Skocz do zawartości

Zasady działu Opowiadania ver. 2.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

 

Zgłaszam karierę Yau Watford F. C. Wychowujemy dzieciaki do sekcji opowiadania. Ciekawie, fajnie stylistycznie, z ciągłością pisania (czasami drobne przestoje), ale bardzodobrze się to czyta ;)

Zostanie to przedyskutowane. Dzięki za głos w sprawie.

 

Na chwilę obecną kolega niestety zanotował lekki spadek formy. Jeśli wróci do poziomy wcześniejszego, to już nie będzie o czym dyskutować :)

 

Za Wakacyjny konkurs literacki został przeniesiony jmk z "Per aspera ad astra". Zasłużony awans.

 

Mam na oku dwa tematy, które bardzo chętni przeniosę do działu Opowiadania, ale jeszcze poczekamy na rozwinięcie. Trzymam kciuki za dalszą formę.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Do Archiwum lecą dwie pozycje z Opowiadań:

"Co rano to samo" od Spajka

oraz

"4:40, słońce wstaje" moje.

 

Od siebie dodam, iż wrócę do swojej kariery na dniach. Tak przynajmniej powinienem uczynić. Za dużo rzeczy na głowie miałem/mam, żeby kontynuować zabawę w FM. Jak niektórzy wiedzą- w efemka nie grał już szmat czasu (od przełomu czerwca i lipca) i jakoś chęci ostatnio wróciły. Tylko tego czasu ni ma i oczy nie te same. Wracam z roboty to już mi się nie che siadać przed kompem na kolejne ileś tam czasu.

Ale słowo daję- wrócę i dokończę opowieść.

Odnośnik do komentarza

Stary, pisz, nie usprawiedliwiaj się :D

 

Ech, teraz to już nie o poziom chodzi, a nawet o ilość. Jakaś posucha na max.

Jest jak piszesz. Niestety. Nie wiem co się stało. :-k Chyba po prostu ludziom się chce się sklecić tych nawet trzech zdań w opkach. Nie przypominam sobie nigdy w historii CMF takiej sytuacji.

Czyżby już doszło to pokolenie, co tylko YT oglądać, nagrywać, a nie cokolwiek pisać? :-k

Odnośnik do komentarza

Si, zrobiło się nagle jakoś tak pusto tutaj, dziwne wrażenie, gdy widnieją tylko trzy opki. Nie szykuje się żaden awansik?

Awansik? Czego? Ni widu, ni słychu.

 

To nie o Opowiadania chodzi, ale o całe kariery.

Chyba jest tak jak MaKK piszesz - teraz zauważyłem, że dużo ludzi wrzuca kariery na youtube jak Chrzano - nie wiem czy widzieliście. Ciekawie się ogląda, fajny komentarz.

O całe kariery jak najbardziej.

Ja jednak wolę słowo pisane. Kolejna rzecz- ok, YT niech se będzie. Tylko tam fabuły nie wrzucisz żadnej. Ani nic podobnego. Sorry, ale oglądanie, jak ktoś gra i tłumaczy to/opowiada o tym, jakoś mnie nie jara. Poczytać to i owszem.

Odnośnik do komentarza

FM to dość trudny temat na YT, a poza tym podejrzewam, że nie ważne jak fantastyczny komentarz dodasz i tak z epizodu na epizod będzie mniej widzów. Oczywiście odnosi się to też do 'literatury', ale dodanie fabuły czy po prostu możliwość przeczytania w spokoju kilku do kilkudziesięciu zdań jest mniej zajmujące. No i wygodniej nawet zerknąć na wyniki wypisane przez kogoś niż obejrzeć kilkuminutowy film na YT z podsumowaniem tego samego zakresu gry. Ale to czytanie jest mniej zajmujące, a nie pisanie.

Część pewnie boi się uwag, część myśli że nie umie pisać, a z prostymi, naprowadzającymi uwagami na pewno poprawią swoje umiejętności. No i zawsze to frajda gdy widzi się, że ludzie wchodzą i czytają, a od czasu do czasu komentują.

 

A dwa sam również wolę coś poczytać w karierach, aniżeli oglądać :] Oglądać to ja mogę mecz, a nie rozgrywkę FMa :D

Odnośnik do komentarza

FM trudny na YT? Może i tak, ale na bank nudny. Nie bardzo by mi się chciało oglądać, jak ktoś gra w toto. Krok po kroku klikanie i komentowanie tego, co widać np. na ekranie. Wolę przeczytać, samemu sobie coś wyobrazić, poczytać czyjeś wymysły, coś co dodaje od siebie.

A to zanika, niestety.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, publikowanie kariery, jak to pięknie zostało określone, słowem pisanym znacznie lepiej pobudza wyobraźnię. Zawsze gdy czytam dobrze pisany opek, a w szczególności opisy spotkań, wprost widzę oczami wyobraźni walczących o piłkę zawodników, trybuny, kibiców i rozciągającą się siatkę w bramce, gdy pada gol. A z kolei z perspektywy autora mogę się bawić akcją, dodawać od siebie tyle, ile tylko zechcę. Wielu tego typu rzeczy nie widzi się na ekranie meczowym.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że to pewna tradycja i część historii forum, ale nie uważacie, że to najlepszy moment żeby zrezygnować z podziału na kariery i opowiadania? Teraz, gdy liczba tych pierwszych nie przekracza nawet strony, a w tych drugich znajdują się od lat uznane nicki? Każdy, kto śledzi kariery w opkach spokojnie odnajdzie je też w karierach, a robienie osobnego poddziału dla trzech czy czterech osób nie ma chyba większego sensu. Do kariery miesiąca mogłyby wchodzić np. wszystkie tematy z minimum 3 postami napisanymi danego miesiąca z automatu, a wygrany w ankiecie temat wisiałby podpięty przez miesiąc w karierach na górze działu. Luźna propozycja

Odnośnik do komentarza

@smigler- kwestia przedyskutowania sprawy. Wola ludu może być.

Ja jestem przeciwny kasacji Opowiadań. Od zawsze to był dział, który w jakimś tam stopniu mobilizował, wyróżniał. Tam znajdują się tematy IMO naprawdę wyjątkowe. Czas, że były wrzucane dobrze opisane mecze już zdaje się minął. Opowiadania to opowiadania, kariery to kariery. Takiej tradycji i jakiegoś tam wyróżnika bym nie rozmontowywał. Ale to jest moje zdanie.

 

Co do wygranej i podpięcia- to jest jakiś tam pomysł. Do tego dorzucić jakiś podpis czy kolor wyróżniony by było ok. Nie wiem czy to jest możliwe technicznie, ale dało by radę jakoś ogarnąć. A mówię o ty, gdyż w tym dziale kilka tematów już jest podpiętych na stałe, więc...

Odnośnik do komentarza

Wiem, że przeniesienie do opowiadań kiedyś było takim oficjalnym "KUTGW" od moderatora, ale w chwili, gdy aktywnych jest jakieś 10 karier myślę, że ma to już dużo mniejszy prestiż, co potwierdzają powyższe słowa jmk. Zniesienie nie musi być permanentne. Nic nie zapowiada co prawda renesansu działu karier, ale gdyby dział odżył to będzie można przywrócić stary układ.

Zaproponowałem taki sposób nagradzania wygranego żeby jakiś element wyróżnienia jednak nadal pozostał.

Można postawić ankietę i zobaczyć jaka jest wola ludu. :P

Odnośnik do komentarza

Nie głupie byłoby robienie "sztucznego tłoku" w dziale karier, aczkolwiek w opowiadaniach mamy w sumie tylko trzy tytuły więc czy to jakoś też zwiększy wrażenie ilościowe i kogoś zachęci do dołączenia? ;/

 

Co do podpiętych tematów myślę, że większość można wyrzucić tudzież rozszerzyć podforum Warsztat Literacki do czegoś w stylu Warsztat Literacki i Pomysły na rozgrywkę/karierę. Wtedy ta naprawdę z podpiętych tematów w samej karierze zostały by zasady, głosowanie na karierę miesiąca. Wydaje mi się, że wakacyjny konkurs literacki zasiedział się nam tu trochę ;)

Wielki minus: znowu dział karier pustoszeje już z prawdziwego sztucznego tłoku

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...