Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

No i co z tego, że nigdy go nie traktował jak syna? To ociepla jego postać? Primo, seks przy jakichkolwiek zwłokach świadczy o psychopatycznym cieniu w charakterze, secundo odrzucenie własnego syna (pozostałych dzieci zresztą też) dla mnie jest również potężnym minusem. W postaci Królobójcy dominuje gniew, gniew na świat który go odtrąca. A ponieważ w serialu odtrącać zaczyna go też Cersei... Zresztą, serial raczej sugeruje, że ten gwałt zrodził się Królobójcy w głowie w momencie jego popełniania.

Odnośnik do komentarza

http://www.filmweb.pl/serial/Lekarz+mafii-2012-655279

 

Ktoś oglądał? Obejrzałem trailer i wyglądał ciekawie. Ma ktoś jakaś opinię?

leci na AXN a tam, moim zdaniem, trudno znalezc cos na odpowiednim poziomie. Widzialem kilka minut ktoregos odcinka i jakos (oprocz chwytliwej nazwy) mnie nie zaciekawil.

Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

Trzeci odcinek nie był już najlepszy, ale czwarty to jakaś masakra jest :|. Poziom w porównaniu z poprzednimi sezonami tragiczny, mnóstwo odstępstw od książki, a najgorsze były te ostatnie sceny w Twierdzy Crastera. Co robi tam Bran z Reedami? Naprawdę nie przypominam sobie czegoś takiego u Martina, a wygląda na to że w serialu uratuje go Jon... W dodatku to znęcani się nad Hodorem, przykro było patrzeć.

 

Było też kilka innych dziwnych momentów, Cersei dopiero co zgwałcona przez Jaime'a w tym odcinku ... dość normalnie z nim rozmawia i nakazuje mu zwiększenie ochrony Tommena i wspomina coś o zabójstwie Sansy :DDD. Do tego te odwiedziny Tommena w nocy przez Margaery były mocno nieksiążkowe, ale to pewnie przez to iż w serialu Tommen jest starszy, więc to mogę jakoś zrozumieć. Ciężko byłoby uwierzyć, że wystarczy dać mu tylko kotki ;).

 

Największy plus to dla mnie sceny z Jonem, który zdobywa coraz mocniejszą pozycję w Czarnym Zamku oraz rozmowy Jaime'a z Bronem i Tyrionem. To oglądało się dość fajnie. To samo można w sumie powiedzieć o Sansie i Littlefingerze. Mimo wszystko odcinek jako całość mi się nie podobał, głównie przez fatalną końcówkę.

 

Osobom oglądającym tylko serial może się to podobać, ale po przeczytaniu książek wrażenie nie jest już tak pozytywne. Moim zdaniem robią coraz więcej zmian i w dodatku są to zmiany na gorsze względem książki :(.

 

Odnośnik do komentarza

 

 

+1

 

 

 

;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak na serio, nie rozumiem po co tak mieszają. Wiem, że 4. sezon to miał być w zasadzie drugi tom Nawałnicy Mieczy, a tutaj niektóre wątki się już powoli wyczerpują i mogłoby na cały sezon nie wystarczyć. Stąd pewnie dodawanie jakichś nowych wątków, jak Bran w Twierdzy Crastera i wyprawa Jona tamże, żeby to jakoś zapełnić. W ogóle nie wydaje mi się, żeby udało im się uniknąć wejścia trochę na Ucztę dla wron, bo jeśli chodzi na przykład o wydarzenia w Królewskiej Przystani, to ja tam widzę materiału na góra 3-4 odcinki, chyba że to jakoś rozwleką, co pewnie zresztą zrobią.

Jeśli chodzi o liczbę odstępstw od fabuły to rekordowy odcinek i rekordowy sezon. Ciekawe, czemu ma to służyć?

 

 

Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

Troszkę się sezon rozłazi, do tego nazwa jednego z odcinków (konkretnie ósmego) jest dla osób, które czytały książkę tak oczywista, że chyba jest po to by zachodzili w głowę co będzie w odcinkach 5, 6 i 7 :keke:..Poza tym gdzie wyparował Oberyn Martell, który miał całkiem efektowne entree, a teraz go nie ma :-k Tak w sumie to odcinek o niczym. Serial może paść ofiarą Martina - już teraz każdy wątek ma w odcinku góra 10 minut. A przecież nie było nic o Aryi, o Tyrionie było tyle co nic, Tywin się nawet nie pojawił, Cersei kilka kwestii...A przecież potem Brienne ma swój wątek, Samwell też. Jak to upchną? Pachnie problemami ;)

Co do zmian fabularnych - trzeba rozumieć twórców. Serial ma tak olbrzymią popularność, że pewnie sporo osób książki przeczytało i teraz dla nich oglądanie wiąże się z mniejszą ekscytacją. A tak bęc - podrzucili Branna do Twierdzy, pokazano jak Inni "konsumują" ofiarę i coś się dzieje :keke:

 

 

Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

W ogóle na forum PLiO oceny odcinka dość pozytywne u większości osób. Zwróciłem jednak uwagę na posty o końcówce odcinka i Białych Wędrowcach. Jeśli pokazanie Krainy Wiecznej Zimy to jakiś spoiler z Wichrów Zimy to mnie wkurzyli jeszcze bardziej. W dodatku pojawiło się coś takiego

 

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10250311_450521831760998_3737823776403843419_n.png

 

Czyli potwierdzenie, że Biali Wędrowcy mają swojego króla, wolałbym o tym przeczytać w książce Martina najpierw...

 

e: to zniknięcie Oberyna też dziwne. W ogóle moim zdaniem zjebali strasznie tę postać. Było wiadomo, że pojawi się tylko na chwilę (chociaż walka według tytułów odcinków dość późno, nie będą do tego czasu go pokazywać? :D W dodatku zrobili z niego jakiegoś maniaka seksualnego, który tylko chodzi po burdelach i jeszcze to podkreślanie, że jest bi :lol:.

 

Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

 

Hmm, wydaje mi się, że książka również sugerowała właśnie takie preferencje Oberyna. Może nie tak dobitnie, ale przecież tak samo pokazali Renlyego.

Ogółem pojawia się sporo rzeczy, które są znacznie odmienne niż te książkowe(poza tym co już zostało wspomniane to choćby zapowiedź romansu między Szarym Robakiem a Missandei czy Vargo Hoat na Murze), ale chyba nikt nigdy nie mówił że to będzie wierna adaptacja książki, i już od pierwszego sezonu wiadomo że różnice są. Imo to Martin razem ze scenarzystami bawi się w swoiste 'alternative version' i jakoś mi to nie przeszkadza, nie mam dzięki temu wrażenia że to 'tylko' taka wizualizacja tego co już wcześniej poznałem z książek.

 

 

Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

Wątek z Twierdzą Crastera nie jest imho po to, by rozwlekać fabułę, lecz by wyeliminować wątek Zimnorękiego który zapełniał wątek Brana do momentu odnalezienia Dzieci Drzew. Jeśli bym miał rację (nie wiem, czy faktycznie go wyeliminowali), to potrafię to zrozumieć: serial i tak bije rekordy, pod względem wprowadzania nowych bohaterów, eliminacja jednego z nich jest w takim świetle zrozumiała.

Co do wchodzenia do Wron: przecież już w poprzednim tomie w nie weszliśmy, wątek Dreadfort przypominam.

Nie podoba mi się wątek Locka, rycerz który bawi się w jakąś partyzantkę z wchodzeniem do Straży do mnie zupełnie nie trafia.

Oberyn był bi w książce, to jest tam napisane dużo mniej subtelnie niż w przypadku homo Renlyego.

Co do Cersei, w scenie gwałtu ona się szczególnie mocno nie broni, to nie jest dla mnie gwałt w stanie czystym. Rozmowa z Królobójcą mnie nie raziła.

Odcinek oceniłbym na 3+, ale ostatnia scena z Innymi zamiotła i podnoszę do 4 :D

 

Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

Ten cały Lock to nie jest aby Vargo Hoat, który tylko taką zgrabną historyjkę sobie wymyślił? W 'serialowej' fabule miał przecież próbować odszukać młodych Starków, którzy według Boltona mieli szukać schronienia u swojego bękarciego brata na Murze. Opcja że zaciągnął się do Nocnej Straży jest całkiem niezła, zwłaszcza patrząc na to jak teraz podsłuchał rozmowę Sama z Jonem, podobnie to jak jego zgłoszenie się na wyprawę do twierdzy Crastera, gdzie pewnie będzie próbował upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

 

Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

 

Sporo racji jest w tym, że Vargo by do tego nie pasował (a już na pewno ten książkowy), ale z drugiej strony czy taki psychopata nie może też przez jakiś czas 'zagrać' kogoś zupełnie innego od siebie? Nie wiadomo co on tam jeszcze wymyśli już za murem, także dałbym mu jeszcze szansę.

 

A Oberyn, cóż jak dla mnie to podkreślają raczej jego lekkie obyczaje w niektórych sprawach, i nie dziwne bo to jest coś co sprzedaje się w dzisiejszych czasach(podejrzewam, że nie raz kogoś jeszcze przedstawią z naciskiem na takie właśnie sprawy). Nie wiem na który odcinek zaplanowana będzie walka z Górą, ale myślę że książę Dorne pojawi się jeszcze kilka razy, a jego sceny będą za każdym razem świetnie zrealizowana(sama walka zapowiada się naprawdę dobrze patrząc na te minimalne urywki w trailerze całego sezonu). A że nie ma go tyle co w książce? Cóż nie można mieć wszystkiego, niech żałują ci, którzy nie czytali.:P

 

 

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze kurwa jak piszecie o spoilerach dotyczących książki to bądźcie łaskawi o tym wspomnieć !!!! Nie każdy czytał, nie każdy patrzy na wszystkie nazwy odcinków, etc.

Po drugie czemu tak się czepiacie odstępstw od książki? Przecież to jest osobny twór i to samo co w książce, to chyba by nuda była? To jest czyjaś wizja, serial jest na motywach powieści Martina przecież...

Odnośnik do komentarza

Cześć zmian zwyczajnie mi się nie podoba i chyba mogę to napisać? Co do spoilerów to pisząc o

gwałcie na Cersei

zaznaczyłem, że to tylko dla tych co czytali i dałem spoiler w spoilerze :P. W dodatku obawiam się, że końcówka ostatniego odcinka mogła być spoilerem dla tych, którzy czytają książkę, a to byłoby już chore

w książce póki co nie było opisu Krainy Wiecznej Zimy itd.

 

 

Swoją drogą jestem ciekawy jak w serialu poprowadzą dalej wątek Brana

w książce był przecież Zimnoręki, który ich prowadził, a w serialu są trochę zagubieni. Nie wiedzą gdzie iść póki co i jeszcze ta scena z Chatą Crastera. Kompletnie zmienią mu wątek czy co?

 

Odnośnik do komentarza

Ale z drugiej strony to przecież niemal niemożliwe. Serial przenika się z książką niechronologicznie. To nie jest adaptacja Nawałnicy: tu są wątki z Nawałnicy, Wron i Smoków nawet. Jeżeli ktoś nie chce się narażać, niech po prostu nie naciska tych przycisków. Po to są.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...