Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

BTW, czy The Wire i The Killing to są seriale podobne klimatem do TD? Bo z tego co widzę, jednym ze scenarzystów tego drugiego jest Nic Pizzolatto.

The Killing bardzo podobne pod względem historii. Dwójka detektywów prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci nastolatki. IMO jak najbardziej można obejrzeć. Szczególnie ten klimat deszczowego Seattle mnie wciągnął. Także sama charakterystyka raczej jest tutaj zależna od miejsca akcji, ale produkcja b. dobra. Po tym jak opisujesz TD, pewnie Ciebie aż tak nie zachwyci, ale nie sądzę, abyś narzekał.

Odnośnik do komentarza

Nie no każdy sobie może oceniać jak chce :P, zawsze będą jakieś niedoróbki, nawet pośród arcydzieł kina, ja tam wolę nie czekać na coś lepszego bo kto wie czy się doczekam.

A co do drugiego sezonu o którym wspomniałeś: http://www.filmweb.pl/news/Silne+kobiety%2C+historia+transportu+i+okultyzm+w+2.+sezonie+%22Detektywa%22-103306

"Twarde kobiety, źli mężczyźni, sekretna okultystyczna historia związana z narodzinami publicznego transportu w USA" - tak określił drugi sezon "Detektywa" pomysłodawca serialu, Nic Pizzolatto

 

BTW, czy The Wire i The Killing to są seriale podobne klimatem do TD? Bo z tego co widzę, jednym ze scenarzystów tego drugiego jest Nic Pizzolatto.

The Wire jest podobnie klimatyczne. Największy plus tego serialu to dialogi i przygniatający miejski klimat Baltimore. Dodatkowo każdy sezon to inna sprawa, więc jak widać jest trochę podobieństw.

 

Polecam, jeden z najlepszych seriali ever.

Odnośnik do komentarza

Również polecam The Wire, mój osobisty współlider w rankingu serialowym (obok Sopranos). Tak jak wspomniał szu/lad ;) klimat (Baltimore!) i dialogi! Trzeba do niego trochę samozaparcia, bo jest dość "statyczny" (powiedziałbym ... dickensowski ;)), ale oddaje wszystko z nawiązką. Serialowe arcydzieło ;)

 

True Detective zaliczony. Nie będę podzielał aż takich zachwytów Hawkeye'a, ale serial spokojnie zasługuje na 8+/9- w skali dziesięciopunktowej. Tak jak wspominaliście, jest tutaj świetne aktorstwo, zdjęcia, montaż (zresztą cała strona techniczna stoi na wysokim poziomie), ale chyba do końca nie wytrzymał scenariusz. Jakkolwiek się temu przyglądam, to jednak 7 odcinek i 8 już na pewno nie wytrzymały poziomu poprzednich (co jednak można też obronić). Nie chcę przy tym mówić, że mi się nie podobały - wręcz przeciwnie.

 

Chwała twórcom za takie zakończenie.

 

 

Praktycznie sprawa została wyjaśniona przed ostatnim odcinkiem. W 8 części skupiono się tylko na domknięciu sprawy! Brak jakichś przewrotnych twistów, cliffhangerów (zresztą niemal przez cały sezon!). Bardzo klasycznie poprowadzona historia, bez udziwnień i niewyjaśnionych odjazdów. Zakończenie niczym z holywoodzkich klasyków (bardzo by mi tu pasowało ostatnie zdanie z Casablanki Louie, I think this is the beginning of a beautiful friendship :)). Jedynie, jak zawsze we wszelkich współczesnych kryminalnych tworach, wkurza mnie fakt, że koniec końców twórcy i tak muszą się posłużyć "internetem" do rozwikłania sprawy ;) (to już osobiste zboczenie. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

"Na produkcji „Detektywa” zyskali wszyscy: mało znany scenarzysta, dwaj gwiazdorzy kina, którzy wzięli na siebie ryzyko związane z udziałem w emitowanym przez kablówkę serialu – Woody Harrelson i Matthew McConaughey"

Przestałem czytać w tym momencie, oni piszą o TV Puls :lol:?

Odnośnik do komentarza

Jeszcze może i (względnie) rzadko, ale to się szybko zmienia i IMO nadal będzie. A to wiąże się z ogromnym wzrostem znaczenia i siły seriali. Kiedyś to były typowe rozrywczaki i czaso-zabijacze, a Hollywood było absolutnym Olimpem Teraz topowe seriale zjadają filmy i to zarówno jakością jak i popularnością, a nierzadko i produkcyjnym rozmachem.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie to miałem na myśli przyczepiając się do tej linijki, od czasów chyba miasteczka Twin Peaks seriale jakościowo niesamowicie wystrzeliły w górę. True Detective wpisuje się w rosnący trend inwestowania w znane nazwiska, jest przecież wielu aktorów kojarzonych głównie z wielkiego ekranu występujących w serialach (Steve Buscemi, Don Cheadle, Joseph Fiennes, Emma Roberts, James Cromwell, Robin Williams, Kevin Bacon, Kevin Spacey, Vera Faminga, Kat Dennings, Ashton Kutcher, Charlie Sheen, można wymieniać i wymieniać) i McConaughey i Harrelson nie są jakimiś rodzynkami w cieście, nie w obecnych czasach.

Odnośnik do komentarza

Również polecam The Wire, mój osobisty współlider w rankingu serialowym (obok Sopranos). Tak jak wspomniał szu/lad ;) klimat (Baltimore!) i dialogi! Trzeba do niego trochę samozaparcia, bo jest dość "statyczny" (powiedziałbym ... dickensowski ;)), ale oddaje wszystko z nawiązką. Serialowe arcydzieło ;)

Na dodatek The Wire jest bardzo autentyczny. W sumie to mało tam strzelanin jak na serial sensacyjny, ale to jak pokazany jest przekrój społeczeństwa, mechanizmy działania polityków itd. to cudo. :wub: Dzięki temu serialowi zacząłem kibicować Baltimore Ravens, choć tam pojawiają się tylko Orioles z tego co pamiętam. :D

A co do The Killing to nie oglądałem, ale oryginał, Forbrydelsen, jest bardzo fajny, a przynajmniej pierwszy sezon. Choć mogliby go skrócić trochę, bo zdarzają się dłużyzny, ale poza tym bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
A co do The Killing to nie oglądałem, ale oryginał, Forbrydelsen, jest bardzo fajny, a przynajmniej pierwszy sezon. Choć mogliby go skrócić trochę, bo zdarzają się dłużyzny, ale poza tym bardzo ok.

 

 

Duński Forbrydelsen świetny, aczkolwiek zgadzam się, że przynajmniej jeden ślepy trop i dwa odcinki za długi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...