Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

http://wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=25186

 

I bardzo dobrze. Sobol to na dzisiejszy dzień nadal czołówka Ekstraklasy na swojej pozycji i przez ten rok spokojnie jeszcze jest w stanie utrzymać ten poziom. Jeszcze podpisać Chaveza, resztę wypożyczonych wywalić (ewentualnie Cikosa zostawić na ławę) i zabierać się za wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza

Wypożyczony jest jeszcze Siwakow. Z nim jest problem taki, że nie ma opcji pierwokupu, bo Cagliari się na to nie zgodziło.

Mam co do niego mieszane uczucia, bo z jednej strony widać, że ma potencjał, ale wczorajszy mecz z Legią był kiepski w jego wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
- Jeśli chodzi o Siwakowa, celujemy w przedłużenie wypożyczenia. Włosi z Cagliari chcą, by on do nich kiedyś wrócił. Negocjujemy pozyskanie Chaveza, ale niezależnie od ich efektu, poszukujemy jednocześnie innego stopera. Uważam, że Mateusz Kowalski powinien trafić jeszcze na jakiś czas do zespołu, w którym będzie miał szansę na regularną grę. Rozmawialiśmy już poważnie z Maciejem Żurawskim, który zadeklarował chęć zakończenia współpracy z Wisłą. Nie jesteśmy zainteresowani przedłużeniem kontraktów z Nourdinem Boukharim i Sergem Branco. Jeśli chodzi natomiast o Andiego Riosa, decyzję podejmiemy do końca maja - mówi Bogdan Basałaj.

 

Basałaj jasno wypowiedział się na temat tego kto odejdzie. Boukhari, Branco, Kowalski i Żurawski i tak nie dawali drużynie nic. Cikosa, Chaveza i Siwakowa widziałbym w przyszłym sezonie, chociażby po to żeby nie było wymiany całej kadry, oni zdążyli się już jakoś wkomponować i grali nieźle. Rios mnie nie przekonuje, a pieniądze jakie trzeba za niego dać są nieadekwatne do jego gry.

Odnośnik do komentarza

Cena za Riosa już ponoć została mocno utargowana, więc na pewno Wisła nie wydałaby kwoty o jakiej mówiło się wraz z przyjściem tego gracza (bodaj coś koło miliona euro). Choć i tak według mnie zostawienie go nie byłoby zbyt dobra decyzją.

 

Co do Siwakowa mam ambiwalentne odczucia. W dotychczasowych meczach pokazał się co najwyżej poprawnie, a w środku pola mamy niezłą sytuację, więc jeśli ma być jedynie rezerwowym to czy nie wystarczyłby Mączyński? No chyba, że będzie to dość tania operacja.

Odnośnik do komentarza

Ja bym podkreślił pierwszą bramkę w naszych barwach Andresa Riosa. IMO jeden z najbardziej niedocenianych zawodników w drużynie.

Aj tam, niedoceniany... po prostu fatalnie grał. Co z tego, że techniką przewyższa poziom naszej ligi, skoro nie przekłada się to na mecze.

 

Fajnie, że można było zobaczyć paru zawodników, którzy nie dostawali szans. Zaskakująco dobrze pokazał się Burliga, który jak na naszą ligę na rezerwę wystarczy. Kurto pokazał, że nie ma sensu trzymanie w klubie Jovanicia, bo Polak daje radę i powinien dostawać więcej szans. Swoją ostatnią szansę chyba zmarnował za to Garguła.

Odnośnik do komentarza

Fatalnie grał? Nie przesadzałbym. Jasne, mecz z Podbeskidziem mu nie wyszedł, ale w innych grał ogony (co może zrobić w 10 min? nawet jak dojdzie do sytuacji to jest nie rozgrzany etc.), albo prezentował się co najmniej intrygująco. Oczywiście ma swoje mankamenty, których nie neguje, ale po tych kilku bramkach w ME zdobytych seriami zasługiwał na więcej szans niż otrzymał (choćby mógł grać jak Genkov był kontuzjowany).

Odnośnik do komentarza

Ale widocznie Maaskantowi bardziej pasowali pod względem efektywności niż efektowności.

 

Już o tym pisałem, że Maaskant nie ma alternatywnego ustawienia, gdy brakuje Genkowa. Rios to napastnik w systemie z dwójką atakujących a Wisła Maaskanta tak nie gra. Ot, cała filozofia.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo już co nie co o pierwszych ruchach transferowych. Klub na pewno opuszczą Żurawski, Boukhari i Branco. Na meczu z Polonią odbędzie się pożegnanie tego pierwszego, który, mimo słabej gry po powrocie, na pewno zasłużył sobie już na miano jednej z legend Wisły. Z tego powodu Żuraw ma zagrać w pierwszym składzie. Nierozstrzygnięte są cały czas losy Riosa, Cikosa i Chaveza.eśli cena będzie przyzwoita, to może też Słowaka, który zrobił je

 

Pojawiają się też jakieś przecieki o potencjalnych wzmocnieniach. Białoński, który generalnie wyróżnia się pozytywnie wśród reszty krakowskich dziennikarzy sportowych i jak coś napisze, to raczej coś jest na rzeczy, informuje, że obronę mogą wzmocnić Baszczyński i Wasilewski. Ten pierwszy bardzo dobrze radzi sobie w Grecji i trzeba jednoznacznie przyznać, że pozbycie się go dwa lata temu było błędem. Mimo wieku przyda się do łatania dziur w obronie i powinien dać też sporo w szatni. Wasilewski - wiadomo, jeśli by się udało, to powinien z miejsca stać się czołowym prawym obrońcą ligi.

Odnośnik do komentarza

Baszczyński? Jestem zdecydowanie na nie. Nie te lata, według mnie nie podniósłby poziomu drużyny, a to hiperbolizowanie jego ewentualnego wpływu na szatnie nieco mnie śmieszy, przy tak wielonarodościowym składzie, gdzie większość nie ma pojęcia kim jest Baszczyński wątpię by jego osoba miała tam większe znaczenie.

Odnośnik do komentarza

To nie byłoby złe posunięcie - najlepszy napastnik Partizana za darmo? Bardziej martwi fakt że skuteczny był tylko w Partizanie (174 spotkania/52 gole), w pozostałych, przeciętnych klubach 136/11, bardzo słabo jak na napastnika, chociaż z tego co się dowiedziałem grał tam bocznego napastnika, raczej nie mając zbyt wielu okazji. W każdym razie duże doświadczenie, ponad 300 spotkań ligowych, na pewno przydałby się w ataku gdzie Wisła nie miała zmiennika dla Genkowa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...