Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zasłużone zwycięstwo Wisły nad Lechem, ale mecz rozczarował. Obie drużyny ustawiły się mocno asekuracyjnie i atakowały góra czterema zawodnikami. Dziwne to było zwłaszcza w przypadku Lecha, który przecież walczy o puchary.

 

Wisła wygrała, bo stworzyła sobie sytuacje, niewiele, bo niewiele, ale Lech strzelał tylko z dystansu.

 

Drugi mecz z rzędu zaimponował mi Chavez, który nareszcie zaczyna grać jak europejski obrońca.

Najlepszy na boisku wczoraj był jednak Cezary Wilk - asysta i bardzo dobra gra w defensywie.

 

W Lidze+ Extra Rudzki mówił, że Wisła potrzebuje trzech wzmocnień, żeby walczyć o ligę mistrzów - moim zdaniem sześciu. Potrzeba bocznych obrońców - zarówno lewego i prawego. Zwłaszcza lewy obrońca jest ważny, bo Plajic w defensywie nie jest zbyt mocny. Myślę, że przydałby się tez jeszcze jeden stoper, bo nie wiadomo kiedy wróci Bunoza. Do tego potrzeba skrzydłowego grającego lewą nogą - Kirm i Małecki muszą mieć większą presję. I na koniec dwóch napastników - Riosa Wisła nie wykupi, Żurawski to już nie ten zawodnik. Potrzebny jest drugi Genkow i jeszcze jakiś młody napastnik do systemu z dwójką atakujących. Może do formy po kontuzji dojdzie Boguski.

Siwakow powinien zostać wykupiony, wówczas środek pomocy z Sobolewskim (może warto by go przesunąć na stopera?), Wilkiem, Jirsakiem, Siwakowem, Gargułą i Meliksonem wygląda naprawdę imponująco.

 

A lista marzeń - stoper to Sadlok lub Wojtkowiak, skrzydłowy to Ntibazonkiza, napastnicy Sobiech i Smolarek. I bocznych obrońców szukać zagranicą :P

Odnośnik do komentarza

Co do stopera: może przyszła pora na spróbowanie Czekaja? Wysoki (1,95), trzon zespołu ME, chwalony za grę w młodzieżówce, podobny charakterystyką do Bunozy, nie łapie kartek (dwie w 22 występach). Na Sobiecha i Sadloka też ktoś postawił w tym wieku, dzięki czemu są takimi zawodnikami (Czekaj skończył 3 miesiące temu 19 lat).

Odnośnik do komentarza

Wczoraj kibolska ultragłupota w sektorze G (młyn), czyli siedzenie podczas hymnu, wygwizdywanie przyśpiewek Białej Gwiazdy z innych trybun oraz śpiewanie w kierunku innych kibiców, że skoro nie protestują, to żeby poszli do domu. Żałosne, na szczęście kilkanaście osób choćby z sektora G2, gdzie byłem wyłamywało się z tego i tak zaczynają wyglądać polskie stadiony, jak pod krzyżem, jak w zoo. Przeciętni ludzie rozumieją powoli, że to trzeba posprzątać. Choćby dlatego, żeby nie zgłupieć. Protest rozumiem, ale jego forma - nienawiści do kibiców Wisły, którzy myślą inaczej jest chyba po prostu... smutna.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj kibolska ultragłupota w sektorze G (młyn), czyli siedzenie podczas hymnu, wygwizdywanie przyśpiewek Białej Gwiazdy z innych trybun oraz śpiewanie w kierunku innych kibiców, że skoro nie protestują, to żeby poszli do domu. Żałosne, na szczęście kilkanaście osób choćby z sektora G2, gdzie byłem wyłamywało się z tego i tak zaczynają wyglądać polskie stadiony, jak pod krzyżem, jak w zoo. Przeciętni ludzie rozumieją powoli, że to trzeba posprzątać. Choćby dlatego, żeby nie zgłupieć. Protest rozumiem, ale jego forma - nienawiści do kibiców Wisły, którzy myślą inaczej jest chyba po prostu... smutna.

Te bluzgi na śpiewających nie były potrzebne, ale sam protest jak najbardziej popieram. Żal mi było siedzieć na cichym stadionie, ale rozumiałem powody. Wśród ludzi z trybuny E też nie jest tak, że oni są z jakiejś zupełnie drugiej strony barykady. Ja byłem na F, a kolega był na E i w trakcie meczu śpiewał z innymi z tej trybuny. Dzisiaj z nim rozmawiałem i okazało się, że ludzie tam zupełnie nie wiedzieli, przeciwko czemu był protest (decyzja o zabronieniu pokazania oprawy zapadła kilka godzin przed meczem i nie było możliwości wszystkich powiadomić). Myśleli, że cały czas chodzi tylko o zamknięcie stadionów Legii i Lecha i wielu ludzi nie miało ochoty wstawiać się za kibicami nielubianych kubów. Jednak gdy mu wyjaśniłem, o co chodziło, powiedział że w takim razie to zupełnie inna sprawa i gdyby wiedział, też by nie dopingował. Myślę, że podobnych przypadków było sporo.

 

W weekend znów ma podobno nie być dopingu, tym razem w całej Polsce. Będzie czas, by poinformować wszystkich, jak się sprawy mają i zobaczymy, jak będzie na trybunach.

 

Co do meczu - w końcu rozegraliśmy dobre zawody w obronie i to dało rezultaty. Lech prawie w ogóle nie stanowił dla nas zagrożenia, poza kilkoma strzałami z dystansu. Wilk i Chavez doskonałe zawody, dobrze też Sobolewski. Genkow>Brożek.

Odnośnik do komentarza

Ja bym widzial Ntibazonkize w Wisle. Ciekawe czy jest do wyjecia z Cracovii i co na to powiedzieliby kibice tego drugiego klubu?

 

A co za różnica? Jak Cracovia spadnie i Saidi będzie do wyjęcia to trzeba próbować. Normalny kibic zrozumie, a miejsce bydła jest na pastwisku lub w rzeźni.

Odnośnik do komentarza

Mnie Ntibazonkiza nie przekonuje. Nie ma celnego dośrodkowania, strzału, ani z dystansu, ani z bliska. Gotuje się w sytuacjach podbramkowych. Z NEC nie odszedł bez powodu, miał swoje odpały - sam o tym pisałem na Wiki. Cracovia dała za niego ponad 2,5 mln złotych, Wisła nie kupi go tanio. Przeciętny skrzydłowy, błyszczący tak jak - nie przymierzając - Radzewicz w Bytomiu.

Odnośnik do komentarza
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że oprawa miała przedstawiać umęczonego przez władze państwowe i media kibola, który niósł ułożony z szalików krzyż, a w miejscu INRI miał być napis: ultras. Klub zabronił pokazania tej oprawy.

Więcej... http://wyborcza.pl/1...l#ixzz1MEH3VlmZ

Wczoraj rano pisałem, że czułem się jak pod krzyżem i... o dziwo, właśnie miałem być pod krzyżem :)
Odnośnik do komentarza
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że oprawa miała przedstawiać umęczonego przez władze państwowe i media kibola, który niósł ułożony z szalików krzyż, a w miejscu INRI miał być napis: ultras. Klub zabronił pokazania tej oprawy.

Więcej... http://wyborcza.pl/1...l#ixzz1MEH3VlmZ

Wczoraj rano pisałem, że czułem się jak pod krzyżem i... o dziwo, właśnie miałem być pod krzyżem :)

czyli jestes kibolem? czy jak mam to rozumiec?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście gratulacje dla Wisły w tej rundzie po prostu pokazali jak się wzmacnia skład i odskoczyli reszcie stawki!

 

Myślę, że Patryk się ucieszy i was pozdrowi w następnym meczu,

 

Patryk już zaczął pozdrawiać! Ponoć w 10 minucie tak pozdrowił Ntibazonkize, i po raz kolejny udowodnił, że powinien się leczyć...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...