Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

"Westworld"

 

 

Moim zdaniem Ford nie jest hostem. Natomiast zaczyna mi chodzić po głowie, że oglądamy dwa różne okresy. Co prawda nie jestem przekonany, że Mężczyzna w Czerni, to William 30 lat później (a taką teorię gdzieś widziałem), ale mam wrażenie, że wydarzenia związane z postaciami obu tych panów nie dzieją się w tym samym czasie. Dolores przechodzi pewną metamorfozę, ale wciąż jakoś mnie irytuje. Ciekaw jestem jak pójdzie sprawa z tym urządzeniem, które behawiorystka wyciągnęła z bezgłowego drwala.

 

Odnośnik do komentarza

TWD s07e02

 

Po emocjach w pierwszym odcinku mieliśmy chwilę oddechu. Co prawda, pojawiło się sporo nowego, ale emocji brak. Dobre wyciszenie. Niby nic się nie działo, ale jednak sporo. Czekam na trzeci odcinek, będzie ciekawy.

Jedyna rzecz do której można się przyczepić to:

 

 

Carol- w odcinku świetnie zagrała całościowo. Udawanie i śmieszki z jej strony, ale po postrzeleniu w nogę, to całkiem dobrze uciekała. To takie czepianie się dla czepiania.

 

 

Odnośnik do komentarza

Po dwóch odcinkach "Młodego papieża" czuję się wciągnięty. Rzeczywiście ma coś z "House of cards". Świetne zdjęcia, wnętrza watykańskie robią autentyczne wrażenie, są nawet sceny z Bazyliki św. Piotra. No i Jude Law świetnie wypada.

 

 

Polecam oglądanie Młodego Papieża, zapowiada się fantastycznie. Czuć Paolo Sorrentino w każdym kadrze i każdej linijce scenariusza (bardziej tego z Il Divo niż np. Odlotów Cheyenne). Dotychczas wyszły dwa odcinki, pierwszy można obejrzeć w całości za darmo, tylko ścieżka audio oryginalna koniecznie.

 

Po pierwszym odcinku nie czuję się wciągnięty i zdecydowanie nie zapowiada się fantastycznie. Zapowiada się fatalnie. Chce Sorrentino szokować, spoko, niech szokuje, ale tylko na tym serialu zbudować się nie da. Obejrzę jeszcze drugi dla pewności, ale kolejne raczej sobie daruję.

Odnośnik do komentarza

Ja już po S02 Narcos i Gomorry, i całym The Killing.

 

Narcos utrzymało poziom, jestem dość zadowolony.

 

Gomorra S02 mniej mi się podobała niż S01; raczej nie będę oglądał S03 ze względu na zakończenie ostatniego sezonu.

 

The Killing miało świetne 2 pierwsze sezony. Trzeci był ok, czwarty przeczłapałem. Główna bohaterka bardzo podobna do Carrie z Homeland, wątek z synkiem przedłużony i denerwujący. No i to BARDZO ŚMIESZNE że tego wannabe męża Linden grał Lew Ashby z Californication :keke:

 

Dalej na tapecie Sopranos.

Odnośnik do komentarza

 

Po dwóch odcinkach "Młodego papieża" czuję się wciągnięty. Rzeczywiście ma coś z "House of cards". Świetne zdjęcia, wnętrza watykańskie robią autentyczne wrażenie, są nawet sceny z Bazyliki św. Piotra. No i Jude Law świetnie wypada.

 

 

Polecam oglądanie Młodego Papieża, zapowiada się fantastycznie. Czuć Paolo Sorrentino w każdym kadrze i każdej linijce scenariusza (bardziej tego z Il Divo niż np. Odlotów Cheyenne). Dotychczas wyszły dwa odcinki, pierwszy można obejrzeć w całości za darmo, tylko ścieżka audio oryginalna koniecznie.

 

Po pierwszym odcinku nie czuję się wciągnięty i zdecydowanie nie zapowiada się fantastycznie. Zapowiada się fatalnie. Chce Sorrentino szokować, spoko, niech szokuje, ale tylko na tym serialu zbudować się nie da. Obejrzę jeszcze drugi dla pewności, ale kolejne raczej sobie daruję.

 

Jeśli uważasz, że serial ma na celu jedynie szokowanie to albo go nie zrozumiałeś albo wyłączyłeś po pierwszej scenie (która nota bene była snem głównego bohatera). Poza tym ja nie widzę póki co jakiejś chęci wzbudzania szoku (to już "Imię róży" było bardziej "obrazoburcze).

Moim zdaniem atutem jest postać nowego papieża Piusa XIII - człowieka, który ma sporo tajemnic i zdaje się, że dopiero teraz zaczyna się jego droga do Boga.

Odnośnik do komentarza

Drugi odcinek w świetny sposób nawiązuje do pierwszego, zwłaszcza antonimia charakterystycznych scen obu (jak ktoś nie oglądał to polecam nie klikać w spoiler, może zabrać dobre doznania)

 

'dobry-zły' papież, MASTURBATE - No space for free will, GAY MARRIAGE - You don't deserve to see me

 

Brutalność uderzenia po długim okresie budowania napięcia w odcinku drugim świetnie odbija szok, jaki towarzyszy awersowi tej monety w odcinku pierwszym. Rzadki okaz wśród seriali, próbuje czegoś oryginalnego za pomocą formy i środków mniej jebiących w twarz, niż scenariuszowe plottwisty co 20 minut, szanuje za próbę balansowania na cienkiej linie. Oby tylko dalej się z tej liny nie spierdolił, ale w te czy wewte będzie co oglądać, choćby po to by zbudować swoją własną opinię.

Odnośnik do komentarza

IMO FYM złapał się na to samo, co ja, tj. na otoczkę medialną wokół serialu, który miał być papieskim House of Cards, ukazującym brutalną politykę watykańską itp. Z takim podejściem oniryczny charakter serialu tak sobie się klei (jeśli się nastawiło na polityczne mięso, a nie kolejne dzieło Sorrentino). Z tych samych przyczyn i mnie pierwszy odcinek się nie spodobał, ale po próbie odrzucenia dotychczasowych doniesień na temat serialu i podejściem do niego bez konkretnych oczekiwań moim zdaniem może się podobać - acz daleki jestem na ten moment od zachwytów.

Odnośnik do komentarza

"Westworld" e05 i reszta:

 

 

Na początku nie skłaniałem się ku teorii kilku płaszczyzn. Teraz moje spojrzenie ulega zmianie. Prawdopodobne wydają mi się dwie płaszczyzny czasowe: ta z Człowiekiem w Czerni i Fordem starym oraz ta z młodym Billem oraz początkową Dolores.

Moje przemyślenia:

- Lawrens- Człowiek w Czerni zabija go w ostatnim odcinku. Za chwilę (co prawda nie wiemy ile czasu minęło) pojawia się jako inna/zmieniona trochę postać w nowym wątku. Ale... Równie dobrze może to być ten sam wątek, co go poznaliśmy (z żoną i córką) tylko przesunięty znacznie w czasie. Najpierw był bandytą z odcinka 5, później spokojnie żył z rodziną.

Ta sama postać wrzucona do scenariusza by trochę psuła całość, stąd mój wniosek pierwszy.

 

- Dolores i Człowiek w Czerni- on znalazł pierwszy (jaki widzimy) obrazek labiryntu u człowieka oskalpowanego. Ona widzi najpierw przy studni w miasteczku, później w tarocie, później na trumnach.

Może od niej się zaczęło coś, zaczęła coś rozkmniać. Później powiedziała co nieco Billemu. A on poświęcił życie na szukanie tego wejścia.

Czemu Człowiek w Czerni i Billy to ten sam? Ano rozumiem to tak: Billy ubierał się na jasno, ten drugi na czarno. Coś może zaszło i się mu odwidziało. Dwa- widzimy jego zmianę w parku. (tu może być tylko moja fantazja i wymysł)

 

- Pobudki Dolores ze snu oraz tej prostytutki- bardzo często pokazywane są ich powroty do Parku, budzenie się ze snu. A tak naprawdę można się domyślić, że nie chodzi o jeden tydzień, czy nawet miesiąc. W końcu, ile razy mogą zabijać w krótkim czasie burdelmamę? Raz? Dwa? I tak wystarczająco.

 

- i jeszcze ten chłopaczek, co z Fordem gadał. Niby jest z rodzicami, a już drugi raz widzimy jak się szwęda. Nikt go nie szuka? Przypadek, że się pojawił? Nie sądzę.

 

 

Coś jeszcze miałem, ale już mi się zapomniało.

Odnośnik do komentarza

 

 

Obejrzałem pierwszy odcinek Black Mirror, straszna kaszana :| Ale tyle pozytywnych recenzji, więc pocisnę kilka odcinków jeszcze...

 

Luke'a Cage'a odpuściłem, nie dałem rady dalej niż 5 odcinek :/

1 odcinek w ogóle czy trzeciego sezonu?

 

W ogóle

 

O chuj, Netflix mnie zrobił w chuja i faktycznie obejrzałem pierwszy odcinek trzeciego sezonu :D No to wracam do pierwszego sezonu, mam nadzieję, że sobie za bardzo nie popsułem tym serialu...

Odnośnik do komentarza

Jako że z Westworld może nic ciekawego nie wyjść (wieje troszkę nudą jak dla mnie), to przełączyłem się na inny serial. Westorld może obejrzę, jak już będą wszystkie odcinki.

Obejrzałem w weekend trzy epizody "Miasteczko Wayward Pines". Wkręciło mnie, ciekawie się zapowiada. Pierwszy odcinek jest reżyserowany przez M. Night Shyamalana. Trochę widać jego rękę w kręceniu. Obawiałem się, że po kilku epizodach wyskoczy jakaś oczywistość w stylu tego reżysera. Całe szczęście później już oddaje tę rolę. Zostaje tylko producentem serialu.

W trzeci odcinek są wkręceni bracia Dufferówie (Strangers Things), więc jest nadzieja :)

Do końca całości jeszcze trochę- jest już drugi sezon, więc mam co oglądać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...