Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

"Jak wytresować smoka 2" 4DX

 

Pierwszy raz oglądałem film w kinie 4DX.

Sala kinowa 4DX wyposażona jest w ruchome fotele, które są zsynchronizowane z toczącą się na ekranie akcją. Ponadto, dzięki technologii 4DX™ widzowie fizycznie odczuwają efekty takie jak wiatr, mgła, błyski piorunów i różnorodne zapachy, które odpowiadają temu, co w danym momencie dzieje się na wielkim, kinowym ekranie. Kinomani wybierający się na film 3D mogą liczyć na dodatkowe, 24 rodzaje efektów specjalnych! Nowoczesny system projekcji filmów 3D zapewni publiczności krystalicznie czysty obraz i doświadczenia filmowe na najwyższym poziomi

 

Bardzo fajne wrażenia, efekty bardzo dobrze dobrane do filmu, którego sporą część stanowią dynamiczne sceny latania na smokach - ruch foteli i podmuchy powietrza na twarzy robią wrażenie, a w chwili gdy lot kończył się w wodzie to na twarz lecą ci krople. Czuć zapach morza, dymu. Do tego film w 3D. To wszystko sprawia, że momentami można rzeczywiście odnieść wrażenie bycia w samym środku filmu.

Efekty specjalne sprawiły, że byłem zachwycony jak małe dziecko :) Wrażenia nie są może takie jak na reklamie ale i tak zabawa była przednia.

A sam film niezły, świetne sceny powietrzne i jeden z lepszych czarnych charakterów w filmach animowanych: Drago Krwawdoń.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

"Zacznijmy od nowa" - całkiem przyjemny, letni film - w sam raz na randkę. Ona – Gretta (Knightley), początkująca piosenkarka i kompozytorka, znalazła się w Nowym Jorku, bo towarzyszy swemu chłopakowi (Levine) – wziętemu muzykowi, negocjującemu kontrakt życia. Są piękni, szczęśliwi, bogaci, świat zdaje się leżeć u ich stóp! On (Ruffalo), mieszkający od lat na Manhattanie producent muzyczny, powoli traci kontakt z rzeczywistością… Rozstał się z żoną (Keener), jego kontakt z dorastającą córką (Steinfeld) słabnie, a do tego właśnie wyrzucono go z firmy, którą kiedyś zakładał. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie tych dwojga.

Nie jest to typowa komedia romantyczna (na szczęście dużo mniej lukru), w tle towarzyszą przyjemne piosenki, Nowy Jork jak zwykle w filmach wypada fajnie. Przyjemny seans.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jak ktoś jeszcze nie widział to polecam film "Okołofutbola". Film ukazuje fragment życia skupionego wokół ekipy sportowej Spartaka Moskwa. Szczerze mówiąc film jest w miarę realistyczny i wprawdzie chodzi tu o scenę kibicowską z Rosji, ale tam mają podobną zajawkę jak u nas w PL i dużo rzeczy jest podobnych, kilka sytuacji nakładało się z tymi, które znam z polskiej sceny. Ogólnie to jak kogoś interesuje temat właśnie całej tej otoczki wokół kibiców, ale od strony hools to polecam, zdecydowanie lepszy film niż bajki jak Hooligans czy Skrzydlate świnie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś jeszcze nie widział to polecam film "Okołofutbola". Film ukazuje fragment życia skupionego wokół ekipy sportowej Spartaka Moskwa. Szczerze mówiąc film jest w miarę realistyczny i wprawdzie chodzi tu o scenę kibicowską z Rosji, ale tam mają podobną zajawkę jak u nas w PL i dużo rzeczy jest podobnych, kilka sytuacji nakładało się z tymi, które znam z polskiej sceny. Ogólnie to jak kogoś interesuje temat właśnie całej tej otoczki wokół kibiców, ale od strony hools to polecam, zdecydowanie lepszy film niż bajki jak Hooligans czy Skrzydlate świnie.

 

 

romanse i zdrady? ;)

Odnośnik do komentarza

Zasadzki ;)

 

 

Wczoraj byłem w kinie na Herkulesie 3D. Poszliśmy w sumie z konieczności, bo do wtorku miałem do wykorzystania dwa zaproszenia do kina, a nic ciekawego w sumie nie leciało. Wybór okazał się jednak trafny. Wprawdzie męczyło mnie momentami oglądanie poprzez... bardzo ciemne barwy całego filmu, szczególnie na początku ciężko się przyzwyczaić.

 

Spodziewałem się kolejnej Troi czy innych Spartan, a tu proszę - zupełnie inne spojrzenie. Film ukazuje nam życie Herkulesa, gdy jest już dorosłym mężczyzną w kwiecie wieku. Zderza się tutaj mitologia, mit Herkulesa z jego historią "na żywo"... Bardzo ciekawa perspektywa.

 

Nie chcę zdradzać za wiele, ale pointa jest bardzo budująca.

 

Swoją drogą, fajna byłaby taka gra komputerowa. Jesteśmy Herkulesem czy tam innym bohaterem z grupą najemników i wybieramy konflikty, w których uczestniczymy, w walkach, bitwach itp, w widoku TPP :D

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

"Magia w blasku księżyca". Myślałem że to będzie taki sobie kolejny film Allena. Tymczasem pozytywna niespodzianka, fajna historia i dobry film. Chińczyk Wei Ling Soo jest najznamienitszym iluzjonistą swoich czasów, ale mało kto wie, że za jego sceniczną maską kryje się arogancki Anglik - Stanley Crawford (Firth), żywiący wyjątkową awersję do wszelkiej maści spirytystów. Za namową przyjaciela Stanley wyrusza z misją do położonej na Lazurowym Wybrzeżu posiadłości rodziny Catledge. Na miejscu, udając zamożnego biznesmena, ma zdemaskować oszustwa pięknej kobiety-medium - Sophie Baker (Emma Stone), rzekomo potrafiącej czytać w myślach i rozmawiać z duchami. Zadanie Stanleya skomplikuje się, gdy on sam wpadnie w sidła zniewalającego uroku Sophie, a próbka niezwykłych zdolności medium na dobre zachwieje wszystkim, w co dotychczas wierzył.

Stanley wierzy w racjonalizm choć głęboko pragnie by ktoś przekonał go, że są na tym świecie, których nie można wyjaśnić rozumem. Czy zostanie przekonany?

Warto się przekonać.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z tio. Film nie zbiera co prawda jakichś dobrych recenzji, generalnie dość o nim cicho, tymczasem IMO to naprawdę kawał porządnej rozrywki. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, w moim prywatnym rankingu to chyba najlepszy film Allena od czasów Vicky Christina Barcelona, a może nawet Match Pointu. Również polecam. ;)

Odnośnik do komentarza

"Podroz na stop stop"

 

Korzystajac z tego, ze mialem wolna niedziele wybralem sie ze swoja do kina na ten film. Nie powiem bo kupowalem bilety nieco sceptycznie nastawiony myslac jednak, ze to taki "babski" film. Moje zdziwibie jednak roslo wraz z trwaniem filmu. Bardzo mila opowiesc o pasji,

tolerancji i akceptowaniu siebie.

 

Opowiesc o szukaniu miejsca na swiecie przez hinduskiego szefa kuchni i jego rodziny, ktorzy trafiaja na francuska wies i decyduja sie otworzyc hinduska reatauracje naprzeciwko uznanej francuskiej, znanej chocby z klasy i tego, ze jada tam premier. Poczatkowa niechec tamtejszej wlascicielki do barbarzynskiej kuchni i zwyczajow ludzi z Indii zmienia sie w sympatie i wsparcie, a takze sympatie.

 

Mlody szef kuchni Hassan, ktory pobieral nauki u swej matki, ktora tragicznie zginela w Indiach stara sie podbic serca Francuzow wlasnie przysmakami typu tikka massala i podobnymi. Przez trwanie swej kariery pokonuje wszelkie szczeble zaawansowania przy okazji zakochujac sie w konkurencyjnym szefie kuchni.

 

Znakomita jak dla mnie gra Helen Mirren i Manisha Dayala. Polecam szczegolnie jesli chcecie isc ze swoja druga polowka. Nie polecam jednak isc do kina glodnym ;)

Odnośnik do komentarza

"Boyhood" - rewelacyjne kino o dorastaniu. Firm powstawał przez 12 lat - zaczyna się w chwili gdy bohater ma 6 lat, kończy gdy jako 18-latek wyjeżdża do collegu. Przez ten czas towarzyszymy w jego zwykłym życiu - kolejnych przeprowadzkach, spotkaniach z ojcem, relacjach z siostrą i matką.

Cóż, moja córka ma akurat sześć lat - podczas projekcji filmu nie opuszczała mnie myśl - "kurczę, lada chwila moje dziecko będzie miało 15 lat i będę musiał sobie radzić z jej pierwszymi kontaktami z alkoholem czy trawką".

Bardzo pozytywny film.

Polecam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Miasto 44 – jestem absolutnie pod wrażeniem. Szedłem z nastawieniem „na nie” ale zostałem pozytywnie zaskoczony. Wszystko mi się podobało. Scenariusz opowiada fajną historię, pozwalającą jednocześnie poznać tragedię Powstania. Bardzo dobre aktorstwo – wszyscy wypadli przekonująco. Doskonała realizacja – byłem pod wrażeniem efektów specjalnych. Do tej pory w polskich filmach efekty specjalne zawsze wychodziły tandeciarsko – tutaj pełen profesjonalizm. Zdjęcia realizowane komputerowo – jak np. wysadzenie mostu i panorama płonącej Warszawy wypadły bardzo przekonująco. Dobry, agresywny montaż i klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Podobało mi się też takie dbanie o szczegóły: np. hitlerowiec z kilkoma zegarkami na ręku.

Wstrząsający film. Polecam
Odnośnik do komentarza

Boyhood. Zawiodłem się. Nie polecam. Film o niczym. Nużący, przydługi, cukierkowy i słodko pierdzący. Dobry dla starych ludzi po 40-tce*, którym się uniesie pewnie lekko kącik ust na wspomnienie młodości i dorastania, ale którzy już nie szukają w życiu niczego więcej. Poza tym w filmie nic się nie dzieje ciekawego, ot zwykła codzienność. No i jak to w nudnym holyłódzie

wszystko się dobrze kończy.

Wyrzygałem się tęczą.

 

 

 

* - celowo to napisałem. Znam wielu ludzi po 40-tce, którzy nie są starzy. Starym się stajesz niezależnie od wieku - jest to moment, kiedy przestajesz pragnąć od życia więcej i zadowalasz się zwykłością.


 

Miasto 44 – jestem absolutnie pod wrażeniem. Szedłem z nastawieniem „na nie” ale zostałem pozytywnie zaskoczony. Wszystko mi się podobało. Scenariusz opowiada fajną historię, pozwalającą jednocześnie poznać tragedię Powstania. Bardzo dobre aktorstwo – wszyscy wypadli przekonująco. Doskonała realizacja – byłem pod wrażeniem efektów specjalnych. Do tej pory w polskich filmach efekty specjalne zawsze wychodziły tandeciarsko – tutaj pełen profesjonalizm. Zdjęcia realizowane komputerowo – jak np. wysadzenie mostu i panorama płonącej Warszawy wypadły bardzo przekonująco. Dobry, agresywny montaż i klimatyczna ścieżka dźwiękowa.
Podobało mi się też takie dbanie o szczegóły: np. hitlerowiec z kilkoma zegarkami na ręku.
Wstrząsający film. Polecam

 

Dlatego w filmie widzimy np. Pałac Kultury, który wybudowano jakąś dekadę później :wub:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...