Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, ze jak teraz przywrocimy liczniki to wszyscy beda startowac od zera - istnieje obawa, ze zacznie sie nabijanie nawet przez tych ktorzy tu siedza od 10 lat coby jakis swiezak nie mial wiekszej rangi od nich ;)

Nie do końca Heniu. Jest możliwość przeliczenia postów i wbrew pozorom to nie jest żadna skomplikowana i czasochłonna czynność.

No fakt...

Odnośnik do komentarza

Gabe mądrze rzecze. Po części miałem podobną koncepcję już wcześniej wydzielając dział FAQ, ale w związku z równoczesnym funkcjonowaniem fristajlowego mój pomysł się nie sprawdził. Pora chyba wrócić do tego co było i do łagodniejszego traktowania nowych użytkowników, bo sam zaczynam odnosić wrażenie, że jesteśmy pierdolonymi pedantami (przepraszam za dosadność) w kwestii czystości na forum. Kiedyś musieliśmy oszczędzać, bo był limit wielkości bazy danych i musieliśmy sortować najważniejsze i najwartościowsze informacje. Dziś nie mamy żadnych limitów i ograniczeń, więc chyba powinniśmy pozwolić na większą dowolność i nie kasować pojedynczych postów czy tematów, w których jest jedna odpowiedź lub jej brak.

Zdecydowanie za. Z perspektywy nowego użytkownika takie coś może odstraszać. Wejdzie, nie zorientuje się co i jak, a już na "dzień dobry" zostanie upomniany,

zrazi się i zamilknie.

 

Pisałem już o tym wcześniej. Tępcie chamstwo i wulgarność, ale dajcie miejsca na trochę luzu w tematach. Nawet jak ktoś zada poważne pytanie i otrzyma trzy żartobliwe odpowiedzi i jedną poważną, to i tak uzyska to co chciał.

W tych "odchyleniach" widzę pewną analogię do przekręcania nazwisk/nazw klubów. Jaka jest granica tych odchyleń? Pytam się, ponieważ nie chciałbym, by znowu odbywało się żalenie w stylu: "Dostałem warna, a x za to samo nie". Historia już pokazała, że niekonsekwencja niekoniecznie jest pożądana, a może wprowadzić sporo zamieszania. Czy warto? Bo te "odchylenia maryniowe" mogą dla każdego oznaczać coś innego.

 

Odnośnie dwóch powyższych postów - wg mnie nie ma granicy. Po co ktoś przekręca nazwę klubu/nazwisko? No raczej nie z sympatii. Jest to objaw chamstwa,

a zgodnie z tym co napisał Gabe za takie coś "z urzędu" należy się warn. Metoda zero-jedynkowa i już.

 

Co do licznika postów to jestem sceptyczny, może jednak jakiś system punktowy, o którym wspomniał Feno. Ewentualnie te punkty potem MT

mogłoby przełożyć na jakieś wyróżnienia typu "stary wyjadacz" (lużna propozycja :) ).

Odnośnik do komentarza

No właśnie mało kto zobaczył, bo nikt tam nie ma konta :keke:

 

A i - tu musi potwierdzić Icon - system oceniania ma IPB w standardzie (chyba po migracji na IPB przez pewien czas nawet był dostępny na CMF :D), więc nie ma po co za niego płacić.

Jest system ocen. Mogę go nawet włączyć żebyście zobaczyli jak to wygląda. Jak się spodoba to zresetujemy ustawienia i zaczniemy używać, a jak się nie spodoba to wywalimy.

Odnośnik do komentarza

No właśnie mało kto zobaczył, bo nikt tam nie ma konta :keke:

 

A i - tu musi potwierdzić Icon - system oceniania ma IPB w standardzie (chyba po migracji na IPB przez pewien czas nawet był dostępny na CMF :D), więc nie ma po co za niego płacić.

Jest system ocen. Mogę go nawet włączyć żebyście zobaczyli jak to wygląda. Jak się spodoba to zresetujemy ustawienia i zaczniemy używać, a jak się nie spodoba to wywalimy.

 

prawie jak try&buy, zmiany są potrzebne, jak możemy próbować to próbujmy :]

Odnośnik do komentarza

spokojnie jmk, dopiero to włączyłem, nic nie jest ustawione. Włączyłem żebyście widzieli jak to wygląda i funkcjonuje.

 

edyta podpowiada, że możecie już plusować lub minusować. Wstępnie ustawiłem, że możecie dać 15 + i 15 -. Jak się spodoba to te liczby są jeszcze do dogadania ;)

Odnośnik do komentarza

Zacząłbym od liczby 24 (1 na godzinę każdy by miał) ;).

 

aaa ok mówisz o limitach jakie user może dać - czaje :D myślałem w 1 momencie, że jak post będzie miał -15 to od ręki idzie raport i może być warn za niską wartość wypowiedzi ;)

Ale to jest w sumie nawet ciekawy pomysł :).

Odnośnik do komentarza

W Maryni pewnie królem będzie ten, który będzie miał najmniej minusów, bo na plus to wątpię, że tam ktoś wyjdzie ;)

 

Co do samego systemu to proponuję takie coś: dzienny limit plusów i minusów zostanie ustalony dla użytkowników, nie będą oni mieli możliwości podglądu kto im dał + czy -, a dla ludzi, którzy wpłacą na serwer włączymy możliwość podglądu kto oceniał ich posty, a także zwiększymy limit ocen na dzień. Dla przykładu:

 

Użytkownik: 20+ i 20- dziennie, bez możliwości podglądu kto głosował

Przyjaciel CMF: 35+ i 35- dziennie, możliwość podglądu kto ich oceniał.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to jest technicznie możliwe, ale może na dole głównej obok/zamiast: najaktywniejszy użytkownik dzis/w ogóle dałoby zrobić ranking:

10 postów z największą liczbą plusów/minusów dziś i 20 postów z największą liczbą plusów/minusów w ogóle. Coś jak quotesy są tylko by się automatycznie robiły.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...