Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież w gminach/powiatach wiejskich najaktywniejsi działacze zazwyczaj są w PSL.

 

Ja nie rozumiem z kolei podawania ogólnopolskich wyników dla poszczególnych wyników, skoro każdy powiat, każda gmina (mam nadzieję) jest zupełnie inna, a łatka partyjna jest tu najmniej istotna. Żeby przynajmniej media do wyników dodały "Komitety lokalne" albo chociaż "Inne"...

 

Podali. 8%.

Odnośnik do komentarza

no właśnie moja już przestała głosować na PSL. :) po latach się zorientowali.
ale wynik nie zaskoczył tylko mnie, bo z obozu PSL też dobiegają głosy zdziwienia kawałkiem wygranego tortu.

 

a w W-wie zanosi się jednak na brak drugiej tury, co w związku z opóźnieniami w podawaniu wyników i "ruskimi serwerami" zapewni prawicowym mediom kilka tygodni dobrego materiału do kręcenia flejmu.

Odnośnik do komentarza

jeśli system zakodował uczący się kodowanie student na um/zlec, (żeby było zabawniej i bardziej w stylu pierwszoroczniaka w jednym pliku) a instalka nie była nijak zabezpieczona i każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie mógł ją sobie zdekompilować, obejrzeć kod i poznać użyte metody zabezpieczeń (md5 - czyli uczymy się metodą wpisania w google "najprostsze metody zabezpieczenia transmisji", a następnie wykonania kopiuj/wklej z pierwszej strony która wyskoczy).

jeśli kwartalne zarobki dziewieciu członków PKW to tyle, ile Polska wydała na system wyborczy, który zawiódł w niedzielę, czyli panowie zasiadający w PKW kosztują nas z tytułu swojego zasiadania 2 miliony złotych rocznie, także przez 3 z 4 lat, kiedy nie odbywają się żadne ogólnopolskie wybory.

jeśli "od zawsze" odsetek nieważnych głosów w wyborach samorządowych zupełnie przypadkiem ciekawie koreluje się z wynikami PSL w obwodach (czekam na oficjalne dane z tego roku, ale nie mam złudzeń, że będzie inaczej).

jeśli wreszcie wciąż głównym kryterium przetargów w zamówieniach publicznych jest cena...

 

to szukanie tutaj spisku jest albo wynikiem całkowitego braku umiejętności kojarzenia faktów, albo wyparcia jako niemożliwego, że w tym kraju dosłownie wszystko działa na zasadzie "jakoś to będzie".

wybory powinny zostać powtórzone, a wysokim procentem głosów nieważnych powinny zająć się ABW, NIK i cholera wie kto. przecież nawet w Warszawie zdarzały się przypadki wydawania już wypełnionych książeczek... a przynajmniej wyniki powinny zostać powtórnie przeliczone ręcznie - i nie rozumiem, dlaczego żadna partia (poza PSL i PiS, bo zwycięzcy raczej nie będą się wystawiać) jeszcze tego nie zażądała.

Odnośnik do komentarza

mój znajomy głosował na kogoś, kto w pierwszej wersji wyników wywieszonych w komisji nie dostał nawet jednego głosu.
następnego dnia poszedł składać "reklamację", ale na drzwiach wisiały już inne listy i głosy na "jego" kandydatkę już się pojawiły.

mój inny znajomy dostał książeczkę już wypełnioną co wg mnie powinno skutkować od razu wezwaniem policji i sprawdzeniem ile takich książeczek czeka na wydanie wyborcom w tej komisji, a nie wizycie na zapleczu u pani przewodniczącej i złożeniu jakiegoś oświadczenia, które wyląduje na makulaturze - nie rozumiem za bardzo dlaczego tak nie zrobił...

 

"na mieście" chodzi plotka, że na płn. Mazowszu są okręgi (tak, tak znowu PSL), gdzie procent nieważnych głosów sięgał 40% - jeśli to się potwierdzi to brak jakichkolwiek kroków wyjaśniających będzie nie tyle kompromitujący, co wyglądający na ukrywanie przestępstwa.

Odnośnik do komentarza

Jednym z powodów wysokiej ilości nieważnych głosów jest to, że ludzie w książeczkach oddawali głoś na każdej stronie.

W Poznaniu jest komisja, gdzie w wyborach na prezydenta nieważnych głosów jest koło 2% (wszyscy zmieścili się na jednej kartce), a na radnych do sejmiku i rady miasta po 40% (tam były książeczki po kilkanaście stron).

Odnośnik do komentarza

Wyborów w całości powtórzyć się nie da, ponieważ błędy w głosowaniu na wybory w miastach X nie muszą mieć wpływu na wybory w mieście Y. Każda sprawa musi być indywidualnie rozpatrywana przez dany są okręgowy i to on decyduje o ewentualnym powtórzeniu wyborów i ich dacie.

Odnośnik do komentarza

Braun, Wipler i reszta bandy okupuje siedzibę PKW.

 

Psiakrew, gdzie jest policja? Co - poza przejściem na czerwonym świetle - trzeba zrobić w tym cholernym kraju, żeby doczekać się egzekwowania prawa? Bolanda to nawet nie kraj trzeciego świata. W kraju trzeciego świata już by ich tyłki od pał bolały.

 

Polecam TV Republika, bezprawie i niemoc państwa na żywo.

Odnośnik do komentarza

Policja w naszym kraju po prostu boi się rozganiać demonstrantów. To samo było z obrońcami krzyża. Wataha ludzi zebrała się w jednym miejscu, skandowała "Lech Kaczyński", trzymała krzyż, więc nie można było nic zrobić. Gdyby w tym samym miejscu zebrało się stu kibiców Legii i krzyczało "Legia Warszawa", wtedy nagle policja przypomniałaby sobie o istnieniu pałek i armatek wodnych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...