Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

GoT

 

 

Jakoś nie porwał mnie ten odcinek, oczywiście super sceny z Tyrionem i Tywinem oraz wpadnięcie Stannisa do obozu dzikich, ale dla mnie to mało trochę. Za bardzo spłycili historię Brana, bo nie było Zimnorękiego i tak nagle pojawili się przy drzewie. W dodatku albo przegapiłem albo kompletnie zapomniano o tym typie, który jakby porwał Brana z Twierdzy Krastera :-k. No i nie wiem czy to moja pamięć szwankuje czy HBO sobie po prostu w finale dodało tak o walkę Ogara z Brienne. Kompletnie nie pamiętam, żeby w książce się w ogóle Brienne i Arya spotkały. Parę scen fajnych, ale ogólnie średnio. Zresztą całym sezonem jakoś zachwycony nie jestem, były pojedyncze genialne sceny, ale całością nie jestem oczarowany. Chociaż kolejne dalej będę oglądał w oczekiwaniu na Wichry Zimy :).

 

Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

 

Zdecydowanie najlepszym momentem odcinka było zamknięcie smoków w katakumbach. Daenerys, której "odbiło" na punkcie uwalniania ludzi, musiała zamknąć i zniewolić istoty, które uważała za swe dzieci. Mocna rzecz.

Reszta fajna, choć zabrakło mi mocarnego akcentu na koniec, takiego jak z sezonu 2. Arya na stateczku, to nie za dobry cliffhanger ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

Odcinek też mnie nie porwał, ale nie z powodów lucasowych. Brak Zimnorękiego rozumiem. Na razie nic nie wskazuje, by był on niezbędny dla książkowej fabuły, więc dlaczego by go nie wyciąć? Pamiętajcie, że producenci znają zakończenie cyklu. Pojedynku z Brienne nie było, ale co z tego? Całkiem zgrabnie połączono te wątki. W "Uczcie dla wron" Brienne błąka się jakoś tak bez celu, tu nagle ociera się o wielki dla siebie triumf. Dla mnie zmiana na plus.

Na minus niestety pojawienie się Stannisa. HBO mogłoby nieco szczodrzej sypnąć pieniędzmi na serial, który jest już ich dojną krową wszechczasów (w zeszłym tygodniu wyprzedził Sopranos stając się dla HBO produkcją nr 1, a za chwilę dogoni Walking Dead konkurencji), bo to co pokazali mi dzisiaj to jakaś kpina. Gdzie te 100000 Dzikich?! Przypominają się smutne, pionierskie czasy pierwszego sezonu, gdy podobnie potraktowano khalasar Droga. Całe starcie Stannisa z siłami Mance`a wyglądało w związku z tym bardzo blado :(

Drugi minus: Meera gra fatalnie. Reakcja na śmierć Jojena karykaturalnie słaba. No błagam, spojrzenie do tyłu i jeszcze dziecinne wyrzuty wobec Bloodravena... i to wszystko? Bardzo słabo.

No i zakończenie. Wybór sceny na koniec serii dla mnie niezrozumiały :(

Ale plusów też sporo. Oprócz oczywistej sceny ubikacyjnej, bardzo dobrze wypadło uwięzienie smoków, z powodów podanych już przez me_who. Fantastyczna scena z dogorywaniem Ogara. Arya coraz bardziej budzi ciarki. Tak odrywając się już od aktualności, coraz częściej zastanawiam się, czy Martin nie zrobi z niej ostatecznie szwarccharaktera. Brynden Rivers trochę za mało oplątany tym drzewem, ale i tak znakomity! Gdy walnął tym cytatem z tysiącem oczu i jednym, to aż podskoczyłem: tydzień temu przeczytałem "Tajemniczego rycerza" :D Generalnie seria na duży plus, czekam na piątą.

 

Odnośnik do komentarza

GoT + książka ostatni odcinek.

 

 

Ogólnie odcinek fajny, podobał mi się. No może za dużo wszystkiego na raz było. Walka Brienne z Ogarem to :ke: . Zbędna rzecz po 100kroć. Zamiast tego mogli dać Panią Kamienne Serce, jak było w książce. Razem ze śmiercią Tywina, to by było takie pier***cie na sam koniec ;) i to mega.

 

Odnośnik do komentarza

@ MaKK

Przez chwilę też mi było tego szkoda, ale w końcu zrozumiałem decyzję. Dwa takie silne uderzenia aż szkoda marnować na pakowanie w jednym odcinku. Kto wie, czy tego drugiego nie przesuną na koniec piątego sezonu. Może na dziewiąty odcinek, tradycyjnie najbardziej kopiący po przyrodzeniu.

Odnośnik do komentarza

@ lad

 

Nie, ale ma "zielone sny" w których bodajże wkrótce umiera afaik.

 

 

A Dolina Krzemowa jest o kilku młodych informatykach (jeden z nich jest satanistą btw :D ), którzy dzięki rewolucyjnej metodzie kompresji danych wymyślonej przez jednego z nich postanawiają wyrwać się ze szponów megakorpu Hooli (Google/Facebook/Apple w jednym) i stworzyć własną usługę (jeden z nich ostatecznie wraca do Hooli, gdzie zatrudniony jest... właściwie w niczym, całe dnie przesiaduje na dachu biurowca :D).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...