Skocz do zawartości

Zasady działu Opowiadania ver. 2.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za promocję do opowiadań. Cieszę się, że po wakacyjnym okresie stagnacji MT znowu przygląda się opkowiczom :) Tym razem nie postąpię jak w przypadku "England adventure" kiedy na własne życzenie poprosiłem o relegację, ponieważ skoro w elitarnym dziale znajdowały się "opki" zawierające wyłącznie podsumowanie miesiąca czy mające 2-3 zdania meczowego opisu, a jedyną lekturą do czytania było

data meczowa, nazwa stadionu i ocena zawodnika to nie sprawiało frajdy znajdowanie się pośród tak "wybitnego" grona. Tym razem widzę, że w tym dziale znajdują się autorzy, rzetelnie piszący i poświęcający się swojej przygodzie z FM. Gratuluję też kujawiakowi, bo on to już dawno (poprzednie kariery) w moim mniemaniu powinien się tutaj znaleźć. No i fajnie, że promuje się tych autorów, na których ludzie głosowali w comiesięcznym głosowaniu jeżeli tylko jest to podparte odpowiednią zawartością tekstu :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

 

 

Apeluję o przeniesienie karier Jmk oraz Zimnego do opowiadań :)

Zimnego? Przecież on nie pisze opka :>

 

Reszta pójdzie pod dyskusję.

 

Sorry chodziło mi o twój opek ;)

 

Mój? "Chaos przez pracowitość..."? Nie, zdecydowanie nie. Przeniosłem go z Opowiadań, bo nie mam czasu na dalsze rozwijanie i budowanie fabuły.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Fanie się czyta w dalszym ciągu, jeszcze sukcesy przykuwają uwagę, ale jakość opisów spotkań moim zdaniem nie jest wystarczająca. Coś za coś...teraz przynajmniej częściej możemy delektować się historią i wynikami Lurgan i moim zdaniem wyszło to autorowi na plus :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Według mnie również kariera Lucasa powinna trafić do opowiadań - na wysokim poziomie, starannie prowadzona, nie pierwsza taka zresztą z jego strony :)

 

W takim razie sugeruję głęboko się nad tym zastanowić, gdyż owy opek prowadzony jest staranniej niż te, które w opowiadaniach już się znajdują (oczywiście nie mówię o wszystkich).

Poszło do loży pod dyskusję.

Odnośnik do komentarza

Bienvenue à Lyon Lucasa07, dlaczego jeszcze nie jest w opowiadaniach? :)

 

Za co? za to, że w porównaniu do kariery w Sportingu, mecze zamiast 2-3 zdań, są opisywane w 3-4? (oczywiście znajdą się perełki kiedy gra z PSG czy mecze pucharowe). Od jakiegoś czasu kariery Łukasza są prowadzone w ten sam sposób, że 1/2 postu zajmuje "cytat" i dane stadionu, publika, strzelcy, a gdzieś coś od autora (owszem, podsumowanie sezonu i recenzje graczy są na wysokim poziomie)? Uważam, że Lucas ze swoim stylem pisania powinien się znajdować w "opkach", ale do tego też trzeba się przykładać. Wiem, że kariera wciąga i chce się grać, ale jeśli w ciągu 1-2 dni opisuje się pół sezonu to czy można spodziewać się "jakości"? Zresztą czy sam autor tutaj na dłużej zostanie? A nie powróci do "kolejorza" czy Sportingu? (i trzeba lada moment będzie zamknąć opka).

 

Wzorem opowiadania (dla mnie) jest opek CancuNa - "Wspinaczka". To SĄ OPISY spotkań, nie trzeba fabuły by czytelnik docenił starania autora, ile wkłada trudu (i w ten fm-owowy i pisząc skrót). Nominacji nie może mieć, bo dopiero założył temat, ale oprócz opka Ralfa to właśnie obecny opek CancuNa powinien wyznaczać schemat w jakim powinno być pisane opowiadanie jeśli nie używa się fabuły (obecnie tylko jeden użytkownik ją stosuje i ma zasłużone miejsce tam gdzie mieć powinien :) )

Odnośnik do komentarza

A ja sie z PiotruHem nie zgadzam. Nie zawsze dlugosc opisu musi oznaczac, ze opowiadanie jest lepsze. Czasem lepiej napisac 2-3 zdania, ktore trzymaja czlowieka w napieciu niz rozpisywac sie nad kazdym ujeciem, ktore bylo nam dane obejrzec w skrocie meczu. Sam nie czytam opowiadania Lucasa, wiec nie odnosze sie konkretnie do tego przykladu, ale ogolnie do calego pogladu na temat prowadzonych karier.

 

"Wiem, że kariera wciąga i chce się grać, ale jeśli w ciągu 1-2 dni opisuje się pół sezonu to czy można spodziewać się "jakości"? Zresztą czy sam autor tutaj na dłużej zostanie? A nie powróci do "kolejorza" czy Sportingu? (i trzeba lada moment będzie zamknąć opka)."

 

Skoro kariera wciaga, to znaczy, ze jest opisywana w sposob wciagajacy = ciekawy, dobry. 1-2 dni na opisywanie polowy sezonu? Czemu nie? Naprawde mozna ciekawie opisac mecz w 2-3 zdaniach, zamiast spisywac protokolu.

Odnośnik do komentarza

Po spotkaniu loży karierowiczów piszę, co następuje:

 

do działu Opowiadania promocję uzyskał opek Mańka_ZKS pt. "Ostatnia Szansa". Najpierw raczył nas podbojami ze Stalą Rzeszów, a teraz będzie czarował w Sevilli.

Kariera prowadzona bardzo starannie, wciągająca i mimo zapisanych 22 stron, w tym temacie nadal jest potencjał. Tak trzymać albo i lepiej ;)

 

Kilka sztuk karier, które, choć niedawno wystartowały, są pod naszą baczną obserwacją- lada chwila można będzie się raczej spodziewać ich awansu do Opowiadań. Trzymamy kciuki.

 

Na Lucas07 i jego "Bienvenue à Lyon" przyjdzie jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza

Jakoś o opowiadania specjalnie walczyć nie będę, bo piszę to przede wszystkim dla siebie, po prostu przyjemniej mi się wtedy gra, zwracam uwagę na więcej szczegółów itd., ale jednak postanowię się odnieść do paru zdań.

 

Po pierwsze strasznie razi ten "Kolejorz" napisany małą literą, kompleksy jakieś :>

Co do liczby zdań to oczywistym dla mnie jest to, że mecze z głównymi rywalami czy spotkania w europejskich pucharach traktuję inaczej niż powiedzmy pojedynek z Angers czy Boavistą. Finały LM pisałem choćby w formie relacji live co spotykało się raczej z pozytywnym przyjęciem.

Z tym zamykaniem co chwilę opka też bym nie przesadzał, Sportingiem rozegrałem ponad dziesięć sezonów. Co do Lyonu to fakt, sam zaznaczyłem że możliwe jest zamknięcie i rozpoczęcie czegoś nowego, bo mimo dobrych (zaskakująco dobrych jak na nowego FM i PSG w lidze) wyników tej gry po prostu nie czuję i ten argument rozumiem.

Prowadzę te kariery raczej schematycznie, bo to tylko gra, jakieś opisy spotkań to dla mnie po prostu miły dodatek. Jeśli komuś się to podoba i przeczyta, a potem zostawi komentarz to oczywiście jest to motywacja do dalszego pisania, ale wielkiej uwagi do tego czy temat znajduje się w karierach czy opowiadaniach nie przykładam. Na fabułę się nie silę, bo a) nie czuję takiej potrzeby b) raczej nie mam takich umiejętności, nie każdy może być wengerem, a dodawanie fabuły, żeby tylko była jest słabe, nic na siłę.

Post PiotruHa zrozumiałem jakbym to na odpierdol wszystko robił ;), a tak nie jest i tylko to chciałem zaznaczyć ;).

 

No i nie ukrywajmy, poziom samych opków na forumteż spadł. O karierze na poziomie łaziiego to tylko pomarzyć można, jeśli się nie mylę to opek Fenomena z miesięcznymi podsumowaniami był w "elicie" ;).

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...