Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Coś w tym jest :keke:

 

Dzisiaj niezamierzenie dla twórców prychnąłem w momencie jak Sansa mówi do niego:

- Jesteś najstarszym męskim Starkiem, powinieneś zostać lordem Winterfell

A on

- Nie mogę zostać lordem. Jestem Trójoką Wroną

 

Ja usłyszałem "Nie mogę ci pomóc, jestem koniem". Nie widzieli się kilka lat, a koleś wyjeżdża, że jest Trójoką Wroną :keke: To już nawet Jon był bardziej przekonujący z wyjaśnianiem Daenerys ambarasu z Innymi.

 

 

Odnośnik do komentarza

got

 

 

Przecież Bran jest kompletnie wyprany emocjonalnie. W niekontrolowany sposób wędruje przez przestrzeń i czas, w niezamierzony sposób zabił swego wilkora, Bryndena Riversa, ostatnie Dzieci Lasu i Hodora (przy okazji retroaktywnie miażdżąc mu umysł) i być może (nie wiem, czy zdaje sobie z tego sprawę) swoją ucieczką obali Mur. To jest gość, który przemawia przez twarzowe drzewa, efektywnie będąc semibogiem, kreuje rzeczywistość i sobie z tym nie radzi (podoba mi się teoria, że to Bran mówił przez płomienie do Varysa). Ja tam akceptuję jego autyzm.

 

Odnośnik do komentarza

 

W kwestii Brana od razu mi się skojarzyło to

comment_FtEm9c8cfu7OG85t9wvYKAyY8PPpfAcw


Tak w ogóle to za mało Eurona. Szkoda też, że to już koniec Olenny.

 

Bran w obecnej formie jest bezużyteczny, bo wiem, ale nie powiem. bo to skomplikowane. Może jak Jon wróci to dowiemy się czegoś więcej, aczkolwiek zarówno scena jak wrócił i rodzina się połączyła oraz jak opowiadał, że widział ślub Sansy były mocne. Pierwsze w pozytywnym tego słowa znaczeniu, drugie bardziej w czymś pomiędzy "o kurde, gość jest wszechmocny", a niepokojącym stalkerem :keke: Szczególnie mina Sansy potwierdziła to ostatnie.

 

Plus mam wrażenie, jakby Bran zupełnie stał się czymś ponad to wszystko, co potwierdza tymi słowami, że nie może być już lordem Winterfell czy innego zamku.


 

Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

Trochę się to dla mnie nie trzyma kupy, Lannisterowie, którzy walczyli z Robbem, później ze Stannisem, później oblegali Tullych, a wciąż mają armię, którą jeszcze potrafią podzielić i zdobyć z marszu twierdzę Tyrellów. Poza tym Varys, który wiedział o wszystkim, co dzieje się w Siedmiu Królestwach nie wie nic o ruchach wojsk i floty Lannisterów.

 

 

Odnośnik do komentarza

got

 

 

No akurat Varys został przecież oślepiony przez Qyburna. Trzeba też pamiętać, że część chorążych Tyrelów przeszła na stronę królowej (sądzę, że większość, bo w książce Tarly ma gigantyczny autorytet). Ze Stannisem, to akurat walczyła głównie milicja i straż miejska, główne siły Lannisterów krążyły po Dorzeczu. Jedynym (za to poważnym) defektem, jaki zauważam, jest kompletne ignorowanie geografii Westeros: Euron magicznym sposobem albo przeskoczył kontynent, albo pobił jakieś rekordy szybkości w opływaniu Dorne.

 

Odnośnik do komentarza

Szramek

 

Lannisterowie walczyli głównie siłami swoich sojuszników i wasali: Tyrellowie w Królewskiej Przystani, Tullych oblegli Freiowie. Sam garnizon Casterly Rock wg Tyriona to 10k ludzi - których wyprowadzono z miasta zostawiając jak rozumiem jakiś mały garnizon. Rozumiem też, że po stronie Cersei stanęła część dotychczasowych rodów na garnuszku Tyrellów - najlepszym przykładem jest ród Tarlych. Varys wiedział wszystko, bo siedział w Królewskiej Przystani i miał swoje ptaszki. Teraz siedzi na gołej skale i ma tylko kruki (o ile ma, bo ich nie widziałem)

 

 

U, w sumie to już mnie Feanor ubiegł.

Odnośnik do komentarza

A z innej beczki: oglądacie "Ozark"? Zacząłem wczoraj, obejrzałem 1,5 odcinka i zapowiada się fajnie. Klimat trochę jak z Breaking Bad - rodzina z problemami wplątana, w pranie brudnych pieniędzy, kluczeniem między meksykańską mafią a FBI.

Odnośnik do komentarza

Ano,

bo to całe celowanie aż absurdalne było :D Wszyscy są wycinani w pień, ale Bronn ma czas 18 razy wycelować i nawet raz trafić :keke:

 

 


Tak na marginesie

Jak Wam się podobała mina Littlefingera na tekst Brana, że "Chaos jest drabiną" ? :D

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...