Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Efektowne zwycięstwo z Legią aż 4:0! Pierwsza połowa niezła i wyrównana, obie drużyny mogły prowadzić, ale strzelić gola udało się jedynie Brożkowi. Natomiast w drugiej połowie to był już koncert! Ta drużyna ma coś takiego, że jak nie idzie, to na całego, a jak się układa to gra z nieprawdopodobnym polotem i skutecznością. Szkoda tylko, że tak rzadko się to zdarza.

 

Obrona w końcu nie wyglądała jak banda pierwszy raz widzących się ludzi, ale jak zgrany kolektyw. Perfekcyjny mecz zagrał Chavez, interweniował twardo i pewnie raz za razem, w ciągu całego meczu nie popełnił chyba żadnego błędu. Cieszą informacje, że Wisła już pracuje nad wykupieniem go z jego macierzystego klubu. Świetnie też Cikos, szczególnie w ofensywie, dobrze zagrali też Bunoza z Paljiciem. Bardzo dobrze radził sobie środek pola z Sobolewskim, Gargułą i Jirsakiem. Z przodu spustoszenie siali świetni Brożek z Małeckim, do tego Kirm potwierdził, że jest w chyba najlepszej formie od przejścia do Wisły. No i oczywiście pewny jak zawsze (ostatnio :P) Pawełek. Cud, miód i orzeszki. :) Trochę w tych ochach i achach pewnie przegiąłem, ale jak się nie cieszyć, jeśli dwa najważniejsze mecze rundy kończą się zwycięstwami (szczególnie że rok temu były dwie klęski)? Maaskant tymi dwoma spotkaniami zapewnił sobie spokój przynajmniej do zimy.

Odnośnik do komentarza
dobrze zagrali też Bunoza z Paljiciem

Co do Chujozy, to znaczy Bunozy, trzeba dodać, że zagrał dobrze jak na niego i to tylko w drugiej połowie. Każda interwencja, kontakt z piłką czy nawet piłka w poblizu tego kolesia wywołuje u mnie palpitację serca. W pierwszej połowie to była tragedia, jaką znaliśmy z poprzednich meczów. Najbardziej jsakrawym przykładem był błąd przy wyprowadzaniu piłki, po którym Legia stworzyła groźną stuację. W drugiej połowie było całkiem poprawnie i chłopak rozegrał chyba mecz życia ;) W każdym razie ten zawodnik ma umiejętności w sam raz na drużynę, której celem jest utrzymanie w estarklasie, ew. mocnego pierwszoligowca. Na zespół mierzący w czołowe miejsca jest zdecydowaie za słaby.

 

Co innego Chavez. Może niekoniecznie zagrał bezbłędnie, ale na pewno bardzo dobrze. Będzie z niego pociecha. Nie zazdrosczę napastnikom kontaktów z nim. Facet gra baaardzo ostro. Wyaje mi się, że te jego wślizgi są strasznie ryzykowne (faule, kartki), ale jeśli będą tak skuteczne jak wczoraj to nie mam nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że Gacek się pluł w livescorze to wypada odpowiedzieć:

 

Ciekawe, co dziś wymyśli Sioux pod adresem Cikosza, Chaveza i Pawełka, tak żenujących niby graczy. Może już uwierzył, że Wisła się utrzyma?

 

Znajdź mi posty z obecnego sezonu, w których narzekam na Pawełka??

 

Co do Cikosza - to w tym temacie znajdziesz dwa - jeden po meczu Litwinami i drugi po meczu z Koroną, w którym zagrał słabo.

 

A co do Chaveza - dalej utrzymuję, że popełnia błędy taktyczne. Jakbyś miał większe pojęcie o piłce to wiedziałbyś, że gra obronna to nie tylko umiejętności poszczególnych graczy, ale przede wszystkim współpraca wszystkich graczy w formacji.

Odnośnik do komentarza
Znajdź mi posty z obecnego sezonu, w których narzekam na Pawełka??

Masz szczęście, że Twoje plucie na połowę składu Wisły, jest kasowane co tydzień w livescore. Inaczej bez problemu można by znaleźć sporo nieuzasadnionej i wulgarnej krytyki pod adresem piłkarzy, którą raczysz wszystkich przy okazji każdego meczu Wisły.

 

Trudno, żeby cała formacja obronna Wisły nie popełniała błędów taktycznych mając nowego trenera i nowych piłkarzy. Jakbyś miał większe pojęcie o piłce to wiedziałbyś, że zgranie w futbolu to nie dwa lub trzy mecze, zwłaszcza gdy dochodzi proces aklimatyzacji w nowym otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Pawełek bliski odejścia z Wisły

 

Maleją szanse na to, że Mariusz Pawełek pozostanie w Wiśle Kraków - czytamy w "Dzienniku Polskim".

 

- Mariusz był w klubie i spakował swoje rzeczy. To wiele mówi o sytuacji. Oprócz Wisły są jeszcze trzy zagraniczne kluby, które są nim zainteresowane - mówi menedżer bramkarza Wisły - Bartłomiej Bolek.

 

Umowa Pawełka wygasa z końcem roku. Sam zawodnik chciałby podpisać nowy 3-letni kontrakt. Oferta została złożona włodarzom Białej Gwiazdy, ale zawodnik i jego menedżer nie doczekali się odpowiedzi.

 

dix bedzie pewnie za nim plakal ;)

 

swoja droga, dlaczego jeszcze w Polsce podpisuje sie kontrakty wazne do 31 grudnia zamiast do 30 czerwca?! dla mnie to idiotyzm.

Odnośnik do komentarza

Bo przyszedł w zimie i podpisał 5-letni kontrakt (zdaje się, że maksymalna możliwa długość)

 

Pawełka zawsze lubiłem, bo to naprawdę fajny gość. Do pewnego momentu w niego wierzyłem, jakiś czas temu straciłem już do niego cierpliwość, podczas gdy on właśnie zaczął grać na miarę swoich umiejętności. Pytanie - czy tak by było także po podpisaniu nowego kontraktu - pewnie pozostanie bez odpowiedzi (o ile prawdą jest to, co zostało napisane w tym artykule).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jak podaje internetowe wydanie tureckiego dziennika Hurryet Paweł i Piotr Brożkowie zostali sprzedani do Trabzonsporu. Informację tę potwierdził prezydent klubu Sadri Sener. Kontrakt obowiązywał będzie do 2013 roku. Reprezentanci Polski mają przylecieć we wtorek na czarnomorskie wybrzeże, aby złożyć podpis pod umową z klubem.

 

to pewne??? Za jaka kase??

Odnośnik do komentarza

Gdybym miał pewność, że część pieniędzy przynajmniej zostanie przeznaczona na wzmocnienia, to nawet bym się ucieszył, ale wiadomo jak to jest. Tak czy inaczej to już ostatni dzwonek dla obu na odejście. Paweł powinien w sumie odejść już półtorej roku temu, gdy była oferta z Fulham. To był optymalny moment. Z Piotrkiem i tak już nie wiążę wielkich nadziei. Pozostaje podziękować za te wszystkie lata i życzyć powodzenia!

 

IMHO zarówno 2 miliony, jak i 4 miliony to są kwoty nierealne. Rzeczywista cena to coś pomiędzy tymi sumami, gdzieś pewnie w okolicach trzech milionów.

Odnośnik do komentarza

3/4 miliony za obu to dla Wisły dobry interes natomiast ten transfery budzą we mnie dwie obawy - pierwsza, oczywista, wiąże się z pytaniem czy będziemy w stanie znaleźć wartościowych następców i co ważniejsze wydać na nich pieniądze. Drugi problem to fakt, że Wisła za niedługo nie będzie miała w ogóle Polaków już. W samym tym oknie nieoficjalnie jesteśmy póki co -3: Brożek, Brożek, Pawełek.

Odnośnik do komentarza

3/4 miliony za obu to dla Wisły dobry interes natomiast ten transfery budzą we mnie dwie obawy - pierwsza, oczywista, wiąże się z pytaniem czy będziemy w stanie znaleźć wartościowych następców i co ważniejsze wydać na nich pieniądze. Drugi problem to fakt, że Wisła za niedługo nie będzie miała w ogóle Polaków już. W samym tym oknie nieoficjalnie jesteśmy póki co -3: Brożek, Brożek, Pawełek.

 

to Pawełek już na pewno odchodzi z Wisły? przyznam, że w tym natłoku transferowych plotek umknęła mi oficjalna informacja :-k

Odnośnik do komentarza

Nie dogadano się w sprawie przedłużenia umowy, a ta wygasa wraz z końcem grudnia. Niby negocjacje mogą trwać dalej, ale agent Pawełka zaznacza, że Wisła straciła pierwszeństwo i mogą prowadzić negocjacje z innymi klubami. Nieoficjalnie mówi się o Hercie Berlin.

 

Co do Brożków to sytuacja mnie niepokoi. Niby Piotrek nie gra, nie wnosi wiele do zespołu, natomiast Paweł coś tam postrzelał. Szczerze to popatrzy się na ławkę to już nie ma wysuniętego napastnika, choć widać, że Paweł męczył się w taktyce Maaskanta i czasami zostawał sam z przodu. Kto teraz pogra szybko? Bramkostrzelny Łobodziński? Dodatkowo nowy zawodnik będzie musiał wkomponować się w taktykę, udowodnić, że będzie miał jakąś smykałkę do strzelania goli. Trudna sytuacja i teraz transfer na pozycję napastnika po prostu musi być udany. Ciężko.

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o zawodnika, który zagra na szpicy i poradzi sobie chociaż w polskiej lidze.

Żurawski? Typowy napastnik schowany za wysuniętym, ani rozgrywający, ani bramkostrzelny snajper.

Rios? Chyba stworzony bardziej do systemu z dwójką z przodu.

Małecki? Krąży wokół napastnika, lepiej mu wychodzi schodzenie ze skrzydła, gdzie może grać sporo w ofensywie, wymieniać się z drugim skrzydłowym, nigdy nie przemawiał warunkami fizycznymi jako wysunięty napastnik (biorę pod uwagę cały czas taktykę Maaskanta, którą stosował dotychczas najczęściej)

Boguski - kontuzja, zresztą podobna sytuacja jak z Małeckim i Riosem. Nie widzi mi się ten drobny zawodnik jako pojedynczy napastnik, szczególnie, że potrafi marnować sytuacje, sporo. Brożek też potrafił, ale chyba jest wyższy od wspomnianych i lepiej się prezentuje w powietrzu. Miał nosa, piłka go szukała. Boguski lubi pograć bardziej z wysokim napastnikiem.

 

Wisła będzie szukać napastnika, ale nawet Pawła Brożka będzie ciężko zastąpić nowym nabytkiem.

Osobiście na Riosa był postawił, bo prezentuje się podobnie, szkoda tylko, że tyle kosztuje, a na wiosnę może pokaże się z jeszcze lepszej strony, bo miewał jedynie przebłyski, potem nie grał.

Odnośnik do komentarza

No i pięknie... W ciągu jednego sezonu rozwalić najpierw szczelną defensywę (Marcelo, Głowacki) by teraz dobić atak (Brożek)... Dużo zależy od tego czy i kogo kupimy, bo jeśli ma być jak zwykle to ja winszuje kolejnego transfery, który pójdzie na "bieżącą działalność klubu" (który to już z kolei?). Moją ostatnią nadzieją jest to, że Valckx dostał gwarancję kasy na wzmocnienia, gdyż inaczej raczej nie pakowałby się w polski klub.

Odnośnik do komentarza

W niedzielę Mariusz Pawełek podpisał kontrakt z tureckim Konyasporem - informuje portal wislakrakow.com.

Bramkarz Białej Gwiazdy został zawodnikiem Konyasporu, który w lidze tureckiej aktualnie zajmuje 16. miejsce.

O podpisaniu umowy Pawełka z tureckim zespołem poinformował w sobotę prezes Konyasporu, Bahattin Karapinar.

 

I pewnie za darmo? :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...