Jump to content

Monti

Użytkownik
 • Posts

  678
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Monti last won the day on June 15

Monti had the most liked content!

Informacje

 • Wersja
  FM 2018
 • Klub w FM
  West Ham
 • Skąd
  Warszawa
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

9746 profile views

Monti's Achievements

Dobrze rokujący junior

Dobrze rokujący junior (4/15)

312

Reputation

 1. Ale to jest elementarny problem w rozumowaniu, bo kwestią sporną nie jest pamięć i jej ewentualne ubytki, tylko klasyfikowanie w głowie tych 'wielkich tryumfów' i 'defensywki i masy szczęścia' już w momencie ich zaistnienia. Gros społeczeństwa widzi ten turniej inaczej niż Ty, ale to nie znaczy że musisz przedstawiać swoje zdanie jako prawdę objawioną.
 2. Maciek, pierdolisz. Irlandii Północnej nie pozwoliliśmy na oddanie strzału w pierwszej połowie. Niemców zneutralizowaliśmy całkowicie, zagraliśmy z nimi bardzo dobry mecz w którym mieliśmy lepsze sytuacje do zdobycia bramki (Milik X2), fantastyczna praca bloku Pazdan-Glik. Ukraina to nasz najsłabszy mecz na tym turnieju, z właściwie przyklepanym awansem, rotacja w składzie i Thiago Cionkiem na prawej obronie (!). Czyli - 0 straconych bramek w fazie grupowej! Turnieje wygrywa się defensywą. Szwajcaria - prowadziliśmy grę przez długi czas, szczęście dla rywali? Shaqiri strzelił jakiegoś pojebanego gola którego zdobywa się raz w życiu. Portugalia - niesamowity napór przez długi okres meczu, stracona bramka po rykoszecie, nawet kultowa akcja na pierwszy kontakt w której główne skrzypce zagrał Jędrzejczyk (!). I to wszystko z Mączyńskim regulującym tempo gry i Jodłowcem będącym 12 zawodnikiem tej kadry, wchodzącym na każdy mecz, Kapustką ratującym nasz stan posiadania na skrzydle. Byliśmy pół kroku od półfinału turnieju gdzie spotkalibyśmy Walię bez Ramseya, toczyliśmy ultra równe boje z Niemcami czy Portugalia gdzie niezaprzeczalnie długimi momentami prezentowaliśmy większą kulturę gry, a Ty piszesz że w sumie to brak stylu i elo, a z turnieju mogła nas wyrzucić Irlandia która nie pierdnęła przez cały mecz i Ukraina, która zakończyła turniej z 0 punktów, chyba nawet bez gola?
 3. Normalne, w miarę wyrabiania sobie reputacji będzie trochę lepiej.
 4. Dla porównywania cen w miastach noś ze sobą jedną - w pełni naprawioną - drewnianą tarczę. Jest warta 100 przy impakcie na poziomie 0, więc im bliżej tej wartości, tym bardziej opłaca się w danym miejscu sprzedać dobra.
 5. Content się kończy w 1948, później nie będzie czego wynajdować, ale można wojować dalej.
 6. Wywołać rewoltę komunistyczną odrodzonego Związku Spartakusa i malować świat w drugą stronę. :D
 7. Polska Rzeczpospolita Nowogrodzka. W sumie przynajmniej w zakresie semantycznym całkiem realistyczne.
 8. Czy komuś udało się zakupić dzisiaj bilety na Polska-Szwecja na EURO?
 9. Monti

  Kącik prawny

  Nie ma czegoś takiego jak nie potrzebuje, ciężar utrzymania dziecka ponosi oboje rodziców. Może ten prawnik to przysłowiowy syn koleżanki twojej starej. (tak, nie ma przysłowia o synu koleżanki twojej starej ).
 10. Monti

  Kącik prawny

  500+ nie wpływa na zakres świadczeń alimentacyjnych. W zakresie odkładania tej kasy - w mojej opinii nie ma to znaczenia, nie funkcjonuje oznaczenie środków pieniężnych co do tożsamości / gatunku, nie ma znaczenia, czy celowo dokładnie te pieniądze są przeznaczane na usprawiedliwione wydatki związane z utrzymaniem córki. Ponadto nawet Wy nie jesteście w tym momencie właścicielami tych znaków pieniężnych, ponieważ zgodnie z zawartą Umową rachunku bankowego ich własność przejmuje bank (który przecież wykorzystuje je do prowadzenia działalności). Więc odpowiadając na pytanie - o ile wydajecie własne pieniądze na istotne życiowe potrzeby córki, jej utrzymanie, rzeczy, ubrania, jedzenie, dach nad głową, prąd, wodę, edukację, zajęcia dodatkowe (jeśli dziecko ma predyspozycje, bądź np. uczęszczało na nie jeszcze przed zasądzeniem alimentów), środki higieny, a nawet rozrywkę, to nie ma znaczenia czy przeznaczane na to są konkretnie pieniądze przelewane w ramach świadczenia alimentacyjnego. Ewentualny problem mógłby się pojawić, gdyby okazało się, że wszystkie powyższe wydatki są znacząco niższe niż przyznane świadczenie alimentacyjne, ale nawet wówczas nie byłaby to jednoznaczna sytuacja, ponieważ moglibyście wskazać cel odkładania kwoty stanowiącej różnicę, np. na przyszłą edukację dziecka, na zakup nieruchomości na jej rzecz, na jej wkład własny do nieruchomości, etc. Jeśli córka widzi się z ojcem tylko w weekendy, również jest to przesłanka do zasądzenia wyższych alimentów. Natomiast Ty nie jesteś jej opiekunem prawnym (?), więc w zakresie 'proporcjonalności' ustalenia alimentów bierze się pod uwagę dochód matki, a także jej ewentualna prawa majątkowe i rzeczowe (ale tu np. zakładam, że nie odstają znacząco od tego, co posiada ojciec). tl;dr to wszystko jest bardzo płynne, nie ma znaczenia czy odkładacie konkretnie TĘ kasę, ważne jest ile Wy łożycie, ile potrzeba, a ile łoży (i ile ma, jaką ma zdolność) ojciec.
 11. Monti

  Kącik prawny

  Rozszerz wypowiedź. Alimenty Twoje na rzecz Twojej mamy - i tu chcesz brać pod uwagę stan majątkowy Twojej mamy (tj. jej pieniądze, odłożone przez nią na jej koncie). Czy alimenty ojca na rzecz córki - i tu chcesz brać pod uwagę stan majątkowy matki córki?
 12. Wspaniała jest ta gra, mogę tylko dziękować za zwrócenie uwagi na nią. Oto na piedestale Ostatniej Oazy historię swojego żywota dokonuje Norman Orle Oczy, a wraz z nim umiera Wolna Kompania. Wojownik czwartego poziomu, weteran pięciu bitew, rozerwany i zjedzony żywcem przez hieny, które - nie bojąc się ludzi i przemykając środkiem miasta - zaatakowały niedobitki Kompanii w oazie najbardziej wysuniętego na południowy skraj świata miasta sułtanatu. Za nim możecie dostrzec zwłoki dwóch ostatnich Towarzyszy Kompanii, Adlera Zabójcę Goblina i Tostiga Wyzwoleńca, powalonych przez hieny w momencie, gdy i tak znajdowali się w malignie, na skraju śmierci. W podróży do Valhalli, Normanowi towarzyszył również pies, Fafik, dzielnie broniący pana póki sam nie padł z przegryzionym gardłem. Towarzysze mieli nadzieję na kilka dni spokojnego lizania ran przed próbą przeprowadzenia restauracji dawnej świetności formacji, przetrzebionej dotkliwie przez atak nomadów do którego doszło w trakcie drogi do Ostatniej Oazy z zadaniem dostarczenia ważnej przesyłki. Chichot bestii jeszcze długo było słychać w pałacu wezyra, znajdującym się zaledwie ćwierć stajania od piedestału. Zwłoki spalono i wykorzystano jako nawóz.
 13. Zgadza się, ja np. posiadam wszystkie gry Paradyżu, opcja korzystania z każdej z nich w pełnym wypasie byłaby horrendalnie kosztowna (bo o ile DLC do HoI4 nie ma przesadnie dużo, o tyle takie EU4, CK2 z pełnym wyposażeniem to już spory wydatek). A przy subskrypcji? Mam fazę na EU, to płacę sobie 18 zł na miesiąc, korzystam, potem obejrzę piąty raz Band of Brothers i będę chciał odpalić HoI, więc zrezygnuję z poprzedniej subskrypcji i wezmę nową. Elastyczność, oszczędność i eliminacja potrzeby posiadania. Jeszcze jakby w kolejnych wersjach gier implementowali wszystkie upgrade'y DLCowskie z poprzedniczek, to bym miał inne podejście. Ale wykosztować się na pełen set CK2, żeby potem dostać szkieletowe CK3? Mam nadzieję, że pójdą całkiem w ten model biznesowy.
 14. A w HoI nie ma subskrypcji DLC? W EUIV właśnie wprowadzili i kosztuje to śmieszne 18 złotych miesięcznie, według mnie bardzo opłacalny deal.
×
×
 • Create New...