Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16890604,Fiskus_uderzy_w_podatnikow__lamiac_konstytucje_.html#ixzz3HiIfBBWl

 

Dzięki klauzuli fiskus będzie mógł kwestionować działania podatnika, gdy uzna (!!!!!!), że mają na celu zapłatę niższego podatku albo jego uniknięcie, a nie osiągnięcie określonego efektu gospodarczego (WTF? myslalem, ze zaplata nizszego podatku to wlasnie taki efekt). I nakazać zapłatę wyższego podatku. Dodajmy, że chodzi tu o legalne działania podatników (!!!).

 

Ja wiem, że to Wyborcza, więc wiarygodność marna, ale jeśli to prawda, to gdzie są ci wszyscy czciciele złotego cielca Lewiatana, którzy mówili, że nie żyjemy w państwie totalitarnym?

 

Sznury, karabiny i gilotyny - nie wybory. Jedyne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16890604,Fiskus_uderzy_w_podatnikow__lamiac_konstytucje_.html#ixzz3HiIfBBWl

 

Dzięki klauzuli fiskus będzie mógł kwestionować działania podatnika, gdy uzna (!!!!!!), że mają na celu zapłatę niższego podatku albo jego uniknięcie, a nie osiągnięcie określonego efektu gospodarczego (WTF? myslalem, ze zaplata nizszego podatku to wlasnie taki efekt). I nakazać zapłatę wyższego podatku. Dodajmy, że chodzi tu o legalne działania podatników (!!!).

 

Ja wiem, że to Wyborcza, więc wiarygodność marna, ale jeśli to prawda, to gdzie są ci wszyscy czciciele złotego cielca Lewiatana, którzy mówili, że nie żyjemy w państwie totalitarnym?

 

Sznury, karabiny i gilotyny - nie wybory. Jedyne rozwiązanie.

Spokojnie, parę lat temu TK w zasadzie identyczną regulację uznał za niekonstytucyjną i uchylił. Z tą - jeśli ostatecznie weszła by w życie -będzie za pewne podobnie. Więc z tym totalitataryzmem bym się nie rozpędzał. Nie mniej, fakt że z premedytacją forsuje się rozwiązanie jawnie niekonstytucyjne to gruba bezczelność. No ale myślę, że szanse na wejście tego w życie są umiarkowane, na którymś etapie legislacyjnym pewnie padnie(najpewniej prezydent w perspektywie wyborów nie podpisze tylko skieruje do TK), więc bez paniki póki co.

Odnośnik do komentarza

Policja nachodzi narodowców w domach pytając o poprzedni Marsz Niepodległości, a także nalegają, aby w tym roku nie jechać do Warszawy. Jak można to nazwać?

 

Wolność zgromadzeń?

pewnie tak samo jak to, kiedy policja nachodzi w domach anarchistów i socjalistów przed Marszami Niepodległości z "sugestią" nie chodzenia na antydemonstracje, chociaż w tym roku żadnej ma nie być. albo jak nachodziła przed antyszczytami z "sugestiami", żeby zostać w domu i nie jechać do Pragi, Genewy, czy innej Genui. no ale jak się jest "antysystemowcem" od kilku chwil, jak większość narodowców to można nie znać metod działania policji. dla nas - lewicy pozaparlamentarnej - to norma od lat niemal 20. więc nie skarżymy się, że odwiedził nas pan dzielnicowy. ja go już nawet nie wpuszczam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...