera Miesiąca? Nie bardzo rozumiem. W nagrodę kariera takiego usera trafia do Opowiadań. IMO, to nagroda właśnie.

 

Kariera Feanora nie zostanie przeniesiona, spoko głowa ;) Autor tak chce i już.

FYM? Będzie dyskutowane.

steken? Osobiście uważam, iż jest to dobry opek. Ale, czy aż tak dobry, ażeby awansował do Opowiadań? Raczej nie.

 

Jakiś czas temu była lekko gorąca dyskusja na temat poziomu opków, że niski poziom; że nie ma, komu pisać; że tylko zrzutu są podawane; że nie to, co kiedyś; że nie ma kandydatów na Opowiadania. Teraz jest tego trochę i też źle :D

Przecie może się zdarzyć, że w którymś miesiącu nie będzie awansu kariery, bo żadna nie będzie się nadawać. Kto to może wiedzieć... ;)

Idą wakacje, niektórzy będą mieli więcej wolnego, to może i pojawi się więcej nowych tematów.

Odnośnik do komentarza

Temat poruszany był kilkanaście razy tu ;)

Kiedyś sam za tym obstawałem, ale argumenty mnie przekonały. Nie ma sensu tworzenie kolejnego podziału. Weźmy pod uwagę fakt, iż nie byłoby żadnej zachęty do bardziej starannego pisania opków. Z resztą spójrzmy na taga, czy też opis Opowiadań-> "Strefa Karier dla tych, którzy wiedzą czym jest poprawna polszczyzna. Tutaj trafiają tylko najlepsze teksty!". To jest moim zdaniem sedno tego podziału, jaki teraz jest.

Przykład: kariera X gdzie opisuje jako tako coś na kształt fabuły czy opis spotkań, ale w każdym zdaniu robi co najmniej dwa krzaki. Obok znajduje się kariera Feanora. Chyba nie bardzo to wygląda.

Odnośnik do komentarza

To były tylko przykłady karier,które mogłyby kandydować spokojnie do działu opowiadań. I nie zrozum źle tego,co napisałem. Fajnie,że jest dużo trzymających poziom opowiadań. Po prostu mówię o sytuacji,gdy liczba aktywnych opków będzie większa niż karier. Jak dla mnie wtedy zatraca to trochę sens działu opowiadań. ;)

Odnośnik do komentarza

Nie zrozumiałem źle :p Cieszę się, że temat jest aktywny i komuś leży na sercu ten dział.

 

Nie zatraci sensu. Może właśnie będzie motywować bardziej. Zwróć uwagę na fakt, iż kiedyś do działu trafiały opki starych wyjadaczy. Praktycznie tylko i wyłącznie ich. Teraz duużo świeżej krwi. A że w karierach teraz mało... na to niestety, ale nie mamy wpływu (jako opiekunowie działu).

Jeden z userów pisał temat, po czym szybko go zamknął i przeniósł na swojego bloga. Ok, jego decyzja, ale czy ktoś to tam czyta? Nie sądzą.

Osoby czytające chciały Karierę wg Czytelników. Jest. Działa regularnie. Ilość oddawanych głosów ostatnio się poprawiła, ale wcześniej...

Dobrze będzie ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Zapoznałem się z regulaminem, poczytałem trochę karier, ale nadal nie rozumiem, które kariery powinny być w Opowiadaniach, a które nie. W karierach jest świetna przygoda FYMa, a w Opowiadaniach przygody rahima, które głównie zawierają wyniki spotkań. Kariery Profesora czy Fenomena są również lepiej opisywane od chociażby MaKKa czy Mańka_ZKS :-k

Odnośnik do komentarza

Pozwól że jako osoba świeża na tym forum pozwolę Tobie wytłumaczyć dlaczego.

 

Hmm, kariera Rahima to swoista legenda, nie wiem czy w ogóle zagłębiłeś się w wszystkie opowiadania w które celujesz, jednak wydaje się że nie. Polecam nadrobić początek 'Nowego Roku na Malediwach' ale to chyba przewyższa twoje rozumowanie. Ponadto uważasz że kariera Profesora i Fenomena są lepsze od Makka i Manka. Tutaj się również nie zgodzę. Profesor mecze opisuje tak samo jak Rahim (ba nawet gorzej) a jego opek może i jest bardziej schludny ale nie trwa nawet miesiąc.. Żeby było śmieszniej ten Pan był ze swoją karierą w ostatnim czasie w opowiadaniach (Messina, Teraz albo nigdy) i rzucił klub po paru nieprzyjemnych wynikach.. Administracja wyszłaby na idiotów gdyby o tak poprostu dała znowu by tam wejść (do opowiadań) a on po paru przegranych meczach rzuciłby karierę.. Natomiast Fenomen to swego rodzaju.. Fenomen :p Ale również nie wydaje mi się żeby czymś obecnie odbiegał od Mańka ZKS i MaKKa.

 

Ja sam uważam że powinno wziąć pod uwagę kandydatury: 'England Adventure' by PiotruH i wspomnianego już FYM-a i '(Nie) Zwykły Chłopak z Podlasia' a nie brać opki 'starych wyjadaczy' tylko dlatego że zrobili nowe opki i mają po 5 stron.. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Zapoznałem się z regulaminem, poczytałem trochę karier, ale nadal nie rozumiem, które kariery powinny być w Opowiadaniach, a które nie. W karierach jest świetna przygoda FYMa, a w Opowiadaniach przygody rahima, które głównie zawierają wyniki spotkań. Kariery Profesora czy Fenomena są również lepiej opisywane od chociażby MaKKa czy Mańka_ZKS :-k

 

Zasady promocji do Opowiadań. Liczba czterdziestu postów obowiązuje.

 

Były wakacje i tradycyjnie dział jest trochę zaniedbany. Obiecuję, że w najbliższym czasie uporządkujemy temat. Tutaj śmiało możecie zgłaszać swoich kandydatów do awansu.

Odnośnik do komentarza

Pozwól że jako osoba świeża na tym forum pozwolę Tobie wytłumaczyć dlaczego.

 

Hmm, kariera Rahima to swoista legenda, nie wiem czy w ogóle zagłębiłeś się w wszystkie opowiadania w które celujesz, jednak wydaje się że nie. Polecam nadrobić początek 'Nowego Roku na Malediwach' ale to chyba przewyższa twoje rozumowanie. Ponadto uważasz że kariera Profesora i Fenomena są lepsze od Makka i Manka. Tutaj się również nie zgodzę. Profesor mecze opisuje tak samo jak Rahim (ba nawet gorzej) a jego opek może i jest bardziej schludny ale nie trwa nawet miesiąc.. Żeby było śmieszniej ten Pan był ze swoją karierą w ostatnim czasie w opowiadaniach (Messina, Teraz albo nigdy) i rzucił klub po paru nieprzyjemnych wynikach.. Administracja wyszłaby na idiotów gdyby o tak poprostu dała znowu by tam wejść (do opowiadań) a on po paru przegranych meczach rzuciłby karierę.. Natomiast Fenomen to swego rodzaju.. Fenomen :P Ale również nie wydaje mi się żeby czymś obecnie odbiegał od Mańka ZKS i MaKKa.

 

Ja sam uważam że powinno wziąć pod uwagę kandydatury: 'England Adventure' by PiotruH i wspomnianego już FYM-a i '(Nie) Zwykły Chłopak z Podlasia' a nie brać opki 'starych wyjadaczy' tylko dlatego że zrobili nowe opki i mają po 5 stron.. Pozdrawiam.

Okej, spokojnie, nie wydaje mi się, aby cokolwiek przewyższało tutaj moje rozumowanie. Sam przyznałeś, że kariera Rahima jest w opowiadaniach, bo jest prowadzona długo i wytrwale, co kłóci się z regulaminem, gdzie jasno jest napisane, że do działu Opowiadania mają trafiać teksty najlepsze, wyjątkowe, a nie najdłuższe. Gorsze opisy meczów od Profesora? Ciężko to porównać, gdyż oba opowiadania są prowadzone w inny sposób, z tymże kariera Profesora jest spisywana w sposób dużo bardziej przejrzysty. Poza tym, może ja zbyt dużą wagę przywiązuje do estetyki i wspomnianej wcześniej przejrzystości tekstu, przez co dużo łatwiej czyta mi się teksty Fenomena i Profesora niż MaKKa czy Mańka_ZKS.

 

Zasady promocji do Opowiadań. Liczba czterdziestu postów obowiązuje.

 

Były wakacje i tradycyjnie dział jest trochę zaniedbany. Obiecuję, że w najbliższym czasie uporządkujemy temat. Tutaj śmiało możecie zgłaszać swoich kandydatów do awansu.

Pardon, nie doczytałem fragmentu, że liczą się posty autora, a nie wszystkie w temacie. Myślę jednak, że warto nad tym punktem regulaminu się zastanowić. Jeden użytkownik może opisywać jeden mecz/post, a kolejny może w jednym poście streścić cały miesiąć/sezon/rok i wcale nie musi to wpływać na jakość opowiadania :-k

 

PS. Dla mnie naprawdę nie ma wielkiego znaczenia, które opowiadania są gdzie, życia mi to nie zmieni, po prostu wydaje mi się, że macie trochę przestarzały regulamin, który według mnie, nie pasuje nieco do stanu faktycznego.

Odnośnik do komentarza
Pardon, nie doczytałem fragmentu, że liczą się posty autora, a nie wszystkie w temacie. Myślę jednak, że warto nad tym punktem regulaminu się zastanowić. Jeden użytkownik może opisywać jeden mecz/post, a kolejny może w jednym poście streścić cały miesiąć/sezon/rok i wcale nie musi to wpływać na jakość opowiadania :-k

 

 

Dlatego moderatorzy zastrzegają sobie robić wyjątki ;). Ktoś już miał taką karierę (Vami?), w której opisywał w jednym poście jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Podbijam post ajerkoniaka.

 

Również mocno się zdziwiłem jak ten "opek" wylądował w "opowiadaniach", bo przecież założeniem tego działu było, że trzeba opisać przynajmniej w paru zdaniach spotkanie. Owszem nie można się przyczepić do nienagannej stylistyki i poprawności tekstu, ale jest jego po prostu wydaje mi się za mało jak na ten dział. Wiem, że czasy kiedy w tym dziale było tylko paru autorów jak Prof, DiX, wenger, łazii czy JACK już nie wrócą, ale to nie znaczy, że trzeba stawiać na ilość, a nie nadal na jakość tekstów znajdujących się w tym dziale. Już wcześniej zwróciłem na to uwagę co tam się znajduje i sam poprosiłem o relegację poprzedniego swojego opka, ponieważ po co ma się poswięcać czas i opisywać nawet nic nie znaczące spotkania skoro jest się traktowanym na równi z tekstem gdzie albo znajdziemy głównie statystyki i 2 zdania do tego (bo tak, takie teksty są w "opowiadaniach" :/ ) czy właśnie same wyniki i z grubsza streszczenie danego okresu. Z pozostałymi nominacjami się jak najbardziej zgadzam, a opek Ralfa jest dla mnie jakoby wzorem prowadzenia opowiadania aż zbyt szczegółowo (co mnie oczywiście nie razi i zazdroszczę wytrwałości :) ).

 

Pozdrawiam i oczywiście nie chciałem nikogo urazić, ale w dalszym ciągu uważam, że wielką nobilitacją jest znalezienie się w tym dziale i chcialbym zeby reprezentował on naprawdę wysoką jakość.

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...