Skocz do zawartości

Marynia zauważa, że 549 to niesamowicie szalona liczba, ponieważ 5+4=9 i 9-4=5. Niezwykle łatwo to oszacować.


krzysfiol

Który MATEMATYCZNY ŻART uważasz za najśmieszniejszy?  

50 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jmk napisał:

Łooooo otwieramy szampany  Piccolo ?

Nie szalejmy tak. Oranżada musi wystarczyć.

2 godziny temu, ajerkoniak napisał:

O Cie chuj

Od razu tam chuj.

2 godziny temu, T-m napisał:

 

Pumba :*

Tiem :*

1 godzinę temu, Misiek napisał:

siema @timon !

Witaj @Misiek

1 godzinę temu, T-m napisał:

 

Zaglądaj częściej! Co u Ciebie słychać? Jak małżonka? :)

U mnie po staremu - teraz to głównie syn angażuje. A tak to praca-dom-bieganie i tak zapętlić ;). A żona spoko - chyba nie narzeka ;).

1 godzinę temu, jmk napisał:

 

To polej, siadaj i opowiadaj.

Stara bida ogólnie - cóż tu opowiadać :). Wpadłem zobaczyć co słychać na starych śmieciach :).

50 minut temu, lad napisał:

Mówi się kurwa sentymentalny.

Zamiłowanie do cytatów filmowych mam nadal :keke:

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

<Chyba przez ostatnie 2 tygodnie za dużo grałem w RimWorld>

 

Tym razem krótko. Pierwsza zima w umiarkowanym klimacie. Śnieg wszędzie, uprawy martwe, ale powoli przygotowuję szklarnię. Zaraz obok jaskini, w której stanęła kuchnia.

 

Pojawia się event, który informuje o uciekającym przed piratami uchodźcy. Mam z nimi relację -100, do tego są zakałą tej ziemi, nie ma mowy, że dam im skrzywdzić niewinną osobę. 'Dołącz do nas zbłąkany wędrowcze, uratujemy cię!' W ten sposób zasapana, w podartej tubylczej tunice wbiega do nas Vex. Okazała się być najgorszym typem członka kolonii. Piromanka, misandrist (nie cierpi mężczyzn, a była pierwszą kobietą w mojej 5-cio osobowej społeczności) i do tego leniwa (-20, albo 30% prędkości pracy). Do tego niezdolna do prostych zadań, artystycznych zadań i wytwarzania. A pozostałe umiejętności, które mogła robić, nie przekraczały poziomu 3. Tragedia. Najwyższa zdolność to walki.

Ale dopóki nie mam odpowiedniego zaopatrzenia energetycznego nie buduję więzienia dla niewolników, którym by została zapewne. Zatem koloniści przyjęli ją do społeczności i pokonali trzech ścigających ją obdartusów.

 

Jakoś sobie radziliśmy, ale Vex była wrzodem na tyłku. Wiecznie niezadowolona, gdyż przez kolejny miesiąc do kolonii dołączyły 3 osoby, z czego 2 facetów. Do tego miała wysokie wymagania, więc nawet raz wpadła w szał. Dwie noce w więzieniu uspokoiły ją.

Tragedia miala miejsce, gdy przyjąłem zlecenie na odbicie więźnia. Wyruszyła 4ka zdolnych do walki ludzi, a 4ka została wytwarzać żywność, ubrania (które sprzedawali, itp.). Naturalnie Randy (storryteller, czyli skrypt generujący eventy) zadecydował, że to idealny moment, aby na kolonię najechało 4 obdartusów z łukami. I jednocześnie dodać do tego Zztt (awaria linii elektrycznej, prowadząca do wybuchu, który podpala wszystko wokół, obszar zależny od ilości energii przechowywanej w bateriach). Szczęśliwie moje wytwarzanie energii było skromne, więc eksplozja zajęła tylko parę pól w magazynie. Ale to sprawiło, że nie mialem energii dostarczanej do działek, gdyż atak nastąpił w momencie bezwietrznym, zatem wiatraki nic nie generowały.

Obdartusy wpadły do kolonii i stanęły w gotowej szklarni (nie jest ze szkła, ale shh). Pożar prawie został ugaszony zatem koloniści wbiegli tam stanąć oko w oko z najeźdźcami. Problem w tym, że nie byli zbytnio wyszkoleni w walce. A jednak przy drugim powalonym obdartusie mieliśmy póki co tylko jednego ciężko rannego.

 

Teraz pewnie zastanawiasz się czytelniku co odwaliła Vex, która przecież została wspomniana jako jedyna z imienia? Otóż nie wiem jakim cudem, ale miała w ręce jedyne w kolonii granaty (nagroda za jedną z misji). Jak to zauważyłem?

Walkę przerwała donośna eksplozja. Vex w przypływie geniuszu chciała posłać granat między dwóch najeźdźców. Ale jej rzut był celny jak riposta "chyba ty". Rzuciła w jedną, jedyną kolumnę, która w tym miejscu trzymała dach. Drewnianą kolumnę. Zniszczyła ją tak jak "LIttle Boy" zniszczył Hiroshimę. Null, nic. A to sprawiło, że dach szklarni runął na walczących. Przyznam, że o ile fraza "one shot, eight kills" brzmi dumnie o tyle my do cholery wygrywaliśmy tą walkę bez tej "pomocy".

 

Nasza odważna czwórka nie wiedziała nic o wydarzeniach w domu. Dotarła do miejsca gdzie trzymano więźnia i stoczyła walkę z trójką piratów. Straciliśmy jednego człowieka i jeden był bardzo ciężko ranny. Do tego więzień był w tragicznym stanie. Powrót po ustabilizowaniu rannego zająłby 10 dni! Jedzenia mieliśmy na 3.

Podzieliłem oddział więc na dwa. Dwie osoby wróciły do kolonii, zebrały zapasy i ruszyły dostarczyć je podróżnikom. W efekcie po odłączeniu się znowu mieli żywności na 6 dni, a potrzebowali ponad 7 dni na podróż.

'No problem, zaopatrzymy was jeszcze raz!' krzyczał Hayes. Mieli 2 dni do kolonii, ale tuż przed nią napadła ich zgraja piratów. Trzech na dwóch to nie taki straszny bilans, ale aby móc przenieść więcej podróżnicy zrezygnowali z bolt-action rifli na rzecz kiepskich pistoletów, zatem długie łuki miały większy zasięg. I mimo, że koloniści zabili bandytów to sami ciężko ranni nie mieli czym się opatrzyć. Pierwszy wykrwawił się w godzinę, a Hayes padł nieprzytomny u progu kolonii.

Karawana zaś zwolniła jeszcze bardziej gdyż stan jednego z rannych znowu się pogorszył i znowu trzeba było nieść dwie osoby. Nie mogąc doczekać się wizyty obiecanej przez Hayesa jeden z nich odłączył się i wrócił sam do kolonii. Nie zdążył, zemdlał przez głód. A jego trójka kompanów zmarła również z głodu w drodze.

  • Lubię! 6
  • Haha 1
  • Uwielbiam 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Spoiler
18 minut temu, Counter napisał:

Mam to samo z LoLem, ta piosenka też mi wpadła w ucho, a w zeszłym roku na Worldsach też była spoko nuta (link niżej). Można popatrzeć też jaki rozmach mają już esportowe rozgrywki. :P 

PS. Smok dopiero na końcu :keke: 

 

Tu pop/stars z tego roku, też fajnie wyszło, ale bez smoka :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...