Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

OMG, stroje jak stroje, ale ten... nie wiem kto, Łokietek (?) to samym sobą już zabija śmiechem :/ I jeszcze cudowny tytuł, korona królów :/

... to musi być jakiś paradokument o LARPach, no na bank.

A ja mysle, ze ogladalnosc bedzie dobra, podobnie jak w przypadku tego sultanskiego stulecia czy jak to sie tam nazywa.

Odnośnik do komentarza

 

OMG, stroje jak stroje, ale ten... nie wiem kto, Łokietek (?) to samym sobą już zabija śmiechem :/ I jeszcze cudowny tytuł, korona królów :/

... to musi być jakiś paradokument o LARPach, no na bank.

A ja mysle, ze ogladalnosc bedzie dobra, podobnie jak w przypadku tego sultanskiego stulecia czy jak to sie tam nazywa.

Och, ja też stawiam na to, że oglądalność będzie dobra. Niestety.
Odnośnik do komentarza

Czekam na ten serial od tvp, malo jest tego o naszej historii, od czegoś trzeba zacząć. Oby bez fantasy;)

Już lepiej obejrzyj sobie jakiś "Znak orła", poziom z pewnością będzie wyższy :) Nawiasem mówiąc, gdy zaczęły się pierwsze wzmianki o polskim serialu średniowiecznym, to napomykano coś o ekranizacji Koron Cherezińskiej, tam bodajże są jakieś miniwstawki fantasy :)

 

A tak w ogóle, to czekam na ten słowiański serial Smarzowskiego.

Odnośnik do komentarza

 

to napomykano coś o ekranizacji Koron Cherezińskiej, tam bodajże są jakieś miniwstawki fantasy :)

Moim zdaniem w książkach Cherezińskiej o czasach Łokietka jest magii więcej niż np. w Malazańskiej Księdze Poległych.

 

Nie wiem, nie czytałem (stoją dokładnie nad monitorem :D ), słyszałem jedynie o jakichś animowanych zwierzętach heraldycznych :)
Odnośnik do komentarza

 

to napomykano coś o ekranizacji Koron Cherezińskiej, tam bodajże są jakieś miniwstawki fantasy :)

Moim zdaniem w książkach Cherezińskiej o czasach Łokietka jest magii więcej niż np. w Malazańskiej Księdze Poległych.

 

Nie wiem ile jest magii w MKP, ale myślę, że u Cherezińskiej elementy fantasy nie psują smaku całej potrawy - ot taka maleńka szczypta pieprzu. Ożywione zwierzęta heraldyczne osobiście traktuję jako nieszablonowy sposób opisu emocji i mowy ciała poszczególnych postaci.

 

Czekam na ten serial od tvp, malo jest tego o naszej historii, od czegoś trzeba zacząć. Oby bez fantasy;)

Już lepiej obejrzyj sobie jakiś "Znak orła", poziom z pewnością będzie wyższy :) Nawiasem mówiąc, gdy zaczęły się pierwsze wzmianki o polskim serialu średniowiecznym, to napomykano coś o ekranizacji Koron Cherezińskiej, tam bodajże są jakieś miniwstawki fantasy :)

 

A tak w ogóle, to czekam na ten słowiański serial Smarzowskiego.

 

Też jestem tego ciekawy, mam tylko nadzieję, że nie zrobi z Mieszka jakiegoś wikinga. wracając do Cherezińskiej - rok temu pisano o przeniesieniu na "mały ekran" nie tylko "Odrodzonego Królestwa" ale i "Hardej"

http://culture.pl/pl/artykul/ksiazki-elzbiety-cherezinskiej-o-historii-polski-trafia-na-ekran

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

GoT

Póki co Lannisterowie ze wsparciem Eurona rozjeżdżają swoich wrogów jak jakis amatorów. Jakby scenarzyści zaczęli czytać historie II WŚ i pomyśleli "hej Cersei jest zła jak Hitler, to może jej wojnę tez odtworzymy na podstawie wojny jaka toczył pan Adolf".
Generalnie jestem bardzo zaskoczony jak prostymi środkami Lannisterowie wybili flotę i gwardie Daenerys i jak łatwo Tyrion i Pająk są rozgrywani, aż chciałoby się powiedzieć, ze któryś z nich jest zdrajcą. No i budowany z tak wielkim szumem sojusz rozsypał się w dwa odcinki. Olenna nie żyje, Yara i Ellaria w kajdanach, Theon znowu jest Fetorem. Na miejscu kogokolwiek w Westeros w życiu bym się nie sprzymierzał z Daenerys, bo kompletnie nie umiała zadbać o swoich sojuszników ;) Pewnie taki był tez zamysł scenarzystów, że Dany będzie musiała "zostać smokiem", co jej radziła Olenna na początku S7.
No i w końcu mamy winowajcę w sprawie śmierci Joffreya, choć może to tylko paplanina umierającej staruszki.

 

Odnośnik do komentarza

beeres:

 

 

Jesli dobrze pamiętam, to była zostawiona taka tajemnica mała - albo Olenna, albo Littlefinger - bo obie te osoby miały naszyjnik, który był "sprawcą" śmierci Joffreya i obie miały motyw. Aczkolwiek nie wiem czy Olenna już wcześniej nie przyznała się Margaery, nie pamiętam tbh.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...