Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Poza samym scenariuszem, który wydaje się trochę na siłę rozwleczony to Westworld jest mistrzowski realizatorsko. W dzisiejszym odcinku bardzo podobała mi się scena gdy właśnie Meave szła "na górę" - świetna muzyka i obrazki odsłaniające kilka zasad funkcjonowania parku. No i serial ma chyba niegłupie zapędy filozoficzne.

Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje, że to rozwleczenie to jest wkład Abramsa. Podobnie jak przy "Lost" historia jest pokazywana tak, żeby publika snuła kolejne teorie na temat tego co się dzieje.

No ok, ale tam fabuła jakoś szła, akcja była. W Westworld ciągnie się niemiłosiernie. I jeszcze te deklaracje, że serial będzie szedł na 6/7 lat. Chyba nie dadzą rady, w sensie ludzie sobie darują.

 

TWD s07e03

 

Zaczęło się bardzo obiecująco. Początek odcinka świetnie sklejony i zrobiony. Ale niestety, im dalej tym gorzej. Skrótów zrobili aż za dużo. Pocięli ten epizod mocno.

Z jednej strony fajnie, że pokazali Sanktuarium, ale trochę ze złej strony. Spodziewałem się więcej zobaczyć. Może w kolejnych częściach sezonu coś pokażą. Jak funkcjonuje to miejsce, kto tam jest itd. Coś jak w poprzednim odcinku.

A muzyczka zacna, wpada w ucho ;)

Odnośnik do komentarza

Z Young Pope poczekam chyba na wyjscie calego sezonu, bo trzeciego odcinka nie chcialo mi sie oglądać i czekać na kolejne. Skończyłem wreszcie Black Mirror i caly sezon to jakies 7/10, ale tylko dlatego, ze czwarty i piąty odcinek mi sie nie podobały, pozostałe bardzo spoko, zwłaszcza finałowy.

 

Luke Cage to drugi w ostatnim czasie serial jaki przerwalem i nie zamierzam do niego wracać, bo szkoda czasu. O wiele gorsze od JJ i DD.

 

Zaczynam za to czwarty odcinek The Crown i to jest swietne. Realizacja, dialogi, postacie i przede wszystkim klimat, no jaram sie, ale lubię seriale o brytyjskim dworze krolewskim, wiec nie gwarantuję, ze kazdy bedzie tak zachwycony. Najlepsze co ogladalem od czasu Narcos.

Odnośnik do komentarza

No i skończyłem The Crown, moje aktualne TOP 3 seriali/sezonów w tym roku to Gomorra, Narcos i właśnie ta nowa produkcja Netflixa. Westworld, Young Pope czy Stranger Things (jeśli się zmuszę do obejrzenia wreszcie) jeszcze przede mną, więc mogą być tu zmiany, ale ciężko będzie to przebić :P. Crown to przede wszystkim wspaniały klimat, do tego fajnie pokazane relacje królowej z otoczeniem i piękne krajobrazy. Najdroższy serial od Netflixa nie zawodzi.

Odnośnik do komentarza

Oglądam Westworld, ale z każdym kolejnym odcinkiem zastanawiam się, czy warto poświęcać tej produkcji choćby tę godzinę tygodniowo. Momentami takie dłużyzny, że ciekawsze są komedie młodego Lubaszenki, widziane po raz setny. Niby końcówka siódmego odcinka serialu nieco wzmogła emocje, ale nadal to wszystko wydaje się przerostem formy nad treścią. Szkoda, bo miałem spore oczekiwania w stosunku do tej produkcji.

Odnośnik do komentarza

Pakt zaczyna się kiepsko. Owszem, realizacyjnie jest bardzo dobrze, nawet Dorociński jest trochę lepszy niż w pierwszym sezonie ale tutaj banał goni banał a powtórka powtórkę. Nie ma na razie niczego zaskakującego (seksafera w rządzie, tragedia w kopalni - naprawdę nie można było wymyślić bardziej oryginalnych powodów upadku rządu?). A za wszystkim stoi Grupa Trzymająca Władzę, którą poznaliśmy już zdaje się w którejś Ekstradycji z Konradem (nie mylić z Konradtem Amantem).

Odnośnik do komentarza

@Iwabik,

 

Westworld

 

Yup, jeżeli chcieli faktycznie sprawić żebym uwierzył że ten azjata poczuł jakąś miętę i współczucie do Maeve, to mogli się wzorować na Ex Machina, gdzie mieli dużo mniej czasu na kreacje postaci a i tak udało się im dużo wiarygodniej zbudować relacje w które można by rzeczywiście uwierzyć. Ba nawet Dolores i ten jak mu tam, na tym polu radzą sobie dużo lepiej. Sam serial rzeczywiście odrobin irytuje swoją "tajemniczością", która co raz mniej ma cokolwiek związanego z sensowym ciągiem wydarzeń a co raz więcej z po prostu "o, ok macie tutaj zajawkę, migniemy wam kilkoma scenami, które zdają się nie mieć żadnego sensu po czym za kilka odcinków może wam odrobinę wyjaśnimy". Obawiam się że bomba fabularna na koniec serialu po prostu będzie słaba i nie satysfakcjonująca, która może się okazać kluczowa w odbiorze końcowym tego serialu, który jakby nie patrzeć mimo wszystko na razie bardzo mi się podoba.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...