Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

GoT

(odcinek #5)

 

 

Wczorajszy odcinek całkiem niezły. Choć bardzo mi się nie spodobała rozmowa Cersei z Margaery, a już jej stwierdzenie, że wiedziała, że Joff był potworem - całkowicie z kapelusza. Mam nadzieję, że to tylko gra wstępna do zimnej wojny między obiema królowymi, a pogaduszka Cersei ma za zadanie uśpić ostrożność rywalki :) Dobra końcówka, gdzie scenarzyści świetnie wybrnęli z tego co niektórzy uważali za pewnik - zapewne tak jak mówili towarzysze Brana - brat nie puściłby go na poszukiwania trójokiej wrony. Przy okazji Hodor popsuł pana ochotnika :]

 

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam to, co napisał me_who. Osobiście nie cierpię fantastyki w tych klimatach (elfy, skrzaty i inne pierdoł), ale GoT jest baardzo spoko. Oglądam, czytam. Powiem, że generalnie (wobec wielu tu już dyskusji) bardziej podoba mi się książka. W serialu za dużo zmieniają (wiem, wiem, wszystko wiem ;) ).

Aktorzy w TV są IMO zaczepiście dobrani. Gość od Lorda Tywina- mistrzostwo świata!

 

Smetek- zamierzasz najpierw czytać czy oglądać :>

Odnośnik do komentarza

GoT

(odcinek #5)

 

 

Wczorajszy odcinek całkiem niezły. Choć bardzo mi się nie spodobała rozmowa Cersei z Margeary, a już jej stwierdzenie, że wiedziała, że Joff był potworem - całkowicie z kapeluszai. Mam nadzieję, że to tylko gra wstępna do zimnej wojny między obiema królowymi, a pogaduszka Cersei ma za zadanie uśpić ostrożność rywalki :) Dobra końcówka, gdzie scenarzyści świetnie wybrnęli z tego co niektórzy uważali za pewnik - zapewne tak jak mówili towarzysze Brana - brat nie puściłby go na poszukiwania trójokiej wrony. Przy okazji Hodor popsuł pana ochotnika :]

 

Mnie zaskoczyła tylko jedna rzecz, nie pamiętam, żeby w książce był wątek o tym, że

lannisterskie kopalnie są puste.

Ale to pewnie tylko mój umysł szwankuje. ;)

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam to, co napisał me_who. Osobiście nie cierpię fantastyki w tych klimatach (elfy, skrzaty i inne pierdoł), ale GoT jest baardzo spoko. Oglądam, czytam. Powiem, że generalnie (wobec wielu tu już dyskusji) bardziej podoba mi się książka. W serialu za dużo zmieniają (wiem, wiem, wszystko wiem ;) ).

Aktorzy w TV są IMO zaczepiście dobrani. Gość od Lorda Tywina- mistrzostwo świata!

 

Smetek- zamierzasz najpierw czytać czy oglądać :>

oglądać, czytać wolę kryminały, po tematyce GoT kojarzy mi się z Sapkowskim a to mnie nie kręci

Odnośnik do komentarza

Smetek, a oglądałeś inny serial HBO - Rome? To GoT jest Rome podniesione do sześcianu - z domieszką magii i smoków.

dopisałem sobie do listy do obejrzenia, ma wysoką ocenę, więc chyba warto poświęcić mu czas. do tej pory jeszcze na żadnej pozycji od HBO się nie zawiodłem

Odnośnik do komentarza

 

Potwierdzam to, co napisał me_who. Osobiście nie cierpię fantastyki w tych klimatach (elfy, skrzaty i inne pierdoł), ale GoT jest baardzo spoko. Oglądam, czytam. Powiem, że generalnie (wobec wielu tu już dyskusji) bardziej podoba mi się książka. W serialu za dużo zmieniają (wiem, wiem, wszystko wiem ;) ).

Aktorzy w TV są IMO zaczepiście dobrani. Gość od Lorda Tywina- mistrzostwo świata!

 

Smetek- zamierzasz najpierw czytać czy oglądać :>

oglądać, czytać wolę kryminały, po tematyce GoT kojarzy mi się z Sapkowskim a to mnie nie kręci

 

Hmm, mnie też nie kręci. Omijałem szerokim łuuukiem i raczej omijać będę. Ale GoT przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza

O właśnie, Szczurek mi przypomniał

 

cała ta gadka o Żelaznym Banku była imo szytą zbyt grubymi nićmi podróżą do naszych realiów i mocy naszych ziemskich banków. Ogólnie obie akcje z Cersei były jakieś dziwne :-k

 

mnie też zastanawia (spoiler książki)

dlaczego wątek Oberyna jest tak rozwleczony? w książce to było pah-pah, przyjechał, walczył, zginął. a tu przyjechał, ruchał się, pisał itd., trochę bez sensu. jak jeszcze skończy się tak jak w książce to będę zawiedziony

 

Odnośnik do komentarza

W nawiązaniu do książkowego spojlera

 

 

Bo jakby się stało to o czym piszesz, to wątek Królewskiej Przystani straciłby w tej serii całe napięcie. Bo konsekwencją pojedynku jest akcja Tyriona. Lepiej imo rozwlekać wątek Oberyna, niż wyskoczyć z fabułą np. Tyriona mocno do przodu

 

Odnośnik do komentarza

Smętek, jeśli lubisz czytać to polecam najpierw ogarnięcie książek, które są o niebo lepsze od serialu ;).

Mi z aktorów najbardziej pasuje Tyrion i Jon, podobnie ich sobie wyobrażałem :).

 

Michu&Szczurek

 

 

No tu się zgadzam z Michem, przeciągają ten wątek żeby coś się działo w KP. Aktorka grająca Cersei mówiła, że miała dość ciężką scenę na koniec, więc może chodzi o "spacer wstydu"? :-k

 

 

Swoją drogą sam odcinek jakoś mnie nie porwał, obejrzałem sobie tak po prostu i nic mnie specjalnie nie zainteresowało, ale może dlatego że oglądałem przed maturą z matematyki :P.

Odnośnik do komentarza

Odcinek był IMHO dużo lepszy, niż poprzedni, choć nie miał takiego mocnego uderzenia na koniec.

 

(mocne spoilery książkowe)

 

 

Z Żelaznym Bankiem to nie jest przesadzony wątek. Zwróćcie uwagę, jak kończy się Taniec: tam wyraźnie jest sugestia, że Bank wyrwie z tragicznej sytuacji Stannisa i że zachwieje dominacją Lannisterów w Westeros. IMHO Martin (który ma chyba lewicowe poglądy) pójdzie w tym modernizującym kierunku. Nawiasem mówiąc, w następnym odcinku być może znowu będziemy mieć skok do Tańca, bo z teasera wynika, że Stannis już teraz rozmawiać będzie z wysłannikami z Braavos (!).

 

Odnośnik do komentarza

GoT tylko i GoT :P - a ja się dzisiaj właśnie zabrałem za serial Fargo. Tak, to Fargo. Na motywach filmu braci Coen FX zrealizowało serial, w którym pojawia się nowa historia i nowi bohaterowie, ale - mówię po pilocie - klimat jest jak najbardziej zachowany. Poza tym, jeśli dobrze kojarzę, to albo to jest miniseria, albo też co sezon będzie się trzymać formatu antologii w stylu True Detective. Ale tego już pewien nie jestem. Wygląda w każdym razie intrygująco.

Odnośnik do komentarza

me_who wspomniał o Rzymie, to ja polecam Rodzinę Borgiów. Zajebiście mi się oglądało ten serial. Świetnie zagrał tam Jeremy Irons moim zdaniem. Szkoda, że Showtime przerwało kręcenie :(

Ano Borgiowie (szczegolnie 2 sezon i np. odcinek z najazdem francuzów na Watykan :wub: ) to dla mnie najlepszy serial jaki ogladalem w zyciu. Urwanie go w takim momencie to :x

Szukałem jakis "zastepczych" seriali o podobnej tematyce i nawet przez moment wydawalo mi sie, ze Muszkieterowie dadza rade, ale po 3 odcinku wszystko zaczelo isc na jedno kopyto. Niezle sa demony DaVinci, ale do Borgiow brakuje im sporo. Z historycznych oczywiscie polece Vikingow, ale tu epoka jakby troche inna ;)

 

P.S. Irons jak to Irons zajebisty, ale dla mnie serial kradnie Arnaud.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...