Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

GoT tylko i GoT :P - a ja się dzisiaj właśnie zabrałem za serial Fargo. Tak, to Fargo. Na motywach filmu braci Coen FX zrealizowało serial, w którym pojawia się nowa historia i nowi bohaterowie, ale - mówię po pilocie - klimat jest jak najbardziej zachowany. Poza tym, jeśli dobrze kojarzę, to albo to jest miniseria, albo też co sezon będzie się trzymać formatu antologii w stylu True Detective. Ale tego już pewien nie jestem. Wygląda w każdym razie intrygująco.

Miniseria, 10 odcinkow. Oby nie mieli checi zamowic drugiego sezonu.

Serial, do tej pory (4 odcinki), przyciaga. Mimo tego, ze nie jest to sequel*, to latwo mozna zauwazyc pewne podobienstwa z filmem. Z odcinkiem, napiecie wzrasta IMO. Mam nadzieje, ze w ostatnim odcinku nastapi wielki wybuch. Polecam, ale po obejrzeniu filmu.

 

*spoiler trzeciego odcinka i filmu

W trzecim odcinku, jest moment, kiedy przez kilka sekund pojawia sie obramowane zdjecie skrobaczki (?). Do tego dojscie do bogactwa Milosa jest owiane tajemnica. Krazy teoria, ze ma to zwiazek z filmem, konkretnie kiedy Showalter zakopuje pieniadze i zaznacza miejsce skrobaczka. Ja bylem zdania, ze to tylko jeden z wielu uklonow w strone filmu, ale ta teoria ma sens. Watpie jednak, ze to bedzie rozwiniete w tym kierunku i okaze sie, ze serial to tak naprawde sequel

 

a, to nie moja teoria. o ile dobrze pamietam, czytalem o tym na stronie serialu na facebooku

 

 

 

Odnośnik do komentarza

A ogladal ktos Lie to me? Zachecony klimatem Mentalisty szukam czegos w podobnym stylu.

Swego czasu oglądałem, możliwe do obejrzenia. Mentalista szybko mnie znudził. Lie to me jest troszkę imo ciekawsze. Ja później miałem takie skrzywienie, że przypatrywałem się podobnych zachowań, co w serialu :p

I jest dokładnie tak, jak pisze ajerkoniak ;)

Odnośnik do komentarza

Ogladalem Mentaliste i chwile Lie to me - nie polecam tego drugiego (niestety bez argumentacji, po kilku odcinkach z tego co pamietam po prostu nie mialem juz ochoty na kolejne). Oprocz wymienianych tutaj tytulow moge smialo polecic Most nad Sundem. Naprawde dobry serial kryminalny (z odpowiednia dawka trafiajacego do mnie humoru) osadzony w skandynawskich klimatach. Bardzo przyjemnie sie ogladalo.

Odnośnik do komentarza

No nie. To by oznaczało, że serial tragicznie się skończy, bo ostatnie odcinki czwartego sezonu to była lekka żenada, a totalna beznadzieja jeżeli wyjąć je z kontekstu planowanego przedłużenia.

Ale wiesz, że niedawno dobiegł końca 5 sezon :P (jeżeli to o Community, chyba, że literówka)? 5 sezon podobał mi się nieco bardziej niż 4, ale miał strasznie nierówny poziom. Pierwsza połowa była chyba nieco lepsza niż druga, zwłaszcza odcinek (czwarty czy piąty) związany ze

śmiercią Pierce'a

był genialny.

Odnośnik do komentarza

Ostatni odcinek GoT zaczął się nieźle

 

 

Kolos to chyba najbardziej widowiskowa scena serialu do tej pory

 

 

potem było słabo

 

 

wycieczka Yary to śmiech na sali, to tak, jakby scenarzyści z poprzedniego sezonu mieli na to jakiś pomysł, a teraz scenarzystów zmienili i postanowili się z tego wycofać :/

 

 

potem znowu nieźle

 

 

Atakujący Drogon!!!!!!

 

 

by zakończyć się fenomenalnie!! Karzeł długo był na uboczu akcji, by teraz wrócić z mocą! Uznaję epizod za najlepszy jak na razie w sezonie.

Odnośnik do komentarza

 

Końcówka znakomita, fakt. Tyrion świetnie zagrany itd. Czekam na wielką walkę :). Wreszcie sporo Oberyna było :). Odcinek jako całość jednak średni, najgorszy oczywiście ten fragment z Yarą i próbą odbicia Theona. To po prostu było żałosne. No i ta scena w Żelaznym Banku też nie przypadła mi do gustu, chociaż Davos w końcówce trochę ją uratował. Najlepszy był proces i tu propsuję.

 

 

A Tobie brsss nie potwierdzę i nie zaprzeczę! :D

Odnośnik do komentarza

ale o co chodzi z tą zmianą imienia siostry Theona? może to ktoś wytłumaczyć? :D

Faktycznie! Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi, coś takiego znalazłem (żaden wielki spoiler):

 

 

 

In the A Song of Ice and Fire novels Yara is called Asha Greyjoy, but her name was changed in the TV series; possibly to prevent confusion with Osha the wildling.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...