Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jedna trybuna za bramką jest zamknięta? Bo widziałem ostatnie kilkanaście minut meczu i wydawała się być kompletnie pusta.

 

Tak trybuna północna jest zamknięta ponieważ po wybudowaniu narożników nie ma dróg dojścia na tą trybunę bo nie było klatek schodowych (sic!)

Odnośnik do komentarza
zamknięta, tak jak sektor gości będzie zamknięty cały czas, co jest żenujące, chyba Wiśle nie zależy, by stadion był otwarty w całości, jeśli nikt do tej pory nie zganił tych budowniczych

 

No jasne, a co Wisła ma do budowania stadionu finansowanego z kasy miasta? Jeszcze nawet nie zostały ustalone dokładne warunki korzystania z tego stadionu przez Wisłe. Opóźnienia są winą przede wszystkim miasta, choć Basałaj obiecywał, że postara się jakoś przyśpieszyć budowę.

Odnośnik do komentarza

No i Wisła wygrała kolejny mecz. Tym razem cieszyć może głownie wynik. Kolejne bardzo dobre spotkanie zagrał Melikson, widać, że to jest ktoś kto robi różnice, już nie mówiąc, że stać go na akcje jak choćby ta zakończona karnym. Niestety kolejny raczej słaby mecz Genkova, nieźle się zastawia i absorbuje uwagę obrońców, lecz póki co nie widzę by miał zacząć zdobywać gole. Nieźle Małecki, ale znów parę razy za bardzo poszedł w drybling, mało widoczny Kirm czy Jirsak (ktoś uwierzył, że to jakaś zwyżka formy?), ładnie Sobol. Kompletnym nieporozumieniem jest za to gra Bunozy. Gość cholernie niepewny, to co odwalił przy faulu na Dżamalidze to przechodzi moje pojęcie. Chavez dawno zabrał Gruzinowi piłkę, ten wraca na swoją połowę to nasz geniusz go fauluje w niedalekiej odległości od linii pola karnego... Warto wspomnieć, że po tej akcji prawie padł gol. Nie rozumiem dlaczego nie grał Jaliens. Liczę na poprawę gry, bo naprawdę rewelacji nie było, jednak punkty są i praktycznie jedną nogą jesteśmy już mistrzami, po wpadkach Legii i Jagi przewaga jest już spora, a jednak wątpię, iż Lech jest w stanie odrobić aż tyle punktów.

Odnośnik do komentarza

Genkov to faktycznie mistrz, najpierw do prawie pustej nie trafił z dwóch metrów, a później w piątce o mało się na piłce nie zabił jak miał kolejną setkę. Natomiast co do Bunozy to z perspektywy trybun jego gra wyglądała dziś zaskakująco poprawnie i wydaje mi się, że to on jest najbliżej do podstawowej jedenastki ze wszystkich naszych środkowych defensorów.

Odnośnik do komentarza

Bunoza to za ten bezmyślny, idiotyczny i frajerski faul, po którym Dudu prawie strzelił z wolnego dostaje ode mnie karnego picarda :picard:

 

Melikson znowu pokazuje, że wyrasta ponad poziom tej ligi. Rajd, po którym wywalczył karnego to chyba akcja sezonu.

Odnośnik do komentarza

Bunoza to był dramat. Jedyny jego pomysł na wyprowadzenie piłki z obrony to łup, długa piłka, najczęściej do przeciwnika, a w obronie też sporo błędów - taki Gordan Wędrowniczek. Dobrze, że jego bezmyślne wyjścia asekurował Sobolewski. A faul na Dzamalidze to już kretynizm do kwadratu.

Uwaga o grze Sobolewskiego - w defensywie super, ale brakuje wyjścia po piłkę do obrony.

Małecki - w zasadzie dwie akcje zamknięcie dośrodkowania Kirma i jedyna akcja w stylu skrzydłowego i dogranie do Genkowa, który spartolił aż miło. A tak to w większości straty, niedokładne podania, niepotrzebne dryblingi do tyłu i do środka pola. Może on i faktycznie ma jakąś swobodę, ale z tym musi się wiązać odpowiedzialność.

Genkow tyłem do bramki nieźle, ale to raczej zawodnik do gry w systemie z dwójką napastników. Sytuację zmarnował koncertowo.

Czego mi brakuje w grze Wisły?? Przede wszystkim prostopadłych podań - ich po praktycznie nie ma, a Wisła gra teoretycznie trójką z przodu.

 

Znów z dobrej strony pokazał się Melikson i zanosi się, że będzie gwiazdą ligi.

Odnośnik do komentarza

Pomijając wszystko inne, mecz z Podbeskidziem dał odpowiedź na przynajmniej jedno ważne pytanie - czy Cikos to jest ktoś na prawą obronę do walki o Ligę Mistrzów? Nie jest. I nie chodzi mi tu o czerwoną kartkę, ale o fakt kolejnych idiotycznych i absurdalnych faulów popełnianych seryjnie w tym samym miejscu boiska bez żadnego zagrożenia ze strony rywali. Jedyne zagrożenie stwarzane przez Podbeskidzie w tym meczu było po stałych fragmentach gry z tej okolicy z której padły obie bramki. Kolejną sprawą jest to, że on nie wie kiedy ma się podłączyć do ataku. Do tej pory myślałem, że tłamsił go Małecki, ale teraz jak na tacy było widać, że na niego po prostu trzeba było cały czas czekać. Tak nie gra nowoczesny prawy obrońca i takiego obrońcy w Wiśle nie chce.

 

A bronienie SFG przez Wisłę to jest żart jakiś.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj nie mogłem natomiast patrzeć na to, co wyczyniał Bunoza. Facet jest tak drewniany, że aż dziw bierze, że gra w zespole walczącym o mistrzostwo kraju. Popełnia szkolne błędy, ma problemy ze zwrotnością, a do tego nie potrafi korzystać ze swojej fizycznej przewagi nad rywalami (chyba, że źle rozumie to korzystanie, stąd permanentne przewinienia).

Odnośnik do komentarza

Akurat łapiąc tą czerwoną dobrze zrobił. Przewrócił przeciwnika daleko od bramki, nie w jakiś brutalny sposób, w 90 minucie, przedłużył jakoś szanse Wisły na awans - gdyby napastnik Podbeskidzia pobiegł dalej byłoby 3:2 i żadnych szans. Łobodzińskiego dawno nie widziałem, nawet nie był wczoraj tak beznadziejny jak tego oczekiwałem. Obrona po SFG to tragedia, żadnego pomysłu. Nie wiem czy druga bramka gospodarzy była słuszna, wyglądało na to że wykopano Pareice piłkę z rąk w polu bramkowym, ale nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy druga bramka gospodarzy była słuszna, wyglądało na to że wykopano Pareice piłkę z rąk w polu bramkowym, ale nie mam pewności.

Kamtek dobrze prawi. Też w pierwszej chwili wydawało mi się, że powinien być odgwizdany faul. Jednak powtórka zza bramki pokazała, iż GK Wisły wypluł piłkę, a ta trafiła w zawodnika Podbeskidzia.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak - potrzeba naprawdę złej woli, żeby mając dwie bramki zapasu w rywalizacji z pierwszoligowcem dać się wyeliminować. Podbeskidzie ma historyczny sukces i życzę im awansu do Ekstraklasy, bo naprawdę jest kilka zespołów w naszej najwyższej lidze, które prezentują się gorzej (z Wisłą na czele :] )

Odnośnik do komentarza

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktualnosci/powazna_kontuzja_bunozy/

 

Bunoza ma sezon z głowy. Okropna sprawa. Szkoda mi go, mimo że nie był nigdy moim ulubieńcem. Co gorsza, Jaliens póki co prezentuje się jeszcze gorzej od Bośniaka, więc jeśli szybko nie zacznie pokazywać tego, czego od niego oczekujemy, to możemy mieć problem. A alternatywą jest Kowalski...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"Gazeta Krakowska" podaje, że Wisła wykupiła Chaveza, ale póki co nie ma potwierdzenia. Dobry ruch IMHO, na dzień dzisiejszy najlepszy z naszych obrońców (że konkurencji za mocnej nie ma to insza inszość :) )

 

Z miłych ciekawostek Pareiko za występ przeciwko Serbii został nominowany do najlepszej jedenastki ostatniej kolejki kwalifikacji do ME wg serwisu goal.com :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...