Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Plusy na plus, minusy na minus, strona na fejsbuku też na minus - nowych osób nijak nie wciągnie, rolę informowania o ciekawszych postach może przejąć wyświetlanie tych z dużą ilością plusów, innego zastosowania nie ma chyba. Taka strona byłaby bardziej shoutboxem niż wizytówką forum.

 

Można ew. zrobić stronę bardziej informacyjną niż dyskusyjną, z linkiem do serwisu, na pewno trochę wejść będzie gdy ktoś wpisze FM w wyszukiwarkę (nie znam FB na tyle żeby wiedzieć czy to dobrze zadziała :/).

 

Moim zdaniem przydałaby się możliwość wycofania plusa, skoro użytkownik może edytować posta, to przydałoby się móc edytować ocenę.

Odnośnik do komentarza

imo duzo lepszym rozwiazaniem byloby "dziekowanie", szczegolnie dla tematow zwiazanych z fm lub sprzetem. nie od dzisiaj wiadomo ze "kumatym" (w tym niestety i mi) nie chce sie w ogole pomagac i odpowiadac na pytania, czasami nawet bardzo proste, w temacie o fm. tu jest moim zdaniem duzy problem i to mogloby rozwiazac te bolaczke.

 

Na jednym z forum, na którym się udzielam, jest opcja postawienia wirtualnego piwa komuś, kogo post uważaliśmy za bardzo pożyteczny. Ranga usera rośnie wraz z ilością otrzymanych piw. Może w ten sposób niektórzy użytkownicy, którym wyraźnie się nudzi, zmieniliby orientację i zamiast trollować, zaczęliby pisać coś wartościowego?

Odnośnik do komentarza

Będąc nowym użytkownikiem forum (fakt, był to rok 2006, kiedy zainteresowanie tematem stało na zupełnie innym poziomie) strasznie ekscytowała mnie ilość postów. Wydaje mi się, że taki rosnący licznik byłby sporą zachętą dla użytkowników zarówno nowych jak i tych starszych - pomijając oczywiście ich zliczanie w Maryni i livescore. Zdaję sobie oczywiście sprawę z prawdopodobnego problemu nabijania, ale po kilku reprymendach lub spojrzeniu, "że ludzie piszą inaczej, lepiej" i ta kwestia mogłaby być na bieżąco zwalczana.

 

Nie ma co ukrywać, forum się zmienia, w jakiś sposób na pewno idzie ku gorszemu. Może i poziom dyskusji wzrósł - nie ma przecież tak wielu oszołomów jak kilka lat temu - ale myślę, że warto zaryzykować większą swobodę wyrażania słowa i zobaczyć, jak to się sprawdzi. Wystarczy spojrzeć na CMF Awards i zainteresowanie tym konkursem teraz i trochę czasu wstecz. Osoby debiutujące wcześniej stanowią pewnego rodzaju trzon tego forum, a takie osoby jak millo czy timon zna chyba każdy. W tym roku, aż wstyd się przyznać... nie kojarzę większości z nominowanych użytkowników w tej lub innej kategorii.

 

Nie jest to jednak wina forum. Ktoś już wcześniej tu napisał, że taki jest po prostu teraz trend. Patrząc wstecz pamiętam okresy świetności wielu serwisów związanych ze sceną. FCMC, CMRev, CMR, CCM/CFM, LCM. Te strony nieustannie rywalizowały o miano najlepszej, a liczba kilku newsów dziennie była czymś normalnym. Dzisiaj? Owszem, sa trzy strony, ale myślę, że w pewnej chwili zabrakło tej zażartości w walce o prymat, scena spowszedniała, a gracze z "tamtych lat" dorośli i zajęli się czymś więcej. Wpadają tu co jakiś czas i rozmawiają ze starymi znajomymi, z którymi kiedyś wymieniali pomysły na temat taktyki lub zawodników.

 

Jeśli szukać złotego środka na panujący marazm, to - według mnie - oprócz kilku zmian na forum, sytuacja nie ulegnie zmianie, jeśli nowe pokolenie graczy nie poczuje potrzeby stworzenia czegoś samodzielnie. W tej chwili każdy angielski zna i nie jest dla nikogo problemem, by przetłumaczyć sobie coś z zagranicznych serwisów. Pytanie, jak zainteresować?

Odnośnik do komentarza

Właśnie, dlaczego konkretnie został zniesiony licznik postów? Bo podobnie jak Kuchar uważam, że jego ponowne wprowadzenie (z wyłączeniem nabijania w dziale Hyde Park oraz Sport (przez temat Livescore, chyba, że da się tylko dla jednego tematu wyłączyć nabijanie) może zmotywować do pisania postów.

Odnośnik do komentarza

Właśnie, dlaczego konkretnie został zniesiony licznik postów? Bo podobnie jak Kuchar uważam, że jego ponowne wprowadzenie (z wyłączeniem nabijania w dziale Hyde Park oraz Sport (przez temat Livescore, chyba, że da się tylko dla jednego tematu wyłączyć nabijanie) może zmotywować do pisania postów.

słowo klucz sam napisałeś, więc znasz już odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Nie pamiętam dokładnego powodu, ale była na ten temat dyskusja i wspólnie zdecydowano o jego wyłączeniu. Widać był ku temu dobry powód, jednak czasy się zmieniły, aktywnych użytkowników jest coraz mniej - myślę, że warto zastanowić się nad jego ponownym włączeniem.

Odnośnik do komentarza

Sam nie wiem. Włączyć licznik po to by ludzie więcej pisali? I co nagle będą mieli coś mądrego do napisania a wcześniej nie mieli? Pytanie czy chcemy zwiększyć liczbę pisanych postów "byle coś było" czy jak? Jeśli chce coś napisać to napisze, jeśli nie chce to nie dodaje posta. Od razu będzie wysyp znawców wszystkiego i mających swoje zdanie w każdym temacie...kiedyś zwało to się maniakizm ;)

Odnośnik do komentarza

Właśnie, dlaczego konkretnie został zniesiony licznik postów? Bo podobnie jak Kuchar uważam, że jego ponowne wprowadzenie (z wyłączeniem nabijania w dziale Hyde Park oraz Sport (przez temat Livescore, chyba, że da się tylko dla jednego tematu wyłączyć nabijanie) może zmotywować do pisania postów.

słowo klucz sam napisałeś, więc znasz już odpowiedź

Przecież nic innego, niż nabijanie postów ożywia forum. Szczerze mówiąc wolałbym 3 śmieć-posty w temacie (zakładając, że wprowadzenie licznika to uczyni), które może ruszyłyby kogoś do napisania jednego odpowiadającego na problem, niż widzieć temat bez odpowiedzi. Niemal wszystkie fora mają licznik postów, bo to zachęca do bycia "lepszym"(aktywniejszym) od innych, społeczność forum sama widzi czy dana osoba ma taką liczbę postów przez bzdury, czy przez wypowiedzi nadające się do czytania. A jak nowy użytkownik widzi posta napisanego przez aktywniejszego usera ma większą chęć do zaufania takiej osobie (widzi jednocześnie prócz licznika treść którą napisał, czyli widzi, czy to co napisał trzyma się kupy czy nie).

@Qcz

Ale dlaczego zakładać, że licznik postów w ogóle sprawi, że ludzie będą pisać więcej byle pisać? A może to zachęci użytkowników którzy mają coś do powiedzenia do częstszego zabierania głosu?

Odnośnik do komentarza

Jak już tak fejsbukowo, to propozycja stworzenia fanpage'u naszego pięknego forum. Zgłaszam się na ochotnika do prowadzenia takowego, można by tam wrzucać info o ciekawych tematach, może jakieś akcje propagować. Nie wiem dokładnie jak szerzy się popularność takiego fanpage'u, ale może uda się kogoś zachęcić do pojawienia się w naszych skromnych progach. Skoro nie ma limitów, nie trzeba dbać o elitarność. IMHO stańmy ze Speedem do walki o rząd dusz i pokażmy mu i całej Rewolucji, że popełnili straszliwy błąd. Dla naszego forum to korzyść bo nawet jeden kumaty user to sukces, a spróbujemy uderzyć tam gdzie boli.

 

Piwa mu nalać i tyle. W dobie dzisiejszego internetu to może być strzał w dziesiątkę. Teraz połowa społeczeństwa posiada fejsbukowe aplikacje na telefonach, a kolejna połowa spędza na tym portalu społecznościowym pół życia w trakcie pracy zabijając nudę gdy szef nie patrzy. Może tłumów ludzi nie ściągniemy, ale za to może się trafić kilku takich, którzy będą potrafili dać nowy zastrzyk sił na CMF.

Odnośnik do komentarza

Warn z 20 lutego ciągle jest aktywny :>

i powinienes dostac kolejnego, bo takie sprawy w pierwszej kolejnosci zalatwiamy na PW z tym, kto warna wystawil, a zadnego PW od Ciebie nie dostalem

I po co te nerwy w srodku dyskusji o wyluzowaniu... Feno wdech, wydech, wdech, wydech :]

 

Pomyślmy - co lubią młodzi userzy? Przede wszystkim wodotryski graficzne. Choć mi sie to nie podoba, to może zezwólmy na te nieszczęsne obrazki w sygnaturach

+1, znaczy nie mam nic przeciwko, ale naciskal nie bede ;]

Odnośnik do komentarza

Pomyślmy - co lubią młodzi userzy? Przede wszystkim wodotryski graficzne. Choć mi sie to nie podoba, to może zezwólmy na te nieszczęsne obrazki w sygnaturach

jestem przeciwko. to rozwali troszkę układ na stronach i będzie rozjeżdżone forum.

wiem, iż szukamy nowych pomysłów, rozwiązań ale bez przesady. parę tradycyjnych rzeczy powinniśmy zostawić.

Odnośnik do komentarza

Pomyślmy - co lubią młodzi userzy? Przede wszystkim wodotryski graficzne. Choć mi sie to nie podoba, to może zezwólmy na te nieszczęsne obrazki w sygnaturach

Też jestem przeciw, nie sądzę by dla kogokolwiek brak kolorowej sygnatury oznaczał brak chęci do pisania kolejnych postów. Jak komuś zależy może tak jak ja na przykład wstawić grafikę w spoiler. No i, przynajmniej moim zdaniem, na forach gdzie sygnatury sa włączone wygląda to po prostu brzydko.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...